Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

pierra
26. jan 2009

veru kati, tu pri nas minimalne rok dopredu..
a niekde vezmu aj 2-rocne deticky, vacsinou ak uz nenosia plienky atd...

penelope10
26. jan 2009

Aha už chápem 🙂
mi to pripomína ako mi kamoška (bývali sme dlho spolu na VŠ inťaku) rozprávala ako jej manžel v BA bol 5 x v priebehu 1 mesiaca za riad. v škôlke a presviedčal ju aká je jeho dcéra úžasnáa šikovná a ako nebude ľutovať, keď ju zoberie 😀
a vzali ju napokon ale tie nervy okolo toho 😅

Tam bol ale ten problem, ze v škôlke davali prednost surodencom...

pierra
26. jan 2009

tak to nie je feeer.. a co nasi bezsurodencovi? oni by nemali narok? 🙄

penelope10
26. jan 2009

narok by mali ak by bolo miesto. Prednost však mali deti, ktore mali už v školke surodenca 😎
Ono je vzdy problem so skokami v dobrej lokalite resp. takymi co sa na nieco specializuju.. napr. AJ, TV a pod.

caraida
26. jan 2009

ahoj pierri, ja som nahlasila prcka uz minuly rok u nas v dedine, ale tam ho mozem dat, len ak budem robit. a ja sa pred letom nechystam. ani ho tam moc nechcem dat, maju kopec deti, su taki hrubi a bolo by to treba rekonstruovat.

buduci tyzden mame pohovor v skolke v susednej dedine, tam beru uz od 2,5 roka a su taki priatelskejsi.

od jari rozmyslam, ze ho zacnem davat v dalsej dedine do privatnych jasli, len tak na hodinku-dve 2x tyzdenne. lebo takto ho musim vsade, aj po uradoch a lekaroch vlacit so sebou, ani potraviny sa neda nakupit bez stresu. mam ho non stop na krku. tak by sa aspon poriadne vyhral, lebo sa zacina so mnou nudit.

hehe, prcek bol nahlaseny v robotnych jasliach, to som bola len v 5. mes. ale nic mi to nepomohlo - miesto prenho nemaju 😠 aj ked robili velku kampan, ze kazdy zamestanec ma pravo na miesto 😒

pierra
26. jan 2009

no ja to tiez nerada priznavam ale so mnou sa jurko pomaly a isto zacina nudit.. mozno je to teraz iba tym pocasim,ze sme vela dnu a nosi chodule, cize tieto situacie nas obmedzuju ale ja na nom vidim,ked je v obzore nejaky jeho rovesnik, on hned obzije, zrazu ma nepotrebuje, nie je hladny,smadny, nefnuka kvoli hlupostiam... no uz som to tu niekde spominala..
si myslim,ze v takom pripade treba dietatu kolektiv dozicit presne ako pises ty cari.. hoci zo zaciatku nie na cely den aby to nebol hned "sok"..
idem asi urobit nejaky prieskum ale neviem ci by mi tu nablizku vysla v tomto nejaka skolka v ustrety,ked maju velky zaujem o miesto 😒

lara1znk
autor
26. jan 2009

ahojte kocky,

tak vidim ze zaujimavu debatku ste tu dnes rozprudili. To je asi vsade taky problem so skolkou. Treba to rezervovat velmi skoro.
Ta nasa co ju tu mame najblizsie a ktora je u nas v meste aj najlepsia podla vladneho hodnotenia, ma momentalne volne miesta, tak by sa zislo Christianka nahlasit cim skor.
Chceli by sme tak od aprila, aj ked to budu dost velke vydavky, aj ked len 2-3 dopoludnia. No ale presne ako pisete, aj ja to uz vidim ze sa Christian niekedy nudi, kym lietame hore dole tak je dobre ale ked mame den doma tak je zle. V skolke by mu to zbehlo raz dva.
A co ma tesi je ze pojde len na dopoludnia co nie je taky sok pre nho a nebude tam musiet vobec spinkat, takze sa len vyhra do sytosti a potom po obede uz by som si ho zobrala domov.

Pierri a ty uz uvazujes ze pojdes naspat do prace? Odkedy by si Jurka dala?

lara1znk
autor
26. jan 2009

moni a ako si viem urobit ten cinsky horoskop? kamoska mi to spominala, vraj je to robila cinska kolegyna v praci a vyslo jej to uplne

inak nejako zacinat mat pocit na chlapceka, aj ked toto tehotenstvo je uplne ine ako s christiankom.
uz teraz sa citim tazka a taka nemotorna, viete ako sme sa citili uz ku koncu 😕

monika1
26. jan 2009
csikike
26. jan 2009

baby, kuknite sem, ten maly vyzera ako tomik
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lara1znk
autor
26. jan 2009

moni, kuknem, diky

csiky, vazne, tomasko ma dvojnika 😅

pierra
26. jan 2009

lari no zvazujem,ja by som chcela tak o rok v januari,to bude mat jurko 2roky a 4mesiace ale podla mna ma ten cas spat do povodnej prace nezoberu lebo to je akurat u nas v nabytku mimosezona 😒

lara1znk
autor
26. jan 2009

aha, takze nie tak skoro skolka, len si zarezervovanie miesta uz teraz

ja mam stale taku dilemu, skolka alebo nie. niekedy vidim ze malemu by to prospelo, potom si myslim ze chuda ako mu bude ked ja budem doma s babatkom a on pojde do skolky,
ale asi si zvykne dovtedy.
hlavne sa bojim ako to financne zvladnem, tu je to dost drahe a ked pojdeme na SK alebo maly by bol chory tak stale platime plnu ciastku, co by bolo dost hrozne.

radsej asi poviem guyovi nech mi zaplati niekoho na upratovanie a ja sa budem plne venovat malemu 😅
to by bolo ovela lacnejsie a asi aj vacsia pomoc pre mna
😀

dobru kocku

pierra
27. jan 2009

dobre ranko..
babyyyy.. jurinko prespal celu noc 😵 😵 uz je to tretia v jeho zivote, super, tesim sa 😎

lari ano, ja iba uvazujem na neskor.. ja som taka,ze stale skoro dopredu rozmyslam o moznom rieseni..
ale bude to tu brutal s pracou, prave pocuvam,ze molex pravdepodobne zatvoria, ved to je taky silny zamestavanatel 😒 😒 hroza ☹

to by som nepovedala,ze u vas sa viac oplati platit chyznu ako platit skolku 😒 ale dobre rozmyslas, ja by som na tvojom mieste asi tiez vyskusala ci to pojde s upratovackou a ked nie,tak stale je moznost dat christianka do skolky nie?..

monika1
27. jan 2009

Dobre ranko 🙂
pierri tesim sa,super 😵 drzim palceky nech mate takych noci co najviac 😉

my sme spali celkom dobre ale adamko sa nejako viac kotil v postielke,neviem co mu bolo,asi aj teplo 😒 inac sme dali dole bocnicu z postielky a na noc postielku prikladame k nasej posteli aby nahodou nespadol,je to obrovska ulava,skoda ze ma to nenapadlo skor lebo uz som ho nevladala davat a vyberat z postielky 😅 a aj rano ak mrnci tak mu len podam ruku a on sa ukludni a spi dalej alebo si prelezie k nam 🙂

pierra
27. jan 2009

moni diky za podporu,aj ja verim,ze prespatych noci bude pribudat...
je to uplne iny pocit,ked spim bez prestavky ako ked v noci vstavam..
my mame naopak mrezu na postielke vytiahnutu a jurka v noci nevyberame, tiez iba prestrkujem ruku a hladkam ho,prip. podavam caj.. ale castokrat ho musim aj "napravat" lebo lezi krizom v tej kratsej strane postielky a v noci sa budi,ze mu je tesno 😒

co planujete na leto dievcata? nejake dovolenky? vylety?
joj uz sa neviem dockat kedy bude jar, vcera som sa cely vecer prehrabavala v casopisoch a vyberala rozne jarne dekoracie ktore by nam skraslili bytik.. 🙂

monika1
27. jan 2009

pierri ja sa taaak tesim na jar a leto 😎 no a nase plany? no planujeme vikend niekde v prirode cez Velku noc co sa uz neviem dockat...potom snad more vyjde a aj tyzden na chate na Domasi 🙂

a inac aj Adamko takto spinka,nasackuje sa uplne hore do postielky krizom a my ho stale napravame ale asi mu je tak dobre lebo sa stale da naspat 😅

lara1znk
autor
27. jan 2009

ahojte kocky,

pierri supeeer, tesime sa s vami, to je dobre ako sa to zlepsuje, ved sa vravi ze deti z toho vyrastu a vsetko sa len zlepsi, u vas to uz funguje. 😵

U nas praveze naopak. Maly bol hore 2 hodiny v noci, nemohol spat, sice dost kasle teraz ale bolo to hrozne, len sa krutil zo strany na strany, lozil po mne, po Guyovi, no som mrtva. A rano culy ako rybicka o 7ej!
To iste sme s nim mali v noci zo soboty na nedelu ale aspon si pospal do 8.30 potom a my s nim.

dovolenky ani nespominajte, ja som planovala nejaku exotiku, tak som sa tesila ale tak budeme mat inu exotiku, plienocky, kojenie a tak 😅
asi pojdeme na SK niekedy koncom aprila v maji, to by uz mohlo byt krasne teplucke pocasie, urobili by sme si nejake vyletiky alebo potom si urobime dovolenku v auguste na SK, uvidime este ako to poriesime.

Na jar sa tesim aj ja, hned sa da toho viac podnikat aj s drobcami. Jar je moje uplne najoblubenejsie rocne obdobie. Ta vona vo vzduchu ma hned dostane do dobrej nalady. 🙂

pierri, no by si neverila ake su skolky drahe, ta nasa by nas vysla na pol dna 22 libier, co je velmi vela. Je to najdrahsia skolka u nas v meste ale nam sa dost paci a Guy je nou taky nadseny ze ani ta cifra ho neodradila.
Inak za cely den su skolky co platis 30 libier, takze dost rozdiel.
No upratovacku by som mala max. 2 krat do tyzdna, ked tak po 2 hodky na ten jeden krat, tak mi to vychadza nejakych 17 libier na den takze stale lepsie ako skolka.
No uvidime ako s rozhodneme co bude lepsie pre vsetkych.

Ja uz teraz nevladzem upratovat a behat hore dole po schodoch. ☹

caraida
27. jan 2009

ahojte, joj lari, tak to by sa pacilo aj mne 😀 nejaku babenku tu mat na upratanie. alebo aupair 😀 haha, vobec netusim, kam by sme ju v tomto napratom byte ulozili, chudak, ved by od nas usla.... 🙂 ale snivat mozem. 😉 keby aspon nejaka babka tu bola na blizku, nech ho aspon na par. min tam mozem odlozit...

lari, ako si to urobila s pracou? vy mate len 9 mes matersku, ci sa mylim? kamaratka totiz maturuje, ako to urobit, ostat s malym dlhsie doma.

u nas je to tiez tak, z jedneho platu sa velmi vyskakovat neda. skor teda vobec. prezijeme, ale treba setrit.
ja od prckovho roka nepoberam ziadne financne ciastky, ale moja robota nepovoli ist robit napr. 2 dni v tyzdni.

a na min. 30 h/t kazdy den v tyzdni mi je zatial vela 😒 nemame tu nikoho, kam ho dat a do jasli este nemam silu. platit obecnu skolku je tiez palka, treba platit cely pausal. ci tam clovek je, ci nie.

tie privatne sa daju platit po blokoch. ale volala som tam dnes - nemaju miesto do oktobra... ☹ takze nic. skusim este jednu, ale vidim to podobne.

tak som si vymyslela, v pondelok sa ideme kuknut na cvicenie s detmi 😀 😀 dufam, ze cvicit musi prcek a ja sa zveziem 😀 a ze budu mat miesto.
fakt mu musim vymyslat program. chodime jeden den v tyzdni do skupiny matka s detmi, ale to je malo.

a susedia nad nami sa chcu vystahovat, ze maju v byte plesen. skoda, lebo s malou susedou sa vzdy paradne vonku vyjasili.

caraida
27. jan 2009

dovolenka? v lete? asi pojdeme domov. alebo k nasim na chalupu. nic extra.

na jar sa tesim aj ja ako mala. nebude treba prcka tolko obliekat. aj ked, ma to vyhody. vcera mi padol v dedine do vypustenej fontany aj s jeho baby kocikom. a ze bol taky obleceny, tak sa len zlakol, ze "bac bac". nic sa mu nestalo.

ja tiez milujem jar, ale je to obdobie, kedy moj manzel najviac trpi a vlastne ani von nechodi, ked nemusi. takze sme odkazani na seba s malym....

pierra
27. jan 2009

joj lari,tak snad ten zly spanok bude iba tou chorobkou a vsetko sa vrati do starych kolaji.. prajem ti aby si nacerpala sily pred narodenim druheho drobceka..
mna by to po jurkovom skoro jeden a polrocnom nocnom vstavani asi zabilo 🙄
a ktoru exoticku krajinu ste chceli vidiet? pojdete buduci rok, to bude mat aj druhy drobec rocik, akurat na cestovanie a santenie v piesku s christiankom 😉

cari tak ste mali zazitok vcera 😎 jurko aj na rovnej ceste dokaze otlct hlavku 😒

lara1znk
autor
27. jan 2009

pierri, kiezby si mala pravdu, ale teraz aj dost malo papame, tak som v noci aj myslela ci nie je hladny, ale dali sme mu len cajik, no co ine.

my sme chceli ist do Dubaja, ale len sami dvaja 🤐 , teda ja som tak velmi chcela, aj ked to boli len take plany, ja som tak naviazana na Christianka ze Guy sa mi smial ci by som to vydrzala bez neho ale myslela som ze by nam len prospelo trosku si uzit dovolenku len nam dvom, predsa len mame na seba cim menej casu.
a maly by bol s nasimi, on ich zboznuje takze by nebol problem.
no tak uvidime, s dvoma detmi to uz bude ine, to si nedovolim nasim len tak nechat, bola by to fuska a babatko bude este malicke, to by bolo aj take este skoro na rok.

cari, ja som doma uz len tak na sucho, stala sa zo mna housewife 😎
ja som to proste n ezvladala ist do prace a maleho dat do skolky, aj ked by to bolo len na 2 dni, aj tak sa mi to zdalo skoro. Boli sme na par takych sedeni v skolke, na skusku a videla som ze maly nejako nadseny nie je, to bol predsa este ani nie rocny chlapcek, nevedel ani chodit, no nic, teraz uz je samostatnejsi, uz by som sa o nho nebala.
Tak som nastastie ukecala Guya ze ostanem dlhsie doma, teda som necakala ze si to az tak predlzim. 😅
Ale ked uz mam deticky, nech si ich aj uzijem, no nie?

s tou skolkou, fakt neviem ako to dopadne, guy uz dost trva na tom aby isiel, tu je taky zvyk ze deti idu do skolky dost skoro tak sa mu asi zda ze maly to potrebuje.
Ja sa najviac obavam toho ze by som nemohla tak casto chodit k nasim ako som zvyknuta, lebo predsa len platit take prachy za skolky a vobec ju nevyuzivat, by bolo dost od veci.
Ved za tu cenu si booknem letenky.

Cari, esteze ta fontana bola vypustena 😉
Mali by ste inu srandu. Ozaj a ako idu malemu slovencina a nemcina? ako je na tom? ako to vlastne mate doma zauzivane?

pierra
27. jan 2009

hm.. lari.. dubaj to je uz ina exotika.. aj mne a muzovi by prospel nejaky "ozivovaci" vikend alebo dovolenka.. ☹ ale to nehroziii.. a ja sa na to este ani necitim, najprv by som si musela zvyknut na to,ze jurko chodi do skolky, ale byt bez neho tak 10 dni, to je velaaaa 😢
my na tento rok nemame nic vymyslene, financna kriza 😅

lara1znk
autor
27. jan 2009

no ved u mna by bolo asi to iste, maximalne tyzden by som zvladla, aj to by bolo katastrofalne asi a nie dovolenka 😅
ved ja som bez Christianka nebola este ani jeden cely den, zopar hodin to bolo maximum

no ved u nas to tiez nie je ruzove, takze ta dovolenka na SK nam padne tak akurat, aj tak by som chcela ist domov a tak to spojime, neda sa velmi vyskakovat pri 2 detoch a z jedneho platu
+ treba nam este dost investovat, novy nabytok do detskej, nam do spalne skrine a asi aj ten dvojity kocik, no je toho dost

ja este varim rychlo a potom sup do postele, musim dospat ten vcerajsok

dobru kocky

a vam pierri podobnu noc ako ste mali vcera 🙂

pierra
28. jan 2009

ahojte..
tak tato noc veru nebola ani zdaleka taka dobra ako minula 😒 jurko sa budil, fnukal, hadzal sa v postielke hore-dole, potom sa prepisal 😒
chcela som ho ist vyvetrat ale ked pozeram cez okno, nevyzera to vabivo 😒

co dnes varite baby?

penelope10
28. jan 2009

ahojte,
pieri škoda, že sa jurko vracia do starých koľaji 😒

Náš pre zmenu strávil noc v našej posteli 😀 🙄
Co varime ? žemľovku + parad. pol.
My sme obj. u lek. na 12,30 takze von tak Či tak musime... možno pojdeme autom.

monika1
28. jan 2009

Ahojte 🙂
vonku je kosaaa,brrr 😖 zima je spat ☹

pierri tak to ma mrzi ze ste mali zlu noc ☹ som myslela ze je to uz na dobrej ceste 😒 a mozno mal Jurko len nejaky zly sen 😒

ja mam navarenu spenatovu polievku a cestoviny s tuniakom 😝

pierra
28. jan 2009

asi to bolo zlym dnom, mala som tu cely den kamosku so synom,ten je presne o rok starsi od jurka, tak ku koncu poobede sa uz dost natahovali na hrackach, takze jurko bol z toho v noci asi dost rozruseny 😅
ja som nakoniec urobila rizoto s kuskusom a polievku mam zo vcera..
joj tak by som isla vonku ale ked pozriem cez okno,tak ma to prestava lakat.. uz ma boli hlava z toho vykureneho bytoveho vzduchu 🙄

lara1znk
autor
28. jan 2009

ahojte kocky,

my dnes boli na vyletik, boli sme pozriet kamosku a jej malu v Christiankovom veku, tak sme sice st ravili hodku a pol v aute ale bolo dobre. Pekne sa deti pohrali, my sme sa vykecali a poprechadzali.
Aj som sa zast avila po ceste na nakupy a kupila si zopar tehu veci, este som to sice neskusala tak dufam ze nebudem musiet polovicu vracat.

U nas je tiez take nijake pocasie.
Maly mi spinka, unaveny po celom dni.

Tak idem trosku popozerat co noveho na nete a potom ma caka tolko zehlenia ako este nikdy v zivote asi. 😒

Pierri, to asi bude tak na zaciatku, nam ked Christian zacal spat celu noc tak to stale bolo najprv len raz za cas (ale aj to dobre padne, no nie? 😉 ) a potom sa to postupne ustalilo. Tak drzim palce aby ste sa coskoro dockali dalsej uspesnej noci.

My sme spinkali dobre, ale boli sme hore uz o 5.30. To dieta potrebuje cim dalej tym menej spanku, teda najma v noci, cez den to este ako tak ide.

pierra
28. jan 2009

lari tak pridaj nejake fotky v novom outfite 😉
este soferujes v pohode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre