Vráble 2

dadadulka
6. júl 2009

Hurááá... máme tu novú témičku 🙂
Prajem nám veľa úspechov, dobré a zdravé detičky, tehuľkám bezproblémové tehuľkovanie
a nech sa pekne rozrastáme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zabinka
27. apr 2010

klaudi, ani my nechodime kazdy rok k moru. More ste si uzili, teraz si uzivajte Filipka a pride cas, ked zase pojdete na dovcu k moru.
imis, ja som si naplanovala, ze aspon 2x tyzdenne vybehnem na bicykli od nas na Manu a cez Zitavce naspat. Nech mam aspon trochu pohybu. Prave minule som to bola omrknut autom, ci to zvladnem, ci tam nie su nejake velke kopceky.

imis
27. apr 2010

Zabi,to je najlepsia trasa,aka tu moze byt. Nadherna priroda,par kopcekov,kde ti stupne tlak a potom klesanie,kde ti stupnu endorfiny 😀
Mna more vobec nelaka. Kvoli detom urcite pojdeme niekedy,ale dufam,ze nie na dlho a uz vobec nie do Chorvatska.Mna to taha do Toskanska,ale neuveritelne. Ale tento rok len Krkonose a legoland v Mnichove.Tot vsio. Penazenka nepusti 😀 😀 😀
Babule,idem na germancinu,tak sa lucim a zelam este krasny den vsetkym!!!!

zabinka
27. apr 2010

imis aj tebe 🙂

retaux
27. apr 2010

Ahojte!
Ja by som tiež taaaak rada išla na dovču. Ale tento rok asi nehrozí. ☹ Alebo zbalím o jeden batôžtek viac a hajde ďaleké krajiny? 😅

Ja bicyklovanie môžem - to je jediný šport, ktorý mám rada asi 😅

retaux
27. apr 2010

Klasika - zase tu niet nikoho, keď som tu ja 🙄

Tak odchádzam.

klauduska
27. apr 2010

zabi...ved ja viem,ze sa to kazdy rok neda a teraz uz duplom nie,ked je Filipko a bude aj vacsi byt...

imis...ja zasa more mozem,to je pre mna,lehatko a slnenie.....a sum mora... 🙂 A idete do Krkonos?Tam som bola zo skoly-je tam nadherne.....!Idete tam prvy krat?

luci....dnes tu bolo akosi pusto,tak si z toho nic nerob...a co ako sa mate ?pozeram,,ze 38tt-to uz aj rodit mozes.... 😕 😕 😕

retaux
27. apr 2010

Klaudi: nielenže už môžem, ale ja už aj chcem 😅 😀

dadadulka
autor
27. apr 2010

ahojteee 🙂

drobčekovia spinkajú, tak idem rýchlo popísmenkovať...
ešte raz vám ďakujeme za prianíčka a gratulačky 😵 😉

a fčul o akcii-pôrod 😀 sa mi teraz rehoce, ale pred týždňom mi veru do rehotu nebolo... 😅
o šiestej mi začali také mrcha bolesti, reku zasa falošný poplach, tak som naložila práčku a išli
sme kúpať malého... ale tie bolesti sa nejako podozrivo zväčšovali a time interval skracoval 😲
tak som začala, len tak zo srandy, merať čas... najskôr to bolo každých 10 min., o nejakú polhoďku
každých 8 😲 potom 7... vtedy sa akurát dovrcúchala práčka a mňa trápilo, kto povešia to prádlo 😀
no poviem vám, že vešať prádlo v kontrakciách nie je žiadna malina 😀 😀
potom bolesti prichádzali každých 5 min., tak vravím vladkovi, že by sme mali zavolať mami a kalafírovať do LV...
o pol desiatej sme vyrazili, jak som vyšla z bytu, začala tiecť plodovka, bolesti boli poriadne teda 😝 😝 😲
najhoršia bola tá cesta do pôrodky, kontrakcie každé 3 min., už som myslela, že porodím v aute...
na príjme nás privítali otázkou: To až tak...??? 😀 hneď ma brali na sálu, dorazili sme o štvrť na jedenásť
a o 22:35 už bola malá na svete 😀 všetko to šlo veľmi rýchlo, proste pôrod bleskovka...
vladko ani nebol pri pôrode 😔 pretože to boli fofry... prišiel až po akcii...
máme aj nejaké fotos, tak skúsim nahodiť, malinká je inak zlatá 😵 papá, spinká, mrnká, kuká 😵 😵
no ľúbime ju všetci 😵 akurát malý trochen žiarli, ale dúfam, že si pomaly zvykne, ešte aj tie očáky mu idú,
takže sme aj teplotovali cez víkend 😔 pomaličky si proste zvykáme a ja sa snažím si vytvoriť nejaký režim...
aby som mohla občas aj koňovať 😀

tak sa majte pekne, ak sa bude dať, opäť sa ozvem papa 🙂 😉 😉

imis
28. apr 2010

Ahojte!

Dadu,tak uz si "nahodila" krasnotku aj na kona 😉 Moje malinke ciernotkave,krasne 🙂
Porod bol tedam,ze waaaaaaau,to ti asi kazda mamina zavidi.Takto by to malo byt u kazdeho.Uz ked sa rozbehne,tak riadne a sup sup.Neboj,rezim si najdete,ale nebude to tak rychlo,ako porod 😀 ,ale pride to,ver mi.
Uzivaj si "malych Vladkov" 😀 ako len mozes.

A ostatni clenovia skupiny,ako? Dnes nas caka krasny den-Ilko povedali.

klauduska
28. apr 2010

Krasne slnecne ranko prajem!!!

dadi....no super.....tak to bol uzasny porod,taky by chcela asi kazda mamina!Takze este mozes mat dalsie 2,nie??? 😀 😀 😀 Vcera som Ti stretla muzicka,tak som z neho vytahovala infosky..... 😕

imis....co dnes,aj das bike?

My sa prave chystame na postu,urad....Filipko je zlatucky..... 😵 😵 😵

klauduska
28. apr 2010

No a bezpochyby je Emmuska krasne dietatko,vlasate...... 😉 drobcek malicky.... 🙂

klauduska
28. apr 2010

a este aby som nezabudla...dadi...Ta obdivujem s akym kludom sem pises.....ja som mala dost pri jednom a ty dve......nOOO...si ty proste mamina sikovnica!!! 😉

zuzu80
28. apr 2010

dobre ranko 😉
Dadi ty si neskutocna zena, pocas kontrakcii, stihnes oprat, dieta obriadit, pradlo povesat a potom si za 15 minutiek porodit 😕 Silno ti tlieskam a este silnejsie ta obdivujem. Emuska je uplne nadherna 😉 🙂

Dnes to vonku vyzera na krasne pocasicko 😎

retaux
28. apr 2010

Ahojte!
Dadu: takže si mala takmer filmový americký pôrod 😀 (cestou v taxíku a v zápche?) To je super, dúfam, že aj ja tak dopadnem. Emka je krásnučká 😵
A k šatám v práčke sa nevyjadrujem 😅 To ja by som pri kontrakciách aj zabudla, že práčka ide 😔 😀

To je super, že je tak krásne dnes znova 😎 😎

zabinka
28. apr 2010

Ahojte!

Dadi, Emka je nadherna.... a porod... tisko zavidim, ale v dobrom. A inak klobuk dole pred tebou, co vsetko vies postihat 😕

Baby, mne odpadol taky kamen zo srdca, uz tyzden mi meskala armada, ale rano dorazila. 😝 Normalne so stresovala......

retaux
28. apr 2010

Zabi: no čo, mali by sme ďalšiu tehuľku 😉 😀

imis
28. apr 2010

Klaudi,dnes bicyk nedam.Dnes je sportova pauza 😀 Musim skocit do kina zaniest dokumenty,aby Tobka privital aj predseda MNV a potom sa venujem domacnosti a Tobkovi.Macino berie velkych chalanov na futbal a my budeme vo dvojke cas travit.
Luci,poslickovia uz su?

retaux
28. apr 2010

Už sú 😉

imis
28. apr 2010

zabi,ved by si mala 9 mesiacov cas,aby si si na "novu situaciu" zvykla 😀 To asi tie tehu virusy,co tu pred nedavnom lietali ta postrasili.

zabinka
28. apr 2010

luci pochybujem, skor to naznacovalo nejake problemy. Ale tak je tu a uvidime na buduci mesiac. Tebe sa to uz tiez riadne krati. Ja som Radka rodila v 38. tt. Ty tusim chodis k Turbovi do NR, vsak? Aj ja som unho rodila obidvoch.

zabinka
28. apr 2010

imis, mozno by som sa az tak nebranila tomu tehu, ale planovane uz nechceme a neplanovane nemozeme, lebo beriem lieky na alergiu a to by som sa bala. A teraz, ked sme sa rozbehli s opravami domu,si to ani nemozem dovolit. Takze prosim, uz ziadne virtualne virusy, lebo ja to velmi rychlo nachytam. Ved aj k chlapcom som prisla hned na prvy pokus. 😀 😀 😀

zuzu80
28. apr 2010

Marianka idete na uvitanie obcanov. To sa mi paci, my sme boli ked tajfun Eliska uz behala jak drak, tak som ju nahanala medzi sedackami a zachranovala kvetinovu vyzdobu. Kde su tie casy ked vitali nemluvnatka v koliske a spievali im uspavanky 😀 😀

Zabi a ako sa Martinkovi, pacilo na plaveckom? Eliska bola vcera nestastna, ze ju nezobrali. Vcera dva krat vecerala, aby ju pekna pani ucitelka(Trubiniova) zobrala tiez 😀 😀

zabinka
28. apr 2010

inak baby, v poslednom case je na koniku tak pusto, ze ste ma prinutili prihlasit sa na facebook 😅 A to som si myslela, ze odolam. 😅 😵

zabinka
28. apr 2010

zuzi, Martinko je nadseny. On sa uz tyzden tak strasne tesil, ze som mala obavy, aby z toho neochorel. Uz sa nam to raz stalo, ze zo vzrusenia chytil 40-tky horucky. Alenku Trubiniovu tusim maju radi vsetky deti, aj nas Martinko ju zboznuje. Povedz Eliske, ze na bududci rok uz bude moct ist, strednakov uz beru. Ale verim jej, ze jej je luto, lebo vcera ked som prisla do skolky, normalne vo vzduchu bolo citit vzrusenie, ze sa nieco deje.

retaux
28. apr 2010

Zabi: veď aj ja už každú chvíľu čakám, že idem rodiť. K Turbovi chodím, ale on už nechodí do nemocnice.

retaux
28. apr 2010

Jéj, to je také zlaté, keď sa tie detičky na niečo tešia 😵 Potom má aj dospelý človek z toho radosť 🙂

Zabi: a čo, fb sa ti páči?

zabinka
28. apr 2010

luci uz vobec? Ani sa s nim neda dohodnut, ze by Ta odrodil? Tak to ja uz rodit urco nepojdem. On bol moja jedina zachrana pri oboch porodoch. Keby pri Radkovi nebol zasiahol, tak sa tam trapim este ktovie kolko dlho. A to som rodila 14 hod. A on chudak prisel so sadrou na nohe. 😀

zabinka
28. apr 2010

s fb sa len zoznamujem a takmer nikoho tam neviem najst, lebo viem len vase prezyvky a nie mena 😀

retaux
28. apr 2010

Myslím, že už vôbec nerodí. To neviem, či sa s ním dá dohodnúť. Ale on je fakt zlatý. A vyzerá, že aj dosť dobrý odborník.

Napíš mi do IP tvoje meno a priezvisko, ja si ťa nájdem a dám ti tipy aj na baby potom 😉

zabinka
28. apr 2010

Lucka, uz som Ti poslala IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre