Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

fatmira
5. sep 2011

hej a dnes som skocila do toho tesca, mali aj 4ky uz, tak som vzala 2baliky + este teplaky.. 😉

majka_k
5. sep 2011

@fatmira tak fajn, Maltofer mi odporucila aj moja segra, ze jej deticky ho brali a ze ziadne problemy ... no neviem naco predpisujuu tieto Aktiferrin ked su blbééé 😠
joooooj dufam ze zajtra zvladneme bez problemov ockovanie a hlavne ze nebudu ziadne komplikacie...nieco som citala ( ja koza neviem naco ... ☹ teraz mam obavy ale je to zakonom povinne ockovanie ☹ )

majka_k
5. sep 2011

@fatmira my sa chystame s muzom zajtra asi este doobedu lebo potom asi uz nebudem moct ked malu budu boliet nozicky, dufam ze budu mat 3-jky...

fatmira
5. sep 2011

@majka_k budem na vas zajtra mysliet.. nemala si radsej nic citat..lebo ja tiez hladam same somariny a potom ani zaspat nemozem, az sa mi sniva o tom.. hej je to zakonom povinne ockovanie, ale da sa odmietnut, len musis zaplatit pokutu.... ja som v podstate za tie povinne ockovania, len by s tym nemuseli trapit take male deticky. ved si zober, ze len 5 dni su na svete, a uz pchaju do nich gebuziny 😠

fatmira
5. sep 2011

@majka_k mne hned misko po ockovani zaspinkal..este v aute ako sme isli..
no na cas mame s plienkami pokoj 🙂 a jak som precadzala okolo detskych veci, tak a stale ockom kuknem na dievcenske a tam mali take krasne body, farebne, juj 😉

majka_k
5. sep 2011

@fatmira 😀 ja verim tomu ze zajtra nieco v tescu este kupim, mne sa tam pacili este vecicky, len muz uz krutil nosom 😅

fatmira
5. sep 2011

@majka_k 😀 😀 😀 ja tiez radsej nakupujem veci sama ako s nim 😅

majka_k
5. sep 2011

@fatmira ja som sama nakupila asi len raz a to som sa vysantila 😀 😀 😀 😀 asi preto krutil nosom 😅 ne ne ja som celkom prakticka v nakupovani 🙂 my chodime na nakupy 2x , lebo mne sa nieco zapaci ale poviem sak netreba a potom doma pilim usi ze ake to bolo krasne a ze by sa pridalo 😀 😀 😀 tak sa po to musime samozrejme vratit

fatmira
5. sep 2011

@majka_k moj chlap neznasa nakupovanie oblecenia.. a hlavne ked mne treba nieco kupit, lebo to nikdy nic nemaju 😀 😅 a co sa tyka miska, tak zahlasi, ze kup aspon o dva cisla vacsie,ved za 2tt vyrastie z toho 😀 tak ja vzdy ked je v praci, tak nakupim, nech nemusim chodit s nim 😀

majka_k
5. sep 2011

@fatmira my chodime skoro vsade spolu s mm, aj na nakupy...teraz ked som doma tak chodim na prechadzko-nakupy do kauflandu tak mame trocha odbremenene, ale na velke nakupy chodime sppolu a aj na oblecko spolu, ja som nenormalne nerozhodna a viem ze muz mi stale dobre poradi a aj vela veci mi nasiel on v obchodoch...ale
nema rad dlhe nakupovanie a moju nerozhodnost...ale inac pohoda, ale v poslednom case sa mu velmi nechce a ja beriem aj obycajny nakup s nim hoci aj v Kauflande za sviatok 😀 😀 😀

fatmira
5. sep 2011

@majka_k take sviatky poznam 😀 😀 😀 to som aj ja mala po porode, mi nenormalne chybala nejaka spolocnost..a ja som za spolocnost brala aj ludi v kauflande 😅

majka_k
5. sep 2011

@fatmira tak tak, to bol normalne ze VYLET 😀 😀

fatmira
5. sep 2011

@majka_k tomu ver ze hej.. napr teraz ked som vo vt, tak aj prechadzka je pre mna take odreagovanie sa, lebo vyjdem von, vidim kopu ludi..a ked sme na dedine, tak to je pre mna doslova utrpenie, lebo nikde nikoho, to sa stale s chlapom hadame, ze nech ide so mnou, lebo nechcem chodit sama jak bludna ovca 😅 😀

majka_k
5. sep 2011

@fatmira taj ja som vyrastala tu tak neviem, mne to pride take normal...ja by som napr. strasne chcela domcek nikde na kludnom mieste so zahradkou kde si mozem vyjst ci rano alebo vecer, sadnut si na lavicku niekde pod strom a len tak vegetit, malu kocikovat a neskor bez obav vypustit nech sa hraje, a tu???? hroza a des... sa rozculujem uz asi tyzden ze na nasom krasnom sidlisku nieje ani jedna lavicka 😠 😠 😠 ☹ a aj keby bola tak tam vysedavaju stare tetky 😠 😠 😠 na nervy 😝

fatmira
5. sep 2011

zato v meste ich je pozehnane... 😀 aj tu, za bytovkou bola cely den lavicka obsadena, tak sme sa s kamoskou nasrali a skoncili u jozefa na terase.. rychlo zjedli pizzu, vypili kofolu (bolo to tam preplnene 😖 a fajcili 😠 😠 )
jasne domcek ma svoje vyhody, napr, ked mi vonku zaspinka, tak ho necham na terase a ja si mozem v klude varit, lebo z okna na neho vidim, aj ked bude starsi, tak moze lietat po dvore, urobime mu tam hojdacku, pieskovisko a take tie somarinky nech ma.. alebo ked je teplo, tak to obedujeme vzdy vonku, alebo ked navsteva nejaka pride, tak sa sedi len na terase.. vsetko ma svoje + aj - 😉

majka_k
5. sep 2011

@fatmira tak tak, my snivame o domceku uz dlho,snad sa nam podari raz ... 😅 idem spat, dobru noc 😉

fatmira
6. sep 2011

@majka_k budem drzat palce, aby sa vam splnil ten sen.. 😉
tak ako poradna? citam, ze sofi strasne plakala. 😢 chudatko... a je ok? nema teplotku?

majka_k
6. sep 2011

@fatmira ahojky, no hej plakala moja laska 😔 ale fakt som rada ze je uz potom, ale ma prekvapila dr ze o 6 tyzdnov zase preockovanie, nieje to skoro? aj vy ste tak boli?
inac do siestej vecer pohoda, ale potom rev, rev a rev - nozicky ju asi boleli tak som mm vyslala kupit sirup a aj mala trocha zvysenu teplotu tak sme dali pred spanim Nurofen sirup a uz spinka hodinu, sem tam sa zobudi, pomrnci ale zaspinka ihned, a som ju kontrolovala tak uz je studena a aj nozicky ma studene tak som jej uz obklady nedavala, aby ju nelamali kolienka z chladu, uvidim ako ked pojdeme spat, ci nebude mat horuce nozky - to jej potom dam este obklady a aj skontrolujem ci jej nestupne teplota, dufam ze nie a ze bude OK uz.

fatmira
6. sep 2011

@majka_k tiez sme tak mali a potom na 10 mes. dalsie preockovanie 😒 no ono to az vecer zacne ucinkovat...chudatko malinke.. ale ja by som jej obklad radsej dala...

majka_k
6. sep 2011

@fatmira uvidim ako bude o jedenastej alebo ked sa aj zobudi skor, ja ju kontrolujem kazdu chvilu, ci nieke horuca lebo ci nema teple alebo opuchnute nozky ale nic, nozky studene, a neopuchnute, ja sa bojim aby ju z tych obkladov neboleli, lebo vecer plakala a ked somjej dala prec obklady tak prestala ... 😕

fatmira
6. sep 2011

@majka_k kazde babatko je ine..kazde to inak znasa.. ale co si ja pamatam, tak v ten den po ockovani, nemal nejak extra reakciu na nozkach, mal len trosku cervene okolo v pichu, ale v noci a rano, uz tam mal bozulku 😒

majka_k
6. sep 2011

@fatmira aha...tak to budem kontrolovat. a vy ste davali az do rana obklady ?

fatmira
6. sep 2011

@majka_k vtedy mi spinkaval veeeeelmi dobre, zobudil sa len raz (boze kde su tie casy 😅 ) tak som len raz previazala a rano som uz davala octanovu mast

majka_k
6. sep 2011

@fatmira hmmmm a ked nebude mat ani v noci horuce ani zacervenane ani tvrde tam mam alebo nemusim davat obklady ?

fatmira
6. sep 2011

@majka_k pre istotu daj, ved tym nic nepokazis.. teda neviem ako ti reaguje na studene....miskovi to nevadilo..
mama mi vravela, ze ked som bola mala, tak mne to zahnisalo 😲 az boli na chirurgii rezat, normalne mam jazvicku na stehne 😠

majka_k
6. sep 2011

@fatmira jooooj ☹ tak asi dam, aby som potom nelutovala, ale ked sofi plakala ked mala, snad v noci to ani nepostrehne 😅

fatmira
6. sep 2011

@majka_k radsej daj. misko bol celkovo taky, ze mu nic nevadilo, ani neplakal ked bol maly..mohla som ho obliekat a on nic..a teraz? dam ciapku, hned ju dava dole...obujem topanku, hned vyzuta.. to strasneeeeee 😀

muskam
6. sep 2011

ahojte, ja som Matka a som z He. Dufam ze nebude spravnym vychodniarkam vadit, ze nie som z Vranova 🙂
Moj malicky syncek mal koncom augusta 20 mesiacov. Vola sa Filipko. Este stale ho dojcim, uz len rano a vecer davam Sunar. O taky mesiac chcem uz odstavit uplne, lebo moja sestricka u lekara ma suri na ockovanie proti tetanu, ktore som nemala uz 16 rokov robene. Tak to je prvy dovod a druhy je ze Filip je uz ako maly zavislak a pocitam s tym, ze cim dlhsie to budem natahovat, tym ho bude tazsie potom oducit. Tak drzte palce. Najnovsie mu idu tri zubky naraz, z toho dve ocne...tak sa tesime ☹ O tyzden ideme na svadbu, tak dufam, ze nebude mat teplotku. A dnes schytal fajnu bombu od steny, tak ma hrcu na cele. Stalo sa to u svokry...asi tak 🙂

@majka_k ak nema ziadnu taku reakciu ako pises, tak uz nemusis davat obklady, ja som davala obklad len bezprostredne po prichode z ambulancie. 😵

@fatmira citala som tvoju otazku ohladne spanku...mne maly spinkal celu noc od 10 mesiacov, ale to som docielila asi po troch mesiacoch trpezliveho ucenia spinkat. Tiez som mala strasne noci, ked som vstavala aj 7x a to som si uz povedala dost!

majka_k
6. sep 2011

@muskam dakujem a vitaj 😉

majka_k
6. sep 2011

@fatmira no s ciapkami asi budeme mat aj my balamutu 😀 nechce ani za svateho 😅 aa to som jej krasne ciapocky uhackovala 😀 😀 😀 😀 snad si zvykne teraz na jesen a zimu 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre