Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

fatmira
18. sep 2011

@majka_k ved uvidis 🙂 ja som sa tam strasne rozplyvala nad dievcenskymi 😀

majka_k
18. sep 2011

@fatmira ale to su typizovane nie ? su aj origoš na moj kociar ?

fatmira
18. sep 2011
fatmira
18. sep 2011

@majka_k to jej musis napisat a opytat sa jej, ci usije aj na tvoj typ kocika, alebo vam bude pasovat nejaka univerzalna.. jaj jej idem tiez pisat, lebo ta pasikava je pre Jane, tak ci mi usije aj na moj koc .. a + este k tomu idem objednat nanoznik, lebo ten nemam...

majka_k
18. sep 2011

@fatmira juuuuuj toto je fakt kráááásne...si ma teraz nainfikovala 😀 budem obkukavat 😉

majka_k
18. sep 2011

@fatmira aha tak pokukam, pocitam a uvidim 😉

fatmira
18. sep 2011

@majka_k som sa do nej zamilovala. 😀 tak obkukuj, ja uz idem konecne objednat, lebo sa nerozhybem ai do rana 😅
inak maly ma neskutocne mamickovske obdobie..som sa sla sprchovat, tak on samozrejme, ze radar nastaveny a hned rev, mama mu sla dat cumel, tak ani usta nechcel otvorit, pozeral na nu jak puk, tak som mokra vybehla zo sprchy, som mu dala cumlik, idem naspat a som sa na chodbe natiahla jak zaba 😠 😠 😠 noha ma riadne boli 😒 no a misko sa zlakol toho rachotu, tak zas rev, ked som si s nim lahla na postel hned zaspal, ked som ho prelozila do postielky, oci otvorene, tak zase na postel, a tak sme skusali prekladat a uspavat... tak dnesnu noc vidim biednu, a to za cely den naspal len jednu hodku 😅

majka_k
18. sep 2011

@fatmira joooj to ma mrzi ze si fukla 😅 , davaj pozor...
zlaty Misko sak chlapci su taki maminkini maznacikovia 😵 tak on je tiez do teba 😀 😀 😀

fatmira
18. sep 2011

@majka_k sikovna som, co narobim 😀
som zvedava jak na tatina bude reagovat, ked pride domov 😅

majka_k
18. sep 2011

@fatmira po akej dobe pride?
boze ja som po veceroch nejaka odnata, o deviatej uz mi viecka padaju 😔 , a to mi sofi v noci vstava na papkanie len raz, max niekedy 2x, a ja spom cim dalej viac a viac unavena...to co? 😕
zajtra sa chystam so segrou do mesta, ideme obkukat ciapocky 😀 😀
dufam ze nebude prsat 😝

majka_k
18. sep 2011

@fatmira a uz aj idem spat, teda este rychlo do sprchy kym sa mala zobudi a napapat a potom spat 😀
dobru noc 😉

fatmira
18. sep 2011

@majka_k nooo uz je prec mesiac...a mozno bude este take 2 tyzdne 😒 😠
ja by som tak rada, o deviatej lahla a zaspala ale mne sa nedaaaaaa... a to som hore od siestej rana..cez den nemam problem si pospat, ale skoro vecer sa mi jednoducho neda... 😒
Dobru noc 😉

majka_k
20. sep 2011

@fatmira som sa normalne namotala na tie vlozky do kocikov 😀 😀 , ja som sa zamilovala do tejto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=45598906&tab=6 😵 😵 😵 som im vcera pisala ze ci sa da aj no moj kocik takato usit, no zatial sa neozvali... 😕

fatmira
20. sep 2011

@majka_k vidis? mala som tu co ukazat 😀 no ja som straaaaaasne smutna 😒 lebo tu pasikavu co som si vybrala, tak nema.. tak hladam nejaku inu.. 😅
a pocuj, ak by ti napisala, ze ti usije, tak by sme mohli objednat spolu, tak usterime na postovnom, lebo z ciech na sk to stoji az 198korun 😖

majka_k
20. sep 2011

@fatmira jasne objedname, ale tiez tomu nedavam velku nadej... ☹ uvidim, uz som nasla aj dalsie co siju a maju aj univerzalne ale nie take pekne, tak uvidim co odpise a pokukam potom este nieco, a ona ti napisala ze ti vobec vedia usit na tvoj kocik? alebo len tak ides hladat a ked sa ti nieco zapaci tak sa znovu opytas ci vie taku usit na tvoj typ?

majka_k
20. sep 2011

@fatmira mimochodom mam otazocku na teba, odkedy davas Miskovi prikrmy? a s cim si zacinala, a varis si ich alebo kupujes?

fatmira
20. sep 2011

@majka_k no ja som jej pisala, lebo ja v prvom rade potrebujem nanoznik a popritom objednam aj vlozku 😀 a na moj kocik sije, tak to nie je problem..ale ja si myslim skor, ak by na tvoj koc nesila, a dala by si jej nejake rozmery, ake ma sportova cast + kde su tie popruhy, tak by to bolo lepsie ako univerzal, lebo ten sediet nemusi 😒

fatmira
20. sep 2011

@fatmira miska prikrmujem od piateho mesiaca, zacinala som klasika mrkvicka asi 3 dni a potom som ktomu pridavala napr zemiacik, brokolicu, kalerab, karfiol cuketu atd.. a od piateho mesiaca mu varim kazdy den 😀

majka_k
20. sep 2011

@fatmira a mrkvicku a potom mrkvicku s tymi pridavkami ( zemiak...) si varila alebo si kupovala? a ked varis tak kazdy den alebo aj na viac dni a das do chladnicky a potom len zohrejes?

fatmira
20. sep 2011

@majka_k presne tak, a potom mozes aj bez mrkvicky napr. zemiak + brokolica...dava sa najskor mrkvicka, lebo je taka sladsia, ked sa uvari... obedy mu varim, mne sa tie z obchodu hnusia nejak... ked som mu davala mixovane kasicky, tak som varila kazdy den, ale teraz co uz papa take "normalne" jedlo, tak navarim na 2 dni..

majka_k
20. sep 2011

@fatmira aha, ja sa chcem opytat dr ze od kedy mozem zacat, lebo o chvilu mame ukonceny 4 mesiac, chcela by som vyskusat ze co s tym bude mala robit 😀 uvidim co povie dr ci este mam cakat alebo uz mozem skusat 😅 uvidim ako budem stihat a ako malej bude chutit, urcite chcem vyskusat aj doma uvarene aj kupovane ... co jej bude viacej chutit tak potom s tym budem pokracovat...bud varit 😝 😅 alebo kupovat 😎 😅

fatmira
20. sep 2011

@majka_k pockaj si na ukonceny 5ty mesiac, nemas sa kam ponahlat 🙂 este si budes neskor hovorit, ake to bolo jednoduche krmenie mlieckom a nie piplacka s lyzickou 😀
dufam, ze jej bude chutit 🙂 ja som len raz kupila hotove, ale mne to smrdelo, maly tiez nosom ohrnal, tak som radsej ani ine nekupovala 😅

majka_k
20. sep 2011

@fatmira ja si tiez myslim ze niet sa kam ponahlat...uvidim, mala papka ako vranka 😒 malicko, mala by vypit ( podla toho co je na mlicku napisane ) uz 180 ml a pije mi cez den horko tazko 90 ml a v noci vypije 120 ml. neviem ci mam povedat dr, mozno jej ten nutrilon nechuti alebo...ja by som aj tak chcela prejst na sunar - samozrejme ked jej nebude robit sarapatu 😖

fatmira
20. sep 2011

@majka_k urcite povedz dr, ale pokial ti pribera pekne, tak si myslim ze to nie je problem, ved ona je aj taka drobunka 😉
ja som mala spravne zacat od siesteho mesiaca, lebo misko je kojeny, ale zacala som o mesiac skor z toho dovodu, lebo jednak bol vacsi na svoj vek a velakrat na den cickal a druha vec, to mi dr vravela, ze cim skor zacnes s lyzickou, tym si skor na nu zvykne a nauci sa potravu pekne papat.. a musim povedat, ze my sme od zaciatku s tym nemali problem, nevypluval mi to,ale pekne papal..

majka_k
20. sep 2011

@fatmira ved to ze ja si neviem predstavitt ze takx mrňus bude papat lyzičkou 😅 ale ked ona sa tak straaaasne lakomi ked my s muzom jeme 😕 normalne az nervy ma ze jej nedame 😀 😀

fatmira
20. sep 2011

@majka_k noooo to bol tiez jeden z dovodov 😀 ja som vtedy jedla normalne potajomky 😅 a aj teraz ked papame spolu a vidi , ze mam nieco ine jak on, tak koniec sveta 😀
no a mrnus bol aj nejak na lyzicku nauceny, lebo vigantol kazdy den, plus vtedy som 3x denne zelezo davala, tak pekne pusinku otvaral.. a aj teraz co mu davam cebion, tak sa zalizuje a kuka na mna ze este mama daj 😀

majka_k
20. sep 2011

@fatmira 😀 😀 tak to ste mali bez problemov 😉 dofam ze nas nejake "komplikacie" obijdu 😅 ja sa aj tesim na papkanie lyzickou 😎 bude aspon zmena nielen pre malu 😅 😀 😀

fatmira
20. sep 2011

@majka_k ma to nieco do seba, uz z nej bude velka slecna, ked tak bude papat 🙂
najzlatsi je, ked uz proste nechce jest obed, zatovori pusinku, neotovri ju ani za nic ked drzim lyzicku, kruti hlavkou, ale ked vytiahnem chrumku kukuricnu, tak to hned natahuje ruku a az mlaska, ako by si dal 😅

majka_k
20. sep 2011

@fatmira 😀 😵 zláááty misulko 😵 , moja mala od narodenia ma zvyk ked nechce papat uz ta vystrci jazyk a hotovo, uz jej do pusi nic nedam 😅 a toto robi dodnes, my sme sa normalne smiali ze toto este asi nikto nevidel ze take babatko take robi 😀 😀 😀

fatmira
20. sep 2011

@majka_k tak to asi budete mat s lyzickou pestre 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre