Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

majka_k
30. sep 2011

@fatmira ja neviem ja som skoro vypustila vonku na chodbe, este ked sme cakali, ale ked sme vosli dnu tak proste mi to tak prislo ze musi to byt a je to pre jej dobro ( teda pevne dufam 😅 ) tak som sa voci tomu nejak obrnila ci co a uz som len potom malu ratovala a utisovala, my mame ale taku strasne milu sestricku ze to bolo take ludske 😉

majka_k
30. sep 2011

@fatmira ta co, sa mu nieco snivalo 😕 ?

fatmira
30. sep 2011

@majka_k ja som ho ani nedokazala drzat nic..chapes? vlastne dieta ..som asi slaba povaha 😒 ☹ len potom som rychlo k nemu pribehla..nastastie plakal minimalne..a ta slza, to asi preto, ze to tak statocne zvladol 🙂

neviem ci sa mu snivalo..ale toto robi v poslednom case casto...

majka_k
30. sep 2011

@fatmira no mne je furt zle len predtym , to aj ked sme boli na rizikovej, tak tam deticky tesne predtym ako vychadzali vonku tak straaasne plakali 😢 a aj ked vysli 😢 😢 a vies, ked tam stojis a cakas 2 hodiny a vidis to tak som mala srdce az v ri...ti 😔 🤐 ale potom ked uz sme boli dnu my tak nejak pohoda...ja som taka aj v zivote, ja sa dopredu obavam a strachujem a placem aj ked este nic neviem...to ma na mna muz nervy niekedy ze sa k naco sa nervujem ked neviem ako to dopadne ...

fatmira
30. sep 2011

@majka_k no co, moc to prezivame.. s tym oni nic uz neurobia 😅

majka_k
30. sep 2011

@fatmira no sme mamy my to úúúúúplne inac prezivame, a ak sa nieco tyka dietatka tak duplom 😉

fatmira
30. sep 2011

@majka_k tak to urcite..akurat dnes som vravela poldovi, ze jak sa tesim, ze pride domov, ze aspon trosku ho pobavi, pokocikuje 😉 no uvidim ci sa bude mat k cinu 😅 a dnes mi navrhol, ze mam rozmyslat ci nechcem ist v zime na mesiac do holand..neviem..co tam budem robit??

majka_k
30. sep 2011

@fatmira waaaaw, ja by som isla, vlastne ja ta obdivujem ze dokazete takto fungovat, ze ty si tu sama s malym a muz chodi prec pracovat, my sme s mojim od kedy sa pozname denno denne spolu, ja si neviem predstavit ze by mal ist prec precovat 😒 ale to je asi sila zvyku, ja som na muzovi zavisla, on na mne ani nie ☹ aspon si myslim alebo ja som na nom viac zavisla ako on na mne ale tak to bolo od zaciatku ... on ked isiel na par dni na sluzobku tak ja som plakala ako mala 😅 ... ale ak by sa mi naskytla tala moznost v tvojom pripade ihned idem, no ale je pravda ze ked je muz cely den v robote tak zase sama v cudzej krajine ... no nic moc 😕 😅

fatmira
30. sep 2011

@majka_k o zvyku to urcite nie je 😒 na to sa zvyknut jednoducho neda.... my takto v podstate fungujeme od zaciatku, len s tym rozdielom, ze predtym som s nim chodila cez leto do holand a niekedy v jari.. boli sme viac spolu.. teraz je to viac o tych slzach 😒 a neviem.budem tuho rozmyslat... tam to v podstate poznam, ale aj tak,,,cely den sama s krpcom, tu aspon vyjdem von a nejake tvare poznam... + moje jazykove znalosti su na bode mrazu tym ze nekomunikujem..si pamatam ked som chodila do holand, som nemala problem a teraz? sa uz aj hanbim 😅 a este co s drobcom spravi taka cesta, a zmena prostredia 😔
a preco si myslis, ze si viac zavisla na muzovi ako on na tebe??

majka_k
30. sep 2011

@fatmira neviem, ja som taka divna, u mna je to tak ze ja ked som niekde na navsteve alebo vonku tak ja na neho myslim a viem ze vtedy a vtedy uz bude doma z roboty tak sa snazim byt uz doma a cakat na neho ako poslusna zenuska 😅 😀 proste mne chyba a tesim sa na neho kazdy den, ale to robi materska, som doma s malou sama a tak je normalne ze na neho cakam ako na spasenie 😀 😀 ale on nema problem ist za kamosom ( skoro kazdy den chodi lebo on fajci a sme sa tak dohodli ze ked sa mala narodi tak ze doma na balkone uz nebude ) tak chodi na benzinku do cemerneho s kamosom pokecat a pofajcit. a on nema problem tam byt aj 2 hodiny hoci vie ze ja som doma s malou a cakame na neho...a hoci aj sa dohodneme ze pojde na hodinku tak trci tam dlllho, kym ja nechytim nervy a nezavolam mu ze ci to mysli vazne ze ked sme sa raz dohodli a ze slubil ze bude malu uspavat... ale to as som ja divna asi... 😅 😕 😝

fatmira
30. sep 2011

@majka_k si ma pobavila, lebo to sme potom asi obe divne.. a to som si uz faaaaakt myslela, ze som cudna 😀 😅 ale u nas to robi nie len materska, ale aj to, ze nie sme kazdy den spolu, tak to som nanho hakliva este viac 😕 ja mam niekedy pocit, ze myslim nanho nonstop a on si len tak niekedy spomenie 😔 a mozno sa mylim neviem.. ked je doma, tak sa snazime chodit vsade spolu a ak sa nepodari, tak to vyvolavam, ze nech uz ide domov, kde tolko trci 😀
pocuj a neches obnovit fajcenie na balkone??? tak by bol doma hned 😅

fatmira
30. sep 2011

a nehovoriac o tom, ake si viem robit nervy ked je tam... 😠 teraz co je tam, tak som uz schudla 2,5kg 😒

majka_k
30. sep 2011

@fatmira 😀 tak som rada, ze sme aspon dve a myslim ze keby tu boli ine dievacata tak asi nam daju za pravdu 😉
a fajcenie neobnovim 🤐 , to takto robil aj ked mohol fajcit na balkone - aj tak chodil kazdy den na benzinku, uz som so neho poddzubovala ze asi nejaka pekna benzinarka tam predava alebo co... 😀 😀 😀 😅 ale o chvilu uz bude vonku taka kosa ze sa mu nebude chciet casto chodit 😎 😀 😀 bude so mnou domka pekne vysedavat 😀 😀 😀 😀 😅

fatmira
30. sep 2011

@majka_k no neviem ci vsetky.. 😅 mam kopu kamosiek, co to tak neprezivaju 😀 preto som si myslela ze som uz vadna 😀 ale vdaka tebe uz to nie je az take hrozne 😀 😀
jasne, kasli na to, doraz je tu zima a budete spolu pekne v teplucku.. a v nasom pripade doraz je tu zima, a chlap viac v holandsku 😔
no nic, idem spat, tak dobru noc 😉

majka_k
30. sep 2011

@fatmira 😒
dobru noc aj ja uz idem 😉

fatmira
1. okt 2011

@majka_k myslis, ze sa mu tak dnes spalo pohodlne? takto mu sofi radila?? 😅

majka_k
1. okt 2011

@fatmira 😀 😀 zlatusik Misko cmuk, jaky je zlatucky, ano ano ano takto to mame aj my doma,aj ritku takto vypuluje 😀 😀 asi mu to fakt poradila 😀

fatmira
1. okt 2011

@majka_k lebo predtym to vooooobec nerobil...sofi je mala potvorka 🙂 🙂 🙂 a samoska ze aj teraz spi na brusku, ved ako inak 😅

majka_k
1. okt 2011

@fatmira 😅 😀 sofi este na do´boku a uz viac ako pol hodku, sa cudujem, ale ona sa coskoro prevrati 😉
a nespinka ti teraz pokojnejsie? lepsie? dlhsie? sofi odkedy spi na brusko tak spinkaa ovela lepsie... 🙂

fatmira
1. okt 2011

@majka_k ak je lepsie vstavat za noc 10x nez 15x tak ano 😀 😀 😀

majka_k
1. okt 2011

@fatmira 😅 no to neviem ale mysli ze lepsie... ty vstavas 10 x za noc??? jeeeeemine, to som tolko nevstavala noi ked bola sofi uplne malinka, a misko je hladny alebo len tak zo zvyku? asi chce citit tvoju blizkost nie? lebo inac by nemal tak casto vstavat...ja si to neviem predstavit, tak ty sa vobec vyspis? ked si tak casto hore a aj rano tak skoro musis vstavat 😨 my papame len raz v noci, dnes sa sofi zobulila o siedmej 😖 a to som si s nou uz o deviatej musela lahnut aj ja lebo som bola ako s mechom udreta 😀 😀

fatmira
1. okt 2011

@majka_k ja to uz radsej ani nepocitam..vzdy si vravim, ze si zavediem zosit a vzdy ked vstanem, urobim ciarku, ale to sa bojim, zeby ma hned rano z toho porazilo 😅 ale co si..nepapa tolkokrat, vyberiem na postel, potiahne si 3x otoci sa mi chrbtom a spinka.. 😔 a to prekladanie do postielky, ach jaj.. ano, kontroluje ma, maly kontrolor... 😀 dnes som sa od neho nemohla ani pohnut.. mamkac maly 😀
vies o kolkej sme mali dnes budicek? no 3x hadaj.. 😅

majka_k
1. okt 2011

@fatmira 😒 no nezavidim, snad sa to zmeni ... a keby spal s tebou v posteli? ja viem ze ste mali nehodu ale nejak by ste si to tam mohli zariadit tak aby nespadol...ja by som to asi nzvladala tak ako ty a este ked ani muza doma nemas tak to by som ho urcite nedavala tolko krat do postielky,,,to by som ho nechala spat pri mne. ja mam totizto taky deformovany spanok ze ja pocujem aj to ako moj muz dycha a aj ked sa sofi v postielke len šuchne 😅 takze ja mam malu celu noc podvedome pod kontrolou 😎 😉

fatmira
1. okt 2011

@majka_k ved spinka..od takej 3tej je uz so mnou na posteli, ale to je take spanie, ze je na mne nalepeny a ja sa ani pohnut nemozem, ani otocit nic.. a ja som si uz nejak na to zvkyla, sa nevyspat 😅 😕

majka_k
1. okt 2011

@fatmira no hej 😅 , a to takto spinka od narodenia?

fatmira
1. okt 2011

@majka_k ale nieeeee, to by som bola zrela asi na psychiatriu 😀 😀 ked bol mensi spinkal ukazkovo.. ked bol uplne ze malinky, tak sa niekedy vobec v noci nezobudil, potom len raz..pamatam sa, ako som sa rano zobudila a hned sa doma chvalila, ze ake ja mam uzasne dieta, ze sa zobudi len raz a to o 4tej 😎 ako uzasny je stale, moje zlaticko, 🙂 len to spinkanie sa nam pokaslalo, ked mal cca 8 mesiacov...

majka_k
1. okt 2011

@fatmira jéééé 😅 takze mozme aj my ocakavat? ale co som citala nejake prispevka tak to take problemiky maju vacsinou mamicky co koja...tak snad sa nam to nepokasle 😅

fatmira
1. okt 2011

@majka_k hej, no a presne v takom obdobi sa to prejavuje 😅 vtedy sa zacal aj mamkovat, nemohla som ist nikde aby na mna nevidel, zacal ma tak v noci "kontrolovat"

majka_k
1. okt 2011

@fatmira no uvidime, co ma prist pride a ked pride tak budeme bojovat 😀 😀 😀 co ine nam zostane, sak len jedno dietatko mame tak vsetko pre neho nie? 😵 😵 😵

fatmira
1. okt 2011

@majka_k no ved jasne,ja zatial s tym nebojujem, cakam, ze to samo prejde 😅 ale nie, mala som take myslienky, ze ved ty pockaj, ked tato pride domov, budu spat spolu, ja v inej izbe a ze ho pridem fakt len 2x za noc nakojit...lenze potom som si precitala clanok od jednej laktacnej poradkyne, takze to je totalna blbost, ze potrebuej ma citit, je na mna zvyknuty, tak mu doprajem nie? 😔 😵
no ved hej, a mozno len pri jednom ostaneme..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre