Vráble 2

dadadulka
6. júl 2009

Hurááá... máme tu novú témičku 🙂
Prajem nám veľa úspechov, dobré a zdravé detičky, tehuľkám bezproblémové tehuľkovanie
a nech sa pekne rozrastáme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dadulajda
26. júl 2011

@teuska ahooj, no hej, este je tam, trdlo moje male, si ale so mnou uzije..uz neni noci aby som sa nezobudila na kontrakcie alebo ine bolesti. ☹ je mi uz dlllhooo a co setko ma boli ti ani nejdem hovorit!! 😀 no sak uz volako vydrzime 😉 a vy sa ako mate? konecne je vonku nejak znesitelne-teda pre mna... 😝 a ale to vnimaju deti? trosku maju pokazene leto.

katidida
30. júl 2011

Čaute baby 🙂 tak my sme už doma. Super nám bolo a teraz hlavne spomínam na to krásne počasie tam 🙂 🙂 🙂 🙂
@dadulajda Som si myslela, že hádam sa tu ako prvé dočítam koľko malý vážil a meral a vidím, že ešte stále nič 😉 A vidíš, bála si sa, že sa narodí skoro-rozumný chlapček to je 😉
@teuska Takže ty si si vegetila u maminy a ja že čo už je s tebou, keď sa tak dlho neozývaš 🙂

@dadulajda
@teuska Ja teraz blúdim po nete celé dni a rozmýšľam a vymýšľam, že čo by bolo najlepšie spraviť s tými mojími deťúrencami, keď pôjdem od septembra do tej školy, keby som aspoň vedela ako často v tej škole budem musieť byť.Neviem či im nájsť opatrovateľku alebo ich dať do škôlky a do jaslí...A samozrejme, aby sme to aj nejak finančne zvládli.Jááááj som si ja zase na seba ušila búdu 😒 😵

teuska
7. aug 2011

caute babenky, ja normalne cez tie prazdniny nic nestiham, obcas som rada, ked si sadnem 🙂 Konecne sa nam vycasilo, detom nevadi pocasie, vzdy nieco vymyslime, ci uz dnu alebo vonku a ja mam radsej zimu ako teplo 🙂

@dadulajda zajtra mas termin a mozno ste uz na svete, ked si najdes cas ozvi sa
@katidida na ake skolu ides? Nasla si uz nieco? Ja som mala dnes sen, ze som sa musela vratit do prace, brrrrrrrrrrrr. Robotu som nemala zlu, ale vobec sa netesim spat 😉

katidida
9. aug 2011

@teuska Ahoj, aj mne sa to tak zdá, že občas nemám čas si ani na sekundu sadnúť, pripadám si ako v bludnom kruhu 😀 Idem na ošetrovateľstvo do NR a s deťmi to mám v takom štádiu, že riešim... 😒 Ozvala sa mi jedna opatrovateľka, tak sa chcem s ňou stretnúť osobne, ale popri tom som podala aj žiadosť do jaslí do Vrábel, ale zatiaľ nemám isté ani jedno miesto nieto ešte 2 pre obidvoch- čo by bolo ale aj straaaaašne finančne náročné ☹ Čo mám zatiaľ isté, je miesto pre malého v dedinskej škôlke v Čifároch- čo je ale na opačnú stranu ako by som potrebovala.A vo Vrábloch pre 2 ročné deti nieje miesto ☹ Nieje to zatiaľ bohviečo... 😠 ☹ ☹ ☹ A A A A inak práve som sa dočítala, že nám dadulajda porodila 1. 8. 😀 malého Paťka... tak ma aspoň toto dnes potešilo.Hádam sú v poriadku a niekedy sa ozve,keď si nájde čas-hoci toho je na začiatku taaaaaak málo 😉 😉 😉 A inak verím, že sa netešíš do práce, človek si za ten čas úúúúúúplne odvykne 🙂

dadulajda
14. aug 2011

@katidida
@teuska Ahojte zienky, no takze konecne som si nasla chvilililinku aj pre seba. 🙂 Maly ma uz 14 dni ale mne to tak uletelo ako 2 dni. Je vcelku dobry, ked ho brusko neboli tak pekne spinka, cez den ho budim kazde 2-3 hodky a potom v noci buvinka. Vstava len 3 razy ale to sa da 🙂 No a ja mam dietu jak slak, lebo zo vsetkeho ho to brusko boli, tak mi doktorka povedala co vsetko nemozem. 😖 Ani fotky som nestihla este hodit na net, ale fotime ho o 106 😉 takze sa nebojte, budu aj tie 🙂 hadam skor ako oslavi rok.chi chi. Ale byvam u maminy, ta mi dost pomaha. A drahy moze byt s nami len cez vikendy, takze to mi ho ani na ruky neda co sa z neho vytesuje 🙂 krasne ho prebali, ponosi na odgrgnutie, uziva si ho neskutocne 🙂 A vy ako baby? vidim ze riesis skolu katidida. Skusim sa ti spytat ako to tam bezi? kolko do skoly treba a tak? a inak s tou skolkou to zaujima aj mna..lebo ja by so ho tiez v nejakych 2 rockoch chcela dat... a este babyy??? naaahodou neviete o nejakom podnajme vo vrabloch?? lebo realitka nam navie najst..a rozhodli sme sa s drahym, ze pojdeme nacas do bytu, aj preto, ze on to do tej NR nestiha a chyba mu maly...ja len tak ci naaahodou.nejaky 1alebo 2 izbak. majte sa krasne zatial, uzivajte leta kym sa da a ja utekam ku tomu mojmu krpcovi kupat ho treba 🙂 🙂

dadulajda
29. aug 2011

@katidida
@teuska ahojte dievcence, ako sa mate?? 🙂 my si uz zvykame celkom fajn, len teraz ako boli tie tepla, tak nam to narusilo kusok rezim. maly sa budil na pitie kazdu 1,5 hodky a cez den vydrzal spinkat jedine v kupelni, kde bolo najchladnejsie 😀 a ccez vikendy chodime na Lucnicu za tatinkom, takze som akurat najlepsie oddychnuta a zrelaxovana, lebo nocne sluzby som nechala na tatinka! 😉 🙂 🙂 a malinkeho naucil buvinkat od 8 do polnoci, takze uz sa konecne po 4 tyzdnoch venujem aj sama sebe.chichi. dufam ze je setko ok u vas oboch, uzivate si teplucko a slniecko a deticky posluchajuuu. 🙂 🙂

katidida
30. aug 2011

@dadulajda Ahooooj, no konečne som si už našla kúsoček času aj napísať.Ešte raz gratulujem k drobcovi, je krásny a hlavne nech ste zdraví.Ani si nenapísala jeho miery a váhu 😉 Dúfam, že si pôrod zvládla bez nejakých väčších komplikácií 😉 My sa máme celkom fajn,naša Nelka dostala jedno vymodlené miestečko v jasliach vo Vrábloch,horšie to je s Tomáškom- dnes som sa už vyrevala ako slon, mal sľúbené miesto do dedinskej škôlky a keď som sa tam dnes konečne dovolala, tak mi p.riaditeľka povedala, že jej je to ľúto, ale ža sa jej nahrnulo akosi veľa detí a že ho teda nemôže vziať-ako fajn, že jej je to ľúto a ja teraz kam dám od utorka dieťa???!!! Tak mi to prišlo tak ľúto...Ale narýchlo som mu vybavila škôlku na Tajnej-tam ho brali všetkými desiatimi 🙂) Tak sa vytešujem.Ozaj, pred dvoma týždňami som bola v Lúčnici-keď tam bola tá súťaž o najlepší guláš-šli sme tam len pozrieť podvečer nášho suseda-on súťažil a my sme prišli na gulášik.Potom sa nám tam nejak zapáčilo,hrala tam hudba a tak...Odniesli sme domov auto,vybavili odvoz do Lúčnice aj z Lúčnice a uuuuž to išlo...🙂)) Riadny nečakaný reset v Lúčnici.Dobrú akciu tam majú. 😀 Držkaj sa s malým a užívajte ešte slniečko.

dadulajda
4. sep 2011

@katidida ahoj, maly mal 50cm a 3400g. a teraz po mesiaci ma 57cm a 4300g. 😉 a porod..no dalo sa,ale druhykrat uz nerodim! 😀 😀 kukam ze s tymi skolkami je to akoze pecka... a nechapem tu riaditelku u vas.by som take slubotechny nakopala najradsej. A neviem kde je tajna, ale dufam ze to mas blizko, nech sa rano este nemusis nahanat. a skola zacina az v oktobri, tak budes mat aspon taku mini dovolenku v septembri 😉 🙂 🙂
Viem kedy bol ten gulas, my sme nesli, maly bol mrncavy. Takze vy ste sa riadne zabavili,nooo pekne 🙂 🙂 🙂 prosim ta sak my sme este ani maleho nestihli oslavit s kamaratmi.Uz na nas zazeraju, ze maly ma mesiac a oni nepili! 😀 ale ideme tento vikend na svadbu mojej sesterke, tak sa po neviem akej straasne dlhej dobe aspon trosku odreagujem aj ja a mozno aj vytrsam 😅 a uz by mohli skoncit tieto tepla, lebo maly je z toho daky divny, mrnka, budi sa, stale aby som pri nom sedela.a najlepsie mu je ked je zvislo a na rukach.ja neviem ten by uz snad chcel aj chodit. 😕 😅

katidida
30. sep 2011

@dadulajda Ahooooj.No konečne som si našla chvílinku času, aby som mohla konečne aj sem napísať.Ten september mi voľajako len pretiekol pomedzi prstami.Niekedy už ani neviem kde mi hlava stojí a ešte teraz keď mi už začala tá blbá škola je to katastrofa, chodím domov až večer o 19-tej, deti poriadne ani nevidím, ...celé vááážne zle.Stále uvažujem nad tým, či mi to zato stojí...A čo ty a tvoj drobček maličký,ako sa držíte??? 🙂 Už ste si na seba iste zvykli a vytešujete sa jeden z druhého 🙂 Dúfam že nieste nejaký chorý, lebo vo vzduchu je pravdepodobne akýsi blbí vírus, moji drobci sú už chorí 2 týždne...Zatiaľ sa maj a užívaj si drobca 🙂

dadulajda
1. okt 2011

@katidida ahooj, no to ti verim je dost aj skolu tahat..a co mali ako to zvladaju bez teba? my sme si uz na seba zvykli, len maly je hrozny cert..cele dni place a to mu nic neni. kaka kazdy den, prdka si v pohode..ja neviem ci ma len neskusa aby siel na ruky.ale uz mrnci aj na nich...vazi 6 kilo a to ma len 2 mesiace takze papat mu chuti. 🙂 a tak sa nejak trapime, ze uz som aj unavena, nevyspata...a len tak cakam kedy bude lepsie. chori zatial niesme, nastastie, ale sopliky ma stale. a co skola ta bavi? ja si myslim ze aj ked je to tazke, urcite to zato stoji.teda ak by si potom nieco chcela robit v obore tak urcite. mna do skoly nevzali, aj ked som chcela ist, to ma aj trosku mrzi. nuz ale vymyslim nahradny plan a mozno sa tam uz ani nevratim.tak sa opatruj a najdi si na nas obcas casu.papa 🙂

katidida
2. okt 2011

@dadulajda Ahoj.Moji drobci to zdá sa mi bezomňa zvládajú celkom dobre, horšie som na tom asi ja,že som bez nich.Normálne keď ich už konečne večer vidím, tak mi až niekedy slzy vyhŕknu...Je to pre mňa strašne ťažké,predstavovala som si to trochu inak,myslela som, že kým budú oni v škôlke, ja budem v škole a nie že ešte budem mať problém aj s tým , kto ich do tej škôlky vezme a kto ich vyzdvihne!Viem, že škola má zmysel, ale na druhej strane stále myslím na to, že tie ich úplne deculkovké rôčky sú len raz ,prejdú rýchlo (bezomňa) a už sa nevrátia a predsa, veď takú školu si môžem spraviť aj potom, keď budú väčší...Dilema riadna a to ešte nevravím, že od marca možno ostane úplne sami-bez nášho ocinka,ktorý možno pôjde na misiu a to už teda škola nepripadá vôbec do úvahy.Komplikované to je strašne, ale hádam sa to nejak vyvŕbi. A to s tvojím umrnčaným čertíkom prejde keď bude mať 3 mesiace-uvidíš 🙂 Moja malá prvé 3 mesiace plakávala hádam 24 hodín a celý ten čas som ju musela len nosiť a tiež jej nič nebolo, vraj to tak zvykne byť,Vtedy som tomu neverila, bola som z toho celá zúfalá, ale prešli 3 mesiace a ako keby uťal 🙂 Ozaj a kam si zapísala malého ku doktorke?????? A do školy si sa hlásila ďalej na magisterské, či ako??? Držkajte sa.

teuska
2. nov 2011

caute babenky, trosku som vas zynedbavala, ale nejako nestiham 😉
@dadulajda gratulujem k drobcekovi, normalne uz mate 3 mesiace, ako sa mate?

@katidida bola som dnes kuknut to materske centrum vo Vrabloch, je uplne super, mohli by sme niekedy dat stretko. Ako si sa rozhodla so skolou? A co ta skolka?

katidida
2. nov 2011

@teuska Ahoj.No pekné, že si sa nám aj ozvala 🙂 Ale verím ti, aj ja niekedy absolútne nestíham. Ja som sa už rozhodla,školu odložím bokom.Už tam ani nechodím 🙂 Aj malú som už odhlásila z jasličiek, bude so mnou doma.No Tomáškovi sa v škôlke veeeeeľmi páči a je tam spokojný a ja som so škôlkou tiež veľmi spokojná, tak jeho budem aj naďalej nosiť. Jasné, dajme stretko 🙂 len sa moji drobci musia ešte doliečiť,sú chorí. A boli tam aj iné mamičky v tom MC, alebo ako to tam bolo, Veď napíš bližšie info, aké to tam je 😉 Platí sa tam niečo, alebo ako to tam vlastne funguje?

dominka11
2. nov 2011

ahojte 😉
@teuska a ako sa ti v MC páčilo? bol tam niekto? ja som chodila min.rok stále, ale tento šk.rok je nejaký slabý a samu ma to tam nebaví...
@katidida platí sa 70c, akurat 1.návsteva je zadarmo.

katidida
2. nov 2011

@dominka11 Ahoj, my sa tam už tááák dlho chystáme pozrieť,ale stále nám čosi do toho prišlo a hlavne, tiež sa obávam toho,že tam budeme sami,lebo to môžme sedieť aj doma a hrať sa 🙂
Ale hádam sa dohodneme s teuskou a budeme tam aspoň dve 🙂 Len ešte musíme celkom vyzdravieť 😉

teuska
3. nov 2011

@katidida
@dominka11 pacilo sa mi velmi, akurat, ze som bola sama, prave predo mnou vraj odisli 4 mamicky. Preto sa chcem s niekym dohodnut, nech nas je viac 😀
@katidida Plati sa 70 centov, je tam herna, kuchynka, prebalovaci stol, postielka, kopec hraciek, pekne, naozaj. Neboj skolu si mozes urobit aj neskor a to je super, ze sa malemu v skolke paci, ja mam z toho strach, maly je taky maznacik maminkin 🙂

dominka11
3. nov 2011

@katidida
@teuska ked tam pojdete, tak napíšte, pôjdem aj ja.

teuska
10. nov 2011

@katidida
@dominka11 baby, co tak na buduci tyzden v pondelok alebo utorok? Mne by asi nejlepsie vyhovovalo doobeda okolo 10 alebo potom poobede okolo 15,30. Musim si este zistit autobusy. A co vy?

piskootka
10. nov 2011

Ahojte maminy 🙂 Presne pred týždňom sme sa sem prisťahovali a hľadáme s mojou dcérkou Timejkou nové kamarátky na kočíkanie? Je tu niektoo?

dominka11
10. nov 2011

@teuska ja môžem v pondelok, v utorok mam poradnu doobeda...môžme okolo 10tej.
@piskootka ahoj, aj ja som sem pristahovana, sice už 4 roky, ale viem, aké su začiatky v cudzom meste.

katidida
12. nov 2011

@teuska
@dominka11 Ahojte baby 🙂 Aj my by sme v pondelok okolo 10-tej mohli, ak pôjdete aj vy ... 🙂 Tak ešte dajte vedieť, či to platíííííí 🙂

@piskootka Ahoj, aj my sem len prisťahovaní-pred dvomi rokmi, ale stále si tu pripadám ako cudzia 🙂

dominka11
12. nov 2011

@katidida ja dojdem na 99% 😉

piskootka
12. nov 2011

@katidida Och, ja sa tu asi zbláznim :( stále samučká som :( žiadne kamarátky :(

katidida
12. nov 2011

@dominka11 OK, tak sa tam hádam stretneme 🙂

@piskootka No to nie si sama, čo nemá kamarátky 😀 A prisťahovali ste sa priamo do Vrábel, či? Tak daj s nami rande v pondelok v MC vo Vrábloch 🙂 aj my sa tam vlastne stretneme prvý krát 🙂 Ak by si nevedela kde to je, tak ťa kľudne niekde počkám.

piskootka
13. nov 2011

@katidida Áno, prisťahovali sme sa priamo do Vrábeľ. Jóój, rada by som v pondelok dala s vami to rande, len neviem, či ešte stihnem, bo musím pobehať doktorov, malú mi budú čoskoro operovať :( Ale ak to v pondelok nevíde, tak rada s vami pôjdem von inokedy 🙂 A ja ešte moc dobre Vráble nepoznám, tak ani neviem čo je to to MC 😉

katidida
13. nov 2011

@piskootka MC- je materské centrum 😉 , myslím že sa volá chrobáčik.Chúďatko malé, že operovať ☹ A niečo vážne,či???

teuska
13. nov 2011

dobre baby, aj ja na 99% pridem. Dufam, ze sa stretneme, tesim sa na vas.pondelok okolo 10, neviem kedy presne pride autobus do vrabel

piskootka
13. nov 2011

@katidida A kde sa to materské centrum presnejšie nachádza? 😉 A vieš čo, ani nie tak vážne, len malé dieťa dosť zle vníma cudzích ľudí a hlavne neznáme miesto a možno ju to aj bolieť bude :( No má na čelíčku dva hemangiomy, ktoré musia súrne vyoperovať, aby sa už nezväčšovali :(

katidida
13. nov 2011

Tiež sa teším 🙂

katidida
13. nov 2011

@piskootka Hm, ako ti to čo najlepšie vysvetliť...Ako je autobusová stanica,tak tam blízko to je.Keď prídeš na autobusku smerom čo prichádzajú aj busy, tak pôjdeš ešte kúsok ďalej-po ľavej strane a za takou menšou zákrutou tam je nejaký reedukačný ústav a tuším hneď za tým to je ďalšia budova-je na nej aj tabuľa, že materské centrum, ide sa tam dnu do dvora cez takú veľkú zelenú bránu.A oproti toho ako taký orientačný bod ešte, je park aj s takou drevenou preliezkou so šmýkalkou 🙂 Ak by si aj tak nevedela nájsť, spýtaj sa niekoho na buske na bývalú zubnú polikliniku 🙂 ( predtým tá budova slúžila vraj na taký účel) Určite nájdeš 🙂 A malej držím pri operácii palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre