Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lia
22. mar 2009

konecne pierri,chybala si nam 😵
ja som akurat po klystyre ☹

gogos
22. mar 2009

ahojte kocky, vam vstupujem uplne nadrzaka do debaty, ale chcem vas poprosit, ktore mozte a nemate tam svoju favoritku, PROSIM zahlasujte za mna, som cislo 12

http://www.jemnemelodie.sk/zmenaren

velmi pekne dakujem

lia
22. mar 2009

no fasa,mame tam este dost tabletiek,mesiac sme to asi brali,mozno mesiac a tyzden a asi s tym koncime... ☹

lia
22. mar 2009

a ako robi guy to masko s plackou??s tou polotovarovou??minule som na nu pozerala,ci to kupim,ale nekupila som,lebo neviem ako sa robi k tomu to maso 😒

monika1
23. mar 2009

Ahojte 🙂
pierri rada ta vidim opat medzi nami 😉 🙂

lari mnaaaaaaam ja milujem fajitu 😝 u nas v Ke bola taka restika a chodili sme tam na to casto ale zrusili ju 😢 a ja tu placku som este neskusala robit doma,tam to bolo vynikajuce 😝

pierri neboj Jurko sa vytiahne a bude stihlucky chlapcek,uvidis 😉 Adamko je prcek,ja som ho vazila v piatok a ma 10,8kg a napriklad taka mikina 86 z HMka je mu velka 😀 ale v HMku su vacsie velkosti o cislo...
uz si dala fotky na FB? ja uz zacinam planovat trosku Adamkovu oslavu tak dumam aku tortu spravim a tak chcem vidiet pre inspiraciu 🙂

pierra
23. mar 2009

lius,dufam,ze som ta neodradila s tou chlorellou 😒 ten klystir si si robila kvoli nej? 😕

moni aj ja mam taku skusenost,ze HM-ko ma vacsie cislovanie.. a co mame veci po svagrininej malej,ona je tiez septembrova,tak jurko nosi teraz zimne veci po sesterke ako 1,5rocny a ona to nosila az ako 2,5 rocna 😅

tortu dam na fb cez obed ale to bola iba taka klasika okruhla, pre deti by sa hodilo nieco tvorivejsie - rozpravkovejsie.. mala som nikde fotku takeho pavuka len neviem ci som to napalila na cd lebo z disku je vsetko prec ☹ pohladam..
a mam recept na fajnu plnku tortovu - macarpone, roztopena cokolada, vyslahana slahacka, je suprovaaa 😝

lia
23. mar 2009

odradila pierri 😀 ,ale neva,posledne som nad tym uz castejsie rozmyslala,ze ju vysadim,ja som z nej pribrala ako prasa,dokonca,uz sa nezmestim do ziadnych gati 😒 takze od dnes uz nebriem.strasnu zacpu som mala ,uz som bola z toho nervozna a lekar mi odporucil klystyry,ale neviem ci mi to nejak pomohlo k ocisteniu,takze si budem radsej davat lastovicu

tatiana
23. mar 2009

Ahojte kočky, dakujeme za Gratulacie 🙂
Ano mohla by som sa ukazat - zanedbavam Vas, sorry ☹

Oslava bola fain 🙂 , Risko mal obycku tortu aj tak z nej nejedol, tak sme si dali urobit tvarohovu pre nas 😀

csikike
23. mar 2009

ahojte, tak my uz mame za sebou detsku, neurologicku a chirurga, maly rano spadol z postele a buchol si aj hlavu a hned aj vracal, tak sme leteli, ale nastastie vraj vracal iba ze sa zlakol
boze, si pripadam ako neschopna matka uz teraz, bola som tam pri nom, a nestihla som ho chytit , co len budem robit ked bude aj druhe take "zive" ako tomik?

lia
23. mar 2009

davat pozor csiki 😀 pri chlapcoch sa nastrazis 😀 to je normal pri chlapcoch csiki,nic si z toho nerob,oni skusaju az kym sa nieco nestane 😒

monika1
23. mar 2009

csiki neboj tomik je isto v poriadku len sa zlakol a nie si neschopna mama,to sa stane skoro kazdej,aj nam sa to stalo a to bol este mensi ako tomik,lezal so mnou na posteli a ani neviem kedy a ako a spadol dozadu na hlavicku ale hned aj plakal a nic sa nestalo ani u dr sme neboli 😅 proste stane sa...csiki ja sa ukludnujem tym ze sa vravi ze druhe babo je opakom prveho tak cakam super pohodove vegetacke babatko 😀 ale nie ani take by som nechcela,nech je tiez take zive ako Adamko,vsak to je to v nom krasne 😵

tani pekne fotky len mne nejdu rozkliknut,to sa neda 😕 ozaj ta 3kolka je suprova,ja som nad nou dumala teraz ze kupime adamkovi na narodky ale sa mi zda ze je uz na nu velky 😒 chcela som cervenu 🙂

lius a aky klystyr si si dala? z lekarne? lebo ja dumam ze si ho budem robit,trapia ma teraz dost zapchy,az na nervy dakedy a fakt toto ma napadlo ze by pomohlo 😒

lia
23. mar 2009

mini,ano z lekarne na domace pouzitie,ale neviem ci tehule nieco take mozu
moni,skus si dat nalacno pohar vody,aspon vlaznej alebo teplej a zacat s ovocim na ranajky
ja som jak slon,tak som vysadila tu chlorellu,lebo kazdy den som len bopnala 😠

pierra
23. mar 2009

tani krasne fotky a dodatocne aj my gratulujeme riskovi, vsetko najlepsie, nech je zdravucky a robi vam radost 😵
ako sa mas? nestihas sem obcas nakuknut? ☹

lius no to musi byt velmi neprijemne, ja ani nejem chlorellu ani nie som tehu a tiez akonahle zjem co len jednu kocku z cokolady za den, na druhy na 1OO% nepojdem na velku 😒 a ja sladkosti zboznujem,ale musim si ich odopierat 😢
mne pomaha activia biela bez akychkolvek cerealii navcas rana,tak skuste.. alebo aj slivky su dobre precistovadlo..

caraida
23. mar 2009

ahojte, ahoj tati a pierri 🙂

csiki prosim ta, vobec sa netrap, to sa stava vsade. oni proste letia a mozes aj pod nimi stat, niekedy sa jednoducho neda. aspon sa naucia padat 😉 takze hlavu hore, nebol to prvy ani posledny pad, takych este bude 😉 to som optimistka, co? ale poznam to tu na tomto certovi.

pierri, pockaj, az zacne sezona na ihriskach a tak. jurik zacne blaznit (uz moze bez ortez?). moj synovec je o 3 mes mladsi ako jurko a tiez ma cez 13 kil. a to si umeleho mlieka cucol az po roku. nas prcek vlastne od druheho mesiaca je na umelom a je sice vysoky, ale taky stuply. sa nam smeju, aky vyziabnuty. ja som rada, alebo ja som velka buchta.
on sa vam vytiahne. nic neries, kazde dieta je ine. netreba sa nicit tabulkami.
mne tiez pridu slovenske velkosti male.

moni, ja mozem velmi odporucat bicykel bez pedalov (laufrad). my od januara, ci snezi, ci prsi, ci co, na tom denne jazdime.
http://images.google.de/images?hl=de&q=puky+lau...

min vyska na tie male je 86 cm.
je to super, lebo potom nie je problem s prechodom na bike a dobre sa s tym trenuje rovnovaha. prcek na trojkolke nevie, lebo tu su len take s pedalmi vpredu, nie v strede, ako sme my mali a to je fakt tazke na tom jazdit.

lius, nezavidim ti. slivkova stava nepomoze? inak biele jogurty su podla mna dobra vec.

lara1znk
autor
23. mar 2009

ahojte,

suhlasim ze H&M ma vacsie velkosti, nas maly dostal sveter na vianoce presne velkost pre jeho vek a je mu stale taky velky, mam pocit ze tak do buducej zimy akurat dorastieme 😀
kazdy obchod ma ine velkosti, ja uz viem co kde nakupovat, potom to ide

a pierri, jurko je baculko ale to vacsina deti su, takze sa netrap nad tym, a ked vies ze mu sladkosti nedavas, tak nemas mat z coho vycitky, niektore deti sa vytiahnu a zhodia tie detske kilecka ci ako to mam napisat skor, ine neskor,
ja som akurat nedavno obzerala fotky z Christiankovych 1. narodenin a taky tam je tucnucky, teraz je oproti tomu nic, ale odkedy zacal chodit tak vsetko islo dole, je vysoky ale chuducky ale to ma aj po nas, my sme tiez taki boli ako deti vychudnuti dost.

a ako jurkove nozicky? este mate protezky?
a nechtiky uz dobre?

aj my mame trojkolku, jednu na SK, jednu tu, a je to super vec, stale sa vozime a na tu slovensku uz Christian dotiahne aj na pedale tak ked pojdeme v aprili, snad uz bude pekne teplucko tak sa aj naucime pekne pedalikovat

joj kocky to vam nezavidim ze mate problemy so zapchou,
tepla voda pomaha, to mozem potvrdit, ja nemam problem ale ked sem tam nieco, tak velmi mi zaberaju susene marhule, slivky, hrozno,
vyskusajte

pierra
23. mar 2009

lari nenosi ortezky lebo z tych co mu robili v decembri uz vyrastol.. teraz liecime ten palcek a mame ist na kontrolu o mesiac ale neviem ci tam este pojdem niekedy 😔
zajtra sa chystame k inej ortopedicke,nech sa na to pozrie lebo pri tej predoslej som bola naposledy dost sklamana z jej jednania so mnou, sa jej nepacilo,ze som mu nedavala ortezy kym mu liecili ten palcek,ze ci to bol nejaky problem.. tak nech si skusi ona odfiknut palec a potom nech strci nohu do zveraku na 24 hodin,ci jej to bude prijemne 😒 no drsne som to napisala ale skratka nevedela pochopit,ze som to takto riesila a ze jurko jednoducho tie ortezy netoleruje,takze teraz hladame ine riesenie a snad najdeme pochopenie u ineho ortopeda.. 🙂

ozaj tehulky, ako riesite kociariky? kupujete tie dvojite pre surodencov,ci uz su vasi chlapci samostatni v chodeni?
nas jurko nechce byt v kociku ale aj take obycajne nakupy v potravinach si zatial este bez kocika neviem predstavit 😖

csikike
23. mar 2009

pierri, ja to zatial neriesim, uvidime ako bude tomik ked bude babo na svete, ale teraz uz kocik moc nemusi, radsej ide po vlastnych, takze 2ity kocik urcite nie, skor tak tu sedacku co sa da pripevnit ku kociku...
a nakupy? no neviem, ale tomik nechce byt v kosiku (vacsinou ideme bez kocika), chce behat medzi regalmi 😅 , ale ked mu dam jeho bolubene tycinky, tak je vsetko OK (tie zemiakove, neslane) tie uplne zboznuje

lara1znk
autor
23. mar 2009

to vazne takto reagovala a nechapala to? drsne 😒
dufam ze najdete nejaku milsiu pani doktorku

my sa rozhodneme v lete ked sa babo narodi co s kocikom, ale pravdepodobne kupime ten dvojity taky za sebou, lebo ten vedla sa mi zda dost siroky a neprakticky.
christian ma teraz taku fazu ze trosku pobeha, potom chce ist na ruky, potom zase dole a takto dookola, najma ked robime trosku dlhsie vzdialenosti a ma pekne chodit vedla mna, to priam neznasa,
ked ho vypustim na ihrisku tak beha aj hodinku, nie je problem

ja hlavne z bezpecnostnych dovodov asi budem ten kocik potrebovat, neviem si predstavit sa s nim niekam vybrat, urcite sa nebude drzat kocika ani za ruku a tak to bude asi lepsie ked si sadne do kocika a mam pokoj.
uvidime do leta

lara1znk
autor
23. mar 2009

kocky tak a sme v skolke, akurat som bola maleho uz naisto zapisat
od maja! 🙂

csikike
23. mar 2009

lari, od ktoreho maja?

csikike
23. mar 2009

teda, ten rok alebo buduci? Nemusi byt cistotny?

lara1znk
autor
23. mar 2009

no teraz 😀

lara1znk
autor
23. mar 2009

ako cistotny??? 😀
ved my sme cistotny a ako! kupeme sa kazdy vecer 😎

csikike
23. mar 2009

😀 nie, ze bezplienkovy

lara1znk
autor
23. mar 2009

aha a ja ze co si to o nas myslis! 😅

u nas nemusi byt, nastastie!
nejako mu to nedochadza s tymi plienkami a to sa snazime od januara, teda len kakanie ale kedy sa mu chce tak kaka aj do plienky, ja uz neviem

csikike
23. mar 2009

😀 lari, to by som ani pochybovat nemohla, ze nie je cistotny, to len u nas sa tak vola bezplienkovy stav
🤐

monika1
23. mar 2009

😀 😀 😀 😀 no som sa nasmiala teraz ze cistotny 😀
nam sa dari s nocnikom,maly je uz skoro tyzden doma bez plienky,lari este mate cas a uvidis pocas leta sa odplienkujete 😉

pierri tak sila s tou ortopedickou 😠
my inac nepouzivame kocik od novembra 😉 takze ho predavam a potom uvidime ako na tom adamko bude ale verim ze nebude nic treba a ked tam max nejaky stupacik alebo sedatko,uvidime...

pierra
23. mar 2009

baby a nam sa s nocnikom nedari absolutne.. ja mu len spomeniem nocnicek s kacickou a uz uteka odo mna prec a ked ho aj chytim,tak ho neviem "zlomit" aby si nanho sadol.. tak som sa rozhodla,ze chvilu pockam,nech nanho zabudne a zacneme odznova.. 😒
moni a preco predavas svoj kociarik? nechcela si dokupit vanicku? ci mas nejaky iny vyhliadnuty?

lia
23. mar 2009

jeejj,to su zlate bicykliky,aj ja tak chcem 😀
pierri,o tych slivkach som uz pocula,ale to sa jedia alebo iba stava sa pije z nich??ok,skusim biely jogurt,ale uz mi aj trener povedal,ze priberam,co viem 😠 ,kazdy tyzden som vacsia ☹ a neda sa s tym vobec nic ☹
beriem aj tie tabletky od gyndosa,tak neviem ci aj z tych to neni 🙄
csiki,to sa kde tak hovori?? 😀 po madarsky asi,ze??
pierri,skus mu kupit novy,nech si sam vybrie,hmm??

pierra
23. mar 2009

lius asi lepsie bude keby si ich zjedla cele - susene alebo z kompotu lebo tie plody vlastne maju vlakninu,ktora pomaha precisteniu.. a neboj ty schudnes, pride jar, bude viac moznosti sportovat, pohybovat sa vonku, bude viac cerstveho ovocia.. drzim palce 😎 aj ja sa budem snazit par zimnych kil zhodit.. potom sa navzajom pochvalime 🙂
a co beries od gyndosa? nejake hormony?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre