Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
8. dec 2009

Ahojte 🙂
no konecne niekto napisal 😉

my sa mame tiez dobre,Mikulassky vikend sme prezili pekne,v sobotu sme boli na Mikulasa tak mal Adamko zazitok velky,ked ho uvidel tak aj dychat zabudol 😀 🙂 takze z neho nic Mikulas nedostal,teda ze ako sa vola..odpoved nehrozila 😀 ale balicek si pekne zobral 🙂 a doma v nedelu len otvaral balicky,teda seba aj nase a len ukladal do suflika,nejako ho to uz netankovalo a tiez u babky a starkej to bral nejako v pohode...

vcera sme inac mali strasny den,neviem asi to pocasie na vsetkych zle ucinkovalo,neboli sme vonku takze tak sa aj Adamko spraval,ako z divych vajec,nevedel co so sebou no hroza to bola doobedu kym nesiel spat,dokonca aj udrel slabo Matejka co mu "usla" ruka a vecer sa to vystupnovalo riadne do takeho cirkusu ze sa az pozvracal a to preto lebo si nechcel umyt ruky po prechadzke 😒 no vcera total den "blbec" a riadny vzdor a este k tomu mi v hlave trestilo no fakt som bola rada ze sa den konci a obaja spia 😅

a na Vianoce sa tesim tesim,konecne uz mam dva darceky pre Adamka,nic extra ale aspon nieco a este nabehneme do Dracika a nieco velke kupime 🙂 a rodinku uz mam skoro tiez poriesenu,teda aspon v hlave,uz to len nakupit 🙂

a kolaciky chcem robit linecke,makovnik a nejaky kolac taky do plechu nieco jednoduche,nemate napad? nieco na sposob medovnika 🙂

a veru csiki ako sa ma mamka?

a liuska este si v celku? napises potom csiki ked uz bude miminko na svete?

csikike
8. dec 2009

ahojte, mame sa trocha pohorsilo, lebo je brali vzorku z miechy a boli ju hlava ze ani postavit sa nevladala 😨

lia
9. dec 2009

ahojte 🙂
moni,akurat vcera som hov.mojej mame,ze co sa da v tomto pocasi s detmi,to musi byt hruza 😒
ano,na csiki tel.mam,len neviem ci ju teraz nebudem otravovat.csiki drzim moc moc palce mamine nech jej to vsetko dobre dopadne a vrati sa do normalneho zivota.

pierra
9. dec 2009

ahojte,
u nas v meste je to uz dost citit,ze sa sviatky blizia, hlavne tesco je na prasknutie, straasne vela ludi ale bez detureniec sa to da zvladnut.. ja uz mam darceky pre kazdeho okrem svagrinej ale jej chcem kupit najnovsie cd od dary rolins,ktore len teraz vychadza,tak snad zozeniem.. a inak tohtorocne vianoce budu u nas o pyzamach, knihach a kozmetike, take jednoduche, ziadne drahe dary 🙂 hlavne nech nasnezi, berieme sanky k nasim na dedinu a poriadne si to uzijemeee, na to sa tesim najviac 😵 😵 😵

moni a ten kolac co si sa pytala, u nas je dost oblubeny taky hrncekovy ale tmavy- ide tam vela granka, kokosu alebo orechov, upeceny sa potrie dzemom a poleje cokoladou, velmi chutny 😝

a inak jurko je tiez niekedy riadny zlobrik, vsimli sme si,ze si vela veci vynucuje placom, vonku najviac bojujeme s tym,ze nas nechce drzat za ruku ani ked je to nutne,tak vtedy ho musime drzat nasilu a doma uz casto pouziva vety typu "to je moje", ci uz farbicky alebo knizky a nechce sa podelit 😒

lius taska zbalena? 😉 mas este nejaku poradnu,ci uz iba cakate kedy sa babatko zacne hlasit? 😵

pierra
9. dec 2009

baby ako meriate chlapcom teplotku? je nejaky dobry a rychlomeriaci teplomer?
my sme este teraz merali jurimu v ritke ale strasne pritom plakal a potom mame este tu klasicku rychlobezku ortutovu ale to on nevydrzi drzat 5 minut pod pazuskou 😒

monika1
9. dec 2009

pierri ako ti dobre ze mas tak blizko do mesta a mozes tam ist na trhy kazdy den 🙂 snad my uz pojdeme cez vikend...
a to s tou rukou doverne poznam,najma ked treba ist cez cestu ze?
a poprosim ta o ten recept na kolacik 🙂

a my mame usno-celny teplomer 😉

pierra
9. dec 2009

ano presne, hlavne cez cestu je to stale boj, v kociku to bolo jednoduche 🙂 a veru super,ze sme tu tak blizko, ja som si na to neuveritelne zvykla, som sebestacna, vsetko vybavim a hlavne ked porovnam to cestovanie z dediny kedysi a teraz odtial mam vsade blizko,tak uz si neviem predstavit,ze sa mozno budeme stahovat niekde na sidlisko ☹
moni ten teplomer je z lekarne? a cenu priblizne si nepamatas? 🤐

lia
9. dec 2009

moni,ten teplomer mame aj my,len nie je nikoho kto by nastavil.je to tazke??
pierri,zajtra vam dam vediet,posledna poradna 😅 😀
kufor zbaleny,uz lemn dohadzat odsavacku a cumle,drogisku a tak

pierra
9. dec 2009

diky za tip, len ta cena mi vyrazila dych 😕 dufam,ze teplomer tak skoro potrebovat nebudeme 😅
lius tak zajtra drzime palceee, zatial ani ziadni poslickovia, nic?

csikike
10. dec 2009

moni, krasne fotky 😉

monika1
10. dec 2009

dakujem csiki 🙂

pierri to je este dobra cena,ja som ho kupila za 40€ 😅

csikike
10. dec 2009

Babyyyyyyyyyyyyyyyyy
liuska mi prave pisala, ze sa im dnes o 9,30 narodila mala Leuska s mierami 3,74kg a 51cm 😵
strasne moc gratlujeme a prajeme z celeho srdca iba to najlepsie 😵

monika1
10. dec 2009

jeeeeeej krasna sprava 😵 liuske moc gratulujemeeeeee a prajeme vela zdravicka 😵 😵

pierra
10. dec 2009

waau, to kedy stihla?? 😅 srdecne gratulujeme k najkrajsiemu darceku 😵 😵 😵

monika1
14. dec 2009

Ahojte 🙂
no akosi sa vam nechce pisat alebo co 😨

my momentalne vegetim,adamko spinka a matejko si lezi na mne takze taka pohodicka 🙂
ale uz je vonku kosa co? brrr dnes mi skoro zadok odmrzol 😅 😀 a vcera bolo este horsie ale ani vonku sme neboli,teda my dvaja s matejom,akosi sme nestihli 🙂

aaa este stale nemam darceky,ale uz aspon viem komu co,adamkovi prave postar doniesol prvy darcek 😀 a na ostatne musime do hrackarstva,jeziskovi napisal ze chce smetiarske auta,vrtacku a kladivo 🙂 😀

liusku a leusku by zajtra mali pustit domov nie?teda pokial su bez zltacky...snad sa nam ozve a ukaze svoju princeznicku 🙂

csikike
14. dec 2009

ahojte, tak ja som tu len kde-tu, mala s malym spia na striedacku, drahy sa musi ucit, lebo zajtra a v piatok ma skusky, maminu mame doma, tak sa snazim varit tak aby ona nemusela, dnes som robila langose a gulasovu polievku
vcera sme neboli ani my vonku, teda tomi bol doobeda s dedom, a my sme vyvarali, robila som kacku na kapuste s knedlou
darceky uz ako-tak mame, teda pre hanku ano( nosic a topanky liliputi), tomasovi od nasich a brachu tiez (dreveny bike) a od nas dostane iba dake drobnosti (knihu, lampu z ikei), svagrina mu kupuje plastelinu, svagor mu kupil vlacik a kolajnice
a pre hanku nikto nevie co...ona ma vsetko co moze potrebovat, asi len oblecenie jej nakupim uz na leto, ale to je dost tazke, lebo ktovie aku bude mat velkost
teraz nosi 68 ale niektore su jej uz len-tak-tak
ona je dost dlha a aj vahu ma riadnu (uz ma cca 61cm a takmer 6kg) a este pouzivame aj latkove plienky tak aj ritku ma taku vacsiu 😅

csikike
14. dec 2009

no a na liusku sa velmi tesime a cakame kedy sa ozve, pozdravovala som ju od nas, ale neodpisala, asi vola este v euforii z malej leusky 😉

csikike
14. dec 2009

aha, a darceky uz mam takmer vybavene, uz len pre brachu (ale to uz viem co) a este vytlacit kalendare co som spravila

monika1
14. dec 2009

csiki tak to mate krasne miery,matej mal v stredu 5kg a 59cm 🙂 a nosi 62 a nieco este aj 56 😅 ja som tiez pre matejka neplanovala nejake darceky lebo tak co ked ma hracky po adamkovi aj oblecko ale nakoniec som objednala jedny capacky nech aspon nieco ma pod stromcekom lebo bystry adamko by hned komentoval ze ako to ze matejkovi jezisko nic nepriniesol 😅 nasi mu kupili overal a svokra nejaku hracku od lamaze 🙂 a viem ze adamko dostane od svokrovcov lego a od nasich smetiarske auto a este neviem co...

csiki takze uz je mamine lepsie?

pierra
14. dec 2009

ahojte, ja som tiez tu a kedze malo pisete,nasla som si inu zabavku, sijem alebo citam knihu 😅
inak po jurkovi som prebrala stafetu chorob ja, mala som akoby anginu, samozrejme, u lekara som nebola ale neuveritelne rychlo zabral olejovy zabal, este tej nadchy sa zbavit a mozem zacat chystat byt na sviatky 🙂

ja uz darceky neriesim ale kedze na sviatky budeme asi doma tak nakupujem vo velkom potraviny,aby nam nahodou daco nechybalo 🙂
ako budete silvestrovat? my asi doma, muzik este medzi sviatkami ide zase do BA, uz ma z toho ide porazit a jeho pomaly tiez ale co narobime ☹

csiki super,ze maminka je doma ale ty sa teraz musis riadne obracat vsak? drzim palce aby drobci posluchali a aby bolo co najviac minut na oddychovanie 🙂

csikike
14. dec 2009

no, mama je preto doma, lebo nemali miesto v GA v nemocnici, takze opat nastupi az 4.1

monika1
16. dec 2009

Ahojte baby 🙂
tak u nas sneziiiiiiiiii 🙂 juchuuu len je kosa takze sa nejde von 😒

a liusku mame doma tak dufam ze sa skoro ozve a napise nam 🙂

pierra
16. dec 2009

ahojte
tak aj my sa tesime zo sniezika, konecne viac moznosti ako travit cas vonku 😵 a konecne mam pocit,ze je vianocny cas 😵

aj ja sa tesim na liusku, hlavne na jej pribeh ako sa to cele zomlelo lebo to doteraz nechapem 😅 a leuska je v tom kosiku prekraaasna 😵

monika1
17. dec 2009

Ahojte 🙂
tak u nas je uz sneeeh 😵 tak dnes isto vyrazame na sanky,podvecer bol Adamko vonku s tatikom a priletel potom ku mne cely nadseny ze hadzal do tatika snehove gule 🙂 a ze dnes bude do babky hadzat 😀

lia
18. dec 2009

caute,caute 🙂
ja uz som aj zabudla,ze som rodila 😀
9 a pol hod.prirodzene a nakoniec ma bachli cisarskym,lebo mala nebola dobre dorotovana hlavickou.
je chora ☹ ,ale uz sme na dobrej ceste,ma strrasne sople,tak mi ju doniesli na 3 den,tak na stvrty som bojovala za odchod domov,aby som jej mohla odsavat sopliky,lebo oni mi na nu kasôlali,doniesli mi ju s krvavym nosom,podrazdenou sliznicou,skoro som mlieko stratila a odvtedy sa to tak strieda,raz mam dobre,raz riedke 😖 .moni,csiki,lari,vy dokrmujete??co papate??
nestiham moc net,mala prespi pekne,ale to sa snazim oddychovat,lebo vcera plakala 5 hod.vkuse,raz papanie,potom sople problem,potom brusko,potom zase papat a tak,poznate to,ze?? 😅
co robite ked boli brusko??a pupceky ste iba s liehom vytierali ci aj s repikom??
kolko kojite??je to normalne ze niekedy je nasata dlho na mne??mozno aj z tej choroby je taka.nenavykne si na to??

pierra
18. dec 2009

ahoj lius som rada,ze si sa ozvala a neboj vsetko sa casom ustali, aj papanie aj spinkanie aj brusko prestane boliet..
nie som skusena dojciaca matka ale aspon za seba ti mozem poradit - nezacni dokrmovat lebo to je zaciatok konca 😒 ty si sice mozno viacej oddychnes ale mliecka bude menej a menej 😒
drzim palceky pa 🙂

lia
18. dec 2009

som sice dost vystavena z toho kojenia,ale urobim pre malu vsetko.hadam sa niekedy aj von dostaneme 😅

moj ciciacik ked zacne skriekat ako to ona vie,tak neprestane kym sa nepricucne zase 😀

monika1
18. dec 2009

ahoj liuska,no tak si nakoniec skoncila cisarskym ☹ tak len vela vela oddychuj nech si skoro uplne fit 😉 joj a malinka uz je chorucka ☹ tak len odsavat odsavat odsavat a Libenar a musi to prejst...a ako radi pierra ziadne dokrmovanie,mliecko sa ti este len rozbieha takze chce to len cas,riad sa malinkou,nech papa kedy len chce hoc aj kazdu hodinku a nesleduj ci je mliecko priesvitne alebo nie,to je aj moje,len pekne koj a bude dobre 😉 a ako dlho? no pokym malinka taha,to vidis na krku ako prehlta a ked neprehlta tak si len cucka bradavku 🙂 a vela papaj,najma take vyzivne veci,kuracie maso na prirodno,zemiaky ryza hocico k tomu,rybky a hlavne polievky,mrkvove,zaprazene...hlavne jedz aby bolo mliecko a jasnacka pi vela vody a caju na kojenie,pomaha aj vinea...a pupcek som vytierala len liehom,nicim inym...a brusko nas este nebolelo ale take zakladne veci pomahaju ako masirovanie bruska okolo pupka,cvicenie s nozickami,nosenie v polohe tigrika...neboj na vsetko prides sama,riad sa hlavne Leuskou 😉

lia
19. dec 2009

dakujem moni za vzacne rady.mrkva nezapeka??vcera som si dala aj salat mrkvovy,aj v polievke som mala mrkvu a poobede len tak sprtkala.
ako je to na tigrika??
najhorsi je u nas ten rev,z toho mam normalne paniku
vitaminy beries nejake??z ovocia sa mozu len jablka osupane??do caju si mozem dat citron??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre