Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

caraida
26. mar 2009

skoda pierri, ze si nepovedala skor. teraz bola seria detskych bazarov, co poriadaju skolky na okolo. som sa ti mohla pozriet, tam byvaju pekne a dobre veci, za dobry peniaz, ak mas stastie. ale dalsia seria je az na jesen ☹

pierra
26. mar 2009

no skoda cari ale ja by som haj tak chcela ten cyklosedak vidiet aspon na fotke..

cari co to znamena,ze sa hlasis do druheho kola? si tehulkaaaa???? 😵 😵 😵

pierra
26. mar 2009

lari, jurko to zvladol pekne, trosku plackal ale sadrovala ho sama sefka, je uzasna,ona ma taky prenikavy hlas a celu dobu mu spievala a recitovala,on pocuval 😵
jurkova spolupraca velmi zalezi od pristupu k nemu.. dieta hned vyciti aj nervozitu aj priatelstvo na druhej strane..

monika1
26. mar 2009

pierri tak ste mali teda den a super ze to robila taka zenska ktora rozumie detom,to je velmi dolezite 🙂

cari tak gratulujeeeeeeeeeeeem 😵 😵 v ktorom si tt?

ja som pozerala recenzie na puky a vela samych pozitivnych,tak viac mi netreba pocut 🙂 este pozhanat prilbu,len ci ju maly bude chciet nechat na hlave 😨

no s tymi chutami je to blbost podla mna,ja mam tiez uplne ine chute,a najma raz na to raz na to,je to striedave 😒

penelope10
27. mar 2009

ahojte 🙂
pieri jeeee to je fajn, ze taky pristup... noa aj mal z toho zážitok - umelecký 🙂 🙂 😅
Monika, ty budes mat do maja aj obhajobu ?

Cari, tak super ze sa podarilo 😉 Kto ďalší do druhého kola ?
Baby nás tato má dnes narodky, tak ideme do mesta kúpiť darček
😉 a potom ešte za 1 kamoškou.
Až na to, že som si nechala na stole listok (debilníkovi - nezabudni) a On ho ráno našiel 😨 tak má po prekvapení 😔

csikike
27. mar 2009

cari, tak gratulujeme 😵 a ten cajglik vyzera dobre, budem musiet prestudovat a nieco kupit tomikkovi, lebo on este ani odrazadla moc ee
pene, gratulujeme manzelovi 😉

pierra
27. mar 2009

ahojtee.. kde ste zienkyyy?
zvlast zhanam caraidu aby nam napisala nieco viac o svojom tajomstve 😵

k tym odrazadlam,my nemozme ziadne,tak zatial jurko bude iba pozorovat ostatne deti ako sa to ma jazdit 😎 bola som prekvapena,ze bastik uz na takomto jazdi,mne sa zdali tie kolobezky take nebezpecne,skor pre vacsie deti ale vidim,ze som sa mylila.. sikovny je, a cari, ty mas telocvik zadarmo 😅

kati a ake prekvapko si chystala tatovi? nolen prezrad 😉

monika1
27. mar 2009

Ahojte baby 🙂
csiki ja som povodne chcela kupit Adamkovi odrazadlo Puky,vyzera skvele ale potom mi prislo ze uz je na to velky tak ako som videla tu kolobezku a jedno dievcatko v jeho veku na videu na youtube tak ine nechcem 🙂

baby ja uz chcem jaar,mne je vonku taka kosa 😖 aj ked mi tu ukazuje 8 C no nezda sa mi ze by tolko bolo vonku 😒
dumame ze zajtra alebo cez tyzden zbehneme do Miskolca tak budem mat vylet aj ked sa trosku bojim lebo akosi mne staci nakup hodinovy v tescu a mam dost 😅 😀

caraida
27. mar 2009

ahojte, vdaka vam, babulky!
poslala som ip, dufam, ze dojde.

moni, tak ak sa mi podari a hlavne prestane stale liat (nemam kryt na fotak), tak aj ja urobim nejake videjko a poslem. je to sranda 😀 urcite sa to rozsiri aj na slovensku, budete priekopnici. tu tak zacinaju vlastne vsetky decka pred normalnym bikom.

monika1
27. mar 2009

no cari to urcite urob videjko 🙂 ja si myslim ze zachvilu ten bum bude aj u nas aj ked v obchodoch som to este nepostrehla len na nete 🙂

pierra
27. mar 2009

no tak maminky snad nebudem outsider v debatkach teraz medzi vami tehulkami 😅

ozaj, chcela som sa vas spytat,ci ste mali nejako vysnivane,ze chcete jarne,jesenne dieta alebo presne v nejaky konkretny mesiac?

csikike
27. mar 2009

pierri, ja som chcela mat max. 2 rocny rozdiel a bude to 22 mesiacov 😵
teraz som pozerala lepsie, ale tomik je nato este moc maly, aj vyskovo a aj vekovo 😕 , mozno na rok

penelope10
27. mar 2009

ahojte,
tak sme spat, 🙄 🙄
+ bola som v skolke sa spatat, ako je to so zapismi na r. 2010. No nic som neporiesila, lebo ze sa im bude menit Riadit. a vsetko bude zalezat od nej, tak ze v sept. ...
boli sme sa obj. na ockovanie v 15 mes. u Dr. Babetenko 😀 (pierra vie...) a cele to tam mali vyburane... tak asi to ja bude lepsie vyzerat potom. 😵
A tatovi som urobila trasenu tortu. Ozaj neviete kolko vydrzi v chlanicke ? + nieco aj do poharov, takych velkych ako na vino (neviem, ci sa to hodi, no vyzara to coolovo 😀 ) + dostane knizku, svetrik, taky speci vesiak na kravaty a sampanske.
Uvazujem ze by sme mozno mohli ist vonku sa najest s malym, tak uvidim, co povie na moj napad ?
Cari, nehnevame sa a urcite ta tu nikto ani neukamenuje... muselo to byt dost drsne, najma s tými Dr. 😒
hlavne sa drzajte 🙂

caraida
27. mar 2009

pierri neblbni, to nepis ani zo srandy! jasne, ze nebudes ziaden outsider!
baby, ja ked tu citam, co vsetko vyvarate a peciete, no ziram 😕 😕 a vobec, tato tema nie je predsa len o detoch?
uprimne, uz som to spominala, tato tema je pre mna velmi dolezita, predsa len, sice sa nepozname osobne, no uz roky - ste moje kamaratky!

hehe a ja som snivala o marci 😀 alebo skor, hlavne nie leto 😀 nakoniec som rada aj za to leto 😀

no musim ist, asi aj nieco porobit...

pierra
27. mar 2009

cari tak ja som cakala cely august, vtedy boli tie 35st. horucavy, to bola fuska.. 😝 len som doma cusala a pila hektolitre vody.. vy to teraz s monikou budete vediet porovnat kedy je lepsie byt tehotna kedze druhe deticky budu ine rocne obdobie narodene..

kati len chodte na veceru a uzite si romantiku, s vasim kludasom hugim to urcite nebude problem posediet 😎

monika1
27. mar 2009

pierri no my sme sa rozhodli v decembri pre babo a sli sme skusit...jasne ze ma napadlo ze bude najskor jesenne ale nechcela som cakat do leta a mat opat jarne babo,3 roky rozdiel mi uz prisiel vela a clovek nikdy nevie kedy by sa zadarilo,mozme byt stastne ze v podstate hned pri tych vseliakych problemoch co clovek cita...ale urcite by bolo lepsie jarne babo,to urcite ale som stastna ze som tehotna a tak nad tym radsej ani nedumam,aj tak to nezmenim 🙂 pierri vsak Jurko bol skoro jesenny tak nam vies aspon poradit ako si ho obliekala a co je nutne kupit 😉

pene tiez by som sla na taku veceru ale u nas jedine bez Adamka 😅 to by som tak akurat sedela za stolom sama a Jaro by ho nahanal po restike 😅 😀

pierra
27. mar 2009

co ja viem moni, asi som nemala nic extra, to iste co vy na prvu zimu len v najmensej velkosti 🙂
v podstate sa mi aj pacilo,ze jurko je septembrovy lebo cez zimu bol malicky,nevadilo mu,ked sme boli vela doma a na jar uz pekne sedel v kociku a mohli sme vyletovat.. aj tehotenstvo na jar a v lete sa mi pacilo lebo stacilo kupit par triciek a bola som oblecena.. nemusela som riesit,ze nezapnem kabat a bude mi zima atd..
ale zase druhe dieta by som tiez neplanovala podla rocneho obdobia lebo dieta je vzacny dar a ako ty pises, bola by som vdacna,ze som tehulka.. 🙂

kati, v ktorej skolke si sa bola pytat? tu na obrancov mieru?

monika1
27. mar 2009

pierri len to ze pri prvom jednom dietati je to ine ale byt doma s Adamkom ked s malym babom nemozes ist von ma trosku desi ale stastie vidim opat v babkach ktore pomozu a pojdu s nim von alebo postrazia doma miminko 🙂 asi len v tom vidim nevyhodu...

pierra
27. mar 2009

aha fakt, adamko este bude doma, ja som si myslela,ze uz bude skolkar.. tak to fakt super,ze mas babky nablizku 🙂

lara1znk
autor
27. mar 2009

ahojte,

docitam vas coskoro, dnes mam busy den
ale aspon zagratulujem nasej novej tehulke, srdecne gratulujem, hlavne vela zdravicka a drzte sa 😵 😵 😵

monika1
27. mar 2009

nie Adamko pojde do skolky presne o rok,nechcem ho davat do skolky na zimu aby mi niesol domov choroby 🙄 takto ani nebude mat pocit ze ho odkladam do skolky lebo je doma nove babo 🙂 ale keby som nemala doma babky tak to asi riesim mozno inak...

lara1znk
autor
27. mar 2009

tak kocky, este vam napisem co to pred vikendom, lebo ideme do Londyne ku guyovej sestre na tu oslavu,
tak drzte palce aby som vikend so svokrovcami nejako prezila

moni, tak adamko uz bude mat 3 rocky ked pojde do skolky? to uz bude velky chlap teda
veru to je vyhoda mat babky nablizku, aj ked si neviem predstavit zeby sa babky starali o christianka, je toho dost zabavit take dieta na cely den, v tej sk olke to je predsa len pestrejsie

nam to tehotenstvo vyslo pres ne tak isto ako s christiankom 😀 , ale som si ista ze ze keby sme to takto planovali tak by sa to urcite nepodarilo,
mne praveze vyhovuje nebyt tehotna v lete, aj ked tu nejake horucavy nezvyknu byt ale zase clovek nidky nevie, aj tu sme mali hrozne horuce leto a to by som teda nechcela,
zase zima tu nie je taka hrozna a v zime som este ani nebola nejaka velka takze aj s kabatom sa to dalo
ale zase je pravda ze je vyhodne ked dieta zacne lozit a chodit,ked je to v teplejsich mesiacoch

no ja som fakt zvedava ake to bude s dvoma detmi, ty mas aspon pomocnikov moni,
ja nemam nikoho, tak to bude fuska
ale zase nalozim deti do auta a st ale mozeme ist do playgroup, plavanie sme si prelozili na sobotu, takze Christianka bude bravat daddy
a ja zoberiem Danielka ked bude Christianko v skolke, nejako to budeme musiet vsetko zladit a byt nadalej aktivni aj s 2 detmi

pekny vikend kocky, ozveme sa v asi az v pondelok

caraida
28. mar 2009

ahojte babulky,

nemate nejaky dobry a hlavne jednoduchy recept na hovadzie rolady? dnes som neodolala, mali krasne maso u masiara, ale ja som to v zivote nerobila. chcem zajtra skusit. aj som pozerala na nete, ale vyskusany a osvedceny recept by som uprednostnila.

hlavne asi kolko sa to asi musi piect - dusit na akej teplote? v tych kucharskych programoch v tv to vyzera vzdy tak jednoducho 😕

ja s masom vzdy bojujem, varim ho hlavne chlapom, teda prckovi (manzel sa nestazuje, uz mu ta fadna strava liezla krkom), aby mal pestro.
donedavna som varila max. hydinu. takze u masiara vzdy stojim ako vyorana mys 😀 tolko druhov 😕 nastastie su chapavi 😀
ale uz obcas jem aj ja maso. ked musim. 😖

pierra
28. mar 2009

ahoj cari,
no s tymi roladami ti ja velmi neporadim, pockaj na csiki 😅
ja robim z hovadzieho iba bolonske spagety a potom take rezne dusene.. 😒 tiez mi maso velmi nechyba ale muz aj juraj su vyslovene masozravci,takze sa premaham a konzumujem to tiez..
ty si bola predtym vegetarianka?

monika1
28. mar 2009

Ahojte 🙂
cari tak ja ti vobec neporadim, hovadzie som este nikdy nerobila 😅 ale uz tolko krat som o tom dumala ale ani neviem ake maso kupit,ani moja mama to doma moc nerobila takze ani chutovo to maso moc nepoznam 😅 ale rada by som sa naucila 🙂

my sme dnes mali taky klasika den,maly zaspal sup sup 🙂 konecne je vecer 10°C 😎 dnes sa meni cas tak som strasne zvedava co to s Adamkom spravi 😨

pierra
28. mar 2009

moni ja som tiez zvedava co zmena casu urobi s jurkom, dnes vstal o pol piatej, ja som nechapala... o siestej sme uz pozerali rozpravky aby sme nerusili susedov.. a o jedenastej zaspal za minutu 🙂

monika1
28. mar 2009

no ja dufam ze rana nam to vylepsi,teda teraz vstaval adamko stale o 6 takze ked uz bude 7 bude to uuuzasne 🙂 a vecer uvidime,nechcela by som to nijako menit podla stareho casu...proste je 7 hodin vecer tak sa ide kupat a spat,nie neskor...tak uvidime

csikike
28. mar 2009

jooooooj, cari, tak na mna tiez moc necakaj, ja rolady...ee, maximalne tak kurkacie,
inac ja tiez moc maso nemusim a ani maly 😕
a s tym casom som zvedva aj ja 😲

monika1
29. mar 2009

Ahojte 🙂
tak u nas sa je maso kazdy den,teda jeden den dodrziavam aby Adamko nemal na obed maso no vecer si to vynahradi a pyta si sunku 😀 no co uz ja mam doma totalnych masozravcov 🙂 a mne ine neostava a jem ho tiez a mne chuti tiez ale nemusela by som ho kazdy den...

inak uz sa mi vari masko,prirodne bravcove rezne a vegetim,chlapi su vonku 🙂

pierra
29. mar 2009

ahojte..
my sme uz aj najedeni, jurko spinka, posun casu zatial neregistrujeme.. rano vstal po novom o pol osmej a isiel spat o 12-tej, takze pekne.. v noci bol vkuse hore,asi aj preto teraz rychlo zaspal.. klicia mu dolne ocne zubky, uz nech su von konecne 😒
baby pouzivate este odsavacku na vysavac? jurko sa jej straasne boji, to je cirkus ked odsavame,tak neviem, existuje nejaka alternativa pre vacsie deti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre