Vráble 2

dadadulka
6. júl 2009

Hurááá... máme tu novú témičku 🙂
Prajem nám veľa úspechov, dobré a zdravé detičky, tehuľkám bezproblémové tehuľkovanie
a nech sa pekne rozrastáme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lolita.9991
28. máj 2010

klauduska ved a budes chciet mozeme sa dohodnut a pokecat osobne:D

inak dik kocky
trosku je chora,prechladla v nemocke,a tam tvrdili ze nic nema v nosteku ziadny soplik,pricom som ho jasne pocula jak dycha,a cil sa jej to zhorsiloo

anjelikbambulka
28. máj 2010

loli, už ťa lucka pridala do zamknutej témy vrábelské tajomstvá, tak môžeš písať tam 😉 😉 😉

lolita.9991
28. máj 2010

okii dakujem
juj jak je tepluckoo,aj von bby som sla,ale neda sa nam estee

marryaa
30. máj 2010

no tu som dadadulka 😉 nejako uz malo chodim na kona.

marryaa
1. jún 2010

jaj,to sa inak pise,ze kto ta spomina.az teraz som na to prisla 🙂 takze @dadadulka tu som ja stale,aj ked uz malokedy nasadnem na kona.

wurmm
3. jún 2010

ahojte, tak vidim, ze sem sa uz velmi nechodi. Ja sice na kona zabludim tiez len obcas, ale teraz som uz mimo obrazu ☹ Pridate ma aj do tajomstiev? 😅

katidida
1. dec 2010

Ahojte kočky.Nedávno sme sa sem prisťahovali,tak som myslela,že aspoň takto spoznám zopár mamín odtiaľto, ale ako vidím,nejak sem na túto tému už nikto nechodí ☹

klauduska
26. jan 2011

@katidida ahojky!Si tu nova?My sme zalozili sukromnu temu a tam teraz klebetime.... 🙂 🙂 🙂 Ak by si sa chcela k nam pridat,musela by Ta lucka pridat medzi clenov......napis trosku nieco blizsie o sebe.... 😉

daduska881
3. feb 2011

Ahojte,chcem sa spytat či mate niektora skusenosti s detskou lekarkou vo vrabloch na poliklinike.Budeme sa stahovat kusok od vrabel a chcem zmenit dcerke lekarku aby sme to mali bližšie,neviem aky su tam detsky lekari na nete som našla detske ambu.ale ak mate niekto skusenost poprosím poradit nejaku dobru lekarku 🙂 dakujem

lulu19
3. feb 2011

ahoj @daduska881 ja som chodila ako dieta k polonyovej a bola som s nou vzdy spokojna keby sme zostali byvat vo vrabloch tak idem urcite s malickym ku nej 🙂

zuzu80
3. feb 2011

@daduska881 neviem ci sa tu dozvies konkretne meno 😉 🙂 Ja chodim k doktorke Zrubcovej a som s nou spokojna a bola to aj moja detska doktorka. A urcite sa ti ozvu aj maminy co chodia k doktorke Patakyovej a tiez sa podla mna vyjadria pozitivne. Tak prajem dobru volbu 😉

dadulajda
24. apr 2011

@daduska881 ahoj, ja sa tiez budem stahovat nedaleko Vrabli a uz som sa snazila aj cez otazky spytat na doktorov, lebo to tam nepoznam...ale admin ma vykopol ze toto neni na zhananie dr 😒 tak by som ta chcela poprosit, ked budes poznat nejakeho dobreho doktora, mohla by si odporucit, lebo ja tam fakt nikoho nepoznam... ☹ dakujeeem 🙂 🙂

dadulajda
24. apr 2011

@katidida ahoj, aj ja som natom podobne, uz 4 mesiace kukam hladam a az teraz som nasla temu vrable, ale pozeram ze je to tu nejake mrtve 😒 asi uz vsetky maminy zamestnavaju deticky... mna to este len caka, ale ak budes mat niekedy cas ja by som si isla pokecat, aj tak mi teraz nedovolia nic robit tak sa mi to vlecieee!! 🙂 🙂

katidida
25. apr 2011

@daduska881 Ahoj, ja som tiež zháňala pre drobcov lekárku vo Vrábloch, keď sme sa sem prisťahovali a po odporúčaniach sme sa nakoniec rozhodli pre dr. Patakyovú a sme s ňou spokojní 🙂

katidida
25. apr 2011

@dadulajda Ahoj, odkiaľ sa sem sťahuješ?A bude to priamo do Vrábel, či?Normálne som rada, keď sa ozve nejaká duša,že je tiež nová a nikoho nepozná,že zdieľa rovnaký osud ako ja 😀 Nežije to tu na tejto téme,lebo ostatné kočky sa tu medzi sebou už asi dobre poznajú a vytvorili si vraj súkromnú tému, kde klebetia.

dadulajda
26. apr 2011

@katidida ahoj, teraz byvam v nitre..ale aj sem som sa prestahovala len pred 5 rokmi, takze uz som si to raz zazila co je to prist niekam a nikoho nepoznat..a teraz, ked budem mat miminko, este viac budem izolovana kedze sa hlavne on budem starat a nie behat von. 🙂 no stahujeme sa do Lucnice, lebo priatel je odtial a na dycke robi, takze to je najvyhodnejsie tak...ja chodim este na vysku, tam sa da vybavit individualne, takze s dochadzanim to nebude take zle. ale malemu musim najst dr. vo vrabloch, teda bolo by mi to lepsie ako behat az do nr s nim...ale ak nikoho nenajdem tak budem musiet az do nr. a citala som tu ze baby tu maju nejaku skupinu...asi mas pravdu uz sa aj dobre poznaju. 🙂 a ty si si ako zvykla? uz si nasla nejaku maminku na kocikovanie?alebo pokec? lebo tu v nr su ludia taki dost individualisti 😒

katidida
26. apr 2011

@dadulajda Pravdupovediac,ešte stále si zvykám, spoznala som sa tu síce s jednou maminou od nás z dediny, no videli sme sa asi ešte len dvakrát, lebo to bolo v zime a ja mám menších drobcov ako ona a tak som akosi vždy v jednom kruhu zamotaná 🙂 okolo nich.Stále si vravím,že sa jej už musím ozvať, no vždy čosi do toho príde. Tiež som sa teraz prihlásila na výšku, tak uvidíme čo z toho bude, či ma vôbec zoberú 🙂 a či to budem zvládať pri drobcoch.Čo študuješ ty???A s tým, že sú ľudia v NR iní plne súhlasím ( teda aspoň väčšina z nich)

dadulajda
29. apr 2011

@katidida cavko, tak to drzim palce na vyske. 🙂 a co si sa rozhodla stuodovat? a na akej univ? ja chodim do NR na UKF a studujem manazment kultury a turizmu. teraz som v bakalarskom roc. 🙂 takze si to tehu ani velmi neuvedomujem, nejak mi to leti. stale pisem bakalarku alebo mame skusky...tesim sa uz na jun ked sa budem moct malemu venovat a nakupovat 🙂 konecne zacina byt aj vonku pekne, tak pojdem na balkon alebo do zahrady a budem si uzivat slniecka s knizkami v rukach. a deturence posluchaju? ci su to take zive striebra? papa

katidida
3. máj 2011

@dadulajda ahoj, tiež sa hlásim na UKF, ale ja v odbore ošetrovateľstvo.Tak som zvedavá, že ako to dopadne 🙂 Deti sú fakt živé striebra, tak aj preto som zvedavá, že ako to bude u nás keď ma zoberú.Moje štúdium by prebiehalo dennou formou a tak budem nútená dať deti do škôlky a jaslí alebo to poriešiť nejakou opatrovateľkou.A ty? Ako zvládaš tehu?

zuzu80
5. máj 2011

Ahojte mamicky, pozyvam Vas v sobotu do parku Zitava, kde sa bude konat Mila pre mamu, co je vlastne oslava dna matiek alebo prijemne popoludnie pre celu rodinu. Pocas mile budu prebiehat rozne sutaze, tvorive dielne, budu 2 divadelne predstavenia, vystupia mali spevaci, gitaristka, bude aj skakaci hrad, trampoliny, cukrova vata, klaun.
Zaciatok je o 15.00 😉

dadulajda
6. máj 2011

ahojcek, ja som v nemocke uz tyzden, lebo mi moc tvrdlo brusko a dr. mi dokonca powedal ze som na prst otvorena... taakže si ma tu nechali a napchavaju ma magneziom. 🙂 trosku to aj pomaha ze stale lezim, ale hrozne rychlo leniviem a ked sa pohybem, ze do sprchy a tak, hned ho mam zas tvrde. ale nerada by som tu ostavala viac ako bud. tyzden. Buduci vikend mame na lucnici hody a tam uz chcem byt. 🙂 aj skolu mi to dost skomplikovalo, nastastie su profesori ustretovi a presunuli mi skusky. a mysim si ze skolu zvladat budes, aj ked s drobcami to bude treba asi nejak poriesit. ale aj tu som stretla sestricku, co mmi hovorila, ze si osetrovat.spravila popri dietati a teraz ma druhe a chce ist na magistra. takze asi sa to da. kazdopadne drzim palceky 🙂 papa

katidida
13. máj 2011

@dadulajda Jééééj ahoj,až teraz som sa dozvedela,že si bola v nemocke.Tak to ma mrzí ☹ Dúfam,že je už lepšie. A ako vidím status, tak už si aj doma. Ale ani doma to moc nepreháňaj, nohy hore 🙂 a oddychuj, nech si malý ešte 3 mesiace počká kým sa prvý krát uvidíte 🙂 A neboj tie štátnice tiež určite zvládneš. My máme tento víkend veľkú narodeninovú oslavu, malá má v sobotu 1 rôčik a v nedeľu zase malý 2 rôčky. tak sa už teším a chystám všetko.

dadulajda
14. máj 2011

@katidida ahojcek, no hej snazim sa setrit, ale tu su na Vajke zase hody tento vikend, tak sa nejak nedari. Ale potom budem poslusne lezat a ucit sa na posteli. Aj ked mi z toho leniveju crevka, co by som nespravila pre maleho. 🙂 Inac gratulujem oslavencom, urcite mas dost behania a pecenia aby vsetko fungovalo. 🙂 tak si to uzite urcite to bude parada 🙂 🙂

katidida
25. máj 2011

@dadulajda Ahoj, no čo ako si na tom so štátnicami ? 🙂 A čo malý,poslúcha v brušku??? 🙂

dadulajda
25. máj 2011

@katidida ahojcek, akurat neska sme boli u dokiho, tak mi povedali ze maly ma len 1080g. ☹ trosku som smutna ze tak malo ale som aj rada, lebo od posledneho ultrazvuku dost pribral aj ked ja nie. Keby do porodu aspon tych 2,5-3 mal bolo by dobre. A inak sa mame celkom dobre, brusko mi sice stale tvrdne, ale uz to nepoviem dr.ked mi nepomaha lezat doma asi ani v nemocke nebude. 😖 Statnice mam buduci stvrtok, tak sa snazim ucit, aj ked velmi to nejde, tak uvidime kolko stihneme a budeme sa asi spoliehat na stastie a to ze v komisii mam chlapov tak im porozpravam ake je to narocne byt tehotna a aj sa ucit a sustredit a hadam potom daju! 😉 😎 😝 a vy ako zvladate leto? decka behaju po vonku, mas aspon volnejsie chvilu, ci ani nie? 😀

katidida
29. máj 2011

@dadulajda Tak ti budem teda vo štvrtok veľmi držať palce pri štátniciach.A neboj, keď ti skončí stres so školou, tak malý začne určite aj lepšie priberať 🙂, uvidíš. Inak my sa z leta tešíme,veeeeľa času trávime na dvore a v záhrade,musím tam byť ale celý čas samozrejme s deckami, lebo sú ešte malinký,ale voľnejšie mám aspoň o to,že ich rýchlejšie poobliekam, keď sa nám už netreba tak babušiť ako v zime 🙂 🙂 🙂 Malá pomaly skúša sama chodiť,tak sa vytešujem, keď sa odváži spraviť sama 2-3 krôčky. Hádam bude do dovolenky už ako tak chodiť,bolo by to super.Tak sa ty teda pekne uč a potom daj vedieť ako si dopadla, ale určite to zvládneš-už len kvôli tomu, aby si si posledné chvíle tehuľkovania mohla naplno užiť 🙂

trdielko149
4. jún 2011

ahojte baby ja pochadzam z tych koncin Vrabelskych ale uz byvame v Leviciach 🙂

dadulajda
4. jún 2011

@katidida ahoj, no takze zvladli sme to!! 🙂 🙂 bolo to namale lebo potom mi zvysok dna este bolo zle, ale uz som Bc. takze teraz mame klidek a pohodu. 😉 teraz som si zacala poriadne uzivat svoje tehu a stale maleho hladkam a rozpravam sa s nim. a nakupujem mu. uz sa neviem dockat kedy tu bude s nami. a snazim sa aj viac papat, nech rychlo rastie 🙂 ale to teplo je niekedy neznesitelne. hlavne ked idem do mesta v plnom autobuse 😝

katidida
5. jún 2011

@dadulajda Ahoj,tak teda GRATULUJEEEEEM 🙂 , držala som ti vo štvrtok palce 🙂 Vôbec ti nezávidím stráviť v týchto horúčavách posledný trimester s bruškom, to je o držku, fakt 🙂 A ešte keď bude tak horúco keď nastane tvoj deň D, tak to už fakt dovi-dopo 🙂 Jaj, ale zas pri myšlienkach na toho malého drobčeka to isto všetko v pohode zvládneš. A najväčšie horúčavy s veľkým bruškom tráv v klimatizovaných obchodoch pri nákupe výbavičky pre drobčeka 😉 😉

katidida
6. jún 2011

@trdielko149 Ahoj.Tak to ale nie si nejak ďaleko od Vrábel 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre