Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
14. feb 2009

Ahojte 🙂
lari tak to ta Guy krasne prekvapil 🙂 my mame za sebou tiez romanticky nakup v hypermarkete 😀 teraz sme sa super napapali,maly prvykrat jedol spagety so syrom tak sa ich nevedel dojest a strasne sa mu pacilo ze si ich moze tocit na vidlicku 😀 a uz aj spinka 🙂 poobede k nam pridu kamosi na navstevu a potom sa pojdeme prejst tuto k nam do lesa so sankami kedze nam opat napadlo kopec snehu 🙂 a vecer stravime pri telke takze tolko nas Valentin 🙂

dnes mi je inak celkom dobre,normalne som sa najedla nie ako cely tyzden do mna nic neslo 🙄
a poculi ste metodu vestenia pohlavia a poctu deti pomocou obrucky? znie to ako cary mary az ma striaslo ale normalne mi vyslo prve dieta chlapec a potom dve dievcatka 😵 😵 no nechapala som fakt...ked chcete tak vam to potom napisem 🙂

lius male by sa malo narodit v znameni Vahy,alebo keby stihlo este skor tak Panna 🙂

pierra
14. feb 2009

ahojte.. 🙂
ja som sama doma, teda s jurajkom ale ten spinka, tato isiel k ujovi nieco pomoct a vcera prisla aj svokra ale ta zase odisla k rodicom..
ale celkom dobre mi padlo,ze som sama, mam konecne casu na net, poobzerat inspiracie na byvanie, na sitie, nakupit nieco a tak 😝
aj nas jurko veelmi lubi spagety, najviac s mletym hov. masom, naposledy ked sme ich mali,tak som ho nestihala krmit, sam si ich tahal z taniera ako dazdovky 😅

lari krasne prekvapko, guy si dal zalezat 😉

moni ja neverim na take vestenie, skor sa bojim magie a tychto veci.. este tak pohlavie podla cinskeho kalendara.. ozaj,co vam podla neho vychadza?

lia
14. feb 2009

moniii,aj mne vyrataj,to sa neda ked nie som tehu??

monika1
14. feb 2009

METODA URCENIA POHLAVIA A POCTU DETI METODOU POMOCOU OBRUCKY 🙂

My sme to stale robili s obruckou, takze neviem ci to funguje aj s inym prstenom..

Zoberiete snurku cca dlhu 50 cm to len podla odhadu...prevleciete cez nu obrucku , zoberiete konce snurky napoly..takze obrucka bude visiet na 25cm snurke 🙂
Obrucku si date do dlane (napr lavej) pravou drzite snurku, zovriete dlan na 5sekund, roztvorite dlan a snurkou zacnete robit nasledovne pohyby: medzi palcom a ukazovakom dole hore (3krat) . takze pohyb dole (pod ruku cca 4cm –ako vam to vyjde) a hore nad ruku ..toto zopakujete trikrat. Koncite s pohybom hore...takze (dole hore dole hore dole hore) . ked koncite s pohybom hore date si obrucku so snurkou nad dlan..ak zacne obrucka robit kruzive pohyby tak to znamena ze to bude dievca ak pohyby kyvadlove znamena to chalana..
Pokracujete dalej opat 3krat „hore- dole“ a nad dlan..dalsie to udava pohlavie druheho dietata..ak uz jedno mate napr.prve chalana tak by sa vam to malo kyvat a druhe vam ukaze co bude..skusate dalej. Mne na tretikrat uz obrucka nerobila ziadne pohyby a zastala..znamena to, ze budeme mat len dve deti..robite dovtedy kym obrucka nezastane 🙂

tak skusajte baby , najprv si to vyskusajte len tak bez obrucky aby ste vedeli ake pohyby sa maju robit..a potom som zvedava komu to (ne)vychadza..

lia da sa to to predpoveda kolko deti a ake budes mat...no ja som neverila ale ako sa ten prsten zacne hybat no koniec a vraj je to dost presne tak uvidime 🙂 mne podla cinskeho vychadza chlapcek ale vo vsetkych ostatnych dievca tak uvidime 🙂

lara1znk
autor
14. feb 2009

tu metody obrucky to poznam, to sme si robili este niekedy na strednej 😀
ale ten cinsky kalendar sa mi zda lepsi, no ja uz nejdem nic vymyslat, do stvrtku snad tolko vydrzim 😅

moni, takze vy planujete 3 deticky? 😉

nas maly este spagety nemal, ale cestoviny so syrom tie ma velmi rad, ked nic ine tak to stale spapa, takze to je taka nasa zachrana

baby, mne dnes dorazila ta minisukna co som si objednala tak som sa nahodila na obed, ale zabudla som zobrat malemu jeho obedik atd. takze pruuuser, ale mohol papat s nami, lenze on samozrejme vymyslal takze bol chudak ohlade az kym sme neprisli domov, zato my dvaja sme sa najedli do sytosti a za obedom obrovsky zmrzlinovy pohar sme si dopriali 😝

pekny vecer kocky, nas maly spal ako sipkova ruzenka asi 3 hodinky poobede takze nas asi caka romanticky vecer v trojici 😀

monika1
15. feb 2009

lari no ja planujem 😀 ale ked som to muzikovi povedala ako nam to vyslo tak povedal ze to tretie bude na dialku adoptovane z Afriky 😅 😀
tak som zvedava co sa ti skryva v brusku a ozaj co ti vychadza v cinskom?

ja uz varim obedik,chlapi su vonku na sankach a chvilku aj oddychujem,dnes mi zase nejako do jedla nie je 😒 no ale obed si dam to uz aj mam chut 😝

lara1znk
autor
16. feb 2009

dobre ranko,

moni ty si podarane ze z Afriky 😀 , no to je dnes v mode, nie?
ako sa dnes citis? uvidis tie prve 3 mes. zletia raz dva a potom si to uz budes len uzivat
a zle ti nebyva? len take nechutenstvo?

dufam ze sniezik vydrzi kym na SK prideme aj my, o tyzden letime 🙂 🙂

my dnes cakame navstevu a potom poobede mame dalsie stretko

este skocim do banky rano a nieco kupit

snad sa vecer stavim

pekny den kocky

penelope10
16. feb 2009

ahojte 🙂
no deti na dialku letia 🙂
mne sa paci aj projekt "Dobry anjel" - najma to ze je transparentny a clovek si vie skontrolovat kam idu jeho peniaze .)
Snezik mozno vydrzi, hlasia mrazy cely tyzden + stara lubovna je total. zasypana snehom...
Ja varim obedik, mam doma 2 "lazarov " ...tak sa spolu jašia cele dni 😅
Baby neviete niekto, čo je s csikike ?
Inak som sa dala na FB 😎

monika1
16. feb 2009

Ahojte,
no mne je dnes na nic 😖 tu v robote len prezivam a pozeram na hodinky 🙄
lari skor je to u mna take nechutenstvo,nic mi nechuti,neviem co si mam dat ked som aj velmi hladna a podobne 🙄 a ta unava je najhorsia,citim sa ako zbity pes 🙄 fakt nech uz prejdu tie 3 mesiace,snad sa to potom uz zlepsi 🙂

katka ta doma mas marodov? tak nech sa skoro vyliecia,aj na mojho muzika nieco lezie tak dufam ze to nejako potlaci lebo nechcem byt chora 😒

csiki je v nemocke ale lia by jej mohla napisat sms ze co a ako nech vieme ako sa ma 😒

katka tak sup ma najdi na FB alebo daj mi do IP tvoje priezvisko 🙂

pierra
16. feb 2009

ahojte.. 🙂
moni tak drzim palce,nech to nechutenstvo rychlo prejde, aj pri adamkovi si sa citila podobne?

ja idem o chvilu budit jurka, ideme zase na chirurgiu leptat palceky 😢

baby uz ste niekedy riesili nedodany balik z posty? ako mam postupovat? 😒

caraida
16. feb 2009

ahojte babulky,
my sme mali dnes doobeda krasne zimno, aj sme sa vybrali sankovat. zial, prcek nie je taky nadseny, ako ja. tak som sa posanovala, on cely cas reval v pozadi na kopci 😀 😀 asi ho ten rev zmohol, uz drichme cez dve hodiny, ale ja nemam silu ho budit. inak odkedy ho budim na obed a spime pri otvorenom okne (brrrrrr, zimaaaa), tak spi, ale len od 22 h do 5:30. ale aspon to.

pierri, ja som raz. z babetkova. ze oni to poslali, ale nechodilo. ani listok postar nehodil. 😠 (inak mame takeho super, ale to bolo nejake zastupenie) tak som si od pytala od babetkova to podacie cislo balika a potom na prislusnej poste info. lenze u nas to nedavaju telefonicky 😒 musela som osobne. tak hladali, hladali a bolo to tam 😵 alebo tvoj balik nie je ani na poste? tak to potom neviem. 😕

monika1
16. feb 2009

pierri tak ako ste dopadli na chirurgii? joj moj zlaty Jurko ☹ pri Adamkovi ani uz nepamatam ci som mala tieto pocity,tusim ze kratko aj hej 😒
inac sme si vsetky kolegyne dnes robili tu metodu s prstenom a uplne vsetkym to vyslo presne 🙂

a s tou postou,no ja viem tak ze reklamovat to ma ten clovek ktory to posiela...

pierra
16. feb 2009

cari, aj tvoj bastik sa budi v noci? 😒
to vam je hej,ked mate tolko snehu,tu vzdy daco napada ale cez den sa aj roztopi, tak bud nech je poriadna sanica alebo konecne jar.. 🙄

moni,tak zase mu to lapisovali a este to znovu zopakuju v piatok, vraj to ma lepsie,tak ja veeelmi dufam,ze ten lapis nas fakt zachrani.. ☹ ale keby ste videli jeho palceky, cele napuchnute a cierno-bordove, ponatrhovana koza, hruuuza 😒
asi predcasna otazka moni, ale chystas sa znovu do novej za rosakovou?

monika1
16. feb 2009

tak pravdepodobne ano chcela by som u nej rodit 🙂
tak nech sa to Jurkovi rychlo zahoji ☹

lara1znk
autor
16. feb 2009

pierri, chudatko JUrko, dufam ze sa mu to zahoji cim skor,
a ako to znasal? v pohode? ☹

cari, zavidiiim ten sneh aj ked teraz mi aj vyhovuje ze sme zase bez snehu, lebo v stredu cakam navstevu z SK a potom letime my, tak nech mame kludnu cestu,to by zase bol chaos velky prevelky keby spadlo par ch umacov 😀

pene, skore uzdravenie marodom.
najdi si aj mna na FB, ja tiez n eviem tvoje priezvisko

u nas dnes bolo krasne pocasie, slnecno, celkom teplucko, uz som normalne citila vo vzduchu jar.
boli sme aj v parku, aj ked neviem ci to bol do bry napad lebo Christian hrozne kasle, cely den, hrozne sa mu pohorsilo tak som zvedava aku budeme mat noc ☹

lia
16. feb 2009

som tu,ci nedosla csiki este.
zajtra jej napisem sms

penelope10
16. feb 2009

ahojte ,
som vas len tak preletela,
precitam vas zajtra ... len tak rychlo...

pierri
k tym balikom, ja som to riesila asi v nov. som si objenala veci z MMB a nic nechodilo 2 tt a dotycna mi tvrdila, ze ho poslala.
Treba ho reklamovat (može to urobit iba odosielatel teda ty to nemozes ako prijemca reklamovat), max. sa mozes - podla podacieho cisla spytat ci ho maju resp. kde je balik...

Potom ... ak by sa stratil, tak pokial to bolo doporucene tan je to nasobok nejakej sumy (vychádza to okolo 300,-) pokial bol poisteny tak celu sumu na aku bol poisteny.
Prajem vela stastia... hlavne nech sa najde 🙂

csikike
17. feb 2009

ahojte, dnes ma pustili domov, vraj sa odlupuje placenta, ale zatial sa drobcek drzi a rastie presne podla tabuliek 😵

pierra
17. feb 2009

ahoj csiki, supeer,tesim sa,ze si doma, tak oddychuj oddychuuuj 🤐
co to znamena,ze sa odlupuje placenta? ☹

monika1
17. feb 2009

ahojte,
csiki tak sa len drz a oddychuj co najviac sa da 😉 ale super ze je babulko v poriadku 😵

ja som uz doma,oddychujem,dnes mi je celkom dobre aj som uz co to pojedla 😝

csikike
17. feb 2009

kocky, diky za privitanie, no odlupujuca placenta=predcasny porod 😕

pierra
17. feb 2009

csiki a ako znasal odlucenie tomik? ty si ho uz nekojila?

lia
17. feb 2009

jeeejj csikiii,to som rada,ze si domaaaaa.
a mas lezat alebo co ti povedali??kedy mas ist na kontrolu??

lara1znk
autor
17. feb 2009

ahojte,
csiky super ze si uz doma! 🙂 ako sa citis? muselo ti byt tak smutno za tomaskom, ako to zvladali chlapi bez teba?

csikike
17. feb 2009

kocky, chlapi to asi zvadli lepsie ako ja 😵
drahy bol fantasticky, prisla som do poriadeneho bytiku a este som aj kvietok dostala, chodili za mnou kazdy den
a uz nekojim od konca januara, tomik je vylucne na KM
dnes som bola aj za mojim dokim, ale kedze ma taku fasa pracovnu dobu (dnes do 10tej), tak tam musim naklusat zajtra...
ale uz viem, ze to chlapi zvladnu ked budem v porodnici 😉
nastastie lezat nemusim, len nemam dvihat maleho a kludovy rezim, aspon do konca prveho trimestra, ostatne sa dozviem asi az zajtra, ale predpokladam, ze mi nasadi duphaston, tam mi ho tiez davali

lara1znk
autor
17. feb 2009

drzim palce csiky, aby vsetko dobre islo
a hlavne sa setri a poriadne, vidim ze si to pri tvojom muzikovi mozes dovolit 🙂

monika1
18. feb 2009

Ahojte 🙂
tak nam dnes krasne svieti slniecko 😎 aj ked kosa je riadna,brrr...

csiki tak sa len drz a nech mimi poslucha 😉 u nas v Ke su v nemockach strasne opatrni,stavila by som sa ze u nas by ta nepustili domov tak skoro ale prehnane dlho drzia 😖 jedine na reverz...

csikike
18. feb 2009

MOni, aj tu sa mi zdalo, ze su prehnane opatrni, lebo uz od soboty rana som vobec nekrvacala a cely piatok som mala iba spinenie, ale nastastie ten hematom sa zmensil a to dost radikalne... no, som zvedava co povie moj doki

csikike
18. feb 2009

baby, cim cistite uska drocom? nas ich ma denne cele od mazu a nechcem sa mu sprtat s tou tycinkou, vzdy len okraj utriem, tak sa chcem spytat ci nepouzivate ten audi spray junior?

monika1
18. feb 2009

to je dobre...vsak co som aj minule pisala tak kamoska krvacala jeden den,po pichnuti injekcie prestala a aj tak si ju tam nechali 3 tyzdne lezat a to uz vobec nekrvacala,nic jej nepichali,len brala tabletky,nakoniec sa uz ona sama pytala domov a aj to jedna "skvela" dr jej povedala ze aj tak sa za 2 dni vrati s krvacanim 😠 no a odkedy je doma a to je uz mesiac tak je vsetko v poriadku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre