Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lia
19. máj 2009

sak uz ledva vidim,poobede som zase nespala a ledva uz kukam
nic,mam zapnutu telku a kona 😎
co dnes varis lari?? 😀 pizzu s olivami??
ja uz sa tesim teraz na rano ako dojem tu pomazanku a vies co zajtra bude u nas na veceru??leco,mnammmm
sak ja buddem mat v decembri sklerozu podla mna,ja by som len vajcia jedla 🙄
tie elkektricke su drahe dost a neni k nim nic 😲

lara1znk
autor
19. máj 2009

ale lius, dnes uz mam navarene co som robila malemu na obed, taky akoby gulas, tu sa to vola stew a ide tam kuracie masko, zemiaky a nejaka zeleninka, velmi chutne to je take stavnate

dnes si moj moze za trest prihrievat lebo vcera ma tak napalil, ja som isla uspavat maleho a on mal upratat v kuchyni a vsetko co sa vcera zvysilo vyhodil do kosa 😠 , tak ja nakupujem a varim ako blazon, dnes na obed kukam do chladnicky ze si idem urobit cestoviny a zohrejem si k tomu omacku s masom zo vcera a nikde nic 😠

inak aj mne idu vajicka teraz celkom, co normalne ich takmer vobec nejem

mnam, leco mam velmi rada ale moj nema takze to nerobime ale mozno si niekedy na obed urobim

lia
19. máj 2009

mnam,ako to robis lari??
preco to vyhodil??ved tebe to chutilo 😒
aj ja som si vzdy odriekala vajcia,ale teraz mi to neda 😒
ani moj to moc nemusi,ale ja to lubbim,takze sa musi prisposobit

monika1
20. máj 2009

Ahojte 🙂
lari zaujimavy kocik ste vybrali,kamoska ma taky isty,kupili cez ebay...to mimi bude v tej zadnej casti ze? a aj mna zaujima ten receptik na to masko 🙂
ja dnes robim spenatovu polievku a tuniakove cestoviny 😝

a dnes poobede idem opat na kardio na echo

lara1znk
autor
20. máj 2009

ahojky kocky,

zatial som si tento vyhliadla a babo bude praveze vpredu, tak sa mi to viac pozdava, videla som taky podobny kocik u jednej maminy v parku a pacilo sa mi to viac ako ked je babo vzadu, ved predsa to babo ten kocik vyuzije viac.
ale musim si ho niekde najst aj v obchode a riadne ho odskusat, lebo mi akurat vcera vravela kamoska ze vraj su tie kociky hrozne tazke a hrozne na manipulaciu ale mne sa lepsie zdaju ako tie vedla seba, tie su prilis siroke zase a nikam sa s nimi nedostanem.

ten recept je jednoduchy - na cibulke kuracie masko, pridat zemiaky, ja davam mrkvu a pastrnak (to mam z jednej knihy Varime detom ) , okorenim to s tzv. mixed herbs, nejake bylinky zmiesane a potom zaliat kuracim bujonom a varit asi hodinku. Ale su aj ine variacie tohto stew len ja robim toto, to aj malemu chuti aj nam.

mnam moni, tie cestovinky by som si dala, ja mam taaak rada cestoviny

my uz sme v skolke, dnes tam nebola jeho oblubena ucitelka tak to vidim zle, lebo stale ked maly s nou tak to ide v celku fajn a ked ona tam nie je alebo sa skor venuje inym detom tak je to katastrofa,
no uvidime coskoro

moni a co robi Adamko ked ty varis? hra sa sam ci je s babkami?
a preco ides zase dnes??

pierra
20. máj 2009

ahojte 🙂
my sme zase sami, tato prave odisiel do BA, pride az v piatok.. ja tak neznasam tie jeho sluzobky 😢
a jurko to asi citi lebo nechce zaspat, vykecava v postielke.. dnes som robila krupicovy nakyp so slivkami, idem si uz asi dat, nevydrziiim dlhsie cakat 😝

lari aj mne sa paci kociarik, aj farba je super.. ale samozrejme praktickost je prvorada, na fotke moze vyzerat super ale co z toho..

monika1
20. máj 2009

lari ked ja varim tak si Adamko vacsinou tiez vyberie hrnce,varechy,nasype si tam kocky a miesa presypava a podobne,zabava sa 🙂 alebo si vyberie mixer a s nim sa bavi alebo si prisunie stolicku,vylezie ku mne a pozera ako varim 🙂 toto je uz super,dakedy som varit mohla len ked spal alebo ho niekto zabaval...

a idem na echo lebo moja interna sa neuspokojila s vysledkom co som bola minule na kardio ze mi nechcu urobit echo tak mi vybavila echo inde...

pierri tak ste sami 😒 ja toto nastastie nepoznam

lara1znk
autor
20. máj 2009

moni, tak ako to dopadlo?

pierri, joj sucitim s vami, to musi byt tazke a nejdes k vasim na dedinu?
ja to tiez nemam rada ked Guy ma co i len nejaky plan na vecer, zvlast teraz ked mam celu vecernu rutinu robit sama, tak ma to ubija a aj maly sa tesi na daddyho, stale ho uz okolo 5ej zacina vyzerat z okna, vylezie na gauc a vyklopava 😀 , velmi je zlaty

skolka dnes bola vraj celkom dobra, aj ked som volala tak mi povedali ze dobre, ze sa hrajka, ze uz si na nich celkom zvykol, tak som rada
aj fotak som im nechala nech ho nafotia, lebo buduci tyzden su prazdniny a tak som myslela ze budeme mat dlhsiu pauzu tak mu chcem urobit take leporelo alebo nejaku knizocku kde nalepim zopar fotiek zo skolky, s detickami, s ucitelkami, a budeme si to pozerat, ukazovat daddymu a tak, nech nezabudne a nech sa tam aj tesit zacne
tak zajtra vytlacim fotky a idem na to

u nas prsi, ale inak bolo dobre cez den, boli sme u kamosky cele poobedie, som unavena ako kon, lebo namiesto siesty som jazdila kym maly spal, dnes hodku a pol v aute, tak mam dost teda

moni a to zavidim to vase spolocne varenie, musim aj skusit s malym
a ty ked tak rano varis, potom aj malemu prihrievas na obed, ci to tak akurat pred obedom uvaris?

pierri a ten nakyp aj jurko papa?

pierra
20. máj 2009

lari mam tu segry, som si ich zavolala lebo sama by som tu asi osivela.. este,ze ich mam.. 🙂
mladsia je este na koncerte e.iglesiasa ale priiide..
a nakyp dnes nejedol, on mi teraz uplne strajkuje s obedami, iba polievky zje stale, tak aspon daco teple ma..

ako si si zvykla na nove auticko? jazdis suverenne?

monika1
20. máj 2009

tak na echu som dopadla dobre,podla toho je vsetko v poriadku a je to asi len zatazou tehotenstva ale dr si neda pokoja a este ma objednal o 2 tyzdne na ekg holter nech je 100% istota ze je srdce v poriadku...

lari vacsinou varim rano a jasne Adamko papa prihrievane,my chodime domov az tesne pred 12tou takze by nebolo kedy varit..

lara1znk
autor
20. máj 2009

no super moni, som rada ze vsetko je v poriadku a mas ozaj super Dr. ze ta zase objednala, to je vyborne ako sa o teba staraju

nas maly je taky zly papkos ze ja stale varim cerstvo aby to hned aj jedol a ked nahodou nechce, tak potom to odlozim a skusim vecer, inak by to bolo uz na vyhodenie
ale nie je to zle varit takto rano, potom clovek toho vela stihne a nema uz ziadne povinnosti doma

pierri, aj my teraz nejako zle papame, odkedy sme boli chori, v pondelok dobre a odvtedy sme neobedovali vobec, akurat jogurty, ale nenutim ho, ked nechce tak asi vie preco, vecer potom zje chlebik s niecim a ovocie nejake ma, piskotky a tak, tak dufam ze coskoro sa to spravi zase a dobehneme to

napis potom aky bol koncert, som zvedava, v BA bol vraj velmi dobry

pierra
20. máj 2009

moni super,ze si ok a ze si pod kontrolou 😉 ty osobne citis nejaku vacsiu zataz,ci len ten tlakomer ta povodne vystrasil?

lari aj ja jurkovi prihrievam v mikrovlnke,polievku varim stale na 2 dni.. a moj muz ma nedelny obed niekedy este aj v utorok.. u nas to je uplne normalne, ja nie som restauracia, mam aj ine povinnosti 😅

monika1
20. máj 2009

pierri tak to si mozme uplne podat ruky ako varis 😉 ja takisto,stale min. na 2 dni,polievku jeme aj 3 dni 🙂 mna ubija nieze varenie,to ma bavi ale to vymyslanie ze co mam varit,tak rada by som si dala nejaky sladky obed ale u nas nemyslitelne lebo maly mi to do ust neda,on musi mat maso alebo nejaku cestovinu este spapa...

no u mna to zacalo tym ze som gynekologicke povedala ze mam vysoky pulz,ze som mala busenie srdca tak ma poslala na interne a tato internistka je velmi dokladna takze zistuje vsetko a nenecha to len na zataz tehotenstva ale odkedy mi nasadila magnezium tak sa to upokojilo ale istota je istota radsej ma posle tam aj tam akoby nieco zanedbala 🙂 ja sa inak citim dobre,sem tam este to busenie pocitujem a je to neprijemne a skor sa unavim to pocitujem dost...

pierri a parada teda ze mas take sestry 🙂 to je vyhra na cely zivot podla mna,uzasne ako si rozumiete,normalne zavidim 🙂 ja mam s braskom sice dobry vztah ale je to predsa ine,preto si aj myslim ze mat deticky jedneho pohlavia je asi lepsie 😅

lara1znk
autor
20. máj 2009

zalezi aj od vekoveho rozdielu asi, lebo moj guy sice ma brata a dokonca byva tu v Birminghame ale nic moc to nie je ten ich vztah, maju sa radi, to je jasne ale idu spolu raz za uhorsky rok na pivko alebo na futbal

dufam ze moji chlapci budu mat lepsie vztah

veru pierri, mate to super so sestrami a dobre ze ich mas dve, ked jedna nemoze, tak mas druhu

ja uz ani to varenie neznasam, ani vymyslanie, no nic
ked christian je taky nanic jedak, guy tiez dost vymysla, rada by som varila ale to chce aj ocenenie, niekoho kto to s chutou zje a uz sa tesi na nieco dalsie, aj pecenie ma bavi ale guy ma rad ine sladkosti, oni su tuto na ine zvyknuti, no takto som ja dopadla 😀

moni, co ste kupili Adamkovi na narodeninky?
ja akurat pozeram taku preliezku na vonku aj so smykackou, zeby sme Christiankovi k upili na narodky, mal by to v zahrade a mame v lete o zabavu postarane,
akurat je na to aj zlava tak idem to prebrat s muzom

a co take podostaval moni? daj nejake tipy, lebo mi treba kupit darceky pre Christiankovych kamaratov z nasej skupiny
dik

dobru kocky

pierra
20. máj 2009

moni to je dobre,ze internistka je taky pedant, si v dobrych rukach..
my mame vsetky segry aj mama celozivotnu anemiu a teraz si predstavte segra ma z tej anemie podozrenie na celiakiu 😒 zajtra ide na gastro, sme z toho vyvaleni,ze po 10-tich rokoch liecenia a odoberania krvi sa zrazu zisti uplne nova a dost neprijemna diagnoza.. dufam,ze sa nepotvrdi no..

lari a tvojho muzika by trebalo asi nechat par tyzdnov na suchej strave aby tolko nevymyslal 😅 moj muz zil par rokov bez maminkinej kuchyne a veru mu to prospelo, aj obycajne cestoviny s tuniakom vedel vychvalit do neba.. ja nezvyknem experimentovat, viem co ma rad, prevazuje maso a ostatne sa stale dohodneme.. 😎

a s tymi segrami to fakt.. so zuzkou mame medzi sebou iba 1,5 rocny rozdiel a je to super.. boli sme vychovavane skoro ako dvojcata, este nas mamka aj rovnako obliekala, mame rovnakych kamaratov z detstva, pamatame si rovnake udalosti a mame spolocne zazitky.. s druhou je rozdiel az 6 rokov, do jej 18-tky bolo citit,ze ten rozdiel je vacsi, ona dieta ja puberta, potom ona puberta, ja velka dospelacka ale teraz sa nam uz vyrovnala, fakt ma niekedy az zaskoci ake nazory ma.. 🙂
takze si myslim,ze 2 rocne rozdiely medzi detickami nebudete lutovat
😉
no idem volat kde je ta enrikova fanynka 🙂

monika1
21. máj 2009

Ahojte 🙂
no aj tak si myslim ze je to predsa iny vztah medzi bratmi ako medzi sestrami,moj muz s bratom maju vek.rozdiel 2 roky ale momentalne si nepridu na meno a na pive spolu v zivote neboli,alebo to bude aj vychovou...

lari tak ked tak dumam tak ty varis doobedu pre vas s christiankom a este aj dalsiu veceru pre muza? pani vsak ty si vkuse v kuchyni 😅 a nad vymyslanim jedla...a este ked ti to ani neoceni tak to je strasne...ja ked sa vecer spytam muza ze co chce na dalsiu veceru tak ma vie neskutocne potesit ked povie ze si da len chlieb s niecim 😀 vtedy ho este viac milujem 😀 😵 ale to je tak 1-2krat do tyzdna pokial my s Adamkom zjeme vsetko na obed a na veceru uz neostalo...

dnes gazdujeme s Adamkom sami,nasi prerabaju obyvku tak mama nemoze ist s Adamkom von tak pojdem ja a pojdeme na ihrisko tak snad sa trosku pohra aj sam 🙂

monika1
21. máj 2009

lari a som zabudla k tym darcekom...my sme adamkovi nekupovali hracky,zariadovali sme mu detsku a to nas vyslo dost,peniaze dostal aj od svokrovcov,potom dostal to odrazadlo Puky,perfektna vec kazdemu odporucam a tym dakujem caraide ze mi to navrhla lebo je to super vecicka, potom dostal prilbu ktoru samozrejme nenosi...knizky,auticka,drahu s autickom, baby monitor (tie vysielacky), plysaka Elmo co hovori ked mu natiahnes ruky alebo nohy, oblecko a neviem co som este zabudla 😨

lia
21. máj 2009

aojte 🙂

moni super,som rada,ze ti to dopadlo dobre,sice to je urcite teraz otravne pre teba stale behat po lekaroch,ale aspon budes vediet ,ze mas srdiecko v poriadku 😉
mne vcera praskli hemoroidy 🤐 mal niekto s tym problem??
vy ste toho popisali,docitam neskor 😉

csikike
21. máj 2009

liuska, tak s tym som ziadne skusenosti nemala, nastastie 🤐

monika1
21. máj 2009

lius tak s tym nastastie nemam ani ja skusenosti 😒

lara1znk
autor
21. máj 2009

ahojte,

lius, to ani ja som tento problem nemala, ale v tehu je to bezne tak ti lekarka asi najlepsie poradi

moni, diky za tipy na darky, dnes je to taky problem kupit nieco detom, nezda sa vam?
mne sa zda ze uz mame tolko hraciek ze uz ani nemame co kupit ale ked pozriem nejaky katalog tak zase objavim kopec veci co nemame ale zase vsetko mat nemozeme, nie?
nakoniec som vcera objednala tu preliezku so smykackou, to bude akoze darcek od nas ale dame mu to hned ako pride, nech to uz vyuzivame, akurat sa nam aj pocasie zlepsilo tak nech je to tu cim skor.
podarilo sa mi to za super cenu tak sa velmi velmi tesim

no moni, vacsinou je to tak s tym varenim, ze aj pre maleho aj pre Guya, niekedy vari aj on, velmi dobre vari ale to skor cez vikendy, ale on narobi taky bordel ze si to musim trikrat nechat prejst hlavou ci mi to stoji za to

😀

moni a kde su fotky detskej? som velmi zvedava ako ste to Adamkovi zariadili
takze deticky budu spolu v izbicke? male najprv s vami a potom ked bude vacsie tak s Adamkom?
Mate 3-izbovy byt?

ja som dnes bola u kamosky a predstavte si ze ma taky isty kocik ako ten co som si vyhliadla, ani som nevedela tak som si ho hned aj obzrela a ona ho tiez vychvalila tak uz len najst nejaku dobru cenu na ebay a mame to vybavene

rano sme boli v playgroup tak sme sa vysantili, maly ani z domu nechcel ist, asi sa bal ze ideme do skolky,
chuda

lia
21. máj 2009

nevadi
boli sme dnes na poradni a mame 2,8 cm 😵 😵

lara1znk
autor
21. máj 2009

super lius 😵 , tak krasne rastiete, len tak dalej 😵

lia
21. máj 2009

dakujem larinka 🙂 😵

monika1
21. máj 2009

lius super ze je mimi ok a krasne rastie 🙂

lari ja by som na tvojom mieste kupila este nieco na vonku do zahrady...hrozne sa mi paci taky nafukovaci hrad kde v strede je trampolina a dokonca z vonku je na nom kos basketbalovy a ani to neni drahe,ja by som ho hned brala kebyze mam dom ☹ alebo som videla super bazeniky so smykalkou 🙂

no detsku vyfotim asi zajtra,totiz cakali sme na obrazky tak zajtra ked ich zavesime tak to bude krajsie a pofotim hoci este detsku zaclonu chcem kupit 🙂 je to mala izba cize babo bude s nami v izbe a tak o rok mozno ked bude dobre spinkat tak pojde k Adamkovi ale to asi najskor vymenime izby lebo nasa spalna je kus vacsia tak nech maju viac miesta na hranie alebo ako moj muz vravi tak kupime vacsi byt co je tak akurat vo hviezdach,mame trojizbak 🙂

tak super s tym kocikom ze si si ho mohla obzriet,mne pride super skladny nie velky 🙂 ja uz som zacala pozerat po kocikoch tak uvidime co nakoniec kupime 🙂

pierra
21. máj 2009

ahojte..

tak som sa konecne na chvilu zastavila kym nejde ordinacia
😎
lius, pekne rastieteeeee 😉

lari, odkaz od segry: iglesias bol vcelku dobry, az na to,ze meskal hodinu a pol, ludia vraj uz kvalitne nadavali, celkove vystupenie bolo len cosi vyse hodiny, vela daval spievat aj ludom,takze segra mala pocit,ze to trochu odflakol.. ale vraj to stalo za to, lebo je to dobry "obed".. to akoze supersexi-muz 😀

monika1
21. máj 2009

pierri presne to iste som o nom pocula aj ja a vraj zle ozvucenie bolo 😒

lia
21. máj 2009

dakujem 😵

pierra
21. máj 2009

moni segra mala listky zadarmo,nastastie.. 😅

monika1
21. máj 2009

no pierri tak aspon to 🙂 ale vsak segra mala isto aspon vizualny zazitok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre