Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

zuzkakach
28. mar 2011

Zdravim vas dievcata som velmi rada, ze som vas tu objavila. Som tiez vranovcanka no uz 9 rokov som v BA a teraz v piatok sa chystam na mesiac do VT tak poradte kde chodite na prechadzky alebo ci davate spolu aj nejaku kavicku. 🙂

bobooo
31. mar 2011

@sveva ahoj dávala som ich ku kostolu do cirkevnej a teraz na sídlisko II tak som zvedavá ako sa tam vyjadria 😖
@zuzkakach ahoj a vitaj, no až teraz sa to tu rozbehlo, zatiaľ žiadne stretka sme neplánovali, ale určite keď bude teplejšie tak sa môžme dohodnúť 😉

zuzkakach
31. mar 2011

@bobooo no ahoj a dakujem, ved teplo uz mame 🙂 som zvedava na zmeny vo VT no len skoda ze tato diskusia tu je na bode mrazu ☹

mentoska
1. apr 2011

ahojte, ja nejak vobec nestiham chodit na net, maly nechodi cely tyzden do skolky lebo je chory a ktomu mala ktoru by najradsej zadusil ako ju lubi.Proste nestiham nic,tolko co ju ulozim vleti do izby a zobudi ju,pomaly stracam nervy,ale v pondelok uz ide do skolky tak to bude lepsie.
Zajtra nas cakaju krstiny tak zas bude zo vsetkeho chaos a ani sekunda kludu, uz nech je tento tyzden konecne zanami.Mam uz dost,keby som aspon chora nebola

bobooo
5. apr 2011

No tak čo baby? sme zaspali? včera bolo pekne a dnes zas na nič 😒
kde ste všetky?

mentoska
5. apr 2011

ja tu stale robim kuk,ale tu uz je za ticho. nato pocasie uz nemam nervy, nemoze byt stale pekne?

sveva
5. apr 2011

ahojte 😉
@mentoska ako dopadli krstiny?

mentoska
6. apr 2011

sveva vsetko dopadlo super, mala prespala cely krst a bola rozkosna

sveva
6. apr 2011

@mentoska malá je rozkošná 😉 😵 Ozaj už ti je lepšie???

mentoska
6. apr 2011

sveva diky, konecne sme uz vsetci da sa povedat ok, maly je v skolke tak i ja uz mozem viac oddychovat

bobooo
6. apr 2011

@mentoska jééééé malá je rozkošná 🙂 a pozerám, že mala na krstiny podobné šatky ako moja malá 😉

mentoska
7. apr 2011

bobooo diky,satky na krstiny dostala od krstnej ktora si ju strasne hrda obliekala, keby mohla tak by jej zniesla i modre z neba

jaja45
10. apr 2011

no ahojte dievcata ja som uspesne po porode mame krasnu Lucku 50 cm a 3580 g narodila sa cisarskym rezom 4.4 a chcem povedat, ze za tie 4 roky co som nebola vo vranovskej porodnici sa toho vela zmenilo , nemozem sa stazovat na jedinu vec, pristup lekarov vyborny, sestry ci uz z gyndy alebo z novorodeneckeho super dokonca vdaka nim plne dojcim co som pri prvej dcere nedojcila, izby fajn a strava sa tiez velmi zmenila, je to tam ok a chodia tam teraz rodit zeny aj z inych okresov ja som bola na izbe s michalovcankou a bola tam aj jedna zo Sobraniec a pochvalovali si , ze je to rozdiel oproti nemockam inde....

bobooo
10. apr 2011

@jaja45 gratulujem ku bambuľke len nech ste zdravé a veľa veľa trpezlivosti a hlavne mliečka 😀

sveva
11. apr 2011

@jaja45 gratulujem k bambuľke. Krásne meno ste vybrali 😉 Prajem veľa zdravia a dostatok mliečka. 😉

sunnygirl26
11. apr 2011

@jaja45 zmenilo sa dost, to je fakt...ani nevravim ako som bola prekvapena ja 🙂 starsieho som rodila este na "kopci" a to bolo uuuplne o niecom inom 🙂 akurat ked som bola teraz ja v nemocke, tak mi spolubyvajuca povedala, ze tych par dni pocas mojho pobytu som vystihla akurat nie najlepsiu stravu, ze dni pred tym bola ovela lepsia. co sa tyka sestriciek, je tak ako vravis, vsetky boli hrozne zlate 😀

mentoska
11. apr 2011

jaja45 aj ja blahozelam k drobcekovi, viem si predstavit kolko mas teraz doma radosti lebo ja sa neviem nasej nabazit sunnygirl26 aj tebe blahozelam k malickej a ako vidim mame tu same baby teraz
ohladom nemocnice priklanam sa na vasu stranu,ja som tiez bola spokojna teraz aj predtym,no teraz ma nastvaly navstevne hodiny a ta somarina co spravili s navstevami na nadstandartnych izbach,dufam,ze to uz zrusili

mentoska
11. apr 2011

inak som zabudla neviete preco mi to nechce dat ked chcem poslat niekomu odpoved?

sunnygirl26
12. apr 2011

@mentoska ja som s navstevami nemala ziadny problem. co sa stalo tebe? tiez som bola na nadstandartnej izbe...sice ma prekvapilo akurat to, ze cez tyzden boli navstevy len od 15.00 do 16.00, cize hodinku, ale po porode mi manzela pustili aj mimo, zostal so mnou takmer dve hodky a potom sa este vecer vratil aj s adriankom 😀....o niecom takom sa predtym dalo len snivat...ked si spomeniem na navstevy po prvom porode...strasne....jedno mini okienko a pri nom natlacenych asi 10 az 15 "spoluobcaniek"...jednoducho hroza...maleho som ani rozbaleneho poriadne nevidela, az doma ☹

mentoska
12. apr 2011

sunnygirl26 na nadstandartnej by mali byt navstevy kedykolvek za tebou niekto pride a nie len v urcenu hodinku, kazdy den a na izbach nie na chodbe pred dverami. Preto je to nadstandart, lebo manzel alebo hocikto iny by tam mohol byt aj cely den a nik by mu nemal nic povedat a nie presne o 16-nastej uz plasit navstevi prec aj to z chodby. Chod do Kosic alebo hoc kde inde a vsade to tak je a aj tu to tak bolo len teraz asi 2 mesiace dozadu si pan primar z vrchnou zmysleli,ze rusia navstevy na izbach.Asi chcu byt zaujimavy!

sveva
12. apr 2011

@mentoska a nebolo chrípkové vtedy???

mentoska
12. apr 2011

nie to je ich najnovsi vymysel,este aj doktorky z detskeho krutili hlavami

majka_k
12. apr 2011

Baby ktore ste chodili do rizikovej poradne do porodnici na kontroly to treba aj moc atd so sebou zobrat...a aj vas tam vysetrovali ( primar ) ?? ja idem zajtra na kontrolu a neviem ako mam prist ci pripravena ako na poradnu ( ci tam kukaju aj zo spodu 😅 ) alebo len skontroluje tem poroblem ktory bol ?? Normalne som z toho mimo...

fatmira
12. apr 2011

@majka_k chod tak pripravena, ako si chodila normalne na poradnu.. budu ti robit prietoky, aj ta kukne zospodu. a vysetri ta tam ten, kto bude mat prave sluzbu, nemusi byt primar... 😉

jaja45
13. apr 2011

KOCKY DAKUJEM ZA GRATULACIE.
MAJKA-K CHOD PRIPRAVENA TAK AKO ZVYCAJNE, LEN SA NEZLAKNI NIE JE TAM KABINKA NA PREZLECENIE,, LEN TAKA STOLICKA, KDE SI ODLOZIS NEZ VYLEZIES NA KOZICKU....

NO S TYMI NAVSTEVAMI JE TO PRAVDA, ALE JA SOM NEMALA PROBLEM CHODILI AJ NA IZBU, LEN TO NESMELI VYDIET TMAVSI SPOLUOBCANIA, LEBO SA HNED ROZCULOVALI ALE INAK V POHODE... A NEVIEM PRECO HOVORIA O NADSTANDARDE, KED NA TIE IZBY TERAZ DAVAJU KAZDU BIELU, PRETOZE POCERNEJSICH SA RODI VIAC A MUSIA ICH UZ DAVAT AJ NA TIE IZBY KDE DAKEDY BOL NORMALNY STANDARD.......

sunnygirl26
13. apr 2011

@mentoska no vies, nikto z rodiny uz par rokov nemal babo, tak som vobec nevedela ako to chodilo. ako som uz pisala, bola som rada aj za tie navstevy, ktore som mala oproti prvemu pobytu v porodnici. co sa tyka izieb, na nete pisu, ze maju vlastnu sprchu a chladnicku. izba vsak bola bola v bunkovom systeme a chladnicka len na chodbe.

sveva
13. apr 2011

@sunnygirl26 jedna izba je taká, že tam je chladnička a vlastná sprcha, dve izby sú spojené.
@jaja45 čo si ja pamätám tak vždy sa spoluobčania sťažovali, že niekto išiel na izbu, tam im sestričky povedali, že išli na platenú izbu a tam môžu mať návštevy kedy chcú.

bobooo
14. apr 2011

hm veľmi sa nezapájam ja som tu u nás nerodila...ale čo som bola v He tak sa nesťažujem, bola som na normálnej izbe a návševy som mala kedy prišli....dokonca švagor za mnou chodil každý deň o 22,30 pretože o desiatej končil v robote a mal to kúsok a naozaj bol pri mne každý večer a len som povedala že idem na chodbu a to bolo všetko 😅

sunnygirl26
15. apr 2011

@bobooo ja som tiez najprv rozmyslala, nad porodnicou v HE, ale potom som sa predsa len rozhodla pre VT. myslim, ze nemusim lutovat, lebo nebolo nic, s cim by som bola nejako extremne nespokojna 🙂

boba82
18. apr 2011

ahojte dievcata,

chcela by som Vas poprosit o informaciu. Tehulky, ktorym robili glukozovy test, robili vam ho u svojho gynekologa, alebo vas niekde poslali? Ak ano, kde? Mozu pisat aj baby z HE. Ide o to, ze uz niekolko rokov zijem v BA, chystam sa teraz na dlhsie obdobie domov do VT, som v 24tt, a na bud. tyzden ma caka glukozovy test. Problem je, ze nechce sa mi opat spat cestovat do Ba "len" kvoli tomu, tak zistujem, ci by mi ho bol ochotny urobit nejaky lekar, resp. sestricka aj vo VT. Mam aj vymenny listok na toto vysetrenie. len neviem ci mi ho urobi nejaky lekar, ked nemam u neho uzatvoreny zmluvny vztah...Neviete mi s tym pomoct?
Dakujem Vam za odpovede!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre