Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

ena
21. máj 2010

mrauco: a to sa nerobi automaticky, pred prepustenim z porodnice UZV?

mrauco
21. máj 2010

Ena. ja som asi zila ako Alenka v risi divov, lebo som si myslela, ze to robia, a zial nie. Aj svorky mi vyberala instrumentarka a teraz po cisteni am tiez len ona prepustala.

ena
31. máj 2010

caute baby..a co ? Vo VT nic nove? Som minule pozerala stranku, ze momentalne kino nefunguje, ani kniznica...

sofik
31. máj 2010

Ena no je toho nového dosť, ani nespoznáš Vranov ked dojdeš 😉 Práve prebieha rekonštrukcia centra, parku ktorý bol pri Komunále, všetko pekne od pošty dláždia nanovoaž po Rozkvet. Dnes som bola v meste a vyzerá to fasa, konečne sa robí niečo aj tu 🙂

Bol niekto na ten den detí včera? keby som vedela že niečo bude tak by som s malou šla ☹ nepršalo tak mohlo byť super 😉

lutsine
2. jún 2010

Kočky, viete mi poradiť dobrú detsku lekárku vo VT? Vobec sa v tom nevyznam a neviem kam by sme mohli dat kartu,ked sa babo narodi.

lutsine
2. jún 2010

Rodila ste niektora vo Vt s epiduralkou alebo je to zbytocne a stacia tie lieky ktore oni podavaju?

sofik
2. jún 2010

Baby konečne po dlhom čase pekný teplý slnečný den 🙂

lutsine ja si myslím že je to zbytočnosť, tá bolesť sa dá zvládnuť 😉

sveva
2. jún 2010

No konečne svieti slnko. Ako sa inak máte???

Lutsine ja som bola tiež bez epi a ani by som si ju nedala. Tie bolesti sa dajú zvládnuť. poznám jednu čo si dávala epidurálku a povedala mi že nikdy viac. Asi týždeň ju tak strašne bolela hlava, že si nemohla poriadne ani sadnúť.

bobooo
16. jún 2010

ahojte baby...no vidím že to tu viazne....ale čo už....aj ja veľmi nemám času tu zavítať ..
chcem sa opýtať nevie niektorá z vás o nejakej pani, ktorá sa stará o malé detičky? myslím tu vo Vt , ale musí mať živnosť, no proste to musí mať oficiálne zatiaľ ďakujem ...dúfam že mi pomôžete

sofik
17. jún 2010

bobooo ja vobec netuším či tu je nejaká pani vobec s papiermi čo sa stará o deti, možno nejaká učiteľka na dochodku 😕

sveva
17. jún 2010

bobooo viem že na Sídl. 1. mája je jedna pani, ale neviem či má živnosť, ak chceš zistím ti meno. A neskúšala si škôlku?

bobooo
17. jún 2010

sveva je mi to jedno, ale ešte nie sú úplne bez plienok a škôlka má podmienku základy papania čo by už aj zvládli ale žiadne plienky tak max. na spanie ale inak nie....ale ak by si zistila čokoľvek tak napíš meno aj t.č. dík ja si už zavolám či má živnosť alebo nie...ak tak píš do IP aby neboli mená aj t.č. 😉

lutsine
17. jún 2010

Ktory je dobry porodnik vo VT nemocnici? odpoved mozte aj cez IP.

tixi
25. jún 2010

@ lutsine ja som rodila vo VT s epi, nestihla mi vsak uplne zabrat, lebo porod som mala vyvolavany a nejako sa to strasne rychlo zbehlo, ale bola som spokojna.

sofik
27. jún 2010

Ahojte 🙂

Neviete náhodou či je vo Vranove nejaký tanečný krúžok pre deti? 😕

ena
7. júl 2010

@sofik: teraz cez prazdniny asi nebude nic fungovat a kruzok asi len nieco cez centrum volneho casu a to podla mna pre starsie deti alebo v MC Slniecko.. ale MC cez prazdniny asi tiez velmi nefunguju..
My sa chystame buduci tyzden na vychod 🙂 Vlakom a busom, tak bude veselo 🙂

sofik
8. júl 2010

ena ja som myslela cez nový školský rok, čiže od septembra 🙂 my s malou takisto cestujem k svokrovcom aj vlakom lebo malá sa rada vozí na vlaku 😀 radšej ako autom 😉

od dnes je tu cirkus tak večer pojdeme na predstavenie s malou 🙂

ena
8. júl 2010

@sofik: no vlak je v pohode, pojdeme ICckom a cez slabe dni je poloprazdny, minimalne vozen matky s detmi, ale potom este hodinu 20 musime cakat v KE a potom dalsia hodina 20 v buse... a to uz budu dobre rozkekeseni a chalani si myslia, ze ked sa da behat po ulicke vo vlaku, ze mozu aj v buse 🙂

sofik
8. júl 2010

@ena z ba vás čaká dlhá cesta a pre malých to je náročné ale aspon budú máť zážitok 🙂 gratulujem k tehuľkovaniu 😉

ena
8. júl 2010

@sofik: dik 🙂

sofik
9. júl 2010

Boli sme včera v cirkuse a malá bola natešená, celý čas sedela pozorne a tlieskala 🙂 mala zážitok aspon a dala som ju vyfotografovať na ťave 😉

mentoska
9. júl 2010

sofik tak bol urcite super zazitok, my msme s malymboli v Sobranciach v cirkuse a zacal sa bat ked prisli sasovia a ich strasil strasiak tak sme museli odist

sofik
10. júl 2010

Dnes bude hic tak asi pojdeme konečne na kúpalisko 🙂 lebo doma to malú v bazéne veľmi nebaví 😒

alucia
15. júl 2010

ahojte,
po dlhom case sa opat ozyvam. Mame sa ok, dievcata sa kazdy den kupu v bazene, a maly spi v kociari vonku. Bazen pustame aj 2x denne. Kubko uz nespi tolko ako na zaciatku, ale ked je hore, tak ho kludne mozem nechat v kociari pod stromom, a vsetko si obzera dookola, a sam potom unaveny zaspi. No jasne ze nie vzdy, ale netreba ho aspon kocikovat kym zaspi a aj pocas spania ako pri dievcatach :(( Takze da sa to zvladnut.
Zajtra nas caka prve ockovanie. Boli sme na sone klbov, a musime balit nasiroko. Hm, mate s tym niektora skusenost, ze ste balili nasiroko aj po 3tom mesiaci?
Inak dievcata si na maleho celkom zvykli, nic zle mu nerobia, pomahaju mi nosit plienky, prikryvaju ho, ak treba, drzat na rukach by ho chceli :(( a ziarlia na neho ked ideme spat, lebo som pri nom.
No uz dievcata su bez plienok aj v noci, aj bez cumlikov, tak parada.
Co je u vas nove???

tixi
19. júl 2010

ahoj alucia 🙂
ja som bola s Riskom na kontrole klbikov asi , ked mal mesiac a vtedy lekar povedal, ze je vsetko o.k., ze ho nemam balit na siroko a prist na kontrolu az po lete, tak uvidime...
aj nas caka prve ockovanie, minule, ked som bola s malym na kontrole a videla som ako ockuju ine babatko, rozplakala som sa ako keby bolo moje, strasne lutostivo nariekalo, no neviem si predstavit ako prezijem, ked to bude prezivat Risko ☹
potom napis ako to zvladol Jakubko

tixi
24. júl 2010

ahojte 🙂 nejako tu viazne konverzacia , ale asi to bude tym, ze bolo nadherne pocasie a tak nik nevysedaval doma, no na nasledujuce dni hlasia prudke ochladenie, tak uvidime...
zacala som citat literaturu, kedy a ako zacat s prikrmovanim, viem Risko je na to este malicky, v utorok bude mat tri mesiace, ale chcem sa opytat vas mamicky, ako ste zacinali s polievockami, kasami na noc a podobne.Zatial co som zistila, tak Nutrilon ma kase od ukonceneho 4-teho mesiaca, ale maju sa podavat s lyzickou 😕 nemate skusenost s nejakou kasou na noc, co sa pije na flasku?Pokial viem tak ju vyraba Sunar, ale nerada by som mu miesala znacky, ked je stale na Nutrilone.

mentoska
25. júl 2010

ahojte,
no je tu fakt dost ticho,ale leto robi svoje, mysme takmer nonstop von
drzte prsty,zajtra idem na gyndu a dufam,ze mi povie tu vetu ktoru uz tak dlho cakam, meskaju mi uz 14 dni tak verim,ze sa namto podarilo konecne,test si radsej nerobim lebo uz mam s toho normalne strach po viac ako roku snazenia

mentoska
25. júl 2010

tixi ja som maleho kojila vyse roka a nedokrmovali sme sa ziadnymi kasickami ani nicim az potom neskor na veceru som davala kase na dobru noc

bobooo
25. júl 2010

ahojte mentoška tak držím prsty a dúfam, že nám oznámiš peknú novinku 😉
alucia teším sa s tebou a super, že je to s malým ľahšie....my máme bazén vonku väčší , no nie úplne veľký tak sa kúpeme doma...ale aj tak by som chcela ísť teraz a auguste s nimi na kupko tak uvidím...no moji sú bez plienok ale na noc im ešte dávam neviem ani kedy im vyskúšať bez nich...sa bojím....neviem či by to vydržali a či by im stačilo keby som ich tak 2x za noc dala na záchod... ☹ ako si to začala ty s dievkami?

sofik
26. júl 2010

mentoska teším sa s tebou a verím že to bude bábo 🙂 napíš potom ako si dopadla u dokiho 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre