Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

pierra
23. apr 2009

dobre ranko, my sme uz hodinu hore 🙄
moni super,ze vysledky su ok a tripple testy budu urcite tiez 😉 drzim palce aj csiki 🙂

monika1
23. apr 2009

Ahojte 🙂
tak odber krvi mam za sebou,bolo to nastastie bezproblemove 🙂 a co sa najviac tesim tak vysledok z glukozoveho testu je skvely takze zatial ziadny diabetolog mi nehrozi 😵

pierri dakujem 🙂 a my sme stale od 6 hore,teda tak 5.45 uz adamko hlasi "mliekooo" a je po spani 😅 ale este polihujeme v nej aj pol hodku a pozerame telku 🙂

pierra
23. apr 2009

tak super,ze aj gluko je ok, nech uz je vsetko v poriadku az do 40tt 🙂 a potom samozrejme tiez..
ozaj moni,uz mas vybraty kociarik?

aj jurko si pyta mlieko ale on zatial hovori iba "mječo" 😀 a hocikedy cez den si pyta aj v noci ked sa zobudi, uplna zavislost ale len 2x za den ma pridel 😅

monika1
23. apr 2009

dakujem pierri 🙂 no kociarik zatial nie,cakam co s tym mojim bude,ci sa preda a potom budem vyberat takze zatial ho neriesim 😒
a bud rada ze ma Jurko rad mliecko,to je super,vsak som ti aj hovorila ze co mam kamosky co maju tak starych synov ako adamko tak odmietaju mlieko uplne...adamko mal kratku fazu odmietania ale uz mu opat zachutilo a pije rano a vecer po 150ml 🙂

pierra
23. apr 2009

jurko 3deci rano aj vecer 😔 a vaha cca 14kg 😔 😅

monika1
23. apr 2009

ma dobre zaklady 😉 Adamko je krpaty s ledva 11kg 🙂

penelope10
23. apr 2009

Ahojte 🙂
Moni som rada že všetko OK 😵
My vstavame o 6:45 cca niekedy o 6,00, ale zväčša ho predvedčím, že nech neblázni, že je málo hodín 😅
Ja neviem koľko malý váži... no asi dosť 🤐

Baby ja vetrám cely byt.. boli sme v meste nechala som otvorené vetračky a pod oknami nám opäť ťahali fekál 🙄 🙄 ... tak nám to cele prešlo do bytu fuuuuuuuuujjjjjjjjjj 😠 😠 😲 😲

penelope10
23. apr 2009

Haloooooooooo 😲 😲 😲
... to tu nik už nechodí ? 😔

csikike
24. apr 2009

Jurkovi vsetko naj k meninam 😉 nech ho rodicia posluchaju 😀

lia
24. apr 2009

aj ja sa pridavam,Juričkovi všetko naj a veľa hračiek 😀

pierra
24. apr 2009

ahojte..

dakujeme pekne za gratulacie zienky 😵
ako sa mate? co planujete na vikend?

lia
24. apr 2009

my asi na zahradu,ale kedze ma drahy zapas aj v sobotu,aj v nedelu,tak asi doobeda budem varit a poobede pojdeme na slniecko 🙂
ja uz neviem co mam varit ☹
dajte nejake tipy 😉

pierra
24. apr 2009

no lius ja som na tom podobne, furt to iste dookola 🙄
vcera bolo rizoto a dnes robim spagety s tuniakom.. na nedelu nejake masko ale akee 😨

lia
24. apr 2009

ja robim segedin teraz a na nedelu mam bocik bez koze a kapustu,vidis??este knedlu nemam kupenu.
a rizoto by som si teda dala 😝
mam tam este slize,tie si asi pomakujem teraz ,lebo uz som hladna 😲 .to sme mali k fazulovej,ale bolo jej vela,tak som ju dala zamrazit.

pierra
24. apr 2009

ja som robila domace knedliky minuly tyzden prvykrat v zivote ale take co sa varia v hrncekoch, na klasicku parenu knedlu si absolutne netrufam 😨

lia
24. apr 2009

knedliky??fiiiiiihaaa,sikulka,ja taketo veci neviem 😒

monika1
24. apr 2009

AHojte 🙂
Jurkovi vsetko najlepsie k meninkaaaaaaam prajeme 😵 😵 😵

my sme sa akurat vratili z dlhsej prechadzky tak ideme na obed hore k nasim 😝 tiez ma uz prechadza fantazia co varit,stale dookola to iste 🙄
pierri a co nakoniec pecies? lebo ja musim tiez napiect nieco na pondelok,muzik ma meniny a neviem co,musim zacat rychlo hladat recepty kedze zajtra ideme na nakup ale vobec netusiiiim,dajte nejake tipy 😅
pierri a das mi recept na tie knedliky v hrnceku prosiiiiiiim??? dobre boli?

pierra
24. apr 2009

to mam z mojej najoblubenejsej kucharskej knihy.. su skvele aj ked konzistenciou take hustejsie a tvrdsie, hodia sa najma k smotanovym omackam ale aj maso s kapustou sme k tomu mali a bolo to chutne..
vyskusajte, zarucene sa vam podaria 😉
tu je recept:
2 hrnceky hrubej muky
1 lyzicka kypr. prasku
2 zemle alebo rozky
2 vajcia
1 hrncek mlieka
stipka soli
tuk na vymastenie hrncekov

v mise zmiesame preosiatu muku, kypr. prasok a na kocky pokrajane zemle alebo rozky. Pridame v mlieku rozmiesane zltky, posolime a vypracujeme cesto. Nakoniec pridame vyslahany sneh z bielkov a hotovym cestom plnime 4 stvrtlitrove hrnceky, dobre vymastene tukom a to iba do dvoch tretin,pretoze cesto zvacsi svoj objem.

Hrnceky vlozime do vacsieho hrnca s vodou,ktora by mala siahat asi do ich polovice a prikryjeme. Varime asi 30 minut, potom doprostred pichneme spajlou, ak je spajla sucha, knedle su hotove. Tenkym nozom po bokoch knedle uvolnime z hrncekov, vyklopime a nakrajame na platky. 😝

moni nemam vymysleny absolutne ziadny kolac ani pohostenie ☹ nakoniec som ani do lidlu nesla, nechcelo sa mi az na stanicu,takze nemam ani tortilly 😖
niekedy srsim napadmi ale dnes som totalne off.. asi preto,ze cakam kramy, vtedy som taka nijaka 😠
rozmyslam nad nejakou ovocnou tortou so zelatinou na vrchu ale sa bojim,ze sa mi nepodari urobit pekne zele 😨

monika1
24. apr 2009

dakujem za receptik isto vyskusam 😉

pierri tak ja som si nasla na mmb receptik na banany v parizskom kreme tak spravim to a bude,uz som to chcela davnejsie robit tak teraz nejdem vymyslat nieco ine a spravim toto len asi dve davky ako tak dumam kedze aj do roboty musi odniest..

pierra
24. apr 2009

joj to je skvela pochutka parizsky krem 😝

ja tiez surfujem na mmb, ale cesky mam radsej, sekciu byvanie musim vidiet kazdy den, su tam hrozne sikovne baby, niekedy odpadavam od uzasu co dokazu 😵

csikike
24. apr 2009

ahojte, ja dnes robim syrove gulky, je to uplne jednoduche a mnamka
nastruhas 200g syru, pridas 2 vajcia, zmiesas a obalis v struhanke a vyprecies, k tomu mame zamiaciky v parnom hrnci a este dopekane v rure.
a prave bastim tomikovych velkonocnych zajacov 😅

pierra
24. apr 2009

no dobru chut csiki 😀
ja som zjedla jurkovi dvoch 😔

penelope10
24. apr 2009

Čawte kuchárky 🙂
vidím, že opäť kuchtíte
Jurajkovi všetko najlepšie, veľa šťastných a usmiatych dní....

pierra
24. apr 2009

kati dakujeme 😵
aj monike dakujeme, zabudla som predtym podakovat 🙂

csiki super fotky, maly fanda este nespi? 😅

csikike
24. apr 2009

pierri, uz hej, mal slabu chvilku tam sme ho zobrali na 10 min. von 😀

monika1
24. apr 2009

tak ja nakoniec vypekam teraz vecer este,lebo sme boli u svokrovcov a svokra ze nech oslavujeme zajtra u nich tak rychlo robim jeden recept z mmb teda teraz len piskotu som robila a zajtra rano este krem a bude 🙂

csiki zlaty je tomik 🙂 keby Adamko vedel ze ide hokej tak tiez by nespal 😀 aj piskotu som musela ist robit hore k nasim lebo keby zacul mixer tak by bolo hned po spanku a chcel by pomahat 🙂

lara1znk
autor
25. apr 2009

ahojte kocky,

tak sme naspat z nasej dovolenky v Madarsku, bolo vyborne, krasne pocasie, mali sme hotel s bazenom a wellness tak sme sa kupkali kazdy den, aj viackrat, malemu sa velmi velmi pacilo.
az na to dorozumievanie to bolo vsetko super, madari ani slovensky ani anglicky tak rukami nohami. 😀

stihli sme oslavit aj moje narodky trosku tam a vcera doma s rodinou.
v pondelok letime spat do UK.

Jurkovi blahozelame k vcerajsim meninkam.

ani neviem co som vam este chcela napisat,
boze vy zase len receptiky a varenie, mne sa taaaak nechce 😅 , nastastie teraz ani nemusim ale coskoro spat do vlastnej kuchyne 😒

csikike
25. apr 2009

lari, tak vsetko naj k narodkam 😉
super, ze sa vam pacilo, joooooooooooooj, isla by som aj ja, niekam si oddychnut... ale teraz to nepripada do uvahy 😔

lia
25. apr 2009

larinka,vsetko najlepsie k narodeninam,nech si zdrava,spokojna a stastna 😵 😵 nech ta deticky a manzel posluchaju 😉

pierra
25. apr 2009

ahojte 🙂
lari dakujeme, aj my zelame tebe vsetko najlepsie k narodeninkam!
uz sa tesime na fotky z vasej dovolenky 😵

co porabate zienky? upratane, napecene? 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre