Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

sveva
22. okt 2008

Sofik ešte sa chodí na privítanie detí. Pri Eliške sme dostali detskú knižku. 😵

sofik
30. okt 2008

Ahojte 🙂

Počasie sa nám už pokazilo tak musíme trčat doma 😖

A ostatné ako sa máte? 😉

sveva
31. okt 2008

Sofik my sme včera behali po doktoroch. S Eliškou som bola na kožnom a so šárkou na poradni. Za celý mesiac pribrala iba 300 g a musíme to sledovať a častejšie kojiť a malú budiť aj v noci. Bola očkovaná a v noci sme teplotovali. No des, som strašne unavená. Idem skúsiť malú zobudiť nech sa napapá a pôjdem aj ja spať.

sofik
1. nov 2008

Sveva tak je to fakt málo 😕 Asi ju budeš musiet viac krát krmit. 😉

sveva
3. nov 2008

Sofik malú krmim každé 2 hodky a vnoci ju budím na papanie, lebo je schopná prespať celú noc. 😅 Naštastie sa nezobudí, ale pekne sa napapá a pokračuje v spánku. 😎

sofik
6. nov 2008

sveva tak to je dobre že je taký spáč a napapká sa a spí dalej.

To moja malá zas v noci spí hrozne, budí sa každé 3-4 hodiny a mna to dost vyčerpáva ☹

Ako ti spí Eliška? Už má všetky zúbky? 😉

zade
6. nov 2008

sveva - zapajam sa do vasej debaty, nakolko som tiez z vranova avska od leta uz byvam mimo. Avsak s dcerkou som tiez chodila k Dr. Do VT a mala som podobny problem ako ty - slabe prirastky. (Dr. Zeliznakova)
Vobec sa vsat tymto netrap. Ved predsa to dietatko je plne dojcene, nemozes od neho chcietaby priberalo tak ako jeho revesnici na UM. To si nedaj! Nech ta tam nikto nebalamuti. Ja som bola tiez mimo z reakcii mojej lekarky, neustale vazenie a neustale vety typu - uz by bolo treba zacat prikrmovat mamicka, slabo priberate. Mate dost mliecka? Pritom mi mlieko tieklo a v mrazaku som mala zasoby na rozdavanie. My sme mali prirastky 200g mesacne a sme tu. Dnes mame 16 mesiacov a 10 kg. V roku, co je dolezite si vahu krasne strojnasobila a to je pre mna smerodajne.

V mojom pripade dietatko nejedlo, lebo malo ina problem, tomu sa vsak nevenovala. A bol to Pneumokok!!!
Sme z toho vonku, aspon dufam, no vtedy mala malicka len dva mesiace.
Prepac, troska som odbocila od temy, ale kojene babatko jednoduch nemoze priberat podla tabuleik spred 30 rokov, kedy sme boli na Sunare skoro vsetci od troch mesiacov.
Ja len tolko.

Inac vo VT je dobra laktacna poradkyna p. Danka Minova. Vsetky tieto mudrosti su aj jej mudrostami....

sofik
6. nov 2008

Ahoj zade 🙂

jaduska
6. nov 2008

Svevi, zade má úplnú pravdu. Dojčené deti priberajú "skokovo". My sme tiež občas pribrali menej ako trebalo a malá je v pohodke. Jednoducho má dobré spaľovanie po tatinovi... 🙂

deina2005
6. nov 2008

jeeeeeeeeeej ahojte baby aj ja som z VT

sofik
7. nov 2008

Ahoj deina. Aspon nás tu bude viac, lebo to tu dost viazne a my so svevou a občas pampúšik sem napíše, to nestihame zaplnat. 🙂

deina2005
7. nov 2008

sofik ty si priamo z VT?

sofik
7. nov 2008

Ano ja som priamo z Vt ale momentálne žijem v Lučenci. A ty? 🙂

deina2005
7. nov 2008

no ja som z VT z lučnej

sofik
8. nov 2008

Ja som bývala na sídlisku II a potom sa naši prestahovali do čemerného. 🙂

sveva
9. nov 2008

Ahojte baby. Tak už je nás o niečo viac. Deina aj ja som z Lúčnej.

To kojenie som nevzdala a ani som nezačala prikrmovať. Vo štrvtok sme sa boli vážiť a za týždeň pribrala 200 g. Tak sa vytešujeme.

Sofik Eliška sa budí asi 3-4 krát za noc, takže je to také všelijaké. Najlepšie je keď sa zhodnú a zobudia sa naraz. 😅 Teraz sa nám začali tlačiť posledné stoličky, tak je trošku umrčaná.

sofik
13. nov 2008

Sveva to je fajn že dalej kojíš a neprikrmuješ, asi Sarke vtedy velmi nechutilo 😉

sveva
13. nov 2008

sofik tak dnes už máme po radosti. Malá schudla, takže musíme začínať dokrmovať. 😠

sofik
14. nov 2008

sveva nič si z toho nerob, ale aspon skoro 4 mesiace si ju výhradne len kojila 🙂 ked Sarke tak dobre trávi asi 😉

jaduska
14. nov 2008

Sveva, mojej sestre malá tiež raz schudla, tak len chodila každý týždeň na prevažovanie, vôbec jej nekázali prikrmovať a po dvoch týždňoch začala priberať...

sveva
14. nov 2008

Jaduska ona málo pribrala a chodili sme sa vážiť jeden týždeň pribrala a druhý schudla, takže doktorka nám predpísala mliečko aby sme dokrmovali. Mám kojiť ďalej a možno sa to upravý. Ozaj blahoželám . 😅 😉 Ani si sa nepochválila. 😵

jaduska
15. nov 2008

Tak držíme palce, nech sa malinká rozpapká 😉
A ďakujem za gratuláciu...chváliť som sa nechválila, lebo to bolo úúúúúúúúúúúplne neplánované a ešte stále to tak trochu rozdýchavam 😵

sofik
16. nov 2008

jaduška tiež blahoželám - neplánovali ste tak skoro? 🙂

jaduska
17. nov 2008

sofik ďakujem a neplánovali sme už vôbec, tak preto to bolo také prekvapko a šok 😲

sofik
18. nov 2008

jaduška a ty bývaš vo Vranove? 😕 ale ten šok časom vymizne a budeš sa potom na tom smiat ked sa bábo narodí. 🙂

zade
18. nov 2008

ahojte...

sofik
18. nov 2008

ahoj. 🙂

sofik
18. nov 2008

zade ty sem často nechodíš že? 😉

jaduska
18. nov 2008

sofik, nebývam vo Vranove, ale mám tam svokrovcov a svevu poznám osobne, tak sa tu občas pri vás zastavím.... 🙂

zade
19. nov 2008

sofik, ani nie, ale mozem to zmenit. Vo VT som pracovala, vyrastala, mam tam rodicov i svokrovcov. A kedze som na MD, doma som casto aj s dcerkou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre