Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

kika987
29. jan 2010

Ahojte chodi niekto k dr.Vlcekovy aky je pola vas ...podla mna je velmi dobry len chcem vediet aj iny nazor 🙂

bobooo
1. feb 2010

ahoj kika ja viem len toľko že veľa žien ho chválili ale bol to ten starší ročník mamičie..napr. moja, ale že vraj už to nie je ono....už dve kamošky od neho odišli...tak neviem...ale vieš koľko ľudí toľko názorov...ale sú aj lepší...

mrauco
5. feb 2010

Ahojte baby, prosim vas, ako to vyzera na normlanej izbe vo VT porodnici, kolko je tam posteli? Deti su pri mamach, Je lepsie priplatit si za nadstandardnu izbu? dik moc
Inac Bozon ma aj vlastnu ambulanciu?

pampusik
5. feb 2010

ahoj kika, ja som chodila ku Vlckovi, bol super ale kedze som sa vydala do Medzilaboriec tak som ho musela zmenit a teraz dost lutujem....ale bol super, vsetko vysvetlil comu si nerozumela.....

deina2005
12. feb 2010

mrauco na izbach je super ak chces byt sama alebo len 2 na izbach tak si zaplat.na izbach su tv a spolocne sprchy pre 2 izby.odelene su biele od tmavych zien.

deina2005
12. feb 2010

hej a feti su pri mamickach kazde rano chodi sstrick a kupe deti aj na izbach.

mrauco
13. feb 2010

deina ahoj, a aky siu mala porod? Mala si vybraneho porodnika? mam ist na cisarsky a neviem ci si mam niekohoh vybrat.A da sa zvlanut babo, ked je nonstop pri mame? nie je z toho clovek unaveny? a ty si bola na izbe sama? dik

pampusik
14. feb 2010

ahoj mrauco, ja som mala malinku na cisársky, od dna bola uz stale so mnou na izbe a bolo to fakt narocne....ti bolesti co som mala, ked som ku nej musela vstavat aj ked len zamrcala....ale da sa to zvladnut, teraz si na tu bolest ani neviem spomenut....

pampusik
14. feb 2010

od 2 dna bola stale so mnou (sorry vypadlo cislo)

mrauco
15. feb 2010

pampusik:
to je asi dost malo na oddych po cisaraku, aj si ho kojila☹a ako si sa hojila, dlho? kto ta rodil?Bola si sama na izbe, alebo vas bolo viac po tom sicaraku? diiiik

pampusik
16. feb 2010

kojila som ju asi od 2 dna, jazva sa mi hojila dost dlho, este aj teraz dakedy mam mensie bolesti ale uz je o v pohode, malinku som mala pri primarovi a cisarsky robil Micej, taky mlady doktor, bola som spokojna....bola som na nadstandardnej este s jednou mamickou co mala normalny porod, na nadsandardnej som nechcla byt ale nemali volnu obycajnu izbu tak mi povedali ze nech si zaplatim nadstanardnu alebo mam ist z pooperacnej izby rovno domov na druhy den tak som si radsej zaplatila...

sofik
16. feb 2010

pampušik to ti fakt povedali? 😕 😠 ako ta mohli prinutit zaplatit poplatok - mali ti to umožnit zadarmo kedže to bolo koli preplnenosti 😒

mrauco
16. feb 2010

pampusik: aj mne sa to vidi pritiahnute a vlasy. kamoska mi vravela, e tiez bola na dvojke, lebo bolo plno,a le prave preto neplatila. svinuchy

pampusik
17. feb 2010

sofik toto mi povedali, ze vraj musim ist na nadstandardnu lebo len tam je volno ze mna nemozu nechat na poopracnej, lebo po mne pridu dalsie mamicky co budu mat cisarsky....vraj ked sa uvolni normalna izba tak ma tam hned daju, ale ked sa ta izba uvolnila, tak mi povedali ze upratovacky po mne stale nebudu prezliekat postelne pradlo, no a na nadstandardnej je ine postelne pradlo ako na obycajnej izbe tak som si ho nemohla zobrat so sebou na obycajnu izbu....kradnu peniaze kde sa da....ked som odchadzala domov tak ta pani co vybera penaze za izby bola pri mne uz o pol 7 rano aby som nahodou neutiekla aj s penazmi za tu izbu a pritom ma mali pepustit az okolo obeda.....je to svinstvo co sa robi....

sofik
18. feb 2010

pampusik tak to je fakt svinstvo 😠 dobre že od teba už prvý den nevzala peniaze za celý pobyt na tej nadštandartnej izbe 😖

pampusik
19. feb 2010

to je svinstvo, ale co narobim, mam zdravu dcerku, tak som rada a nejak sa uz nad tym ani nepozastavujem....ty si tiez z Vranova sofik?

deina2005
19. feb 2010

ja ked som bola teraz rodit v july tak tiez bolo vsetko plne a tak ma hodili na rizikove na 2 a nic som neplatila akurat za telku.bolo super mali sme vlastnu sprchu a ta co bola somnou tak sme si velmi rozumeli

mrauco
20. feb 2010

Vay tak ta VT porodnica byva stale plna🙂 avlastne pristupuju k tomu plateniu. SOm zvedava ako dopadnem ja. U mi lepi z toho cisaraku aj z toho, z eako budem zvladat maleho nonstop pri sebe, ked budem tak rozrezana🙂inac ake su vase deticky po cisaraku? vraj maju byt kludnejsie , lebo nepresli stresom pri rpirodzenom porode🙂))

sofik
20. feb 2010

pampusik som rodená Vranovčanka 🙂

mrauco ja si mylím že ked nebudeš vládat tak ti malého vezmú sestričky na pár hodín 😉

pampusik
20. feb 2010

sofik a ako sa ti paci v Lucenci, nechyba ti Vranov, ja som sa vydala do Medzilaboriec ale nejak si nemozem zvyknut.....

sofik
21. feb 2010

pampušik je to tažké lebo tam nikoho nepoznám ale zvyknut si treba 😒

Inak ja som vačšinou vo Vranove pretože tatina máme vo Fínsku a doma mi je lepšie 🙂

mrauco
21. feb 2010

pozeram, ze VT sa rozlietal po celom SK. ja osm skoncila v nR a tiez tam nikoho nemame, Svokrovci su v BB. Ma to aj vyhody🙂 aj ked mi je casto smutno. DOma je doma...

sofik
22. feb 2010

mrauco to máš pravdu - vačšina je vo svete rozlietaná, málokto zostal doma vo vt. Ja som žila 9 rokov v Prahe. 🙂

mrauco
22. feb 2010

Sofik, ty riadne skoro vstavas🙂 no to si mala riadne daleko, nielen od svokry ale aj od mamy. To este aj NR je v poho. A ked postavia dialnicu, tak to dame vsetky ,,cezpolne,, aj stretko vo VT😀DDDDD a ked si rodila vo VT, enmala si potom problemy so zmenou detskeho lekara?Ja tiez teraz nahlasim lekara u nas, ale ked pojdem naspat veru netusim ako to bude s kartou a presunom.

sofik
22. feb 2010

mrauco ja som skoro stále o 7 ráno hore 🙂 malá mi spí do 9 😉

Rodila som v Prahe a nemala som problém so zmenou lekárky - v pohode nás vzala aj tu vo vt teraz 🙂

mrauco
22. feb 2010

Jaj , ja som myslela, ze si rodila tu. To musel byt iny pristup, ked is rodila v Prahe🙂a vo VT ostavas teraz na dlhsie?

pampusik
22. feb 2010

ja som tiez casto doma ked je manzel v cechach v robote, vtedy stale utekam do VT lebo v medzilaborciach sa neda zvyknut, inac ja byvam na dedine asi 8 km od Medzilaboriec a tu nemame ani obchod.....no neda sa zvyknut.....ved som z mesta nie? 🙂

sofik
22. feb 2010

mrauco tak to máš pravu - tam to bolo preplnené ale inak nemocnica a personál super 🙂

Vo vt budem asi ešte rok dokým si neprerobíme domček v Lučenci. 😉

pampúšik to ta chápem, ja som takisto chodila k našim často kek bol tatino v zahraničí ale aspon tam boli obchody, ja by som sa tam zbláznila 😒 To ešte existujú také dediny kde nie je obchod? 😕 ☹

alucia
23. feb 2010

mrauco, a kedy mas termin? a vies co cakas?
ja zvazujem ze si zaplatim izbu pre seba, pripadne tu dvojku, len neviem ci mam ist uz teraz do nemky a dopredu si zaplatit, ci ako to vlastne chodi? hm, a este neviete niekto, co vsetko sa dava pri porode na utisenie bolesti pocas kontrakcii a pri samotnom porode?

mrauco
24. feb 2010

alucia, ahoj. No mala som povodny koncom marca 29. , ale ked som bola teraz za Zeliznakom,tak si myslim, e okolo 14.-15. marca ma zoperuju. Ja by som tiez radsej jednotku , nanajvys dvojku. Ked som tam bola , tak na dverach bol cennik a je to troksu viac aj vyber porodnika tam bol okolo 100eur, vzdy lacnejsie ako BB alebo NR. Podla mna dopredu je zbytocne, lebo sa moze stat , ze bude plno, alebo co ja viem a vtedy s atam mozes dostat ani nevies ako. Ale mna mama presviedca nanajvys na dovjku, z elepsie je ked su aspon dve, ak by nieco sa prihodilo. A ak bud enieco boliet asi si na surovku popytame, ved nato su tam sestricky aj lekari. Ale ani velky rozdiel v cene tych izieb nie je , jendnotka 10 a dvojka tusim bola napisana uz 8,5. a ked si na dvojke tak je jeden zachod su styri a na jednotke si sama na wc aj sprchu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre