Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

penelope10
20. jan 2009

Ahojte 🙂
Moni, ma napadlo... su plienky take co presakuju... Je to normalna plienka ale dieta citi, ked nieco urobi...
Sluzia na odvykanie od plienok. Mozno by stalo za to ich vyskusat, ked sa ich nevie tak vzdat 😅

monika1
20. jan 2009

Katka a kde sa daju kupit? 😕 ja som pocula len o nejakych "gumenych" nohavickach co sluzia na odvykanie a v lekarni ich maju...

penelope10
20. jan 2009

Tak to neviem, dostala som len vzorky z Prahy. ale sa pozriem, co je na nich lebo su zabalene

penelope10
20. jan 2009

No volaju sa Pull.Ups - tréningové kalhotky na nočník
robí ich huggies
je tu www.huggiesclub.cz
a píše sa tu... udržia tekutinu ako klasické plienky, dieťa však ucíti vlhkosť. Su unisex. a veeľmi pekne farebne
🙂
Robia ich v 2 veľkostiach M (9-15 kg)
a L (14-18 kg)

Urobila som im reklamu jak toto 😀

monika1
20. jan 2009

Kati jasne ja som ich videla aj v Tescu 🙂 dik za tip,isto ich kupim a vyskusame 🙂

penelope10
20. jan 2009

Potom daj vediet, ci mali uspech ... 😉
Ja ich malému zatial nebudem davat, on nie je tak daľeko a nočníkovanie berie iba ako povinnú jazdu 😀 alebo zmenu programu

monika1
20. jan 2009

ne ne u vas je to v pohode,vsak ste len teraz mali rok ale nam uz hori pod zadkom 😀 o 3 mesiace su tu 2 rocky 😵

pierra
20. jan 2009

ahojte..
ja som sa pred hodinkou vratila z chirurgie, vyberali mi znamienka 🙂 nebolo to vobec take strasne len to nemocnicne prostredie mi dost pripomenulo porod 😅
nas tato si zobral ocr do konca tyzdna aby som ja nevlacila jurka na rukach so zasitym bruchom,tak sme vsetci spolu doma 🙂
lari si sa pytala na tie ortezy: tak jurko ich znesie tak 5 hodin denne, mal by mat 24 ale neberiem to ako tragediu, aj tak si myslim,ze je statocny.. naucil sa s tym chodit len niekedy v tom tak nebezpecne spadne,ze uz cakam odkial mu zacne striekat krv 😨 a dost nast to obmedzuje hlavne vonku lebo jemu vlastne takato nozka nevojde do ziadnych cizmiciek,cize chodime vonku v papuckach, s teplym termoforom vo fusaku 🙂 ale daa sa no.. 🙂
a k tomu plienkovaniu, mne sa zda,ze v zahranici su vseobecne pohodlnejsie aj mamicky, ved s oducanim su starosti a plienku moze vyhodit do kosa,tak sa s tym nebude trapit od 1,5 roka..

pierra
20. jan 2009

inak baby ked si chcete niekedy pozriet dobry film, davam do pozornosti film "Želary", je z vojnoveho obdobia, bol aj nominovany na oskara.. vcera sme si ho pozreli s muzom, cely cas mi bolo do placu, je taky autenticky 🤐

monika1
20. jan 2009

tak sa setri pierri aby sa ti nerozisli stehy ako mojmu muzovi 😅
a to je jasne,Jurko je hrdina ze to takto krasne zvlada 😵 a mas pravdu na zapade je to uplne inak,uz jedna baba od nas z majoviek ziju v nemecku a vraj malemu nekupi ani nocnik do 2 rokov 🙄 to je nazor teda 🙄 a potom som zvedava ci jej maly vobec nanho sadne...aj v tej relacii hovorila dr ze odvykanie okolo 2 rokov je super ale v 3 rokoch to uz treba navstivit doktora ci je vsetko v poriadku...

penelope10
20. jan 2009

Ahoj,
pierri kolko znamienok ti vybrali ?

si aspon uzijete tatu 😵
nas je opat v BA 😒

želary je super, som videla asi v nov. 08 Sa mi pacil 😵 veeeľmi.

pierra
20. jan 2009

kati len 3 mi vybrali.. ja som chcela vsetky naraz ale dr. povedala,ze este musim prist raz.. uz som si v hlave ratala,ze zase vyberanie, potom previaz, potom vyberanie stehov.. a kombinovat s kym nechat juraja.. 😒

ze je super ten film? joj.. ja si dovolim tvrdit,ze najlepsi aky som doteraz videla.. ked neratam tie romanticke "lacnovky" co ma aj tak stale dostanu 😅

penelope10
20. jan 2009

ja som bola dlho hotova aj zo záhrady od šulíka, potom som robila ale recenziiu, pozerala som ho asi 5x dokola
a už sa mi potom tak nepacil.
Inak mne by tiez trebalo ist ku koznej 😕 sa tam zberam na kontrolu od mája 😀 🤐

lara1znk
autor
20. jan 2009

ahojte kocky,

o tych plienkach som uvazovala aj ja, ze by bolo dobre aby maly citil ked sa pocika, predsa len to kakanie je jednoduchsie ale naucit ho na nocnik uplne by asi bolo lahsie s tymito plienkami.
zajtra budem s kamoskou co jej malu naucila uz do roka takze sa idem na vsetko popytat. samozrejme Slovenka

pierri, no Jurko je fakt statocny chlapcek, drzim vam palceky nech sa dlho netrapite 🙂

mne sa celkovo pristup na SK paci viac, tento anglicky mi je velmi cudzi, vo viacerych veciach

napr. v nasej skupine co sa stretavame kazdy piatok, je jeden hrozne zly chlapec, podla mna v jeho veku 18 mes. sa sprava velmi agresivne a je vyslovene zly a zakerny k inym detom, jeho mama vsak nepovie na to nic,
ja uz mam z neho take nervy, sustavne b erie inym detom hracky ale nie preto ze sa chce sam hrat, len preto aby robil nieco zle, vlastne cely cas co sme spolu asi take 2 hodiny robi toto dookola
no je to normalne? nas maly to nejaky cas toleruje ale on je dost taky ze sa vie zahrat pekne, aj sam, Christian ked si nieco vyberie tak sa s tym chce hrat a vie si tu hracku vychutnat tak potom len placka lebo nechape co mu ten chlapec neda zahrat sa s nicim.
a jeho matka reaguje tak ze Christian place lebo nechodi do skolky a nie je na to zvyknuty,
no moja reakcia bola ze keby bol takyto odkedy chodi do skolky tak by som ho z tej skolky zobrala prec

to by sa na SK nestalo, ja malemu kolkokrat poviem ked robi nieco zle, snazim sa ho uz ako tak vychovavat odtearz
ale tu skoda reci

ten film vyzera dobre, ale to asi az ked budem na Sk sa k nemu dostanem, tam mam viac casu na telku

pierra
20. jan 2009

no lari,take deti su aj tu, my sme sa stretli s takym chlapcekom v lete v detskom areali, to bolo uz zdaleka vidno,ze je trosku tazsie zvladatelny.. potom som vdacna za svoje zlaticko 🙂

no a mam dalsiu otazku resp. temu na diskusiu..

davate drobcom sladkosti?

csikike
20. jan 2009

pierri,
ak povazujes za sladkost brumika (to ma asi tak 1-2x za tyzden),
kinercoko (asi 1x za tyzden)
piskoty (asi 3ks za tyzden)
a ine, neviem ale chuti mu aktivia sladka, tu ma denne a tiez vianocka s maslom a medom

lara1znk
autor
20. jan 2009

pierri, no to urcite, take deti su vsade ale rodicia s tym musia nieco robit, teraz sa tvaria ze su este mali a neviem co a zvaluju vinu na kadekoho ineho ale ked budu vacsie tak uz si s nim neporadia,
poviem ti aj ja som rada ze mame takeho syna akeho mame, ale tiez mu kolkokrat musim povedat toto nie a snazim sa uz ako tak vysvetlovat

my sladkosti nepapame, raz do tyzdna na tej playgroup ma keksik, taky obycajny suchy keksik ale je to keks pre dospelych, inak papa len destske susienky, no a jasne piskotky, jogurt detsky ale to za sladkosti neratam

penelope10
20. jan 2009

no pierri definuj co je sladkost 😕
ja davam kuksiky take tusim su hami -zvieratka, obcas mu dam keksy marina, piskoty vobec, cokoladu este nejedol.
a Activia je sladkost ? Tie mame asi 5 x do týždňa 🙂 a veľmi mu chutia, aj pudingy mui robim ale bez cukru a mlieka.. je to taky ovocný rôsol ale robim to zo zlateho klasu.

lara1znk
autor
20. jan 2009

inak ja nie som proti sladkostiam, ponukala som Christiankovi aj chlebik s dzemom ale nechcel
mal aj kakao
medu sa zatial vyhybame, kedze je alergik

ale on nie je dobry jedak takze kvoli tomu som sladkosti nezaradila do jeho jedalnicka, inak by mi nevadilo keby si sem tam nieco sladke dal, ale nesmie to byt pravidelne, nech si zbytocne nevytvori zavislost ako jeho mama 😅

csikike
20. jan 2009

tak moj je riadne sladkomaniak, vie kde ma kindercokoladky a furt mi nosi tu krabicu... ale nedam mu
a teraz mi velmi chutia burizony

pierra
20. jan 2009

jurko zje iba dru tycinky slane,kukuricne chrumky.. nezje ani puding, ani ovocny jogurt,ani dzem, ani med..
no a dnes jedol arasidove chrumky, s tym sa isiel zadusit..
cokoladu a keksy to on neje, ani piskoty obycajne nechce..
a povedala som si,ze ani tie tycinky a chrumky nebudu lebo hned to vidno,ze sa tym zasytil a nechce obed 😒
presne ako pise lara, my s muzom mame velmi radi sladkosti,takze si tiez myslim,ze casom sa to nauci aj jurko 😒 alebo my prestaneme,aj to by bolo riesenie 😅

pierra
20. jan 2009

ja si myslim,ze jurko ma dost jednotvarnu stravu,teda ak neratam obed-ten je samozrejme stale iny..
ale desiata jogurt, niekedy nechce vobec nic do obeda.. poobede jablcko, vecer chlebik so syrom alebo sunkou a vecer mlieko.. ja by som rada robila krupicu alebo take typicke detske zbrndy ale nemam komu..

lara1znk
autor
20. jan 2009

pierri, viem o com hovoris, my sme na tom rovnako
tiez jeme jednotvarne desiate, olovranty lebo milostivy panko vymysla

pierra
20. jan 2009

lari len mne to nikto neveri lebo jurko na to nevyzera 😀
ale on sa stale dotlaci mliekom, ved 6dcl za den, to ma aj nejake kalorie 🙂

lara1znk
autor
20. jan 2009

hmm, tak to dost vypije, ale to je dobre, mliecko mu neuskodi

my mame teplotku, zdal sa mi dnes nejaky divny drobcek, nejedol dokopy nic, spal len hodku a tu to mame
dufam ze noc bude v pohode, dala som mu cipok

dobru kocky

monika1
20. jan 2009

baby tak my papame piskoty,bebe keksy,sem tam kindervajko,ked su kolace tak aj kolace,rano sem tam dzem alebo med...proste vsetko ale vyslovene cokoladu nie ani ine "dospelacke" maskrty...rano ma mlieko a potom neskor chlebik bud s dzemom,medom,syrom alebo sunkou...desiata je mandarinka a plus par piskot ked chce...a olovrant no co si vyberie 😅 termix alebo brumik alebo banan a vecer chlebik so syrom alebo sunkou a niekedy len kukuricne chrumky a mlieko...on je obrovsky jedak,radost ho sledovat ako papa 😵 a pritom na to vobec tak nevyzera,ma asi aj spalovanie po tatikovi 🙂

monika1
21. jan 2009

Dobre ranko 🙂
este som zabudla ze Adamko ma dnes na obed zemlovku 😝 prvykrat...a samozrejme aj polievku kvalitnu zemiakovu 🙂

pierra
21. jan 2009

dobre ranko..
moni tak zemlovku som aj ja robila asi pred tyzdnom a tiez ju jurko spapal, co som sa cudovala..
dnes idem robit zo suseneho hrachu a bryndzove pirohy.. tie asi nebuje jest 🙂

lari,tak prajem skore uzdravenie 😒

pierra
21. jan 2009

baby co ste doma, zapnite si stv2, davaju somáááááárika s prasiatkom..
joj to som uz tak davno chcela vidiet 😅

monika1
21. jan 2009

nie som doma ☹

lari ako sa ma Christianko?

pierri ani Adamko nechcel pirohy papat 🙂

csiki ako snazilka? uz musis vediet nie? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre