Vráble 2

dadadulka
6. júl 2009

Hurááá... máme tu novú témičku 🙂
Prajem nám veľa úspechov, dobré a zdravé detičky, tehuľkám bezproblémové tehuľkovanie
a nech sa pekne rozrastáme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dominka11
20. okt 2009

no, aj mne to ide rýchlo, ani sa nenazdáme a bude oslava 🙂

dadadulka
autor
20. okt 2009

dala som ho do postieľky, som zvedavá, či si trošku schrupne, mohol by aspoň polhoďku 😅

klauduska
20. okt 2009

aha,lebo sa mi to hned nezdalo.....ktovie kto sem pride zasa dalsi.....inak mame tusim vo stvrtok schodzu,nie?

no maly je pekny sibal,vsetko ho laka,cooo?

fiona8
20. okt 2009

caute baby
zajtra ideme na ocčkovanie proti TBC....ako to zvladli Vase deticky? ake mali reakcie? nemali horucky? ak ano co ste im na to dali..Jurko ma mesiac...boze uz!!! ☹ a neviem co take babatko moze proti horucke papat...
imis
ty to prosim Ta ako vsetko zvladas? este aj varit a piect?? ja som taka leniva....ledva si chleba natrem 😉
Magdi a ty sa drz!

dominka11
20. okt 2009

fion, malého očkovali proti TBC na 4. den v pôrodnici. Horučku nemal, ale asi 2 mesiace, ak nie aj viac mu to stale hnisalo, tam kde mu to pichli, potom sa to zahojilo.

zabga88
21. okt 2009

Dobré ránko!

Fion neboj sa moja mala mala teplotu ale su rozne sirupceky aj pre taketo malilinke babenko 😉

retaux
21. okt 2009

Ahojte!
Fion: a neočkuje sa proti TBC ešte v pôrodnici? 😕 Keby má Jurko teplotu, kľudne mu daj čípok alebo sirup (ale čípok je asi lepší pre také malé mimi) 😉

imis
21. okt 2009

Ranecko!
Tusim v Leviciach sa proti TBC neockuje v porodnici,len v NR a NZ. Aj to len ked je vakcina 😅 Neboj fion,klidek.Na zaciatok staci chlieb natriet a ked budes mat tri deti aj penovu tortu k obedu spravis. Vsetci sme si tym presli. Ja som pri prvom na ockovanie brala prenosnu chladnicku,lebo som tam mala dve mini mini vrecuska s tromi kvapkami vody zmrznute,aby som to milackovi drobnunkemu mohla hned prilozit,ako ladovy obklad. Este v ambulancii. Pri druhom som mu dala na to studenu vreckovu vecer doma a pri Tobkovi mi Maci vola z roboty:"Pocuj majka a nemala si ist dnes s malym na ockovanie?" 😀 😀 😀 Proti TBC to vsetci schytali este v porodnici a to bolo OK ockovanie.
Klaudi,dadus,veru,ten byt oproti nas je asi zakliaty.Odkedy tu byvame,uz piata "rodina" zdrhla odtial. Aj som rozmyslala,ze ho vezmem ako spajzku pre nas,ale co ked tam strasi!? Este by nam strasidla kompoty pojedli 😀
A aka schodza vo stvrtok? Kde to je? Kto to hovoril? Kedy? Nic neviem 😨 A co sa vsetci zblaznili tento tyzden s poradami a schodzami? Clovek si chce uzivat matertsku a pol roka len na poradach a schodzach sedi. 😠
Zabga,vikinka dnes ako rano?

zuzu80
21. okt 2009

dobre ranko,
fion drzim palceky dnes pri ockovani. a ako pisu skusene matky, kludne daj sirupcek alebo cipok.
Imis 😀 😀 😀 ked som si predstavila ako cupitas s prenosnou chladnickou 😀 😀 😀 , si doktorka nemyslela, ze si ako bocak pri materskej privyrabas podomovym predajom organov?

retaux
21. okt 2009

A ja som ani nevedela, že sú také pôrodnice, kde sa neočkuje. 😕

Odkedy máme Lucku, tak u nás všetky porady a schôdze absolvuje MM 🙂

imis
21. okt 2009

Zuzi 😀 😀 😀 ,co si doktorka myslela,neviem. Vedela,ze som zdravotak,tak mlcala. V duchu sa mozno aj udzubavala na mne,ale ja matka s velkym M som nedla na vonkajsie vplyvy,reci,pohlady.Hrdo a odhodlane som isla branit svoju krv pred bolestou a horuckou.
Nastastie ma to rychle preslo a realita ma fajne preplieskala 😀

imis
21. okt 2009

No Luci a na zapade neockuju prve tri mesiace vobec. Asi sa priblizujeme zapadniarskemu 😀 trendu.
Luci,to mas fajn,ze mas schodzara doma. Si oslobodena a nervy usetrene 😉

retaux
21. okt 2009

Imis: ty si zdravoťák 😕 Čo sa tu ja ráno dnes nedozviem?

dadadulka
autor
21. okt 2009

ahojte 🙂

fion mne malého očkovali v pôrodnici na 4. deň, neboj, ono to bude dlhšie také začervenalé
až zapálené, na poradni mu to vždy dr. skontroluje a povie ti čo a ako 😉
ale kúp si v lekárni Paralen čipky, tie mám aj ja, a pri horúčke daj malému polku čipku,
tak mi radila moja dr. dávkujú sa podľa váhy bábätka 😉

zuzu80
21. okt 2009

ja som na prve ockovanie zobrala manzela, reku sak opora, ked sa budem rutit k zemi z pohladu ako ublizuju mojmu dietatu a hovbeles...doktorka pichla a o chvilu velky buchot a vsetci ratovala MM 😀 😀 😀, takze nakoniec som ratovala celu familie ja 😅 A odvtedy radsej k doktorke MM nechodi s Eliskou ani ked ma nadchu 😀 😀 😀

dadadulka
autor
21. okt 2009

ale očkujeee 🙂

dadadulka
autor
21. okt 2009

zuzu 😀 😀 😀

zuzu80
21. okt 2009

dadu no teraz rehot 😀 😀 ale vtedy mi nebolo vsetko jedno, ked sa tam napriec ambulancióu rozhodol ulozit svoju skoro 2m kostru

zuzu80
21. okt 2009

ozik a kavickarky tu nie sa, dnes? Zabinkaaaaa, partacka moja 🙂

dadadulka
autor
21. okt 2009

zuzu to sú tí naši chlapi, nedajbože, aby rodili, to by vyhynulo ľudstvo kompletka 😀 😀 😀
hrdinovia vlasti našej rodnej 😀

dadadulka
autor
21. okt 2009

mimochodom susedky moje, ja na žiadnu schôdzu nejdem...

imis
21. okt 2009

A dobre robis dada. Naco by si chodila? Ti co maju prist,aby si vypoculi,aki su hajzliaci nepridu a ti co tam budu tisko prikyvnu a pojde sa domov.
Luci,videla si film s Leom di Capriom- Chyt ma ak to dokazes? No,tak to som prosim pekne ja. Ja uz som robila snad vsetko.Len sa ma prosim ta nepytaj,ako som sa z nemocnice cez Nemecko dostala k televizii a nakoniec na logistiku. NEVIEM 😀 Proste skusam 😀 😀 😀

zuzu80
21. okt 2009

dadu presne, hrdinovia vlasti rodnej by porod asi len tazko prezili a keby nahodou jeden ci dvaja prezili, tak ti by skonali pocas dovolenky otcovskej 😀

imis
21. okt 2009

Ozaj klaudi,dadus,ale sme si boli sadnut BŠB,co!? Myli sme ist cez hody,nie? 😀 😀 😀

imis
21. okt 2009

Myli sme ist cez hody 😀 😀 😀 😀 jaaaaaaaaaaaj marusa.
zuzi uplny suhlas s tvojim nazorom.Moj macik by porod prezil urcite,ale tri roky byt doma-eee.
Inyk,musim mu vzdat hold. Tobi od nedele ponocoval a vcera uz na mna vecer taka kriza prisla,ze az. Proste spat po dbve noci dokopy 4 hodky,uz sa to zacalo odrazat na mne.Tak ma macik vecer ulozil,lahol si s drobkom do obyvky a rano o 5:30 ma zobudil,ze ide do roboty. Celu noc s nim bol.A ked maly spekuloval,ze chce didi,tak ho nosil po obyvke na rukach.Laska mojho zivota milena 😵

imis
21. okt 2009

Drobec spi-pochlipkavam caj.Kave uz tyzden uspesne odolavam 🙂

zuzu80
21. okt 2009

imis, hlasno tlieskam tvojmu manzelovi. 😉 🙂 A tebe hlasno zavidim 🙂

dadadulka
autor
21. okt 2009

imis nooo, tak to je chvályhodné, nie každému chlapovi napadne taký super dobrý skutok 🙂 😉

imis
21. okt 2009

Ale to,ze mi vtedy raz povedal,ze po prvych porodoch mi chudnutie islo rychlejsie ako teraz, mu tymto nie je odpustene 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzu80
21. okt 2009

dadu, mojmu by to aj napadlo.....len od napadu k realizacii, on ma straaaaasne dlhe a strastiplne cesty 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre