Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

sveva
10. feb 2009

sofik no v septembri by nastupila, teraz by išla na zápis, ale veľa mamičiek hovorí, že mi ju asi nevezme, lebo som na materskej. ale vieš v júny manžel odchádza na pol roka preč a ja budem s nimi sama doma, tak by mi to padlo vhod. 😅

deina2005
10. feb 2009

sveva ja som mala problem s malym co mi ide do predskolskeho vzali mi ho len do pol 12

sofik
10. feb 2009

sveva tak to by bolo pre teba lepšie ale do pol 12 sa ti to oplatí?, akurát sa nabeháš 😉

deina a to prečo len do pol 12? asi majú dosť detí čo? 😕

deina2005
10. feb 2009

no maju ich vela a zato ze som na materskej tak preto do pol 12.

sofik
10. feb 2009

deina tak to je nespravodlivé 😖 ale zas chápem že deti staršie majú prednosť 😉

ena
11. feb 2009

baby, to fakt aj vo VT problem so skolkami? A ja ze to len v BA je taky natresk 😒
My mame tiez "smolu", ze som na RD s mladsim.. bola som sa pytat v skolke, prihlasky po 15.2. a ze "zalezi, kolko zamestnanych mamiciek poda prihlasky" ...

deina2005: ale predskolaka by ti mali zobrat normalne na cely den, nie?

janulka24
11. feb 2009

Ahojte kocky, ja som tiez z Vrannova, aj ked teraz na urcitu dobu pracujem v Bratislave. Ale po porode sa chystam opat na vychod. Aj ked skor do PO, nie do VT. Ale chcem byt v lete u rodicov vo Vranove.
Deina ty budes rodin vo Vranove v nemocnici? Ako to tam je vybavene?

sveva
11. feb 2009

ahoj janulka24. Vítame ťa v klube. 😀 Ja som rodila vo Vranove a je to tam celkom dobré. 😉

deina2005
11. feb 2009

janulka24 no myslim ze je to fajn ok pristup aj sestricky.ziadna zla skusenost.len na obed by mohli davat väcsie porcie lebo mne bolo stale malo 😀

sofik
11. feb 2009

deina to v každej porodnici sú takéto porcie, ale hlavne je to hnusné - vobec žiadna soľ a korenie 😒

janulka24 vitaj 🙂

sveva
11. feb 2009

sofik ono tu je to ochutené, ale prevažuje strukovina a kapusta. 😅

janulka24
12. feb 2009

Ahojte, ja co pocuvam, tak vsade v nemocniciach je strava rovnaka - nechutna a malo. Treba sa s tym asi zmierit. A v ktorej casti je teraz porodnica? V tej vynovenej? Ja som myslela, ze porodnica je stale tam, dke aj bola, ale vraj to uz davno zrusili, tam na kopci smerom na Domasu. Tam som sa ja narodila... 🙂

sofik
12. feb 2009

janulka tak tam to už dávno nie je, je presťahovaná do novej budovy hned vedľa chirurgie starej ale aj tá budova je už opravená a neviem čo tam je 🙂

sveva
12. feb 2009

No už tuším tohto roku to bude 4 roky. Na jednom poschodí je chirurgia a nad je pôrodnica. Je to celkom pekné, steny sú príjemnej farby, sestričky sú tiež celkom milé a doktory sú kedy ako. Podľa toho aký majú deň. Ja som si za izbu zaplatila, mala som vlastnú kúpeľnu s WC. Takže trošku viac súkromia, bábo máš stále pri sebe, tak som sa stále na ne pozerala. 😀

janulka24
12. feb 2009

Pozerala som, ze vo Vranove je aj lacnejsia nadstandardna izba. V Bratislave je to 500 Sk na den a vo Vranove len 250 Sk. Inac moja babka niekedy bola primarka vo Vranove, zenska lekarka, ale uz par rockov je v nebicku. Teda, este som ani nebola na svete :(

sofik
13. feb 2009

ja si tiež myslím že zaplatiť si na pár dní nadštandard nie je až také drahé a hlavne človek má súkromie a sveva mohol byť hocikedy pri tebe aj manžel alebo mohol byť aj cez noc? 🙂

sveva
13. feb 2009

Sofik mohol prísť kedy chcel nemusel dodržiavať návštevné hodiny, no a cez noc nebol ani raz. Keďže sa teraz staral o Elišku. 😉

deina2005
16. feb 2009

NEJAK NAM TO TU VYMIERA

sofik
16. feb 2009

nevymiera, ja som tu 😀

sveva
16. feb 2009

aj ja ale sama so sebou sa mi nechce písať. 😉

sveva
20. feb 2009

BAby tak kde ste? My sa máme celkom dobre. Dnes som bola dať potvrdiť žiadosť do škôlky. Ja len dúfam, že mi ju vezmú.

sofik
20. feb 2009

Ahoj 🙂 A kam ju chceš dať do školky? 😕

sveva
21. feb 2009

sofik tu na juhu. Je to najbližšia škôlka. 😅

sofik
21. feb 2009

sveva a ty bývaš na juhu? 😕 ja že na máji alebo okukle ale to asi tam máš rodičov 😉

sveva
21. feb 2009

sofik my bývame na Lúčnej a moji rodičia bývajú na Okulke a svokra na Máji. Takže to máme k nim ďalej.

sofik
21. feb 2009

sveva tak už viem ty si písala že ste si kúpili byt ale myslela som si že na Okulke alebo Máji, zvykla si si tam?

sveva
22. feb 2009

sofik byt sme si nekupili. Máme mestský byt a už som si aj zvykla, len tá diaľka do mesta. Inak cheli sme kúpiť na Okulke ale nedalo sa dohodnúť.

sveva
26. feb 2009

Asi si už fakt začnem písať sama so sebou. Inak dievčatá sú choré. Šárka našťastie iba kašľe, no Eliška má chytené priedušky tak berie atb. 😝

sofik
26. feb 2009

sveva aj moja bola nachladnutá a soplivá ale prešlo to 🙂 nech už je teplo a bude fajn 😎

sveva
27. feb 2009

Aj ja by som už chcela teplo. Teraz nás čakajú perné 2 týždne. Manžel odchádza na Lešť, takže budem sama. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre