Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
10. sep 2009

jej csiki tak uz mate datum,ci pana 😵 no som zvedava kedy to bude u nas 🙂

lia
10. sep 2009

csikiiiii 😵 😵 😵 😵
hlavne rychlo najdi miesto pre postielku 😉 😀
moja kamoska ide zajtra rodit 😅
csikiii,mna strasne zacala trapit zaha,uz ju mam kazdy den ☹ co si na to hovorila okrem mlieka??pocula som,ze ked sa pije mlieko,tak sa rodia velke deti 😅

csikike
10. sep 2009

lia, tak to sa mam naco tesit, ja kazdy den vypijem aspon liter
a zaha ma trapi tiez, ale snazim sa radsej to mlieko ako lieky (ked to uz nejde inac tak si dam maalox)
inac vysledky z krvi mam priserne
mam aj streptokoka a som chudokrvna, taktiez toxoplazmozu... a vsetky hodnoty mam uplne mimo rozsah 😅

lia
10. sep 2009

ked si chudokrvna,dali ti zelezo????????
to vazne??co mas nejaky zapal??a nemali by ta dovtedy preliecit??
ja som uz kupila tims cukriky,zevraj zaberaju

csikike
10. sep 2009

tums su tiez v pohode 😉
hej, mam brat zelezo
a liecit ma budu tak ci tak, lebo vraj pri CS sa davaju automaticky antibiotika
ale neplas sa, vraj toho strepta ma asi 40% rodiciek

monika1
10. sep 2009

csiki no ale aspon ta streptokok nemusi tak trapit ked ides CS 😉 ja ho mam tiez a to sa plasim uz teraz aby mi stihli dat atb kedze prvy porod bol celkom rychly tak cakam ze druhy bude aj lepsi a rychlejsi...a tiez beriem actiferin...a na toxo si nieco brala?

csikike
10. sep 2009

nie, ale uz som zistila ako to je s tou toxo, jedna hodnota je, ze som v minulosti prekonala toxo - to mam pozitivne, ale v tele to nemam

monika1
10. sep 2009

tak to je dobre potom 😉

csikike
10. sep 2009

juuj, ale nechci vediet ako mi odlahlo
ale netusim kedy som mohla mat tu toxo, pri tomikovi som mala vsetko neg.

monika1
10. sep 2009

csiki a na zaciatku tehu ked robili testy tak si ju este nemala?

csikike
10. sep 2009

monika, to ma ani nenapadlo, teraz pozeram, ze som mala neg.
sakra, tak teraz mi lepi este viac 😔

monika1
10. sep 2009

csiki hmmm to je divne 😒 mozno sa teraz zmylili neboj 😉

csikike
10. sep 2009

mozno som to prekonana mala aj predtym, len teraz mam u seba kompletny papier
ale keby som to mala tak by mi to urcite komentovali, vsak? 🤐

monika1
10. sep 2009

no keby si to mala tak urcite a kontrolovalii krv castejsie a brala by si jeden cas aj lieky,neboj isto je vsetko v poriadku 😉

csikike
10. sep 2009

moni, diky za povzbudenie, ale snad bude vsetko OK... uz s tym aj tak nic nenarobim

caraida
10. sep 2009

csiki, ziadnu paniku. oni by ta nahanali, keby si mala toxo v teho, neboj. drzime palce na 23.!

ako je to s tym streptokokom? ja som mala testy negativne, ale maly ma streptokoky v ockach. dostava teraz antibioticke kvapky. kde to nabral? este v nemocnici? s dr. sme sa o tom nebavili, po steroch som bola len vyzdvihnut recept.

uz je rev, musim ist.

pierri, ja som takto vyhladovala prcka, nechcela som verit, ze to nejde rozbehnut nicim, ani odsavanim, ani prikladanim. pri druhom som po 12 dnoch povedala dost, ked sa neda, neda sa.
papa

monika1
10. sep 2009

cari streptokok je bezna bakterialna mikroflora,je vsade,doslova takze je problem zistit odkial ju risko dostal...normalne nie je nebezpecna,len pre tehotnu pri porode ak sa neprelieci lebo babatko pri prechode porodnymi cestami sa nou nakazi 😒

monika1
13. sep 2009

halo halo kde ste??? 😕

ja idem akurat varit,chlapi sli pozriet koniky kym neprsi...

csikike
13. sep 2009

u nas je krasne, dnes su tu hody, ale ideme k nasim, tak som napiekla kolacik vcera vecer, za chvilku zacnem riadit, ale musime pockat kym si otec pride vyzdvihnut maleho, lebo s nim je to o hubu 😅
konecne aj teplosi dokoncili pracu, ale este je tu lesenie, tak buduci tyzden nas caka umyt okna a poriadit, este musime skocit pre postielku a pre autosedacku (pozicala som ju svagrinej) a v utorok sa chystame do madarska este pokupit dake drobnosti pre micku

csikike
13. sep 2009

moni, aj nas ma rad koniky, totalne ich zboznuje, ale psov sa boji... inac celkom pekne sa rozkecava, som rada, vsetko opakuje, ale tou jeho skomoleninou 😀
ale uz mu skusam davat slipky a stale mu dohovaram, ze ked mu bude treba cikat musit to dopredu zahlasit a zatial sa mu dari... teda zacali sme dnes rano a uz 2x povedal... aj ked vzdy sa ho pytame ci mu treba

monika1
13. sep 2009

csiki super len tak dalej Tomik je sikovny 😵 Adamko miluje zvierata,kone zboznuje a super ze mame moznost chodit sa pozerat na koniky a krmit a sem tam si aj zajazdi tak to je vtedy vo vytrzeni 🙂 no asi by sme mali zacat setrit na nejake kona ked to tak pojde dalej 😀 a nastastie ani psov sa neboji 🙂

a aj ja chcem este tento tyzden umyt okna (ak mi to mama dovoli a nevymakne ma 😀 ) a postielku mame v pivnici a asi ju chlapi budu stavat az ked budem v porodnici,uvidime...este tiez musime pockat na kocik,komplet donesie az otec v sobotu,zatial mame doma len vanicku 🙂

caraida
13. sep 2009

ahojte,
uj, ako sa uz chystate, babulky. rychlo to zbehlo 😉

u nas su chlapi nachcipani a to s nimi nie je rec, ze ano. dufam, ze to nedostane maly, lebo potom fakt neviem, co.

v dedine mame slavnost, uz sme boli pozriet ako deti zo skolky spievali, ale bolo pocut len ucitelku a aj to hrozne falosne 😀 poobede pride kuzelnik a cirkus, tak som zvedava. len prcek je teraz ozaj o nervy, on sice nie je na maleho ziarlivy, ale spracovava to po svojom... stale sa len natahujeme, tvrdohlavy je ako mulica a vsetko napriek. uz som z neho unavena.

joj, aj ja milujem kone 😀 ale jazdit neviem. a uz je asi neskoro zacinat.
chodime casto kukat u nas v dedine haflingery, alebo v susednej dedine je taky velky statok, tam je vsetko mozne. prcek si ich rad obzrie, ale viac nie. vysadnut nechce, radsej na traktor.
aj psy radsej obzera, ako chyta. ale vsak ja ho este prevychovam 😀 😀 a jedneho dna dostane psa, ci chce, alebo nie 😀 a najlepsie by bolo, keby chcel jazdit, takeho ponika by sme uz niekam vpratali 😀 manzelovi zo mna stupaju vlasy dupkom....
zato macky, tie ma raaad. zdravi sa s kazdou jednou v dedine. 🙂

moni, adamko bol v inkubatore? ako dlho? to som ani nevedela, lebo vy ste boli zhruba v tom case v nemocnici, ako my, mna tam kvoli vyvolavaniu u prcka zavreli skor.

u nas sa vyhadzuje z nemocnice niekedy uz po 2 dnoch. ale ja som bola rada. neviem si prdstavit byt 5 dni v nemocnici.

pierra
14. sep 2009

ahojte 🙂
ako sa mate po vikende? csiki, moni, este 2 v 1 dufam 🙂
my dnes mame tatika doma, snad od vianoc prvykrat 4 dni vkuse co je doma,tak sme doobeda behali po obchodoch s kachlickami, robime si prehlad pomaly 😵
my sme inac taka nezvieracia rodina, jurko ma rad psov ale ako ktoreho - napr. dobermana sa neboji, zato takych malych rozkokosenych co skacu a nuchaju, tych sa boji 😅 ja nemam rada velke plemena, ked som bola dieta pohryzol ma jeden a odvtedy mam respekt.. no a teraz tu mame so susedmi trosku dusnu atmosferu lebo si dovliekli vlciaka na nas spolocny balkon.. nevadilo mi to,kym mi nevosiel do kuchyne a nezacali ho nechavat spavat pred dverami.. a kedze sa ho jurko boji, casto som chodievala cez spolocny balkon ovesana s taskami a s jurajom na rukach.. a potom sme si povedali s muzom,ze dost lebo ked to nepovieme teraz,ze nam to vadi, o pol roka uz bude neskoro.. tak ho zacali davat dnu do bytu ale ten psi pach ja citim stale ☹ prekaza mi to,ze idem na wc, a smrdi mi tam pes..

ozaj a v piatok sme mali nehoduu.. jurko spadol zo stolicky o dvere, rozbil si cielko aj sklo na dverach.. nastastie to nebolo na zasivanie ale plac prevelikyyy.. a ten moj strach onho,ani nehovorim.. 😔 velmi roztrzity je ten moj syn 🤐

monika1
14. sep 2009

Ahojte 🙂
tak ja som este vcelku 🙂 vikend sme mali taky normalny kedze pocasie nebolo bohvieake...ale dnes som si dala dlhsiu prechadzku s malym a po neviem akej dobe som ho musela vziat aj na ruky lebo trosku vyvadzal 😅

pierri takze sa chystate na prerabku? no a s tym vlciakom a balkonom to je dost odveci 😖 to by zase vadilo aj mne aj ked som psickar 😒 u nas sa na ulici rozmohli civavy,jeden ujko ich ma tusim 7 a pocet sa stale zvysuje a ked idu von tak to je ako koniec sveta ked su vsetky vypustene a stekaju...zo zaciatku sa Adamko stale zlakol ale uz v pohode je a ide ich aj hladkat ale mne strasne vadia,ja take male psy nemusim a najma ked pobehuju vsade a ani obojok nemaju a uz sa nakazil aj dalsi sused a ten ich ma uz 5 kusov a pocet stale zvysuje...

pierri no chuda Jurko,snad uz to ma zahojene 😒 ale hlavne ze sa nestalo nic horsie...

cari to s Adamkom bolo tak ze sa narodil vecer v 38tt a kedze mal nizku hmotnost tak siel automaticky do inkubatora,nic mu nebolo vraj len sa vyhriat...doniesli mi ho rano o 6 na kojenie a hned mi ho vzali zase do inkubatora a takto vlastne cely den a az na dalsi den mi ho nechali aj to na moje naliehanie ze preco mi ho nenechaju ked mu nic nie je...

ozaj som zvedava ako lara,snad sa coskoro ozve...

pierra
14. sep 2009

moni v novej to je asi bezne,ze deti idu do inkubatora, aj jurko bol a to mal 3250g, apgar 10:10, takze zdravotne ok ale mne to bolo zdovodnene tiez presne ako tebe,ze na vyhriatie 🙂

monika1
14. sep 2009

pierri a tebe Jurka prilozili po porode aspon na hrudnik? lebo ja by som toto strasne chcela,musim sa na to opytat dr ze to mam ako poziadavku tak ci mi bude vyhovene...nechcem aby to bolo ako pri Adamkovi ze mi ho ledva ledva vobec ukazu a potom az o tolko hodin 😒

pierra
14. sep 2009

moni neprilozili ☹ dodnes som z toho smutna ale vtedy som nejako nestihla naliehat, pri druhom uz urcite upozornim tetu,ze to velmi chcem! presne ako tebe adamka, aj mne jurka ledva ukazali a uz isiel do inkubatora, ja som bola 2 hodky na sale a potom 2 hodky na izbe,az tak mi ho doniesli 😒
ale zase kamoska co rodila v novej minuly rok, dali jej ho na prsnik hned po porode 😲

monika1
14. sep 2009

vazne? no to ja fakt nesmiem zabudnut povedat dr ze to velmi chcem 🙂 ja som myslela ze mi ho neprilozili kvoli tomu ze je malicky a utekali s nim do inkubatora ale ako vidim tak je to bezna prax co teda vobec nechapem 😒 a vtedy pred porodom ma to ani nenapadlo sa na to pytat...ved je to dolezite podla mna

pierra
14. sep 2009

niekedy asi pred rokom bola taka anketa s hodnotenim zo slovenskych porodnic v casopise mama a ja a zostala som v soku ked som si precitala co a ako robia a postupuju v novej nemocnici lebo vela z toho nebola vobec pravda 😖

monika1
14. sep 2009

😒 hmm asi treba byt trosku drzy a odvazny a dozadovat sa niektorych veci 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre