Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

sunnygirl26
25. júl 2011

@majka_k
@fatmira jejha....😀 vy ste to tu tak rozbehli za jeden den 🙂 normalne sa nestacim cudovat...

majka_k
25. júl 2011

@sunnygirl26 hehe, no snazime sa 😀

jachin
25. júl 2011

@majka_k nenechali si ma dlho, našťastie celý jún až do pôrodu som bola doma, tak sa mi polepšilo 😅 ten pruh neoperovali, a najbližších pár mesiacov ani nemôžu, tak sa trochu potrápim s bolesťou 😖
a my bývame na Rodinnej oblasti, takže ja vás asi stretnem len ked pôjdem za mužom do školy na bernoláčku 😅
alebo ak vy sa prejdete na takú dlhú prechádzku až na RO 😀

majka_k
25. júl 2011

@jachin dufam ze ste uz s malickym v poriadku ( az na ten pruh ) a ako? zvykate si na seba? nezastihli ta depky? 😅

fatmira
25. júl 2011

@sunnygirl26 noo uz niekto konecne musel 😅
@majka_k inak ja som mala po porode hrozne depky... 😒 som bola strasne slaba... potom som skoncila v nemocke bez maleho, to som cely cas prerevala 😢 ked som prisla domov, tak som bola taka slaba, ze som nevladala maleho vybrat z postielky, vziat ho na ruky, okupat nic 😠

jachin
25. júl 2011

@majka_k mna po príchode domov akurát nahnevala mamina so svokrou, stále tvrdili, že mám málo mlieka, malý je hladný, bola som z toho vystresovaná, prišla doktorka, aby sa na neho pozrela, či nie je dehydrovaný, odvážila ho...bolo všetko ok, zvykáme si na seba, len sa mi tiež zdá, že málo pije, ideme vo štvrtok na kontrolu, uvidíme či priberá, lebo fakt vyzerá, akoby bol stále hladný, ručičky strká stále do úst 😖

sunnygirl26
25. júl 2011

@fatmira fuha, to teda nezavidim ☹

fatmira
25. júl 2011

@sunnygirl26 to je uz davno zabudnute 😉

majka_k
25. júl 2011

@fatmira ja som mala nenormalne depky a hlavne z toho ze som nekojila, ja som prisla z porodky s totalne znicenymi bradavkami ze som len revala pri kojeni, a tak (najvacsia chyba moja) zacala odsavat a davat malej na flasu lebo som bola uz totalne na maslu z toho, kojila som na striedacku z jedneho - toho menej zdevastovaneho prsu ale malej to uz bolo malo tak som musela siahnut po Nutrilone no a mala ked si zvykla na flasu tak moj prsnik zacala cim dalej tym viac odmietat, k tomu sa pridruzil po tyzdni zapal prsnika takze totak vsetko zle... 😔 potom som uz aj to malo mlieka co som si odsala stratila ☹ a este aj to mi pomoho k depkam ze moj muz mi slubil ze bude aspon 4 dni so mnou doma ked pridem z porodnici, ale bol len prvy ten co ma priviezol a na nasledujuci uz nemohol ostat (debilny sef 😠 ) takze som revala ked isiel rano do roboty, jak prisiel na obed domou som zase revala ze nech neide , ze nech ostane s nami doma...no teraz ako o tom pisem sa mi to zda smiesne, ale vtedy? som myslela ze sa zblaznim, malicka bola zlatucka vtedy, to keby ona bola nejaka urevana, umrncana tak to by som si to asi fakt hodila 😅 ...... 😀 srandicky, ufff ale som sa rozpisala 😅

majka_k
25. júl 2011

@jachin a plnohodnotne kojis? to je dobre, ale nieje to zase vsetko, na mna stale vsetci kukali jak na neviem aku matku 😢 ze som prestala kojit, ale ked to nejde tak sa snad nezblaznim ...

fatmira
25. júl 2011

@majka_k ☹ ☹ ☹ ked si bola este v porodke, tak si neskusala sa popytat sestier, aby ti ukazali spravnu techniku kojenia? to je na tom najhorsie, ze ti tam hodia dieta, na a staraj sa..ako jasne, je to moje dieta, ja sa onho musim postarat, a som rada, ze to vo vt funguje tak, ze mas babo pri sebe na izbe..ale teoria je jedna a prax je druha vec.. mozes mat neviem kolko knih nastudovanych o kojeni, ked to nejde tak to nejde..v kazdej porodke by mala byt nejaka laktacna poradkyna, aby sa venovala kazdej mamicke, a ukazala spravnu techniku kojenia... my sme nastasie nemali s tym problem, maly sa hned krasne prisal a papa doteraz pekne. sak chuda bol hladny, ked ja som lezala na are a on chudacik kapalosik tam bol sam so sestrickami 😢 co som mala na izbe jednu mamicku, tiez jej neslo kojenie, mala sa jej nevedela prisat, potom druha co bola, tiez mala problemy, a ked to povedali sestrickam, tak tie na to, ze mamicky len prikladajte prikladajte.. ale keby povedali a ukazali ako, tak by ich to istotne nezabilo 😒 len na rychlo ukazovli ako sa prebaluje a to je vsetko 😒 si myslim, ze tomu kojeniu by mali venovat viac casu..
ja som tiez prve dni, uz ani neviem ako dlho to trvalo len revala.za kazdu hovadinu..proste niekto sa na mna krivo pozrel a ja reeeeev.. to bolo hormonmy, unavou... strasne ma mrzi, ze som nezazila to take poporodne stastie, strasne som sa na to tesila, na ten pocit.no neprislo to.. bolo to tym mojim otrasnym porodom...ale kazdym dnom mi to teraz drobec vynahradza, kazdym dnom som s nim stastnejsia a stastnejsia...
teraz nam to je take smiesne, ale vtedy?? ozaj bolo to o maslu... este dobre ze take deticky len spia a spia 😅

fatmira
25. júl 2011

@jachin take reci su ozaj povzbudzujuce..mas malo mlieka..mas slabe mlieko 😒 😠 pokial neplace, tak by nemal byt nejak hladny.. skus prikladat co najcastejsie, mliecko sa rozbehne, a potom sa upravi mnozstvo potrebam drobca 😉

majka_k
25. júl 2011

@fatmira no ved ze prisla raz jedna sestricka a vopchala jej moju cicku do pusy, a to bolo vsetko, ja som normalne par krat bola skoro s placom ze nemam mliecko a ze mala taha o dusu a place ze urcite je hladna ... a oni len ze prikladajte ... to su rady... 😖 ale uz na tom nic nezmenim budem vediet na buduce 😀 (ak nejake nabuduce bude 😅 ) ja co pocuvam tak skoro kazda ma nejaky problem s kojenim, a u mna bolo asi rozhodujuce to ze som mala sekciu a to sa potom velmi tazko spusta laktacia, jedna holka co so mnou bola na pooperacnej izbe - tak mala neuvritelne problemy. jej sa mala ani za svet neprisala a schudla strasne ale jej sa dievcatko narodilo 4200 g takze este ze tak ona toez len odsavala uz v porodnici a potom sa jej doma ihned stratilo mliecko, to ja som kojila aspon v nemocnici a aj doma chvilu, potom len odsavanie, ale nomalne fakt prvorodicka vyhukana zo vsetkeho, a trapi sa sama... 😒

majka_k
25. júl 2011

@fatmira ja co viem je len jedna laktacna poradkyna, sestricka Sofinkinej doktorky detskej ( nechcem menovat 😅 ) a to este som mala taku smolu ze ked som potrebovala pomoc tak ona bola zrovna na dovolenke ☹ takze sa darilo vtedy fakt 😔 😅

fatmira
25. júl 2011

@majka_k rady na nezaplatenie..sice ja som teraz jachin radila nech castejsie priklada 😅 len tu ide o tu techniku prilozenia.. mne maleho doniesla sestricka na aro, stiskla mi bradavku, (bolest neskutocna) prilozila maleho, pocuckal si asi tak minutku a uz mi ho brala prec.. a potom ma este raz na izbe sprcla, ze ho mam zle prilozeneho, ale nepovedala, co mam napravit 😅 ale tak maly cuckal a bol spokojny 😀
ale taka hlupost teraz.. neskusala si si este rozbehnut teraz mliecko nejak? ci mala uplne odmieta prsnik? lebo sak som citala, ze aj mamicky, ktore si adoptovali dieta, tak si rozbehli laktaciu 😅

fatmira
25. júl 2011

@majka_k ved ako sa hovori..ked se dari, ta se dari 😒

majka_k
25. júl 2011

@fatmira uz ani za svateho sa neprisaje to boli boje predtym - a to jeji mliecko tieklo do pusinky ze sa ani nemusela natrapit a aj tak nechcela - neviem preco, a tym ze nechcela sat tak som mala aj take slabe mliecko ze ked som si odsala 120 ml a ona ho vypila z flase tak o pol hodinku az hodinku bola hladna, a teraz ked davam umele tak nevypije ani 90 ml a je syta na 2,5 - 3 hodinky ... uz s tym asi teraz nic nenarobim ale ked budem mat druhe (nahodou 🙄 ) tak to budem kojit aj keby furiky padali 😀 😀 😀

fatmira
25. júl 2011

@majka_k to uz sa predtym dohodnes s laktacnou, aby poradila.. 😅

majka_k
25. júl 2011

@fatmira tak tak 🙂

majka_k
25. júl 2011

@fatmira dnes som bola na prechadzke okolo tretej som pozerala ci ta nezahliadnem náhodou 😀

fatmira
25. júl 2011

@majka_k jaaaaj, tak my nie sme teraz doma..sme na chate.. a doma budem az ked tak prvy augustovy tyzden a potom az koncom augusta.. 😉

majka_k
25. júl 2011

@fatmira hi hi 😀 😀 tak nic, mozno neskor 😅 takze dovolenkujete hej ? jak vam fajne 😵 😵 😵

sunnygirl26
25. júl 2011

@majka_k nemame tak nahodou rovnaku lekarku 🙂 aj nasa zlata sestricka je laktacna

fatmira
25. júl 2011

@majka_k hej take nieco 😵 no ja uz utekam spat, lebo vstavanie dnes rano bolo katastrofalne pre mna 😕 a predpokladam, ze uz aj Sofi spinka 😉
@sunnygirl26 baby a to aku mate detsku lekarku? napiste mi do IP...

majka_k
25. júl 2011

@fatmira spinka spinka 😵 dobru noc

majka_k
25. júl 2011

@sunnygirl26 😉 pravdepodobne mame, je to strasne mila osobka 😵

sunnygirl26
25. júl 2011

@majka_k
@fatmira dobru 🙂 tak snad to tu uz nezamrzne...zabludim sem kazdy den na kontrolu 😀 vo vranove az tak vela ludi nepoznam, tak aspon nieco

jachin
26. júl 2011

Ahojte, ja prikladám stále, v nemocnici som malého mala pri sebe na chvílu, lebo som ležala na tej pooperačnej celý čas, nemali miesto, tak ma nepreložili, tiež mi nikto neukázal ako ho krmiť, len jedna sestrička sa na mna vyziapala, že ho prikladám zle, raz ho priložila a potom tráp sa 😝 detskú doktorku som nevidela, nepoznala malého zdravotný stav, proste nemám dobré spomienky na nemocnicu... 😠
a inak aj sestrička u mojej dr. je laktačná poradkyna...no asi máme rovnaké doktorky 😀 😀 😀

fatmira
26. júl 2011

@majka_k dobra nebola.. bola hrozna.... 😒 drobec bol kazdu chvilu hore, (asi dalsie zubky) taka asi o druhej rano som ho supla medzi nas do postele a na podiv spal az do rana, teda klasika budicek o pl siestej 😀 ale vobec neviem ci bol prikryty, ci mu nebola zima..som spala jak zabita 😅
@sunnygirl26 tak to napodobne... teda nepoznam ziadne mamicky 😒 a s kamoskami sa neda bavit, o plienkach a o veciach tykajuce sa s miminkami 😕
@jachin nebola to nahodu taka trosku starsia, na mikado ostrihana bruneta??

jachin
26. júl 2011

@fatmira bola to taká nejaká...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre