Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

tixi
15. mar 2010

poobzerala som vase albumy, mate vsetky nadherne deticky 🙂 ja uz sa toho mojho drobca neviem dockat, v stredu idem na 3D ultrazvuk, tak sa vytesujem, ze ho opat uvidim

na poradne chodim stale do HE, najblizsiu mam 25teho a mam ist do tej doby na sono, nie som si ista, ale podla mna by som mohla ist aj do VT nie?
ak mate niektora cislo na sonografiu, poslite mi prosim aj s instrukciami, kde to je, lebo ja sa vo Vranove zatial este nevyznam 😅

dnes nam prisla postielka, zatial este ostala zlozena v krabici, mne sa strasne zapacila ta zirafkova, neda sa vlozilt link zo stranky, kde som to objednavala, ale nasla som ju aj na inej
http://www.postylky.com/detail.php?zbozi=1501249
pred tyzdnom nam prisiel aj matrac a kocik, bol to dost risk objednat si takto veci cez net, kedze som to nemala moznost vidiet na zivo, ale nakoniec to dobre dopadlo a som spokojna 🙂
niektore veci som si kupila este v irsku, vysli ma ovela lacnejsie ako tu, takze hlavne veci uz mam pripravene, teraz dokupit len nejake drobnosti a maly moze prist na svet

sofik
16. mar 2010

tixi krásne 🙂 v dnešnej dobe je toho pre deti na trhu hrozne vela 😉 určite v írsku to vyjde lacnejšie a lepší výber 🙂

sveva
16. mar 2010

tixi super postieľka.

Baby ako sa inak máte??

sofik
16. mar 2010

sveva dobre sa máme, len keby tá zima už konečne chcela ustúpit a oteplilo sa, včera tak krásne slnečno a dnes sneh - hrúza 😒

a vy ako? už máte ocinka doma nastálo? 😕

sveva
16. mar 2010

sofik áno už máme tatina doma na stálo. veľmi rýchlo nám to zbehlo. Určite ešte bude niekedy preč, ale to asi len na mesiac, nie na dlhšie.

alucia
17. mar 2010

ahojte mamicky,

tixi, pekne si nakupila, a v Irsku urcite nakupis lacnejsie a krajsie, a mas vacsi vyber ako tuna.
Potom napis, aky bol 3D scan. Ja som tiez bola ale v 28tt v Mi a bola som trochu sklamana. Cakala som viac.
Mna uz vcera doktor preradil na poradnu do nemocnice, takze buduci tyzden idem uz tam. Ja som uz vcera myslela, ze je to tu, lebo ma dost bolelo brucho, aj som vracala, hnackovala, no zatial nerodim. Plany poplach. Tak som sa tesila. No nech si este pobudne v brusku nejaky ten tyzden, tam mu je teraz aj tak najlepsie.

Ja uz by som tiez chcela jar, uz mam tej zimy fakt dost.

tixi
17. mar 2010

ahojte 😉
alucia, podobne ako ty, aj mna 3D scan velmi sklamal, mam kamosky, ktore maju 20 minutovy zaznam, kde je nadherne vidiet babatko, doktor im poriadne prezrel vsetko, ci je plod dobre vyvinuty a podobne
na jednej strane je aj moja vina, ze som tam sla dost neskoro, maly bol uz dost natlaceny na brusnu stenu, takze zabery nemozu byt take pekne ako dajme tomu pri 25 tt, ale doktorka co mi to robila sa stale zameriavala na hlavicku, cize na tvar, vobec neprezerala cele telo plodu.Ja som tam sla hlavne kvoli vyvojovym chybam, aby som bola na vsetko pripravena, hlavne ak by nastal nejaky problem po porode, kamoska nemala moznost 3d scanu a narodilo sa jej dievcatko, ktore malo brusne organy mimo tela, kedze lekari o tom ani netusili, islo mamicke aj babatku doslova o zivot a museli ich rychlo transportovat do lepsie vybavenej nemocnice
ja som cakala, ze maleho poriadne poprezera, ci ma vsade pat prstekov, vyvinute organy a podobne, nakoniec, ked uz koncila tak som ju aspon poprosila nech mi podla scanu vypocita, kolko maly vazi, bude to riadny chlap, kedze uz teraz ma 2,5 kg!!!Asi budem mat pri porode co robit, ale aj moj muz mal pri porodnu vahu 4,2 kg, takze asi to je dedicne 😀
jedno vsak bolo na obrazovke vidiet dobre, maly zdedil po muzovi pekne velke pery, tak na nas cely cas spulil pusinku

zienky ake plienky ste pouzivali, alebo teda este pouzivate, robim si taky prieskum, kolko balikov mi treba kupit do porodnice?

alucia
17. mar 2010

tixi,
ja som sa objednavala, ked som bola v 24.tt a doktorka ma objednala na 28tt. ze vtedy uz babatko nie je len kost a koza, ale ma aj tuk. No a zameriavala sa tiez hlavne na hlavicku, tvar, a aj ci nema razstepy nad perou a na chrbtici. No videa mam len z tvaricky aj to take sekane, radsej ich nikomu ani neukazujem, a 50 euracov fuc. No nic. Aspon som bola. Pri dvojickach som nebola, tak aspon teraz.
Tvojej kamoske teda niet co zavidiet, a pri normalnom scane nic doktor nezbadal?
Ja som pri dvojickach vyskusala vela druhov plienok, cez tesco, pampers, huggies,... a zostala som verna huggies. Z ostatnych sa im robili zapareniny. Este stale nosia:(( Dufam, ze ked zacne jar, tak sa odnaucia.
Do nemocnice si beriem asi 40 kusov, ak bude treba viac, tak mi prinesu z domu. No myslim, ze bude stacit. Prve dni treba dost, lebo babatko sa cisti, a kaka taku smolku.

bobooo
17. mar 2010

ahojte
vitaj tixi
téma o svokrách sa vydarila no som sa aspoň zasmiala-nie že by tá moja bola super ale celkom sa dá až na niektoré maniere že musí byť tak a nie inak, ale už si zvykla že mne nesmie rozkazovať ale ak niečo chcem tak poprosiť-ja robím to isté nikdy by som si k iným nedovolila rozkazovať a slovíčko prosím a ďakujem používam veeeľmi často tak to troška vyžadujem aj ja...lepšie sa počúva prosím ťa nemohla by si ,alebo urobila by si...ako urob a choď atď.. 😉
čo sa týka plienok ja tiež len huggies a pampers normál alebo tie sleep and play...ale najradšej huggies...a mne pri dvojičkách do pôrodnice stačilo 56 kusov az toho som domov doniesla asi 3...tak si myslím že pri jednom aj menej stačí...a na druhej strane šak nie je problém aby keď budú dochádza niekto doniesol nie? 🙂
ja som rodila v He sa bola som nad mieru spokojná až na stravu ale tá je ako pre prasiatka asi všade 😀 😀 😀

tixi
19. mar 2010

takze ako citam vyhravaju huggies, ono je vzdy lepsia rada od mamiciek co uz vyskusali viacero znaciek ako kupovat len tak na slepo 😉
ja som platila za ten 3D scan 20 eur, 5 rokov sme zili s manzelom v zahranici, nasetrili sme si nejake peniazky, takze to pre nas nebola nejaka zavratna suma, ale viem si predstavit to sklamanie mamiciek, co setria dlhsiu dobu a potom pride neprijemne prekvapenie, ze to bolo vlastne takmer zbytocne, no nic nabuduce uz budem mudrejsia, ze mam ist o par tyzdnov skor 😅
vcera som bola na mensich nakupoch v KE, kupila som sadu do porodnice http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema...
potom kefku a hrebencek na vlasky a odsavacku soplov, predavacka sa ma snazila presvedcit, ze je ovela lepsia ta s napojenim na vysavac, ale mne to pride zvlastne zapajat vysavac, ked chcem vycistit babatku nos 😕 kupila som tu klasicku hadickovu aku si pamatam, ze pouzivala aj moja mamina pri bratovi pred vyse 20 rokmi

bobooo ja som povodne humencanka, vranovcankou som len posledne tyzdne, kde som sa prestahovala, takze humensku nemocnicu poznam, no a s tym jedlom je to asi fakt vsade rovnake, ale ten tyzden sa to da urcite zvladnut

alucia tebe uz svieti pri mene krasny tyzden, takze mozno aj kazdu chvilu cakas, kedy to pride, co?ja uz zacinam byt troska v pozore, no co, ved to poznate prvorodicka 😀 mam aj troska strach, ale co narobim 😀

mentoska
19. mar 2010

babi my sme pouzivali iba original pampersky lebo ostatne vsetky mi hned precural ale nastastie od 1 roka a 7 mesiacov sa pyta na nocnik tak su uz plienky pre nas minulost

moja svokra sa meni, nepustila som k nej maleho takmer tyzden a dnes uz si ho prisla pytat na prechadzku kludna ako baranok
v nedelu chystame malemu malu narodeninovu oslavu tak som zvedava aka bude

sveva
19. mar 2010

ahojte.

Tak ja som bola spokojná s fialovými tesco plienkami. No pri Šárke sme boli nútený používať pampres, lebo iné jej robili zle. Teraz kupujeme v kauflande modré plienky wickies.

Tixi noštek vyčistíš aj s vatovou tyčinkou, ale keď má dieťa nádchu, tak je určite lepšia tá na vysávač. S tou klasickou odsávačkou sme sa riadne potrápili kým sme odsali. Pri Šárke sme kúpili tú na vysávač a nedám na ňu dopustiť. Je to jemné a vôbec to dieťa ani nepocíti. Dokonca teraz keď je Šárka nachladená, tak je pri odsávaní vysmiata. Eliška už fúka pekne noštek. 😉

sofik
20. mar 2010

Ahojte 🙂

Čo sa týka plienok tak my sme zo začiatku používali len Pampers alebo Hugiess do 1ho roka a potom už aj Babylove z DMdrogerie - tiež sú super. Aj tesco tie drahšie sú dobré. My sme naštastie nemali problém, nám vyhovovali každé. 🙂

Odsávačku na noštek som chvalabohu nepotrebovala a ani už nemusím - malá mi krásne noštek fúka ak je nachladnutá 😉

A to 3D sono sme pri malej nemali pretože taká možnost ešte nebola ale pri druhom si už určite dám 🙂

Mentoska malému všetko najlepšie k narodeninám a poriadne to oslávte 🙂

mentoska
20. mar 2010

sofik dakujeme a dufa,ze aj poriadne oslavime

my sme sa trapili s tou obycajnou odsavackou ale nastastie dost rychlo sa naucil fukat nostek tak uz pekne fuka ked ma sopliky

mentoska
20. mar 2010

sofik aj vy ste nedavno oslavovali tak aj malej vsetko naj

sofik
20. mar 2010

mentoska kde ty vlastne bývaš u svokry? ja som tiež u rodičov na mravenisku ale teba som ešte nevidela 😕 napíš do ip ulicu a číslo možno budem vediet, ale ja tu velmi ludí nepoznám kedže tu bývame asi 12 rokov a z toho 10 som bola preč v Prahe 😉

dakujeme 🙂

tixi
20. mar 2010

ahojte, konecne mam doupratovane 🙂 , dnes mi svokra umyla v nasich izbach okna a vymenila zaclony, nechcela aby som sa s tym bruskom natahovala, ja som zatial povysavala a utierala prach, takze prve jarne upratovanie mame za sebou!!!
musim uznat, ze toho upratovania v dome je ovela viacej ako v takom panelaku, kde som doteraz zila 😀
pocasie sa uz tiez umudrilo, tak snad coskoro pride ozajstna jar 😉
alucia, vcera som ti este zabudla odpisat ohladom tej mojej kamosky, na sone doktor videl crievko co mala jej dcerka von z bruska a on si myslel, ze je to pipik, tak im povedal, ze cakaju chlapceka.Chudatko pocas tehotenstva sa citila dost zle, bola strasne nervozna a unavena a az po porode zistili, ze preco...Dievcatko ma uz teraz sest rokov, je z nej ozajstna mala krasavica, len po tych vsetkych operaciach je troska zaostala, pomalsie sa uci.Druhe babatko uz nechce, lebo ma panicky strach, ze by sa to zopakovalo aj pri druhom, lekari sa ju marne snazia prehovorit, ze v dnesnej dobe je uz 3D sono, ktore by to ihned odhalilo.

zienky tie co ste rodili vo VT, co vsetko ste potrebovali doniest do porodnice pre babatko?nemam tusenia ci si mam prichystat aj nejaku detsku kozmetiku, kolko kosielok, zavinovaciek a podobne 😕 malemu chcem davat huggies alebo inu znacku, ale navrch este latkovu plienku a ortopedicke nohavicky, kvoli jadierkam

alucia
20. mar 2010

ahojte,
mentoska, tak malemu vsetko naj k narodeninam! peknu oslavu! a ako sa ti podarilo maleho naucit od plienok tak skoro? sikovni ste obaja 😀 aj v noci spi bez plienok?
sofik, aj tvojej vsetko naj k narodeninam!
tixi, ja som umyvala okna vcera, tak pomaly relaxacne, ked deti spali. A dnes auto so svokrou 🙂 Susedia musia mat zo mna zabavu 😀 . No ten tyzden, ked som bola s detmi vonku, tak po pol hodine som musela popytat svokru, nech k nim ide, a ja som bezala do postele, tak mi dali zabrat. Si vymysleli, ze sa chcu tlacit v tych malych kociarikoch, tak tam posadali a ja som ich tlacila:( Zohnuta jak stara babka 🙄. 🙄
Inak ja mam tasku do nemocnice v stadiu balenia, svoje veci uz prichystane, no na maleho este nie. Mam taky zoznam z nemocnice, a tam je len ze plienky, a utierky na umyvanie, a oblecenie az ked pojde domov. V nemocnici zrejme ho poobliekaju do ich siat? Tiez neviem.

sveva
21. mar 2010

ahojte

Tak pre bábo do pôrodnice vám treba iba veci na prebaľovanie nič viac, čiže p lienky, vlhčené utierky a ja som mala aj krém na zadoček. To je všetko čo vám tam treba pre bábo., 😉 No a keď pôjdete domov, tak to gvám už donesie manžel. Doma mu to len nachystajte.

tixi
21. mar 2010

dnes som si vygooglila zoznam do porodnice a skoro vsade bolo, ze pre babatko, zavinovacku, 4 az 6 kosielok, ciapocku, rukavicky, deku...a na porodnu salu treba doniest v taske a dat sestricke to co maju obliect babatku hned po porode, ked ho umyju
urcite sa vsak na to este opytam, ked podem do poradne uz vo VT, lebo zatial chodim este do HE a tam maju mozno zauzivany iny system 😕
sveva a do coho ti potom obliekali malu?ty si uz rodila v novej porodnici vo VT?
inac peknu nedelu prajem 😉

mentoska
21. mar 2010

alucia na zaciatok dakujeme,oslava dopadla super a maly bol strasne stastny
od plienok sa oducil ani poriadne neviem ako, stale mal pri sebe nocnik a vzdy vecer pred kupanim som ho povyzliekala asi na pol hodinku a potom z nicoho nic raz rano vstal a zacal sa pytat a od vtedymame pokoj. Na nocsi uz plienku nedovoli dat le zacina sa uz pytat aj v noci no este sa mu stava,ze sa pocura no davam pod neho podlozky tie co su pod chorych

tixi do porodnice ti netrba fakt nic len plienkya utierky na zadocek,tu davaju vsetko oni az ked si budes brat drobca domov veci na poobliekanie

sveva
21. mar 2010

tixi áno obe dievčatá som rodila vo VT. Dievčatá mali normálne tie nemocničné košieľky, perinku a klasickú plienku okolo nožičiek. Takže nič okrem vecí na prebaľovanie som nemala. No a keď sa pogrckali tak im dali čistú košieľku. Kúpu ich pri tebe a majú svoju kozmetiku.

bobooo
21. mar 2010

ahojte...
tak chvála bohu tú odsávačku ani nemám a ani som ju nepotrebovala....
inak do pôrodnice nikde nič netreba či je to tu vo VT alebo v He...len to v čom pôjde bábätko domov...ono tam dajú bábätku čiapočku, ktorú som im od prvého dňa ja dala dole, tiež košieľku im oblečú , cez nožky plienočku a do perinky nič viac a všetko je ich....takže ako napísala sveva

alucia
23. mar 2010

ahojte,
tak to je super, ze nic na male babatka nemusime nosit, pri dvojickach mi manzel nestihal nosit dupacky a bodycka do nemocnice. Ked som ich prebalovala, vzdy vsetko vyslo z plienky, alebo sa domocili, ....no prax som chytila az ked som bola doma🙂 V tomto maju SR nemocnice u mna plus.
mentoska, keby uz aj nase sa tak pekne pytali, ony plienky uz nechcu , to fakt nasilu im niekedy obliekam, a ked ich necham bez plienky, tak vtedy im vobec netreba na nocnik, ale niekedy sa zmocia a zacnu plakat 😀 , alebo maju svetlu chvilku a si uz stahuju puncosky a sadaju na nocnik 😵

mrauco
24. mar 2010

Ahojte, tak uz sme doma z porodnice aj s malym Vilkom, mal 3,36kg a 50cm. 🙂

mentoska
24. mar 2010

mrauco tak blahozelam a prajem vam obom vela vela zdravia

sofik
24. mar 2010

mrauco aj ja blahoželám a potom popíš ako si bola spokojná a aj nejaké info o porodnici ak budeš mat chvílku čas 😉

alucia
24. mar 2010

mrauco,
blahozelam, a prajem vsetko dobre vam obom 🙂

bobooo
24. mar 2010

aj ja sa pripájam tak všetko najjjjj.... 😀 😀 😀 a nech rastie do krásy...

mrauco
25. mar 2010

Dakujeeem, dalo sa vsetko, ale co sa tyka poradenia ohlaodm dojcenia tak dovi dopo. A od psoboty mi davali maleho, este na pooperacnu , co som po sicaraku sa nemohla ani posadit. Na wc mi ani po porode nepomohli, lebo sestricky mali zachvaty zurovania. Vsetko je v poho, len to, ze po cisaraku mi mlieko nabehlo az podn. -utorok a to uz maly mi daval zabrat v noci, ked kvilil od hladu a sestricky omditali prikrmit a vziat , ze vraj rooming a mam prikladat a prikladat. A romskych spoluobcaniek po milu jarmilu a davaju ich do izieb aj andstandarnych, takze si uzijete ich hygienicke navyky na toaletach aj sprachach. Aj hajzliak mi odtial zmizol. A doktorka z detskeho by sa aspon oholit mohla, potom by tenkrvavovcerveny ruz lepsie vynikol ako pod tymi fuzikmi. A taka je mudra ako Slamunove vajcia🙂 blbana, ze vraj nepusti bo ma zltacku a na druhy den zistila , ze mal normla hodnotu, pulka obecna.Ak chcete opateru , tak pchajte dezerty, na ine ais nereaguju ani sestry.A lekari po nas ani nestekli.Ze vizita? to je co ? to si musite najst v slovniku, lebo v reali to vyzeralo, ze do dveri lekar hodil otazku? Nejake problemy? dovidenia.
Ale uz sme doma a som rada. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre