Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lia
4. okt 2009

moni,nadherny je Matejko,v tej perinke na spapanie 😵 😵 😵
ten pupcok sa kazdy den natiera liehom??kolko to treba natierat??a kedy to zmizne ten "stipec"?? 😅

monika1
5. okt 2009

Ahojte 🙂
baby dakujem 😵

lius ten pupcek teraz nenatieram nicim to az doma sa robi v pripade potreby a ten stipec by mal odpadnut zachvilu...teraz cakame na utorok ci nas pustia,vcera mal Matejko nizky bilirubin tak dufam ze mu nestupne a pustia nas,ja uz chcem ist domoooov 😅 Adamko to zacina zle znasat ze nie som doma tak uz je nacase ist domov...

pierra
5. okt 2009

moni ahoj, tak drzim palce aby ste uz zajtra isli domov 😉
adamko za tebou place? ☹

csikike
5. okt 2009

jeeeeeeeeeeej, aky vlasacik je Matejko 😵
nam kazali kazde prebalovanie cistit pupcek liehom- benzinalkohol, malej odpadol ked mala 6 dni, ale teraz jej obcas krvaca
dnes sme jej boli dat nastrelit nausnicky 😵

lia
5. okt 2009

moni,tak dufam,ze vas uz zajtra pustia nech ste vsetci spolu 🙂

kolko vas rodilo v ten den ked si ty rodila??

monika1
7. okt 2009

Ahojte 🙂
tak nas vcera pustili domov 😵 😵 ani si neviete predstavit aka som bola stastna kedze som mala taku "super" izbu ze ku mne davali same baby po cisarskom a tie tam lezali fakt ako mrtvoly 🙄 takze som bola prestastna ze odtial uz padam domov 🙂
a ake bolo zvitanie s Adamkom? zeny to bolo uzasne,svokrovci ho doniesli k nam ked sme sa povybalovali,akurat som stihla Matejka nakojit a spinkal ale ako ma zbadal Adamko tak sa na mna vrhol a nepustil ma 😵 a odvtedy ma kazdu chvilku len pusinkuje a mojka 😵 potom sa samozrejme rozbehol pozriet braceka a to bolo uzasne sledovat ako sa zo zaciatku bal k nemu prist ale potom sa spytal ci ho moze pohladkat a dat pusinku a odvtedy nic nerobi len ho hladka a pusinkuje a ked spinka tak ho chodi kontrolovat a hlasi mi ze este spinka este ma zatvorene ocka 🙂 jasnacka ze Adamko dostal od Matejka aj darcek,bagre a z toho je vo vytrzeni takze nevedel z coho sa ma viac tesit,ci z mamky ci z braceka ci z bagrov 😀
vecer to bolo trosku komplikovanejsie ale zvladli sme to takze obaja zaspali o 21hod,Matejko sa nevedel dopapat a Adamko chcel aby som bola pri nom takze som nakoniec kojila v Adamkovej izbe dole pri posteli kym zaspal a potom sme obaja s muzom odkvecli 😀 Matejko spal az do pol 1 ked sme sa prebalovali a kojili niekolkokrat opakovane kedze po kazdom papani kaka tak sme za hodinu minuli 4 plienky 😅 ale potom pekne spinkal od 1.45 do 7 rana ked uz som bola ja v pozore a cakala kedy vstane lebo moje prsniky boli pred vybuchom 😅 no a jasne nespali sme takto krasne lebo o 4 rano ma volal k sebe Adamko,muza posielal prec a chcel len mna takze som pri nom musela chvilku byt a nakoniec zaspal len do pol 6 ked prisiel k nam spat a spal s tatom az do 8 cize ja som v pokoji rano aspon obriadila Matejka a pripravila ranajky 🙂

teraz cakame ze Matejko vstane a nakojime sa a musim spat do nemocky za mojou dr lebo vcera sme sa nestretli a chce ma este skontrolovat zospodu tak bude mat Matejko premieru bez mamky chvilku a poobede k nam ma prist pozriet pediatricka 🙂

lius neviem kolko nas rodilo v ten den ale vela,netusim...

pierra
7. okt 2009

ahojte..
moni uuuzasne zviiitanie, tesim sa spolu s tebou z tychto krasnych chvil.. musi to byt dojimave 😵
a som rada,ze aj mliecka mas dost, staras sa o prsniky nejak aby si predisla zapalom?
a ocka mate doma teraz?

my nic nove, akurat vcera som bola na gyn. lebo mi nejak blbne cyklus,tak mi idu robit hormonalny profil 🙄

lia
7. okt 2009

moniiii,tesim sa,ze ste uz doma pokope 😵 to muselo byt krasne prist domkov 😵
ja si to uz teraz predstavujem a tesiiiiimmmm sa velmi 🙂
ja sa mam hrozne,vobec nespim a mam strasne bolesti palive do ruky ☹
pierri a co sa deje??ako mas rozhadzany cyklus??

pierra
7. okt 2009

baby ked chcete, pozerajte dnes o 21:00 na STV 2 Den Neonatologa - je to dokument o dr. Krchovi z nasej kosickej nemocnice,ktory zachranuje malilinke predcasne narodene babatka.. uzasny clovek 🙂

lius mam uz asi tristvrte roka 5 dni pred menstruaciou take slabe spinenie, dr. sa vyjadrila,ze moze ist o nedostatok progesteronu v druhej polovici cyklu,tak chcu zistit co a ako.. 😖

monika1
8. okt 2009

Ahojte 🙂
pierri musim si to pozriet z netu urcite to bolo zaujimave,on je fakt odbornik na taketo pripady...ja uz som o tej dobe sla do postele,teda obaja s muzom padame do postele o 21 ako obaja mali zaspia 😅
inak o prsia sa zatial nijako extra nestaram,som stastna prestastna ze sa mi vyhli krvave bradavky ako pri Adamkovi a dufam ze sa mi vyhnu aj zapaly,pri Adamkovi som to nemala ale Matejko dlhsie spinka a mam dlhe pauzy medzi kojeniami a niekedy su prsia teda riadne naliate a len cakam kedy vstane a odsaje ma...aj v noci krasne spinka zatial,teda o 21 zaspi a kojili sme o 1.15 a potom od 2 spal do 7 co bola riadna pauza a uz som dumala ci idem odsavat alebo ho zobudim no nastastie sa sam zobudil a papal 🙂
dnes som bola aj trosku vonku s Adamkom,no vela som nevladala musim sa priznat 😅 tak ma sla vystriedat babka a ja som bola rada ze sedim doma 😅 ocko nam dnes uz siel do roboty a pride neskoro tak aj teraz vzala Adamka vonku babka nech nesedi doma ked je tak pekne 🙂

pierri tak nech ti to rychlo upravi ten cyklus a sup na druhe babo 😉

joj lius tak co to s tebou? este aj bolesti ruky?viem ze zvyknu ruky trpnut ale ja som to nastastie nemala 😒

lia
8. okt 2009

moni,strasne ste vsetci zlatunki 😵
no ani nehovor a este tak daleko koniec ☹ musim sa priznat,vcera som sa rozcapila na schodoch 😔
ale boli sme u dokyho a vsetko by malo byt ok.

pierra
8. okt 2009

moni fakt kraaasne fotky, a to vase zviitaniee 😵 take krasne a uprimne, juuj 😵
aspon si nas tie nase deturence viacej vazia, ja som niekedy od jurka prec iba hodinku a tiez ma potom krasne vita 😵
tak s tymi prsnikmi si ma potesila, snad aj ja budem mat to stastie 😅

lius a ty si daavaj pozoor! za chvilu bude primrzat,tak bud opatrna aby si sa niekde nesmykla.. a velmi si spadla?

lia
8. okt 2009

rozbite koleno,ale pohoda 🙂
to uz asi ani nevyleziem,idem pomalsie uz ako moja babka 😅 😀

lia
11. okt 2009

kde ste dievcata??

pierra
11. okt 2009

ahoj lius,
ja som tuu ale ostatne babule asi maju vela maminkovskych povinnosti 🙂
ako sa mas? vikendujete doma?
u nas v KE prsi,takze ziadne extra plany nemame, pojdeme k nasim na navstevu,uz sa jurka nevedia dockat 😅

lia
11. okt 2009

caf pierri,
nejak to tu zamrza 😒
mam sa tak vselijak kvoli tym trpnucim rukam,je to strasne neprijemne to mat 24h vkuse 😖 .a sme doma,boli sme sa prejst,teraz dovaram lasagne a poobede nas caka slofik 🙂 .
u nas bolo pekne doobeda,ale zima a teraz je zamracene zase,aj poprsalo 😖
a vy mate aky plan na dnes??

monika1
11. okt 2009

Ahojte 🙂
ja som tu tiez ale stihnem akurat precitat co ste napisali 😅 a k napisaniu sa uz nedostanem,bud som unavena ako kon a idem si radsej lahnut alebo mam maleho teda Mateja na rukach a neda sa pisat...prve tri dni doma boli super,matejko spal 3-4 hodiny vkuse,napapal sa a spal dalej ale od vcera uz doobedu pospi hodinku-dve a je potom hore,casto papa a potom grga no tak dnes som ledva stihla navarit aspon zemiaky a muz siel kupit hotove kura 😅 no ale poviem vam ze mat jedno dieta male bolo malina oproti tomuto stavu 😀 kebyze sa muzik nevenuje Adamkovi na 100% tak sa asi zblaznim,bolo by to o dost tazsie a to nehovorim o babkach ze vezmu von Adamka doobedu kedze my este von nemozeme takze aj to je velka pomoc 🙂 v noci spinka Matejko krasne,papa kazde 4-5 hodin takze ked sa celkom da ked sa ovsem nezobudi v noci Adamko 😅 a ten vam poviem ze je uzasny,stale by Matejka len pusinkoval a hladkal 😵 a stale sa chodi pozerat ako spinka a ci spinka lebo vtedy vie ze ho ma nechat na pokoji a nehladkat 🙂 no zlaty je fakt 🙂 vcera sme prvykrat aj kupali a Adamko samozrejme asistoval ale nakoniec vyhlasil ze sa mu to nepacilo lebo Matejko trosku plackal tak sme mu museli vysvetlovat ze sa kupal prvykrat a musi si zvyknut 🙂 skoda fakt ze ma byt teraz taketo hnusne pocasie lebo fakt neviem kedy sa dostaneme vonku 😒 a ja by som sa taaaak sla prejst uz s kocikom 😒

lius tak asi budes musiet len vydrzat 😒 asi sa s tym neda nic robit ze? tak nech ti skoro prejdu tie tyzdne...

lia
11. okt 2009

dakujem moni,musim vydrzat,nic ine mi neostava uz.

teeeda,ja stale na vas myslim,moni,lara,csiki ako to mozete zvladat 😅 a hlavne cez tyzden 😅

pierra
12. okt 2009

ahojtee
to dnes mame pocasie co? 🙄
moni,tak zacal chaos? 😅 nejako vydrz, o tyzden bude lepsie, o mesiac este lepsie, o rok este lepsie a potom to tak rychlo zbehne,ze uz budes iba spominat na tie krasne casy 😵

baby rozmyslate uz nad darcekami na vianoce? ja by som uz najradsej nakupovala aby som si potom v pokoji mohla chodit vychutnavat do mesta vianocnu atmosku bez stresov ale zatial nemam ziadny napad co komu kupit..
najlepsie by bolo cez net nieco poobjednavat 😝

lara1znk
autor
12. okt 2009

ahojte kocky,

boze kedy vas ja stihnem docitat, moni aspon trosku som to preletela, tak som rada ze vsetko islo dobre a to musel byt fakt super pocit ked ta pustili domov, zivo si to pamatam. adamko musel byt cely prestastny mat maminku konecne pri sebe. 😵
a hovoris mi z duse, veruze az teraz zistujeme ake to bolo l ahke mat jedno dieta, vsak? 😀
ale ten zaciatok je najhorsi, adamko si musi zvyknut ze uz nedostane celu tvoju - vasu pozornost ale on o sa to zlepsi. u nas to bolo take tazke zase ked sme sa vratili z SK po mesiaci ale uz je to lepsie. Christianko si uz zvykol ze sme tu sami a ze sa musim delit medzi neho a Danielka a ide to ako tak.

a mozem ta ukludnit, moni, ze po 3 mes. je vsetko celkovo jednoduchsie, babatko uz nepapa tak casto a cele je to uz trosku take zabehane 🙂
mna tiez tak povzbudzovali health visitorky a veru mali pravdu, takze coskoro uz budete mat krasnu rutinu a pojde to hravo vsetko
a mate babky po ruke tak ty sa nemas co bat kebyze mate doma chaos sem tam

pierri, ani nehovor o vianociach, ja uz mam nieco pokupene, teda 2 darceky mam
a uz vymyslam az sa mi z hlavy dymi, lebo ten moj muz ma taku velku rodinu a vsetkym nakupit ale nejako si snad poradime aj tento rok.

pre Christianka uz mam tolko napadov, pre Danielka neviem lebo on ma chudak vsetko po Christiankovi, ten asi len dedit bude cely zivot 😀
a pre Guya uz tiez viem, len tu rodinu vybavit
a sestra moja ma 30ku na vianoce tak este to mi treba vymysliet

a tesite sa uz? ja budem prvy rok hostovat na vianoce u nas doma, pridu nasi tak to bude ine kafe
ale tesim sa na to 😝 🙂

pierra
12. okt 2009

lari ahoooj..
vitame ta tu opat 😉
no ja som vedela,ze ty nesklames s vianocnymi pripravami, v tomto si ako ja, radsej vsetko v predstihu..
ja mam tiez na starosti celu nasu aj manzelovu rodinu, on to iba plati 😀
najhorsie je,ze nemam tipy, musim sa s kazdym asi porozpravat a vynuchat nejake tajne sny..
pre jurka planujeme robit detsku izbicku,takze on bude mat tento rok najbohatsieho jeziska 😅 samozrejme, este nejaka hracka musi byt, to on este nechape, kolko taka detska izba stoji 😅

lara1znk
autor
12. okt 2009

tak som si docitala aspon tuto poslednu stranu, moni ozaj krasny priebeh ako ste sa vratili, take dojemne cele, aj tie fotky su krasne, krasna rodinka 😵
len mi to pripomina ako strasne rychlo to cele leti, ved tam sme boli nedavno aj my
a uz mame Pampersky c. 4!

a tie zeny po cisarskom, to az take strasne bolo? kebyze tym sama neprejdem tak sa az vylakam, u nas je to celkom rychle, na druhy den uz si na nohach

a som rada ze kojite v pohodicke. 🙂

csiki, lius vam sa to tak krati, o chvilu tu budeme citat vase zazitky z porodnice 😅
idem kuknut bruska

lara1znk
autor
12. okt 2009

no vidno ze som citala len monikine prispevky a potom kuknem do albumov a tam vidim Hanku

Csiki, gratulujem k malej krasavici, vela zdravicke, dufam ze vsetko islo dobre, musim docitat dozadu,
mne to nejako uniklo. Ja som bola na tom ze ty mas termin az niekedy s Liou.
Taka hanba.
Ale tak dodatocne gratulujeme. 🙂 Ako reagoval Tomasko na sestricku?

lia
12. okt 2009

ahojte,

moni prosim ta,tebe sa skracoval krcok alebo si sa otvarala??
mna vysetroval doktor vo stvrtok ked som spadla,vsetko bolo ok,dnes bola original poradna a uz sa nemozem ani pohnut,o dost skrateny krcok,mala ma hlavu strasne nizko ☹ .takze uz som aj skoncila 😔

monika1
13. okt 2009

Ahojte 🙂
lari diky moc za gratulacie aj za sms do porodky 😉
no u nas to zatial ide super,na Adamkovi nebadat ziadne zmeny ze by ho to nejako zaskocilo,praveze sa zucastnuje prebalovania,prezliekania a stale by Matejka len hladkal a pusinkoval a snazim sa mu davat stale tak isto lasky ako doteraz,ked kojim tak si ku mne vzdy sadne a vtedy sa tak mojkame,a aj pocas dna stale ked je moznost tak sa objimame a tak takze myslim ze lasky ma az habadej,nic sa nezmenilo v tomto 🙂 najhorsie u nas su rana,vtedy som vdacna za muzicka ze ma taku flexibilnu pracu a nemusi byt v nej presne nacas 😅 lebo ja vacsinou o pol 7 kojim a to vstava aj Adamko aj muzik a ja sa vtedy Adamkovi nemozem venovat takze muzik ho da do laty,prezlecie,umyje a potom uz aj ja pomaham s ranajkami ak uz moze Matejko lezat ze sa nepogrcka ale vacsinou ho drzim dlhsie na rukach a vtedy jednou rukou mazem Adamkovi chlebik 🙂 a to nehovorim aka som hladna ked vstanem z postele a kym sa dostanem ja k jedlu tak to potrva ale muzika chcem rano najmenej zatazovat nech zase nechodi prilis neskoro do roboty takze sa snazim aj jednou rukou co to porobit a zachvilku uz budem davat Matejka aj do lehatka nech sa pozera kedze v leziacej polohe mu po kojeni neni dobre...a takisto obedy su najhorsie ked je Matejko akurat hore a chce papat a ja som sama tak je to o drzku ale nastastie mama pribehne a pomoze mi lebo inak by Adamko musel pockat kym sa Matej napapa...
dnesnu noc sme mali strasnu,teda aspon pre mna 😅 Matejko sa zobudil o pol 12 a bol hore do 1 a tak som za celu tu dobu 4x kojila, 2x prebalovala a raz prezliekala no mala som dost a bola som rada ze konecne zaspal a idem spat aj ja akurat ze si lahnem a na to z izby niekto na mna krici "mamka chcem pišať" 😅 😀 no koniec spanku a tak som este sedela asi polhodku pri Adamkovi lebo ma drzal silno za ruku ze mamka ostan pri mne takze nakoniec zaspal do 4.15 ked prisiel ku nam spat a spali sme do pol 7 ked sa uz hlasil Matejko ze je hladny,takze super spanok 🙂

no a veru lari na mna strasne zle posobili tie baby po cisarskom,asi preto ze pri mne lezali a videla som vyvody a vsetky procedury okolo nich co robili,no mne to na nalade nepridalo,preto som sa tesila ako male decko ze ideme domov a vypadnem odtial...

lius neboj vsetko bude ok,ja som mala od 20tt skrateny krcok a makky a vidis dotiahla som to do konca a este by som isto aj prenasala 😀 ale setri sa urcite aspon par tyzdnov..tu na mk je aj tema skrateny krcok a nakoniec skoro vsetky baby prenasali 😀 takze mam pocit ze niekedy lekari robia len bububu ale zase treba aj trosku pocuvnut a radsej sa setrit,uz mas krasne tyzdne takze 3-4 tyzdne setrenia sa ta nic nestoji 😉

juj a Vianoce??? pani tak to vobec netusim co komu pokupim,najhorsi je samozrejme muzik co pre neho 😅 tak sup s napadami 🙂

pierra
13. okt 2009

ahojtee..
no to je vonku desss, my sme dnes ako v zajati, cely den telka pustena, dokonca ani do obchodu som sa neodvazila ist 🙄 jurko neznesie prsiplast a bez neho by urcite prechladol keby zmokol,tak tatik snad daco kupi po ceste z roboty.. ale my sa uz taaaak nudiime.. teda ja by som sila, vysivala ale jurkovi prechadzky jednoznacne chybaju 😖

moni krasne fotky, napriek tomu,ze pises ze mate fofry, vidno,ze si deticky uzivate, prajem vela krasnych zazitkov..

ozaj caraida sa dlho neozvala, snad su ok, len nema cas 😎

baby fakt co s tymi vianocamiii??? ja mam pre muza istotu dalsi auto model ale ostatnym clenom family? 😕

csikike
13. okt 2009

ahojte, vcera sme boli na poradni a mala ma 55cm a 4150g co je dost oproti porodnym mieram
a ja vianoce neriesim, ktovie ako to bude, ci uz drahy bude mat robotu, podla toho budeme vediet aj darceky

monika1
14. okt 2009

ahojte 🙂
csiki krasne priberate 😉 a ake mala Hanka miery pri narodeni? uz nepamatam 🙂 my mame poradnu az koncom mesiaca tak som zvedava aku vahu budeme mat 🙂
csiki a ako vam to ide? napis aj ty trosku viac 😉

pierri dik no uzivame si ich jasneze 😵 ked obaja su taki uzasni 😵 😵

csikike
15. okt 2009

moni, hanka mala 3550g a 50cm
a ako sa nam dari? hm, ako kedy, dnes v noci mala koncert od 4tej a zaspala az teraz asi pred 15 min. tak sa nenudim
drahy robi s otcom ale len tak neoficialne, takze som s nimi cele dni sama, je sranda chodit s nimi von, vcera sme boli len na chvilku, lebo bola riadna kosa, ale malemu sme kupili nove gumaky, take zateplene, tak ich furt chce mat na nohach, takze musime chodit von za kazdeho pocasia 😅
inac ma hanku velmi rad, az prilis, stale ju puska a hladka, ziadna ziarlivost zatial... len nech mu to vydrzi

pierra
15. okt 2009

ahojtee
csiki no vidim,ze dobre mliecko "varis" pre hanku ked tak rastie 😉
my sme dnes doobeda trochu vybehli na nakupy a snad este poobede pojdeme na prechadzku, uz by sa to pocasie mohlo ukludnit.. na ceskom mimibazare dievcata nafotili ako to vyzera u nich, 50cm snehu, auta, zahrady zasypane, no ako pred vianocami 😵 stromy este nestihli ani listie otriast a uz ich zasnezilo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre