Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

majka_k
23. mar 2011

@jaja45 waw, tak taketo veci ani nechcem ani citat 😖 ze to nedopadlo velmi dobre, ja som bola a este aj som za EPI, dost sa bojim porodu 😅 , citam tu na MK temu o EPI a tam pisu maminky na 99% chvaly na EPI tak preto som sa namotala...ale to asi nieje Vranov 😒 este mam chvilku cas do porodu tak si to mozno aj rozmyslim.

bobooo
23. mar 2011

@majka_k no ja mám tiež kamošku čo nemala pri pôrode dobré skúsenosti s epi tak neviem , ale nechcem nikoho strašiť je to len na tebe ako sa rozhodneš....vieš niekto má problém aj bez epi.....niekto s... to je koľko ľudí toľko chutí....ale ja by som si ju nedala....a tiež som posledný mesiac alebo 2 chodila na poradne do nemocky..potom mi robili cisársky, ale nerodila som tu , ale v He 😀

majka_k
23. mar 2011

@bobooo no ja mam tiez byvalu kolegynu a ta mala EPI vo VT a tiez akoze nic moc, ona sa velmi dotrhala ale toto je podla mna chyba lekara, no neviem, a zase sestra mi vravela ze jej susedka rodila 3 deticky a dost po sebe ich mala s malym vekovym rozdielom a nevie si vynachvalit, ze takto by rodila aj kazdy tyzden...takze asi je to fakt individualne, niekto sa stazuje aj ked mu krv beru 😀

sveva
23. mar 2011

@majka_k no do nemocnice chodíš, keď máš rizikové. Ja som tam chodila pri prvom tehotenstve a pri druhom som až do konca chodila k mojmu dr.
Inak ja by som si EPI nedávala, všetko sa dá zvládnuť nie je to nič strašné, ale každý znáša bolesť inak. Po prvom pôrode som hneď hovorila, že by som rodila zase 😵

majka_k
23. mar 2011

@sveva tak ako píšeš mozno to zvladnem aj bez nej, ja si chcem nechat EPI ako zadne vrátka otvorené v prípade ze by som to nezvladala, ked ja sa ani nebojim porodu ako takeho ale moja sestra sa pri porode otrapila krasne 😖 viac ako 24 hodin a az potom sa to vsetko rozbehlo...a sama mi povedala ze keby isla rodit tak si to zabezpeci a uvidi ako bude porod postupovat ... tak len preto, nevravim ze na 100% EPI ale ako poistka to nieje zle myslim. Inac som sa mojho dokiho pytala ako to chodi v nasej porodnici tak vravel ze ano pichaju ale ze to nieje na 100 % iste ze mi ju aj pichnu lebo ze zhodou okolnosti mozu byt anesteziologovia niekde pri operaciach alebo ak by to bolo cez vykend alebo v noci tak je s tym problem, a zakon schvalnosti funguje stale 😅 tak sa mo to ani nemusi podarit tak ako si to predstavujem.

mentoska
23. mar 2011

majka_k ja by som si ju tiez nedavala, ja som mala obe porody vyvolane cize indukciou a rodila by som aj kazdy den. Maly sa narodil po necelych troch hodinach a pri malej teraz to trvalo necelu hodinu od odtecenia plodovej vody. Mala bola na tretie zatlacenie von,proste rychlostou vetra. A tie poradne v nemocke su vsade posledny mesiac ak je vsetko v poriadku,ale ak chodis k Felsocimu on to vacsinou nechava az na posledne 2 tyzdne.Ja som bola prvykrat v nemocke v 39 tyzdni a hned som sa z doktorom tam dohodla na vyvolani porodu lebo uz som mala toho dost. Niektory to neschvaluju,ale ja si to neviem vynachvalit,nemusis byt v strese kedy to pride ani nic podobne. Rano prides,daju tabletku a do hodinky dvoch sa rozbehne porod. Premna to bolo proste super!

jaja45
23. mar 2011

NO DIEVCATA JA SOM BOLA NA TEJ PORADNI PREBEHLO TO CELKOM OK, MAM PRIST V PONDELOK SA DOHODNUT S PRIMAROM NA SEKCIU A PREISTOTU SI ZOBRAT AJ TASKU. ALE BOL TAM ZELIZNAK A SAMOZREJME, ZE MI NIC NEPOVEDAL AKO SA MAME, LEN ZE PRIETOKY OK ..
NEVIETE NIEKTORA CO TO ZNAMENA VAG.HRDLO NA PHALNAX,BRANKA NA SPICKU PRSTA VOLNE

majka_k
23. mar 2011

@mentoska ahoj, toto som tiez pocula ze pri vyvolavacke to ide rychle, ale nepridu strasne rychlo a strasne silne bolesti ? ja neviem len sa pytam lebo som tak pocula. ze zena sa strasne rychlo vysili pri silnych bolestiach ale ked tak pises tak asi nieje vsetko pravda co pocuvam, a inac da sa dohodnut na datume vyvolania porodu?? ja by som toto brala, lebo ja mam termin 10.06 a to je piatok. V sobotu asi nerobia take ako vyvolavanie ci? Ide mi o to ze moj manzel a aj svokor maju narodeniny ihned na druhy den ako mam termín cize 11.06. tak to by bola ina standa keby sa babatko narodilo presne na ich narodeniny 😵

aninka89
23. mar 2011

Ahojte, ja som taktiež rodila vo Vranove. Bola som jednoznačne rozhodnutá pre epidurálku ale nakoniec mi robili sekciu, takže z vlastnej skúsenosti nemôžem povedať či je dobré rodiť s epidurálom alebo nie, ale mám kamarátku, ktorá si ho nemôže vynachváliť a hovorí, že každému ho vrelo odporúča.

aninka89
23. mar 2011

A pokiaľ ja viem, tak plánované vyvolávačky robia iba cez týždeň v bežný pracovný deň 😉

danielka2ko
23. mar 2011

Ahojte, pridavam sa k vam, tiez som z okresu vranov, teraz v 20 tt 🙂

danielka2ko
23. mar 2011

ozaj ako je to vo VT s morfologickym UZV, lebo moj doktor zatial nic nespomina a tu som citala, ze v 20 tyzdni uz vacsinou chodia 😒

aninka89
23. mar 2011

ja som nebola nikde inde na sóno, iba u svojho gynekológa. Dnes už majú také sóna, že vidia všetko čo treba

danielka2ko
23. mar 2011

@aninka89 na to sa aj ja spolieham 🙂

bobooo
23. mar 2011

@aninka89 súhlasím aj ja som na sono chodila len k svojmu, chcela som aj na 3D ale už bolo neskoro bola som asi v 18-20 týždni ☹ škoda lebo som sa tešila

fatmira
24. mar 2011

@majka_k ahoj..zbytocne rozmyslas nad vyvolanim porodu, ved sa ti to moze samo rozbehnut aj v den terminu 😀 ja som sla do vranova na vyvolavacku den po termine, a to z toho dovodu, ze maly bol cele tehu KP a tyzden pred terminom sa otocil, tak som chcela vystihnut, aby si to chlapec nahodou este nerozmyslel 😅 no ale ako pise @mentoska jej to prebehlo rychlo, a mne sa to vlieklo..takze je to individualne...mne dali rano tabletku a nic sa so mnou nedialo..potom pichali kadejake injekcie a stale nic..som si myslela, ze berem tasku a idem domov 😒 no ale potom mi prepichli plodovu vodu a HNED nastupili bolesti..najprv bolest vkuse 45 min a potom velmi silne kontrakcie kazdy 2-3 min..kontrakcie boli, ale som sa neotvarala (dopomohla sestricka, za co som jej vdacna, inak neporodim asi v ten den) a si predstav tu bolest, ked sa silne bolesti este stupnuju 😲 a epi som si dat nemohla, lebo mi vysli zle krvne testy, ale keby som sla rodit este raz, tak by som si vybrala, ak by som mohla, prirodzeny porod bez vyvolavacky a bez epi.. 😉 aj ked je pravda, ze som sa zotavovala mesiac 😒 😠

alucia
24. mar 2011

@mentoska gratulujem k dcerke, dufam, ze vsetko prebiehalo ok, a vy dve ste zdravucke

mentoska
24. mar 2011

baby aj s vyvolavackou je to u kazdeho individualne,stale to len potvrdzuje to,ze kolko ludi tolko nazorou a u kazdeho prebieha vsetko inak, jednemu vyhovuje to inemu ona a nakoniec kazdy si musi najst to co je jemu najlepsie. Kazdy sme iny,inak vnimame bolest,prezivame stresy,strach,kazda mame ine vnimanie vsetkych moznych pocitov a podla toho sa vsetko odvyja. Takze co s thoh vyplyva. Kazda si musime to svoje prezit a bude to presne tak ako to ma byt a my natom vobec nic nezmenime

mentoska
24. mar 2011

alucia vsetko bolo super, mala bola na svete za necelu hodinu aj s bolestami od prepichnutia plodovej vody, a dakujem

alucia
24. mar 2011

@mentoska s tym suhlasim 🙂) lepsie by som to nenapisala
ja som rodila dvojicky s epid a maleho bez, a nic by som na tom uz teraz nemenila, kazdy porod bol iny a dokonaly, a taky ako mal byt.

majka_k
24. mar 2011

Babenky tak ako píšete kazda reagujeme inac na vsetko, ja si tú EPI chcem aj tak nechat ako zadne vratka aby som mala poistku keby som uz nevladala, ak to pojde vsetko dobre tak ju mozno ani nevyuzijem ... dufam ze to tak bude 😅

bobooo
24. mar 2011

@alucia ahoj kde dávaš kočky do škôlky?

fatmira
24. mar 2011

@mentoska presne si to vystihla 😉 a az teraz som si vsimla, ze si nedavno rodila, tak blahozelam..a pri kom?
@majka_k ja mam celkovo velmi nizky prach bolesti.. a aj ked to bolelo velmi, dalo sa to zvladnut a jak mimco zaplace, na bolest hned zabudnes, uvidis 😉

a sorry baby, ze som vam tu tak vtrhla, ale tiez som z VT 🙂

majka_k
24. mar 2011

@fatmira ja som si toho vedomá ze sa v momente na vsetko zlé zabudne 😵 a strasne sa na to tesím, aj sa bojím ale viacej sa teííím na bábatko 😉

fatmira
24. mar 2011

@majka_k stoji to zato, uvidis.. a ked si pisala o EPI, tak ja osobne by som si ju vo VT nedavala... a mas uz zajedaneho nejakeho porodnika?

majka_k
24. mar 2011

@fatmira nie nemam, moj doki uz k porodom nechodi dr.Felsoci a absolutne neviem akí su ostatní porodnici, mas nejake odporucanie ? 😉

fatmira
24. mar 2011

@majka_k napisem ti do IP 😉

alucia
27. mar 2011

@bobooo ahoj, no moje uz od septembra chodia k nam do dediny. Na zaciatku trochu plakali, ale dalo sa to zvladnut. Trochu som sa bala, ked trebars jedna bola chora a druha mala ist do skolky, ci to odlucenie zvladnu. Vies, stale boli spolu. Ale slo to. Uz su tvoji zapisani do skolky?

bobooo
28. mar 2011

@alucia No zapísaní...boli sme na zápis ale ich nevzali pre nedostatok miesta a v druhej ešte neviem....každý má čas vieš a ja potom neviem kde budem hľadať škôlku 😖

sveva
28. mar 2011

@bobooo a kde si ich dávala zapísať?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre