Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

fatmira
23. aug 2011

@majka_k aj ja som videla..alebo v kociku nakup a dieta na rukach 😀 😀
ale zatial sa mu v kociku velmi paci, ked uz nevie co so sebou, sup do kocika a tam je ticho ako myska 🙂

majka_k
23. aug 2011

@fatmira to je dobre, podla mna ho to bude este drzat, ked sa mu teraz paci ...
joooj ja by som uz tak isla na prechadzku, ale zajtra ma byt tak horuco ako dnes, mozno sa podari do obedu ist, mozno smer kaufland 😀 kuknut ci nebudu mat este cini minis lebo dnes uz boli vypredané 😀

fatmira
23. aug 2011

@majka_k nechodis ked je teplo? my sme boli dnes dvakrat, doobedu a potom od pol siestej do siedmej.. a tiez potrebujem ist do kauflandu, sice kupila, by som to aj v meste, ale tam maju cokotwist ci ako sa to vola 😅
hej a som zabudla..vcera som bola vo family a veeeelke sklamanie 😠

majka_k
23. aug 2011

ja vecer velmi nechodim, to je muz doma z roboty ( prichadza okolo piatej ) tak sme bud doma alebo ideme do cemerneho do svokrovcov. ja chodim ked nieje horuco tak poobede, ked je tak ako teraz tak doobeda,ale dnes sme neboli lebo ( ako som uz pisala ) sme vstali az o pol desiatej 😅 😀 tak to uz by sme nestihali, lebo ranna hygiena, papkanie... to uz bolo pol jedenastej a o jedena stej chodi tato domou na obed, a dnes sme boli cez obed po tie vysledky...snad zajtra sa podari, lebo nam uz s malou zasibava doma, cely den to je úmor 😖

fatmira
23. aug 2011

@majka_k tak ja uz chlapa doma nemam, tak mozem chodit 😅 misko by nevydrzal cely den doma...bol by nervny.. neviem co budeme robit ked bude prsat..balkon mu bude musiet stacit 😅 😀

majka_k
23. aug 2011

@fatmira idem ja, do sprchy, prichystat pelech 😀 😀 , malej papkanie / dat papkat a spat ... dufam ze tejto noci nebude tak teplo, to sa nedalo spat...mala sa strasne prehadzovala 😕 dobru noc

fatmira
23. aug 2011

@majka_k idem aj ja, lebo rano ideme na poradnu konecne, som zvedava na tie miery modela 😀 dobru noc... 😉

fatmira
24. aug 2011

booooze dnes bolo ako horuco?? 😕 cez den nikde nikoho, az podvecer kazdy povyliazal 😀 😀

majka_k
24. aug 2011

@fatmira ja som bola akurat rano v kauflande a potom cely den doma, mi stacilo ked som vysla na balkon vyniest plienku tak des a hruza ... uz nech sa troska ochladi 😅 inac ako dopadla poradna? ako miery modela 😀 nesklamali 😵 ?

fatmira
24. aug 2011

@majka_k mali cini minis? 😉 horuco bolo, my sme sa od dr vratili o 11tej, ale tak dalo sa celkom, potom sme vysli von este o 5tej do 7mej ale bolo dusnooooo 😝
a miery modela? nooo 9650g a dlzku my nezmerala, tak musim sama doma zajtra..

majka_k
24. aug 2011

@fatmira nemali 😔 ... krááásne miery 😵 😵 😵
ja som bola okolo siestej na balkone vyzerat ci nepoprsi 😅 😅 hrooozne dusno bolo ... a bude aj taka noc ... des 😠

fatmira
24. aug 2011

@majka_k no miery ako sa na chlapa patri 😀
sedim v obyvke a pocujem vonku ako keby prsalo, ale to tie drbnute premnozene zelene svine buchaju na okno, neviem ci to kobylky su, ci co.. 😝

majka_k
24. aug 2011

@fatmira koniky ze vraj...ja som ich este nevidela, ale segra byva na Lucnej a vravela ze pravidelne kazdy vecer nahana po byte kopu konikov 😕 toto leto je nejake divne, koniky premnozene, osy premnozene ... to co je ?? 😅

fatmira
24. aug 2011

@majka_k my nastastie nenahanane, lebo mame sietky, ale su hnusne.... ved prid rano kuk na nas balkon, kolko ich tam bude zdochnutych... nechapem jak mozu byt premnozene, ked cez den skapu 😝

majka_k
24. aug 2011

@fatmira aj my mame sietky ... takze mame klud ale vazne som si ani nevsimla...ani na balkone nemame...nam sa zase premnozili nejake cervene chrobaky, pod vchodom ich mame ako nas...ate, idem ja do sprchy a spat, dobru noc 😉

fatmira
24. aug 2011

@majka_k dobru 😉

majka_k
28. aug 2011

Baby toto teplo ma asi znici... ☹ este ze dnes je uz znesitelnejsie 😅 a navyse posledne 3 dni mi asi niekto vymenil dieta 😕 vecere a noci su ovela horsie, asi to bude tym teplom ale mala uz skusa co moze a co na nas zabera, teraz sa naucila kricat ze : jajajajaaaaaaaj a tvari sa ako by sa stazovala 😀 rozkosna je pri tom ale ked je unavena tak ze nevie co so sebou a ako zaspat tak to uz sranda nieje 😒 , dnes som ju uspavala na 3 x a neviem co je to uz final alebo pokracujeme este . dufam ze teraz ked sa torchu ochladi tak sa to vrati do starych kolaji a Sofi bude tak krasne spinkat ako predtym 😅

fatmira
28. aug 2011

@majka_k teplo je otrasne, ale dnes ako som isla rano o 8mej do kauflandu, tak bolo fajneeee, maly mal az mikinku, fajny vzduch 🙂
o nociach si mozme nieco povedat...uz to ani nepocitam kolkokrat je na cicke, lebo spi so mnou, nevladala by som ho tolkokrat prekladat 😒 a uz uspavame aj my... ale len lezim pri nom, v postielke ho na lopatky nepolozim... hm... co sa to s tymi nasimi ratolestami ale deje?? 😀

majka_k
28. aug 2011

@fatmira mi hovor 😕 dufam ze sa to vsetko vrati do starych kolaji... my sme dnes boli poobede v cemernom a normalne o tretej bolo fajne, z bytu to vyzeralo ze je fest horuco ale nie, bolo veeeelmi prijemne, sme boli na dvore cely cas...parada 😵 dufam ze take teploty ake boli cez tyzden uz nebudu 😠 mala mi spala len v body tielkovom a aj to sa prehadzovala a bola stale smadna...uvidime ako dnes, vyzera to ze je sviezo vonku....

fatmira
28. aug 2011

@majka_k no tak to dufam, ze sa vrati 😅 dnes sa misiak ani sam zahrat nevedel, som nechapala, stale som musela byt pri nom, ked som ukazovala hracky, vsetko odhadzoval, nervacil sa, som nechapala normalne.. len v kociku je kludny...neviem co to za obdobie teraz mame.. 😅 ale inak je to moje zlaticko 😀
teraz je fajne v byte, konecne sa da aj dychat normalne, drobec spi, spoteny nieje, takze optimalne pocasie 😉

fatmira
28. aug 2011

@majka_k pekne sa sofi rozhovorila, milujem to, ked sa deti akoze "stazuju" 😉

majka_k
28. aug 2011

@fatmira no to hej 😀 ona vie aj take ze : ne 😀 , de 😀 . och 😀 - to vtedy ked ju dam na brusko a sa trapi tak same och och och,aj u doktorky jak sme boli tak sa smiala doktorka ze to je ale trapenie ( ona lubi byt na brusku ) sa z nej sulam 😀 😀 😀
no a obdobie je to fakt divne, inac cez den je to v pohode ale vacsinou vtedy je taka podrazdena ked sme niekde inde ako doma a porusujeme rytmus spankovy aj papaci tak potom ona neviem nabehnut na svoj cas a je nervozna vtedy. preto aj vcera taka bola vecer ( sme boli toez v cemernom u svokrovcov ) aj dnes, a aj zajtra tam ideme, takze ocakavam zase trapenie vecer, lebo svokra len ze ona ju bude voit v kociku ( bud na dvore alebo doma na chodbe ) a je jedno ci sofi tesne predtym doma spala alebo nie, samozrejme malu ked niekto vozi tak ona zaspi to je normaln, ale potom ma porusene vsetko a nevieme s nou rady niekedy... ale co narobim je to ich prve vnuca a oni sa z nej vytesuju ... ale niekedy mam trochen nervy 🙄

fatmira
28. aug 2011

@majka_k tak skus povedat svokre, ze nech sa s nou inac pohra, ako len kocikovat stale, lebo potom jasne ked je prespata,tak sa tazsie vecer zaspava a aj ten nocny spanok je o nicom 😒 ja som stale miskovi naplanovala den tak, aby o osmej som uz mala pokoj od neho a on aby si uz fajne v postielke odfukoval..ale jasnacka, ked bol maly sa to nedalo... ono to vyznie hnusne, ze pokoj, ale ked od rana do vecera sa mu venujem, stale na neho hovorim, stale za nim lietam, vlastne, vzdy sa vsetko toci len okolo neho 😀

majka_k
28. aug 2011

@fatmira ja ti rozumiem 😉 aj ja si to doma takto planujem, a malu uz nedavam spat od siestej lebo o pol psmej kupkame, potom paplame a potom si krasne zalomi spinkat, ale muz ze preco ju nedas spat ked mrnci ( okolo siestej - siedmej ) - to su chlapi 😀 len spinkat aby bol klud aj cez den, ja sa s malou aj zahram, ponosim, posalim aby mala nejaky program a nie stale len spat, sak ona uz bude mat tri mesiace, tak nemoze stale len spat, ale ja som mu to uz par krat "vysvetlila" tak uz chape, takze musim asi to iste urobit aj u svokrovcov ...
ja inac neznasam take reci ... ako : ona je urcite hladna - nedaju ti papkat co? 🙄 ( sofi si stale cuca rucky a vlastne vsetko co jej pride pod ruky ) ,alebo: ked place : bili ta ? hej? oni dostanu ... 🙄 , malej sa casto cka... tak : nedaju ti cajiku napit sa ? 🙄 mna ide picnut ked pocujem take pridebilne reci ... to si len do jazyka kusem lebo nervy mam ... to su take srarobile poznamky starych ludi ale mna ide roztrhnut ked to pocujem, samozrejme oni to nemyslia vazne ale predsa mna ide trafit ... minule som sa o tom rozpravala s kamoskou tak presne to iste mi povedala ze skoro par krat vybuchla ... 😖

fatmira
28. aug 2011

@majka_k super prispevok, som sa aj zasmiala.. to aj moj chlap, ze " a kedy uz pojde spinkat?" noo my uz nemame malinke babo, spinka tak 2-3 x denne a to vobec nie dlho.. len on sa s nim nevie tak zahrat ako ja, co ma aj dost mrzi, ale je to aj tym, ze nie je nauceny na male deti a tym, ze nie je stale doma 😒 😠 alebo sa zobudi, napapa si, trosku si cuchne ocka a uz pocujem, ze "mamkaaa, daj ho spinkat, je uz unaveny, cucha si ocka" 😀 😀 ja uz viem, ako sa budu hrat ked bude starsi: na ladovych medvedov 😀 teda len tatino, misko to bude isto bojkotovat 😀
a to tusim vsetky svokry su rovnake... teda tie ich reci 😅 milujeeeeem ich 😀 napr. vidis misko, babka ti kupila pribinacika a mamka ti ho nechce dat, mamka je skupa, bla bla bla.. pri tom som uz chytila riadne nervy a do jazyka som nezakusla.. ved ako potom budem ja vyzerat pred svojim synom, ked uz tomu bude chapat a ona bude take kecat? ako najhorsia matka na svete, ktora mu neda pribinaka? alebo hocico ine? jaaaj az nervy som chytila, ked som si na to spomenula 😠 😅

majka_k
28. aug 2011

@fatmira 😀 😀 😀 😀 tak teraz som sa aj ja zasmiala, ako keby si pisala o nas 😀 😀 s tym suchanim ociek napodobne, to aj moj otec ( byva s nami ) rano do ruzova vysinkane prideme do obyvky, dam malu sadnut do kresla a idem si porobit ... postel, zuby... tak stale pride otec ku nej a rozprava na nu a ona samozjeme zíva este a sucha oci ...tak uz na mna krici ze ona by spinkala... 😀 😀 😀 to su asi vseobecne vsetci chlapi takí 😅 a aj s tym hranim na ladovych mevedov mas pravdu, moj muz stale ked ho budim cez víkend aby prisiel ku malej ze potrebujem ist do obchodu alebo varit...tak ze : dones ju tu ku mne na postel, ja ju postrazim 😀 😀 moj muz spi tak tvrdo a tak rychlo dokaze zaspat ze aj keby sa mala parala na celu bytovku tak sa nezobudi ... 🙂 on tiez nieje zvyknuty na deti, on vlastne take babatko este ani nevidel, az sofi tak bol z toho trosku vypleskany, ale snazi sa 😀 😀 😀 sa z neho niekedy smejem normalne...

fatmira
28. aug 2011

@majka_k sakra, to fakt su tí chlapi rovnakí.. asi uz prestanem na toho svojho uz tolko hundrat 😀 😀 😀 by boli najradsej, keby deti len spali, papali, spali papali, spali a tak dookola, aby prebalovat netrebalo, kupat, hrat sa nic 😅
ja ked potrebujem daco porobit a dam chlapovi maleho na deku, tak on si k nemu lahne, ze pod syncek ideme sa hrat, pridem za chvilku, tak bud obaja kukaju telku 😀 alebo on spi a misko si robi co chce 😠 😅 tak to radsej vyzeniem von kocikovat, a najlepsie bolo, ked bolo take leto ze vselijake aj chladnejsie, tak mi zahlasil, ze on s nim von nejde, ze ved aka zima tam je... tak v zime by chudak asi stale zavrety doma bol..
joooj tato tema je na dlho, keby to citali, tak by nam dali, ze ich ohovarame...ale idem uz spat, lebo sak skoro rano budicek 😅

majka_k
28. aug 2011

@fatmira presne tak 😉
tak dobru noc, aj ja idem malej dat papkat bo sa prehadzuje uz, a spat ... 😵

fatmira
29. aug 2011

@majka_k tak ako dneska dopadla navsteva? svokra kocikovala?

majka_k
29. aug 2011

@fatmira ahojky, jasne 😅 boli sme doobedu u nich varit leco tak kocikovala po dovre ... mala samozrejme zaspala 😀 a okolo obeda sme isli na domasu lebo manzelov ujo tam opravuje chatu, tak zaspala v aute, aj cely cas jak sme tam boli tak spala lebo svokra ju zo zaujmom kolisala na gauci v autosedacke tak nemala sancu sa zobudit, az na konci jak sme odchadzali tak sa zobudila. ale na ceste spat samozrejme zaspala a zobudila sa az v cemernom, tak si vravim ze uz nebde spat az do vecera, ale nie svokra, daj mi ju do kocika ja ju povozim tak snad zaspi... 😠 (ako keby nespala pol dna ) tak uz som nevydrzala...a vravim, ziadne kocikovanie a spanie, sak nemoze furt len spat, kto s nou vecer poradi??? tak uz bol klud, mam niekedy aj vycitky lebo moja svokra je po porazke 😔 minule leto tak ona by len kocikovala lebo ju velmi jej nechceme davat na ruky aby jej nevypadla, ale aj tak si ju pyta, teraz som tu pisala do jednej temy ze ci som normalna ze mam blok v hlave a nechcem jej ju dat lebo sa bojim ☹ co myslis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre