Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
10. mar 2009

pierri to fakt Jurko je potom uz riadny vysoky chlapcek 🙂 my nosime 86,este nemam doma nic z 92 😨 a ma 86cm a okolo 11kg ked vobec 🙂 a papucky ma 21 😀

no a jasne ze aj my vyberame meno k priezvisku,mame dlhsie priezvisko takze pozeram skor kratsie mena

lara1znk
autor
10. mar 2009

ja ani neviem aku velkost nosime my podla tychto vasich velkosti, u nas je to trochu inak
my uz davno nosime nohavice 18 mes-2 roky takze tiez mam doma riadneho dlhana, no ved ma byt po kom

topanky mame 22-23

caraida
10. mar 2009

ahojte,

statisticka pravdepodobnost pri 2 detoch je vyssia mat deti rovnakeho pohlavia, ako rozneho 😀 😉 takze ja tipujem u csiki a moni chlapcov a lius tu potom prelomi chlapcekovsku seriu dvojickami dievcatkami 🙂 alebo trojickami? 😀 lius, neboj, my ti budeme vediet davat dobre rady. a ked nebudes vediet co, prides k nam na dovolenku, sice ziaden luxus, ale ja by som sa o babenky rada starala 🙂 suseda ma dceru o 7 mes starsiu. ta jej izba - babiky a obchodik a take vselijake pekne veci. my tu mame same auta, vlaky, stavebnice. v knihach letia len bagre a traktory, nejakymi zvieratkami ho len otravujem 😀

lara1znk
autor
10. mar 2009

cari, u nas podobne, same auta, vlaciky aj ked nas maly by sa vyhral aj s kuchynkou a podobnymi hrackami, len nas daddy si mysli ze to nie su vhodne hracky pre chlapcov,
takze aspon ked ideme na navstevu ku kamoske, jej mala ma cely set - pracku, kuchynku atd. tak sa vyhra do sytosti alebo potom tu v babkinej kuchyni je stale 😀

no som zvedava ako to bude dalej s pohlaviami, ja som mala taky silny pocit na dievcatko, dokonca este aj po 1. usg som sa nevzdala a stale som cakala ze 3D potvrdi babu,
no tak je ozaj na vas kocky to tu zmenit,lebo pomaly tu budeme mat futbalovu jedenastku!

caraida
10. mar 2009

lari 😀 ze futbalovu jedenastku 😀

hej, aj prcek ma vlastnu pracku, susicku, umyvacku a vysavac 😀 ale ozajstnu 😉 on to vie lepsie obsluhovat ako jeho otec 😀 normalne ja len pradlo pretriedim do kosa, lebo farby este moc nerozlisuje a on mi to tam pekne nahadze, program zvoli a sup, uz perie, aj vyberie 😀 no parada. minule tu sam vysaval. a potom, ze detska praca je zakazana 🙂 si to papanie musia zasluzit 😀

ja som si presadila pre prcka kocik (buggy) pre babiky. chlap sa z toho skoro zjasil, ze co z neho bude. no co, nic, on to mal len ako vozidlo, vsade s tym jazdil. super sme sa s tym vonku vybehali. teraz ale kocik uz nie je in, uz staci bicykel. ale babiky ho lakaju, hlavne tie, co sa im zatvaraju ocka.

srandovny je kamaratkin chlapec. ma starsiu sestru o dva roky, ta ma teraz taku kavickovaciu fazu. tak on si navlecie jej suknu, koralky, aj troje, prehodi cez plece cervenu kabelku a uz ide 😝 😀

monika1
10. mar 2009

no cari snad to nebude s tymi pohlaviami takto,akurat mi to potvrdila kamoska co caka druhe babo a ma synceka ako je Adamko a caka dievcatko 😵 takze moze byt 🙂

lari ja som pri Adamkovi mala silny pocit na dievcatko som si bola ista 😀

caraida
10. mar 2009

moni, neboj 🙂 aj my tu mame okolo same take dvojice, chlapec - dievca, alebo naopak 🙂 mozno je to aj tym, ze potom uz nie je tolko inspiracie na tretie 😀
pri dvoch chalanoch/babach si to mozno rodicia este rozmyslia, ci nie tretie 😀
znama z dediny ma 4-och chlapcov a posledne sa konecne podarilo dievcatko. povodne planovali len 2 deti 😀 ale kazdym pokusom stupala nadej na babu 😀

ja som pri prckovi si sice na uvod priala babu, ale potom zrazu mi doslo, ze to bude chalan. my sme nevedeli pohlavie, ale ked sa narodil, vobec ma neprekvapilo, ze ma pipika. 😝

lia
10. mar 2009

cari,som sa nasmiala,hlavne na tom kamaratky synovi,z neho bude urcite model 😀
lari a ja by som bojovala z achristianka,ved jemu sa paci,ze v kuchynke sa tvoria pekne veci,daddy to nechape??tak je tvorivy a snazivy 🙂
cari,staci mi jedna dcera 😉 nemusis byt zase taka stedra 😀

lara1znk
autor
11. mar 2009

ahojte kocky,

som sa pobavila na vasich vyrokoch tu,
cari tak ty si super, maly je riadne zacviceny, asi ti poslem christinka na prazdniny este do leta nech mi ho zacvicis tiez a budem mat super pomocnika pri babatku 😀
ja som mu tiez chcela kupit kocik,ved to by mal ako choditko ale guyovi sa hned vlasy zjezili na hlave ked som vyslovila, on je hrozny v tomto 🙄
tak som dufala ze bude druhe dievcatko a uz teraz jej nakupim hracky a bude maly mat, tak smola

lius, ale ty urcite budes mat dievcatko, ja som si tym uz teraz ista, k tebe sa mi tak nejak hodi taka mala kocka 😀

ja dobalujem, maly je hore od 5.30, asi cestovna horucka, teraz zase zaspinkal
tak nam drzte palce nech ten let rychlo ubehne a nech to hravo zvladneme

ohlasim sa potom zajtra

pekny den 🙂

monika1
11. mar 2009

Ahojte 🙂
lari stastnu cestu domov 😉

csikike
11. mar 2009

lari, stastnu cestu
cari, ja si teraz ani netrufnem tipovat co budem mat, lebo je to vzdy opacne, ale liuska bude mat 2catka, to je iste a baby 😉

lia
11. mar 2009

lari,rychlu cestu domov prajem,nech si uz vyvalena pri Guyovi a telke 😉
ja este teda nie som,ale myslim uz teraz prave opak ako tipujete 😅 😀
ale taka gulata uz som 😀 to by bolo 😝

lia
11. mar 2009

a pierri,poslala som ti ip,ale uz bude asi aj tak neskoro 😀

csikike
12. mar 2009

lia, ze ty a gulata, kokso, tak mna potom grinpisaci zacnu oblievat, ze ako sa taka velkryba dostala tak daleko od vody 😅 😀
dnes idem neplanovane k dokimu, tak sa potom ozvem co je

csikike
12. mar 2009

kocky, tak uz som doma, mimi je tam, ktovie z coho krvacam... to sa nezistilo, ale mam mat so sebou papier na hospitalizaciu hocikde budem

monika1
12. mar 2009

Ahojte 🙂
aj ja som dnes mala poradnu a odbery,nastastie je vsetko ok 🙂 o 2 tyzdne idem na NT screening tak sa tesim ze uvidim babulko 😵

csiki ty len oddychuj,a drzim palce nech to uz prejde 😔 ale hlavne ze je mimi ok 🙂

lia
12. mar 2009

co to znamena csiki??a nie je to z toho hematomu etse??aaaaa,to co je na fotkach,to uz nie som ja 😒 ,ale neva,musim sa zacat zase kontrolovat a viac cvicit,co sa mi zase uz tak nechce,musim si nieco najst,aby ma to tam zase bavilo.alebo niekoho?? 😀 😀 srandujem 😝 😀

moni,to som rada,ze ste v poriadku a vsetko ide lahko,aj ja by som chcela mat bezproblemove tehu 😔 tak ako larika 🙂 ,to musi byt super 🙂

aaa vela lezkaj,oddychuj,fakt je to dolezite pri tom hematome aspon do 5.mesiaca,ziadne namahanie,dobre??
nemas to z toho vikendoveho upratovania??nemala by si to robit csiki ☹

lara1znk
autor
12. mar 2009

ahojte kocky, tak sme ten let zvladli celkom dobre. isla aj kamoska letuska, ale ako pasazierka tak bolo super, pomohla mi s vecami z lietadla aj potom s kufrom az ku guyovi tak to sa lieta ked je pomocnicka.
christianko bol velmi zlaty, vela sme citali, hrali sa, trosku pochodil a pri pristavani zaspal, no klasika.

csiky, ty sa setri a poriadne, ziadne upratovanie, vypekanie, vyvaranie, mysli na seba a na babatko.
😔

ja som dnes bola u midwife a u lekara na kontrolu, cakala som tam 2 a pol hodiny a to som bola objednana na 9.30, no mala som nervy a poriadne, samozrejme christianko bol so mnou.

prehovaraju ma na normalny porod ale neviem, rozhodnutie je na mne, tak uvidime.
co myslite?
ja som bola pevne rozhodnuta pre sekciu z mnohych dovodov, ale povedali mi tolko rizik pri druhej sekcii ze teraz rozmyslam, aj ked akokolvek sa rozhodnem, stale mi ta sekcia hrozi a toho sa obavam najviac. ked uz tak by som bola radsej keby ta sekcia bola planovana.
no aky mate na to nazor vy?

caraida
13. mar 2009

ahojte,
csiki setri sa! ja viem, mne sa to hovori, ked to je tazko pri tych malych certoch.

my sme klasika uz par dni nachcipani, ja to vsetko chytim od prcka. nechapem, ako moze byt niekto non stop prechladnuty. noci su hrozne. tak chodim ako matoha. dnes este dojdu svokrovci na vikend, po vyse roku. ako na potvoru svieti slnko, tak mam pred ocami, aky je ten byt a okna vlastne usmudlany. ja neviem, co tu cely cas robim, vysledky ziadne. nastastie idu od juhu velke mraky😀

lari, vitaj naspat. a co hovori proti normalnemu porodu?

monika1
13. mar 2009

Ahojte 🙂
lius diky 😉 dufam ze to takto dobre pojde az do konca 🙂

lari tak super ze si mala pomocnicku na let 🙂 no a moj nazor je taky ze si myslim ze v takom pripade ak uz bol raz cisarsky tak je dalsi cisarsky po tak kratkej dobe bezpecnejsi...kamoska teraz rodila-druhy cisarsky po 2,5 roku a dr jej povedal ze este dobre ze sa dala prehovorit na cisarsky lebo maternica by kontrakcie nezvladla,mala taku oslabenu stenu kde bola prva jazva ze by pravdepodobne praskla a to uz by bola ina sranda 😔 a tebe co vlastne povedali?

cari tak skore uzdravenie 😉

pierri,pene kde ste 😕

csikike
13. mar 2009

ahojte, lari, ja som tiez za 2 CS, mne sa to velmi pacilo, bola som uuuuuuuplne spokojna a aj som s dokim hovorila, ze chcem aj druhy tak a on, ze aj tak by som nemohla normalne, lebo posledny rozmer panvy mam 18

penelope10
13. mar 2009

Ahojte 🙂
Lari moj nazor - Keď som bola na kontr. po 6- tyz. od porodu, moj lekar mi povedal, ze kd chceme 2. baby a chcem rodit u neho tak nech ratam s CR. že on si to riziko na seba nezoberie... Na druhej strane citala som pribehy zien po CR, čo 2. baby rodili normalne (na vlastne riziko) a všetko dopadlo na 1*a boli všetci happy.
Tak si vyber... Asi zalezi od odvahy. Na druhej strane ja mam rešpekt pred nazorom lek., nakolko nemam o medicine velky šajn a je mi aj ťazko niečím racionálnym argumentovat 😎
Baby to aj na Zapade sneží ? 😕 😕
My sme sa zobudili a nechapala som, na vikend pritom hlásili pekne počko 😅
Monika, som rada, ze je všetko OK,
Csiki ty sa šetri !!! a ber si priklad z caraidy... asi najlepsie je zatiahnuť záclony 😀
Btw. mam podobný problem s tými oknami a čakam kým sa oteplí.

lia
13. mar 2009

ahojte,pene tu prsi 🙄 a v dvoch izbach som uz umyla okna minuly tyzden,tak som zatiahla rolety,lebo ked bude takto liat tyzden,tak budu take iste ako boli 😠
cari,zatiahni zavesy 😉 😀

csikike
13. mar 2009

baby, nechcite vidiet okna u nas, tomik ma zalubu pozerat von oknom, a pritom to olizuje, ukazuje ako robia auta a packa... a zachvilu zacnu zateplovat, takze na tej strane sa mozem nato vy....toto a na 3tie aj tak nikto nedovidi 😀
u nas od rana svieti oskar a je uz 9,5°C ci si myslela dalej na zapade? 😲 😝 😀

lia
13. mar 2009

esip kapoan ot im esaz

monika1
13. mar 2009

ja som dnes bola doma tak sme si dali prechadzku na postu isli sme tam a spat 1,5 hodky no zeny mam dost 😅 som ako mrtvy chrobak a idem spat,normalne ma to tak zmohlo ze som sa nevladala ai najest 😀 a Adamko ma riadne prehnal po schodoch ako sme cakali na moju mamu tak len hore dole hore dole a ja za nim som behala a istila ho pre pripad za kapucnu tak ma znicil totalne 🙄 a sneziiiii ako dive u nas 🙄

inac pre zaujimavost 😀 kamoske vcera zistili na sone ze caka chlapceka no riadny sok pre nas,hlavne pre mna lebo podla cinskeho horoskopu aj metod s obruckou aj tipu bruska vychadzalo dievcatko no a sup je to chlapcek 😀 takze sa fakt neda spoliehat na ziadne metody zistovania pohlavia,prirodu neoklameme takze uz len vydrzat 10 tt 😝

lius ty mas nejako naopak klavesnicu co 😀

penelope10
13. mar 2009

Csiki, nie mylslela som na zapade (bez blizšieho určenia) - si robi taky prieskum 😀
lius, no ty mas napady ... 😉 😀
Monika, my sme doma cely den a capkame po okne 🙂 Nemam ani silu ani chuť nikekam chodiť.
Inak k tym pohlaviam... niekedy si hovorm, ze je to jedno a ja som chcela chlapčeka 🙂 ... maju to v živote ľahšie.
U vás su ale už kocky hodené 😉

monika1
13. mar 2009

inak este k tym oknam 😀 my mame take "super pekne" okno v spalni lebo tak mame sirsiu dosku takze adamko po nej beha a pozera auta a ked rano odchadzame tak nam kyva a samozrejme sem tam olizne alebo aspon dychne nanho a potom rozotrie s ruckou 😀 takze tiez ziadna slava ale ked bude dobre pocko tak umyjem uz vsetky naraz 🙂

lia
13. mar 2009

😀 enep ykcidnars ,oon

csikike
13. mar 2009

liuuuuuuska, zle sa to cita 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre