Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

mentoska
25. mar 2010

sofik ty si bolo s malou na preliezkach vcera,ze? Mala je uzasne ukacena a moj maly radsej zdrhol 🙂

sofik
25. mar 2010

ano boli sme to my, ale nejako som ta nepoznala kedže na úvodnej foto si blondýna. Tak nabudúce budem aspon vediet.
Neboj aj tvoj sa rozkecá, moja začala až v 2 a pol rokoch pekne rozprávat, dovtedy sa jej nechcelo 😀

mentoska
25. mar 2010

no ja som sa tak trochu nudila a nasla u nasich farbu tak som si zafarbila vlasy na rysavo cerveno alebo tak nejak ani sama presne neviem aka to bola farba ale pacila sa mi.uz sa neviem dockat kedy zacne rozpravat zatial pouzivalen par slov a strasne vela znakuje

pampusik
25. mar 2010

no mrauco, blahozelam k baby, ale to co si napisala tak so vsetkym suhlasim, detska doktorka bola aj pri mne sprosta, ale to nic bud rada ze si doma a budes mat od nich pokoj, a ta vizita na dverach nerobil to hlavne Zeliznak?

alucia
25. mar 2010

ahojte,
tak ja som mala dnes poradnu prvykrat v nemocnici, a robili mi scan a vraj babo je velke cez 4kg, tak mi budu robit scan zajtra este raz, a asi uz ostanem v nemke, lebo sa aj otvaram. A asi buduci tyzden mi budu vyvolavat porod, no uvidim zajtra co mi povie primar. Dufam, ze to vykecam, a neostanem tam cez vikend, co by som tam robila?
Na jednej strane uz by som to chcela mat za sebou ale vyvolavanie mi nejak nesedi. Radsej by som to nechala na prirodu.

sofik
26. mar 2010

mrauco to fakt je v porodnici taký prístup, bez vizít a informácií - tak to fak nechápem za čo sú tí doktori platení 😠

alucia ja nie som takisto zástancom vyvolávaných porodov ak je všetko v poriadku, nech si to príroda zariadi 🙂 ešte stále si v termíne a neprenášaš tak čo chcú 😒 im asi vadí tá váha 4 kg, tak potom máš čo tlačit 😉 držíme pršteky aby bolo všetko ok a nenechali si ta tam 🙂

sveva
26. mar 2010

mrauco blahoželám k bábu. 😉 No už ste doma a to je dobré. Užívajte si to 😵 😵 😵

No tie vizity na dverách robil väčšinou Z. čo sa týka kojenie, tak sestrička mi pomohla ako mám priložiť a ja som bola rada, že máme súkromie a musím povedať, že ja som nemala žiaden problém so sestričkami. Keď som mala problém,. tak som im normálne povedala a oni mi pomohli a nič som nemusela dávať. K tej detskej doktorke, tak aj ja som mala pri Eliške s ňou problém, lebo ma videla ako prebaľujem malú na posteli a nie v postieľke. Ale keď odišla tak som si robila po svojom.

Alucia ani ja nie som za vyvolávanie, držím palce aby si to mala čo najrýchlejšie za sebou. 😉

esperka
26. mar 2010

Ahojte. Aj ja som z Vranova. Objavila som vás až dnes. Takže zdravím všetky . 😵

mrauco
26. mar 2010

Vizity robil furt ten isty skoro. Raz den pred cisarakom prisiel Z, ale to len tu otazku hodil a cau, velka vizita sa otocila, ked zbadali Sotakovu a este raz nabehol v rifliach MIcej ci kto, taky dlhovlasy frajirek. Akoze narmanu prdel mali. Ale jedne taky holohlavy mi sem tam aj brucho prehmatal. A sestricka, ktora aka bola. Mozu ukazovat, ked mlikeo nemam☹ a Alucia, dobre, ze ti urobili utrazvuk., lebo susede z izby nerurobili, mala mala pupocnu snuru omotanu, nesla von, skocili jej na brucho sestricky a malu museli ozivovat. este asi furt trci v nemocke. A sotakova este strasi lebo uz raz pomotala vysledky a prestrasila ju k rmsti. mala len chrapcala a bola v inkubatore. ja som rada,ze bol cisarak, aspon nevadilo, z ema nekukli predporodom na ultrazvuku. Drzim vsetkym prsty, nech vyjde vsetko na jednoitku. ja maleho dojcim teraz ostosest,lebo v nemocnici pochudol.

alucia
26. mar 2010

ahojte,
tak ja som doma, no pondelok ma uz beru na prijem, ak sa porod nerozbehne sam. A to mam dnes presne 2 tyzdne do terminu. Dnes ma este poslali na vysetrenia na ARO, ak by bolo treba robit sekciu, hlavne ze som bola najedena, a brali mi krv. No vysledky dopadli v pohode, takze sa nemusia opakovat.
Ja som z toho cela nesvoja, pocas tehotenstva mi gynekolog ani raz nepovedal, ze babo je vacsie a zrazu mi v nemocnici povedia take novinky.
Mrauco, dobre ze maleho dojcis, a dari sa ti. Inak vsetky deti schudnu po porode, moje aj dva tyzdne po porode nemali este porodnu vahu. No dobehli to. Ako zvladas vstavat v noci k malemu?
sofik, ved tie informacie chybaju, stvrtok mi doktor Z vravel o vyvolavanom porode, no ziadne info ako sa vyvolava, rizika, ... a dnes primar ma poslal na aro kvoli sekcii. A teraz vlastne neviem co mam pondelok cakat :(

sofik
27. mar 2010

alucia informácie žiadne ☹ , tak to by som sa ich určite v pondelok pýtala že prečo tak plašia, ako je na tom bábo a tak, ved ty ako mamička máš na to právo a slobodne sa rozhodnút 😉

normálne ani by som rodit vo vt nechcela 😒 to je prístup 😠

ena
27. mar 2010

Alucia, len tu hmotnost podla ultrazvuku ber s rezervou, malokedy sa trafia presne 🙂 A btw, nas mladsi mal 4300 g a nikto sa pre vahu neplasil.

mrauco
27. mar 2010

alucia: moze sa ti stat, z ena prijme bude treti doktor a zas sa dozvies nieco nove. Zavisi, kto bude mat sluzbu, ale ak tam uz budes otravuj aj ked pride niekto na vizitu, pochod si po chodbe a niekoho vymakni. Drzim palce, nech je vsetko ok a pohodove. Maleho dojcim o polnoci potom ako kedy niekedy sa zobudi o druhej a potom o piatej siestej a potom buvame aj do dvanastej.

alucia
28. mar 2010

ahojte,
ena, ja sa tiez cudujem, co ma tak plasia kvoli vahe, ale bavila som sa s jednou porodnou asistentkou tu vo Vranove, a hoci som rodila dvojicky normalne, tie mali vahy 2.8kg, 3.1kg, a prvu mensiu mi tahali zvonom, a druha vysla uz sama na druhe zatlacenie.
mrauco, je to mozne, ze nniekto treti vymysli na mna nieco ine :( Len by som pondelok sa chcela este zadaptovat, a ak budu nieco robit, tak nech ale utorok. Rozhodne ich budem otravovat, nech mi daju co najviac info.
Teraz si nepamatam, ty si bola pri vedomi pocas sekcie?

mrauco
28. mar 2010

alucia. nebola osm pri vedomi, mala som clekovu, ako kazda ina. Na predoperacnom sa ani nepytali co chcem. A aj mna prijali den vopred. Tak snad cakat nebudes dlho. Dufam, ze sa dockas vysvetlenia a nakoniec bude vsetko v pohodicke. Drzim vsetky palce 🙂

sofik
29. mar 2010

My sme si boli dnes pre rozhodnutie v školke a sme prijatý od 1.9 - tak sa teším ale čo viem tak tu vo vt to nie je až taký problém 🙂

tixi
31. mar 2010

caute zienky, dlho som tu nebola, ale az dnes som sa vratila z nemocnice, hoci v utorok tam idem znova, hrozi mi totiz predcasny porod, trochu si polenosim a potom vam vsetko napisem

alucia
3. apr 2010

ahojte,
uz sme prisli z nemocnice, Jakub sa narodil utorok po vyvolavanom porode, 3.4kg, 48cm.
tixi, a nebola si nahodou vo vranovskej nemocnici na rizikovom?

sofik
4. apr 2010

alucia blahoželám, nech je dobručký na teba 🙂 ako ta strašili s porodnou hmotnostou a je o kilo lahší 😉

tixi tak len oddychuj 🙂

my sme boli s malou včera v kostole posvetit košíky tak sa celá vytešovala 🙂

mentoska
4. apr 2010

alucia blahozelam,nech ste len a len zdravucky

sofik my sme vas vcera videli,aj my sme boli s malym ale ked okolo neho presiel knaz a zadymil ho tak sa zlakol amanzel ho musel vziat von

pampusik
4. apr 2010

ahijte mamicky, aj mi uz mame po vsetkom, sme najedeny, inak sa uz mame dobbre malinka uz je zdrava, tak som rada....

ena
4. apr 2010

alucia: blahozelam, vidis, pisala som Ti, ako je to s tym ultrazvukovym odhadom hmotnosti 🙂

alucia
4. apr 2010

Dakujem za blahozelania.
Inak ta vaha maleho ma riadne prekvapila, ale co uz. Asi sa bali aby som nerodila na Velku Noc, tak mi ho radsej vyvolali 😠 a poslali mas domov uz na 4. den. Maju teraz preplnene, a po porode som lezala na rizikovom, okrem mna este aspon 5 dalsich. A maleho mi nosili na kojenie, az posledny den som ho mala stale pri sebe 😢 co ma stvalo najviac.
Porod trval tak 10-15min, no tie kontrakcie pred porodom nikomu nezelam, pocas nich som zacala krvacat, a museli ma previest na salu, sama by som tam urcite nedosla. A ani som nebola celkom otvorena a musela som uz tlacit. Neverila som, ze chcu aby som rodila, ked som nemala este ziadne tlaky. No slo to.
Maly je zlatucky, trochu sme maly problemy s kojenim na zaciatku, kedze bol stale ospaly, a ked mi ho priniesli, musela som ho budit. Teraz dokonca si odsavam mlieko, lebo jeden den malo pil a ja som si vtedy neodsavala, a mam mlieka habadej. Mlieko si neodkladam, ale piju mi ho dvojicky 🙂) co ma prijemne prekvapilo.
A aj pekne ho prijali, usmievaju sa na neho a iba na neho ukazuju, nemaju odvahu sa ho dotknut.

tixi
5. apr 2010

alucia v prvom rade gratulujem k malemu, prajem vam obom hlavne vela zdravia 😉 az teraz, ked som si prezrela poriadne tvoju foto, tak mi doslo, ze ty si vlastne lezala na vedlajsej izbe, ja som bola na tej nadstandardnej dvojke, no to co si popisala ohladom tvojej skusenosti v nemocnici je az neuveritelne, neviem ako sa moze niekto tak seknut s vahou babatka...a nechapem preco ti vyvolavali tak skoro porod, ani by som sa necudovala, keby to bolo fakt kvoli tej velkej noci, pretoze mna, ked v piatok primar prijimal na oddelenie, tak ma upozornil, ze mam velmi zly nalez a nech sa pripravim na dva tyzdne hospitalizacie, este v pondelok na vizite tvrdil, ze mam stale slabe kontrakcie, tak si tam este tyzden pobudnem, no ale hned o den nabehol Z. ze ma v stredu pustia 😕 svokra sa bola porozpravat s primarom, ze o co vlastne ide, kedze jeden den tvrdia, ze minimalne este tyzden tam budem a o den uplne iny pribeh, tak vraj vsetci chcu byt na sviatky doma, ze mi daju lieky a v utorok rano mam prist aj so zbalenou taskou a uvidia, ci si ma tam nechaju, teraz doma iba lezim, proste minimalny pohyb, kedze termin mam az 2.5 maly ma este cas
sestricky tam boli fakt velmi mile, ale pristup lekarov ma velmi sklamal a tie vizity od dveri, no proste nemam slov... 😠
inac prajem prijemny velkonocny pondelok 😉

alucia
5. apr 2010

tixi, aj v nasej izbe jednu pustili stredu s tym, ze utorok ma prist znova. Ja som si ta vsimla este piatok ako si tam bola na chodbe asi so svokrou a manzelom, teba zobrali a ja som sla dnu az posledna, a primara som ukecala ze nechcem tam byt cez vikend, a on ze ok, ale ze pondelok musim urcite prist.
Sestricky boli mile, az na jednu, ktora mi brala maleho aj pocas kojenia 😠 No je to predsa baby friendly hospital 🙄
Tak sa len pekne setri, oddychuj 🙂
A tiez prijemnu velku noc...

tixi
5. apr 2010

hej bol so mnou muz a svokra, primar ma vtedy dost vystrasil, dost nadaval, ze som nemusela tak dopadnut, keby sa o mna moj gynekolog viacej staral...vtedy mi povedal, ze v ziadnom pripade nesmiem porodit take dva tyzdne aby nebol ziaden problem, lebo babatko vtedy este nemalo vyvinute poriadne vsetky organy, tak som ostala doslova v soku a velmi som sa o maleho bala, no a nakoniec vraj idu sviatky tak vyprazdnuju oddelenie, ale ako som citala, kedze mali tolko rodiciek tak to dopadlo presne naopak ako si to naplanovali 😕
v dobrom ti aj zavidim, ze uz to mas za sebou, ja teraz kazdy den trpnem, kedy to na mna pride, som prvorodicka, takze sa bojim ako male dieta 😅
pre maleho ti v nemocnici trebalo iba plienky a obrusky, alebo este nieco ine?

tixi
5. apr 2010

a este nieco, davala z vas niektora odoberat pupocnikovu krv?ja o tom vazne uvazujem, no stale sa neviem rozhodnut...

mrauco
5. apr 2010

alucia. blahozelam ku jakubkovi. no vidi ako nakoniec tou vahou. koro ako moj a to mne neracili ani odhadnut vahu. uper, ze ti to tak dobre dopadlo porodom.

sofik
9. apr 2010

mentoska v kostole bolo vtedy tak vela ludí že som to ani nesledovala ale nakoniec sme si našli miesto na sedenie 🙂

tixi ja som pri malej velmi rozmýšlala nad tou pupočníkovou krvou len je to dost finančne náročné ak to chceš pre vlastnú potrebu 😒

ena
9. apr 2010

tixi: ja som pri prvom chcela darovat do registra, ale akurat v tom obdobi, ked sa Filip narodil to mali pozastavene, pri druhom som to uz ani nezistovala..
A niekedy v pripade potreby moze byt vhodnym darcom surodenec, tak aj tym smerom mozes ist 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre