Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

sveva
2. mar 2009

Manžel už odišiel a tento týždeň nás čaká zápis do škôlky. Tak nám držte palce.

sofik
4. mar 2009

sveva a ako to zvládaš bez manžela? neboj 2 týždne ti zbehnú ako voda 😉

sveva
5. mar 2009

sofik no večer už som úplne hotová po psychickej a aj fyzickej stránky.

sveva
6. mar 2009

Tak už aj Šárka je na atb. ☹

sofik
8. mar 2009

Sveva tak to mi je lúto že obe princezničky sú na ATB, oni to nachytajú jedna od druhej ☹

Ako dlho budeš ešte sama? Mužík dojde tak si oddýchneš 🙂 Moj pracuje vo Fínsku a chodí domov každé 5 mesiace ale som u našich tak mi s malou pomožu 😉

sveva
8. mar 2009

Sofik mužík príde domov 17-teho, už sa neviem dočkať. Cez víkend som bola u našich, tak som si trošku oddýchla. 😵

A ako dlho je doma?

sofik
8. mar 2009

sveva chodí domov tak na 2 týždne ☹ ale ked chceme vlastné bývanie tak to musíme nejako vydržat 🙂

sveva
16. mar 2009

sofik tak to nie je bohviečo. Ale všetko sa dá vydržať. Inak zajtra príde tatino domov. Sa teším ako malé decko. 😅 😀 😵

deina2005
20. mar 2009

ahojte po dlhsej dobe.sveva tak co vezmu ti malu do skolky?

sofik
21. mar 2009

ahojte 🙂

deina že sa vobec ukážeš 🙂 ale bruško už pekne rastie 😉

sveva ty si asi užívaš tatina čo? s tým máš pravdu že to nie je bohviečo ale vydržíme ked vieme že sa to oplatí 🙂

sveva
22. mar 2009

Ahojte. No sofik Elča je znovu chorá tak bojujeme s teplotami. Popri ant berie aj probiotioká a máme jej kúpiť niečo na posilnenie imunity. Keď sa trošku prelieči. Ozaj neviete niečo poradiť na tú imunity?

Deina do škôlky nám ju na Juh nevezmú. Lebo bolo že vraj veľa prihlášok. Poslala nás na Sídl II, ale tam sme neišli lebo je to pre nás ďaleko a nemalo by to význam. Keďže ja mám prácu tu na Lúčnej a manžel v Mi.

deina2005
25. mar 2009

caute no mi sme tiez chory od stvrtka.najprv to chytilo niku mala 4 dni teploty 39,4 po 2 dnoch som to chytila ja a teras kristian uz len cakam kedy to chyti toho najmensieho.

zade
26. mar 2009

babule - planujem otvorit v VT hudobnu skolu pre male deticky. Avsak vaham, predas len je to chodza po tenkom lade.

Mojím snom bolo robiť niečo, čo pomôže deťom zžiť sa s hudbou už od začiatku ich života. Predškolské programy hudobnej školy Yamaha su postavene prave na tomto principe.
Programy su urcene pre deticky a ich maminky uz od 4 mesiacov veku. Myslim si vsak, ze ovela zaujimavejsie je toaz v obdodi, ked dietatko viac vnima svoje okolie od 18 mesiacov. Postupne sa deticky ucia hru na telo, poznavaju noticky, hru na flautu.....

uvazovali by ste nad niecim takym?
http://www.yamahaskola.cz

sofik
30. mar 2009

ahojte 🙂

Zade je to super niečo také otvorit aj vo Vranove, stále rozmýšlam nad tým rozvýjat malej hudobné a tanečné nadanie. 🙂

ena
30. mar 2009

zade: zisti si , ci uz nahodou nie su tie kurzy v MC, lebo tie yamaha kurzy su vacsinou v materskych centrach.

mentoska
30. mar 2009

a co tak dat sa na anglinu, ja som chcela s mojim rocnym chlapcekom zacat chodit tu vo Vranove no povedali mi,ze je tu maly zaujem, to vas fakt nikoho nelaka?

sofik
31. mar 2009

mentoska ale aj mna to láka ale chcem ešte s anglinou počkat aspon do 3 rokov aby sa poriadne naučila rozprávat slovensky a až potom začat. 🙂

mentoska
31. mar 2009

Ahoj Sofik, vies ja som raz niekde pocula jeden m udry vyrok ktorym sa riadim. Jedna mamicka povedala ucitelke anglictiny, ze este svoje dieta nebude davat na anglinu lebo este nevie rozpravat ani slovensky a ona sa jej spytala,ze kedy zacala ucit svoje dieta po slovensky, ci az vtedy ked zacalo hovorit alebo od narodenia. Preto su tu aj tieto kurzy pre najmensich, aby to pocuvali od malicka a potom to maju lahsie

ellit
31. mar 2009

ahojte Vranovcanky, chcem vas len pozdravit :o)))
ja som sa narodila vo Vranove nad Toplou a mam tam aj celu rodinu, aj ked sa nasi, ked som mala 3 roky prestahovali do BA a od vtedy tu zijem, ale vranov je stale moj druhy domov 🙂))

zade
1. apr 2009

mentoska skusala si Hellen Doron?

Inac o Yamahe vam dat vediet viac, ak sa dohodneme, tak od septembra by to bezalo v MC Slniecko.
Uvidime, uz sa tesim na vase deticky 🙂

mentoska
1. apr 2009

zade ved Hellem Doron ale ma malo takych deti, ak by sa nas nazberalo viac tak by mohla zacat kurz lebo teraz ma najmensie 3-rocne, som z nou v kontakte

ena
1. apr 2009

mentoska: no, mozno na tom nieco bude, len zas, troska drahe kurzy HD. Uz len ked vezmes do uvahy, ze sa da zacat od tusim 3 mesiacov.
A kym budes od baba pocut prve angl. slovicko.. 🙂

elit: my si mozme dat vranovske stretko v BA 🙂)

sofik
2. apr 2009

zade teším sa na to a hned daj vediet keby sa to začalo. 🙂

ena s tým máš pravdu - nákladná záležitost 😖

mentoska
3. apr 2009

no dobre tak ste ma jednoducho odstavili , ale aj tak si myslim, ze keby to bolo lecnejsie tak je to dobre

ena
3. apr 2009

mentoska: idealne by bolo ist na par rocny pobyt s detmi do cudziny, tam by sa na nich cudzi jazyk nalepil raz dva 🙂

mentoska
6. apr 2009

ena diky ale cudzina ma az tak nelaka, vsade dobre ale doma najlepsie.

sveva
6. apr 2009

ahojte. Ako sa máte? Konečne nám svieti slniečko, je teplo a užívame si to plnými dúškami. 😵 Mentoska ja neuvažujem nad cudzím jazykom. Najprv nech sa naučí rozprávať po slovensky.

mentoska
7. apr 2009

ahojky, sveva ja chcem dat malemu vsetko co je v mojich silach a to bol ln napad. S tym slnieckom mas pravdu, moj maly je von cele poobedia a este aj vecer ide domov s placom len nema nikoho vo svojom veku v nasom okoli a to nam chyba

sveva
8. apr 2009

mentoska a kde bývate?

mentoska
8. apr 2009

ahoj sveva, my byvame v Cemernom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre