Vráble 2

dadadulka
6. júl 2009

Hurááá... máme tu novú témičku 🙂
Prajem nám veľa úspechov, dobré a zdravé detičky, tehuľkám bezproblémové tehuľkovanie
a nech sa pekne rozrastáme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zabinka
7. apr 2010

jej dadu, takze este cela? No ved este mas tyzden casu na otvaranie. Malinkej sa u teba asi velmi paci a vonku je este stale zima, tak co sa bude ponahlat. 😀

zabinka
7. apr 2010

lucka, tak som musela vidiet nejaku inu tehulku, no ved nevadi.

imis
7. apr 2010

Ranek dievky!

Nebojte nist,u suseov to este zije. Hned ako budem vediet,napisem,ale dadus je este v 100% zienkodomacovskom nasadeni 😉
Taha ma to dnes von,asi nahovorim mojich dvoch chlapov,co su so mnou doma a hajde......

anjelikbambulka
7. apr 2010

ahojte kočky,

veru, veru, dada je ešte stále 2v1 😉 😉 😉 pred chvíľkou sme ju stretli na prechádzke 😉 😉 😉

luci a bacil je už het? či sa ešte drží????

dadadulka
autor
7. apr 2010

a sme domka... v poradni vsjo OK a treba už ´ len´ čakať 😵 tak pokračujeme v čakaní 😀 😅
vonku sme stretli zuzku a klaudi, baby, kdeže máte tie malé miminečká 🙂 detičky vám rastú ako z vody 😵 😉 😉

zabi, ešte furt som kinderko, neviem na čo tá naša kukučka čaká, počko je vonku suprové 😀 😎 😎

maji 😀 ani nevrav, iné nerobím, len s handrou behám a furt je bordel 😀 😝
v pôrodke si hádam trochen oddýchnem 😀 😀 😀

jaaaj, musím si ísť umyť vlasy, povešať prádílko, zmyť bodeny... zatím 😉

anjelikbambulka
7. apr 2010

pridala som new photos...

retaux
7. apr 2010

Ahojte!
My sme dnes zhliadli Imis na prechádzke mestom.
Juj, radosť chodiť vonka, keď je takéto krásne počasíčko. A navyše mám doma papier, že Lucku prijali od septembra do škôlky, tak sa tešííííííím. Dúfam, že škôlku zvládne tento môj poserko.

Dada: tak teda čakaj. Alebo čakaniu pomôž - prikáž manželíkovi, nech je večer ťuťu-muťu alebo zbehni párkrát hore-dole po schodoch.

retaux
7. apr 2010

Anjelik: bacil je už takmer zahubený, len trochu sa ešte drží. Ale už je to oveľa lepšie.

zuzu84
7. apr 2010

Ahojte.
No veru uplne super je vonku uz tak mohlo ostat.
Retaux:Akurat dnes sme sa o vas bavili v MC ci uz lucku prijali do skolky.Svokra hovorila ze este neprisiel papier a je to tu.Takze budete velky skôlkari.Takze drzime palceky nech sa malej paci.A kdeze ste vsetky boli dnes?Bolo pusto v MC,krasne pocko tak ste sa spacirovali.
Nuz sviatky sme prezili aj ked s nervami mala chytila afektivny zachvat z nicoho nic a kedze ani po pol hodke neutichala a nedala sa upokojit tak sme volali na pohotovost.Tam nam povedali ze je to normalne medzi takymto vekom moze sa to opakovat aj castejsie dieta tym dava najavo svoj hnev.Takze silno sa tesim ☹ Zostala v poslednej dobe strasne tvrdohlava ked si nieco zaumieni tak to musi mat inak je strasny krik.Takze kricanie u nas je na denom poriadku.Ale poviem vam ked sa raz denne vykrici tak potom je taka kludna.No musim asi vyzbrojit len trpezlivostou ved ju to hadam prejde. 😀

retaux
7. apr 2010

Zuzu: tak to ti želám pevné nervy pri tých záchvatoch, lebo ja viem veľmi dobre, čo to je. Lucka mala také obdobie, potom bola prestávka a teraz ho má zase. Je to strašné. Keď ona dostane záchvat, tak aj polovica sídliska vie, že to je ona - tak kričí a hádže sa a neviem čo ešte. Ja len dúfam, že ju to čo najskôr prejde.

zuzu84
7. apr 2010

No ved aj o nas vedela cela bytovka.No u nas to bolo podobne trieskanie o zem buchanie si hlavy , rev ako keby ju drali.A co robis nechas ju vyplakat alebo sa ju snazis nejako utisit?

zuzu84
7. apr 2010

A najviac ma hneva to ze u babky nic take nespravi tam sa hra na poslusne dievcatko.A ked poviem aka je tak mi neveria hovoria ze si vymyslam ,zevraj ona je dobrucka.A navyse povedia ze mozem za to sama lebo vsetko ma a podobne reci.No ja neviem ci to je tym alebo je to to obdobie kedy sama musi prist na co smie a co nie. ☹

retaux
7. apr 2010

Keď ešte mala malú postieľku, tak som ju tam uložila, všetko som jej odtiaľ vybrala (lebo keď nie, tak to aj tak vyhádzala) a odišla som preč. A potom sama zavolala, že už bude dobrá, že ju mám vybrať. Niekedy sa stalo, že od vyčerpania zaspala.

A teraz sa snažím ju nechať tiež vyplakať, lenže je to horšie, lebo všade ide za mnou. Nemám ju kam zatvoriť. Utišovanie nepomáha - vtedy nezaberá ani zlé ani dobré slovo. Je to ako nejaký záchvat - proste to musí asi prejsť samo. Ale keď sme vonku, tak to hlavne utekám s ňou domov, lebo vonku by som ju nevedela nijako ukľudniť.

retaux
7. apr 2010

To hovorili aj naši, až kým moja mamina nezažila takýto záchvat na vlastnej koži. Bola z toho úplne hotová a povedala, že ešte nevidela decko také niečo urobiť. A čo mám robiť? Nikto mi neporadí. A určite to nie je o tom, že jej viac dovolíš, lebo u nás sú to práve babky, ktoré jej všetko kúpia a všetko dovolia. Ja som na ňu prísnejšia ako ony. Lenže aj u nás je to tak, že si takéto záchvaty dovolí len keď som s ňou ja alebo MM.

zuzu84
7. apr 2010

no len ona v postielke nechce byt ked ju tam dam vyleze odtial a hadze sa o zem a vtedy sa bojim ze si nieco urobi.Nemame taku miestnost kde by si nemohla ublizit.No a ked som pri nej tak je to horsie reve este viac ☹ No a co sa tyka toho vonku tak to mi nemusis hovorit, ked sa nieco take deje aj ja radsej idem domov lebo tie pohlady co ludia vrhaju ☹
Ale darmo budem vysvetlovat tiez nic nezabera.Aj doktorka povedala ze je najlepsie ju nechat samu ze ona casom pride na to ze to nema vyznam a postupne sa to vytrati. ☹ No len ci ja dovtedy nebudem na psychiatrii 😀

retaux
7. apr 2010

Veď toto je najhoršie, že ani ja ju nemám kde nechať samu. Len vtedy, keď mala postieľku (ona nevedela vyliezť, keď sme mali rošt úplne dole a paličky si vybrať nevedela tiež). Takže sa ešte nejaký čas asi budeme trápiť.

zuzu84
7. apr 2010

No ja som to tiez povedala ze to nie je o tom.Ja jej tiez vsetko nedovolim, mame urcite hranice co smie a co nie.Ale prideme k babke a tam sa vsetko rusi tam moze vsetko.Takze nie som to ja ale oni co jej vsetko dovolia.No ved ani nam nikto neporadi dokonca ani doktori nevedia co robit, je dobre to proste pretrpiet a hotovo ved ona z toho vyrastie hadam 😀

zuzu84
7. apr 2010

Tak budeme dve.Normalne mi odlahlo, myslela som si ze som asi jedina. 😀

imis
7. apr 2010

Caute,smiem vstupit do dialogu?
Sestrina mala robila toto iste+este tie zachvaty zajdenia(odpadnutia) do toho.Pochodili s nou hory,doly,az pokym im jedna dokina nepovedala,ze super si ich vycvicila,ako putat ich pozornost a vraj nech si ju absolut nevsimaju,ked to robi. Mala raz zacala vrieskat,hadzat sa o zem,afektovat,odpadavat.Sestra nepustila knihu z ruk,len prisla k nej,pozrela,ci jej nezapadol jazyk a citala si dalej.Par krat to este urobila a odvtedy relativny klud. A ludi vonku si nevsimajte baby.Naco im co vysvetlovat.Kazdy sa tvari,ze ma najidealnejsie decko na svete a pritom si kazdy prejde spustou trapasov,pokym decka vyrastu.
Na odlahcenie temy:Aron hovori nasej vikendovej navsteve:"Este sem nechodte,maminka strasne pukla!" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzu84
7. apr 2010

Imis: 😀 😀 😀
Skoro mi cvrklo

zuzu84
7. apr 2010

No inak s tym mas asi pravdu vyskusame, ja to robim ked sa so mnou hada proste si ju prestanem vsimat a ona skonci aj sama.TAkze najblizsie to vyskusame aj pri tomto 😀

imis
7. apr 2010

baby a kde je nasa zuzu? Este ma dovolenciu?

retaux
7. apr 2010

Imis: no veď hovorím, že to zaberalo - dala som ju do postieľky a odišla som preč. Nevšímala som si ju a ona mi vždy o chvíľku zakričala, že už poslúcha, že ju mám vybrať.
Vidíš, akých máš starostlivých synov. Nemajú chybu tieto detské výroky.

imis
7. apr 2010

Sak toto luci 😖 😀 😀 😀

retaux
7. apr 2010

Dovolenka/nedovolenka a čo nemá doma internet? Ona nás proste zanedbáva. Dávam jej za to jeden mínusový bod.

imis
7. apr 2010

Jezisi luci to fakt? Hned minusovy bod? Mozno este su na tej dovce v dialavach,ved mali niekam ist na velku noc.Ja len reku,ci neviete,ci sa stastne vratili,alebo este vegetia 🙂

retaux
7. apr 2010

Jáj, tak beriem mínusový bod naspäť, ak išli preč. Ja som túto info nejako nezaregistrovala. Budiš jej to odpustené.

retaux
7. apr 2010

Idem vyvešať prádlo a niečo ukuchtiť. Síce ešte neviem čo, ale snáď mi to pri tom vešaní napadne. Majte sa.

imis
7. apr 2010

cavelini! 😉

zuzu84
7. apr 2010

No ved nejako je to pobiedne.Ani dominika sa tu dnes neukazala?
Veru tak nejako to baby flakate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre