Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

pierra
22. júl 2009

baby tak diky za info, pokial su obe mlieka s vitaminmi na tom rovnako,tak jednoznacne prejdeme na polotucne, vsak on kalorie navyse nepotrebuje.. naposledy mal 14kg 🙄
buduci tyzden ideme do nasej oblubenej metabolickej poradne,tak sa spytam na nazor aj nasej oblubenej dr. 😅

moni a kniha neponahla, mas cas.. mozno som ju az prechvalila a nebude sa ti ani pacit 😅

csikike
22. júl 2009

pierri, my sme presli z KM na nutrac...a do 2 rokov aj zostanem pri nom, ale vela papa mliecny vyrobkov, a pije aj actimel, to mu strasne chuti a tiez som sa docitala, ze od 2r radsej polotucne

monika1
23. júl 2009

Ahojte 🙂
co robite v tomto hice? ja som prave dozehlila 😀 a mozem pomaly balit veci 🙂

pierri mne sa isto bude pacit ta kniha,ja som si ju povodne chcela aj tak kupit 😉

cari tak drzim palce aby ste sa uplne odnocnikovali 😉

lara1znk
autor
23. júl 2009

ahojte kocky,

my mame teraz tiez take obdobie ze Christian nechce velmi papat, ale uz ma to nestresuje vobec, lebo potom viem ze pride take ze by zjedol aj slona tak to dobehne,
neviem pierri ako s tym mliekom, my pijeme uz dost dlho plnotucne cerstve mlieko, rano aj vecer + este na cerealie rano aj vecer takze dost ma tych mliecnych vyrobkov + syry a jogurty

o akej knihe to hovorite?

ja som si dnes v kniznici objednala nieco o vychove chlapcov, odporucila mi to kamoska tak potom vam hodim nejake tipy 😅

lara1znk
autor
23. júl 2009

a az tak super to zase nezvladam, teraz mame take blbe obdobie ze guy ma toho hrozne vela v robote, hrozne stresy a este aj nejaky konflikt so sefkou mal, tak este toto nam teraz trebalo 😒

takze aj ked pride domov vecer o 7ej, je stale v strese, cely vycerpany a potrebuje si oddychnut,
takze ja beh do kuchyne varit, potom okupat Danielka a potom ked on kupe Christianka tak este rychlo upratujem,
no uvidime dokedy nam to takto bude fungovat ale tak snad to rychlo prejde tie jeho problemy v robote

monika1
24. júl 2009

Ahojte 🙂
tak ja od rana balim na chatu,vyrazame poobede po ultrazvuku tak sa majte vsetky krasne,snad to ten tyzden bez netu vydrzim 😅 😀

lari tak to mate perne doma,no snad to Guyovi v robote polavi sa trosku a hlavne nech nie je v strese a viac ti pomaha,drzim palce 🙂

pierra
24. júl 2009

ahojte 🙂
moni pekne si uzite dovolenku, tesime sa na fotky 🙂

lari bavili sme sa o knihe od andrei coddington - mal to byt pekny zivot, je z vydavatelstva evitapress.. je to skutocny dojimavy pribeh slovenky,ktora zije v new yorku.. odporucam 😉

ja som dnes bola s jurkom u kadernika a si predstavte neostrihali ho.. taka neprijemna kadernicka tam bola, on trochu zamraucal,tak ani nechytila noznice do ruky a poslala nas prec,ze nech ho ostriham ja 🙄 strasne ma dojala 😖

monika1
24. júl 2009

pierri dakujem 🙂

no sila s tou kadernickou,to kde ste boli? 😕 my sme boli adamka strihat v pondelok na kratko nech sa mu nepoti tolko hlavicka,my chodime ale ku kamoske do salonu Danae,uz je tam zvyknuty 🙂

pierra
24. júl 2009

moni na komenskeho, nie kadernictvo patrik ale to druhe 😒 uz ho tam strihala ta ista 2x len dnes asi nemala naladu bavit sa s malym dietatom 😒

lia
26. júl 2009

dobre ranko,co varite??
ja mam robit rezne,ale nechce sa mi teda ani trosku 😅
pierri a kde si ho ostrihala nakoniec??ved teraz je ostrihany,nie??
to je tulpa ta kadernicka 😖
este ze ja mam kamosky kadernicky,dufam,ze budu mat trpezlivost 🙂

pierra
26. júl 2009

dobre ranko..
ja rozmrazujem kuracie maso a k tomu asi urobim kolienka a nejaku dusenu zeleninu.. tiez sa mi nechce velmi vymyslat ani dlho stat pri sporaku 😅
lius ano jurko je ostrihany, nakoniec ho ostrihali poobede v damskom kadernictve, bolo to sice s placom ale sikovna mlada slecna si s nim poradila.. uplne iny pristup..
rozmyslame,ze kupime strojcek a budeme ho strihat doma, predsa len, v domacom prostredi by nebol jurko v takom strese a navyse sa da na tom pekne usetrit 🙂

lia
26. júl 2009

aku dusenu zeleninu pierri??to kura urobis na zelenine??mnam,dala by som si nieco take 😝
sak videla som,ze je ostrihany 🙂
a tebe by neplakal??
co ich to tak taha??ale z toho vyrastie pierri 😉

csikike
26. júl 2009

ahojte, pierri, ja tomika tiez striham strojcekom, lebo noznice stale chcel chytat a strojcekom si aj sam prejde po hlavicke
mne je dnes extremne zle, tak na odpadnutie, uz som musela lezat s vylozenymi nohami, teraz si mozem dovolit, bracho zobral maleho von, drahy upratal, navarene mam od vcerajska, takze uz som spravila len polievku a ako dezert budu palacinky

pierra
26. júl 2009

csiki tak len sa opatruuj a co si sa nejako namahala,ze ti je zle? 😨
aky mate strojcek csiki? a strihas ho s jednym nadstavcom vsetko narovnako?

lius robila som maso na kocky, sol, peper, paradajkovy pretlak, horcica, vegeta a 2dcl piva na podliatie.. do toho som supla cuketu, fazulkove struky, baby mrkvu, karfiol, brokolicu.. spolu sa to podusilo a ziskalo tym mixom celkom chutnu chut 😝
a neviem co sa jurko tak boji, on ma velmi zle skusenosti s lekarmi.. vlastne odkedy mu strhli nechtik a sadrovali ho tak sa boji vsetkych cudzich miest kde sa k nemu niekto chce priblizit 😒

csikike
26. júl 2009

pierri, nie, praveze som nic mimoriadne nerobila, ale tlak som mala dost nizky
a strojcek mame philips, striham ho nastavcom na 12mm vsade rovnako, ale perfektne mu zhustli vlasky, takze naspoledy bol strihany na velku noc a teraz ho musim zase 😵 , konecne nema to papierie co mal doteraz
a ta omacka znie super co si pisala

pierra
26. júl 2009

ano csiki, to pivo tam robi super chut.. 😝
tak tlak ta trapi.. kavu nepijes? ale radsej nizsi ako vysoky tlak,vsak 😲

jurka treba strihat kazde 2 mesiace ale to ked bol noznicami, teraz sa mi ovela viac paci,taky vykoseny 😵

caraida
26. júl 2009

ahojte,
nam sa zasa vycasilo.
vidis csiki, ja mam tlak zasa posledny tyzden riadne vysoky, dr. sa to pacit nebude 😒

ja budem varit az na veceru, asi morku s paprikovou omackou, to ide rychlo, ale pierri, ten tvoj recept vyzera vyborne!

aj my strihame strojcekom (philips), prvy raz plakal, ale teraz si uz zvykol, ved ho kosime vlastne kazdy mesiac. len pracka musi byt zapnuta 😀
ale jurkovi nezavidim, chuda, uz si toho zazil.... 😒

lia
26. júl 2009

veru,jurko sa asi boji vsetkych cudzich ludi,chudatko majinke
no pierri,toto mi robis??mnam 😝

pierra
26. júl 2009

dievcata urcite ten recept skuste, u nas v rodine to je najoblubenejsia "stava" k masu 😉 😝

lia
26. júl 2009

mnam,skusime pierri 🙂

lara1znk
autor
27. júl 2009

ahojte kocky,
ako ste vikendovali?
len som vas rychlo prefncala, polka mi iste unikla ale ta kadernicka pierri, no otras, nemam slov. takto si odohnat zakaznika, no nechapem to.
aj nas treba strihat ale pockame a na SK pojdeme, dufam ze budeme mat vacsie stastie

pierri, receptik skusime hned tento tyzden, aj ked uz nam dosla horcica zo Slovenska tak skusim s anglickou, dufam ze to nepokazim

inak sa mame celkom dobre, po vikende som trosku oddychnuta, daddy vypomahal ako mohol
Christianko sa velmi polepsil, odkedy sme boli doma sami cely tyzden tak nam to len prospelo a uz si uplne na Danielka zvykol a je to opat ako predtym, teda sem tam zastrajjkuje ale inak dobre

no a s guyovou robotou nic moc ale nejdem sa o tom ani rozpisovat teraz

snad zajtra sa mi podari zase prist
papa

lara1znk
autor
29. júl 2009

ahojte b abky, no kde ste vsetky? asi na kupaliskach, co?? 😎 vy sa mate
zavidim to letne pocasie
u nas prsi zase, od rana nonstop
nastastie mame doma daddyho dnes

inak sa mame dobre, akurat sa trosku bojim lebo kamoska co sa tu bo la hrat s jej malou v pondelok, tak mi volala ze jej mala ma prasaciu chripku ☹ , tak uvidime, zatial nepanikarim

pierra
29. júl 2009

ahojte..
nejak tu je mlkvo..

lari to je hrozneeee.. 😕 ta mala nemala ziadne priznaky,ze sa ku vam dosackovali?
ja by som na tvojom mieste dala preventivne obe deti vysetrit, alebo lekari nic nezistia kym chroba neprepukne?
😨
my sme boli u nasich na dedine lebo tato je zase v BA ale museli sme sa vratit lebo zajtra idem s jurkom do metabolickej poradne.. mam tu este segru,tak az tak velmi smutno mi nie je 🙂

lara1znk
autor
29. júl 2009

pierri, u nas sa uz nevysetruje, preto vlastne mame taku statistiku ze najviac nakazenych v Europe, lebo vsetci co maju podozrenie len zavolaju na taku pomocnu linku a tam im opisu priznaky a takto na dialkuju ich diagnostikuju alebo nediagnostikuju s prasacou chripkou,
takze je to otazne ci ta mala to skutocne ma, kamoska vravela ze priznaky ma ako normalnej chripky a dnes uz sa aj citi dost dobre, aj teplota jej klesla,
tak preto nejdem panikarit, moze to byt nic, moze to byt skutocne ten virus ale tak dufam ze nic nam nehrozi,
to pocasie je tu hrozne, takze nejaku tu nadchu ma kazdy, aj my takze snad nic ine to ani nebude
drzte palce

a veru je tu riadne mrtvo

vy chodite teraz pravidelne do MP na kontroly ci ako?

pierra
29. júl 2009

v poradni sme boli len raz, sice je vsetko v poriadku ale musime niest znova moc a vyzdvihnut si vysledky ktore potrebujeme pre ortopeda.. a v oktobri dalsie odbery.. priznam sa,ze spekulujem,ci vobec pojdeme ked je jurko zdravy a tie odbery u nich tak zle znasa 😲

drzim palce aby ste nemali ziadnu chripku,dany je este maly na take neprijemnosti 😉 a ako ti spinka lari? papka dobre, pribera? nic nepises a ja som taka zvedava 😔 😅

lara1znk
autor
29. júl 2009

tak nechodte ked je zdravy, len sa zbytocne bude stresovat z toho, dost ho uz lekari natrapili

spinkame celkom dobre, mali sme noc ze papal o polnoci a potom az o 5ej bol hore, takze super
pribera pekne, akurat nas vcera boli vazit a mame uz 4,760 kg takze sme pribrali za 2 tyzdne skoro 700 g tak velmi slusne.

no teraz sa trosku bojim o nho, lebo od vcera ma sopliky a trosku zapchaty nostek, ale inak vyzera v poriadku, teplotku nemal ani nic ine, ale prespal cely den, co on je normalne vela hore cez den, ma len take 10 minutovky a potom jedno velke spanie asi 3-hodinove inak stale bdie asi aj preto v noci tak pekne spinkal.
Tak som zvedava co to bude po dnesku. NO mozno je to tou nadchou ze je unaveny viac ako zvycajne.
No drzte palce kocky nech sme v poriadku.
Tu sa mi nikam ist neoplati k lekarom, ani sestricku sem volat, poznate tento pristup.
Len som prekvapena lebo Christian ako kojene dieta nebol vobec chory asi do 7. mesiaca a potom sa to sice s nami viezlo skoro stale ale dovtedy vobec nic, ale len sopliky sme nemali.

a kedy vam pride tato naspat pierri?

pierra
30. júl 2009

dobre ranko 🙂
lari tak pekne spinka dany a vaha je super 😵
fakt sa cudujem tomu pristupu u vas 😕

monika1
30. júl 2009

Ahojte baby,
pozdravujem vas z Domase 😎 sme u nasich na chate a oni maju net takze som musela vyuzit 😀 uz to bol riadny abstak 😅
mame sa super,cele dni sa kupeme a sme vonku,uzivame si slniecko a maly je ako odtrhnuty z retaze uplne si to uziva ze je cely den vonku 🙂

a co tu nove? potom doma snad pocitam 🙂

lara1znk
autor
30. júl 2009

moni, tak len dovolenkuj a uzivaj si slniecko a rodinku pohromade, potom dobehnes MK, aj tak to tu stagnuje tak to docitas raz dva tri.

pierri, ja uz som si zvykla na to, ale som rada ze chodime aj domov a aspon tam mozem dat deti poriadne vysetrit a aj seba pojdem dat po porode ako sa patri, kedze tu sa ani tym nikto nezaobera

u nas sa vycasilo, tak sme boli aj vonku, teraz este deti spia ale treba mi budit Christianka o chvilu aby v noci nebuntosil
inak Danielko nam spi uz teraz lepsie ako Christian, no je toto mozne??? 😕

vy co porabate pierri? este mate segru u vas?

pierra
30. júl 2009

ahojte 🙂
tak sme dnes absolvovali metabolicku poradnu, s obrovskym placom a stresom, dr. ho nemohla ani odvazit a odmerat.. 😔 poobede sme boli vonku a teraz som sama, segra je vonku s partiou.. vecer pride..
ja zatial poriadim lebo som to pol dna zanedbavala a uz tu je riadny brajgel..

lari to je dobre,ze mas na slovensku dalsich doktorov,ktori sa o vas staraju, radsej chodit preventivne a mat vsetko pod kontrolou.. dany bude spachtosko? 🙂aspon stihas zregenerovat sily..

to je hrozne kolko u vas prsi, ale tam su asi aj deti zvyknute na tu klimu a na to,ze musia viac casu travit doma nie 🙂 ja si neviem predstavit,co by som tu s jurkom stale vymyslala, telka - hracky dookola..

moni pozdravujeme na domasuuuuuu 😎 a tesime sa na fotky samozrejme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre