Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

sveva
28. nov 2009

ahojte.
Boli ste niekotrá v family? My nie a ani tak skoro asi nepôjdeme. Šárka je chorá, tak sa trošku trápime.

sofik
28. nov 2009

Ahojte 🙂

My sme boli a konečne niečo poriadne otvorili - už mi z tých vietnamských obchodov bolo až nedobre a aspon nemusím do Košíc a Michaloviec 😉

Malá si domov priniesla snád aj 5 balonikov a bála sa velkého slona čo tam chodil pred Deichmanom. 😀

sveva
28. nov 2009

sofik a aké obchody sú tam? Iba Dráčik,Takko, Kik, DM drog a deichann, alebo aj iné?

sofik
29. nov 2009

sveva len tie čo si vymenovala ale aj to stačí - hračkáren tu nebola žiadna, drogéria DM je fajn, obuv konečne a oblečenie takisto - aspon budú mat vietnamci konkurenciu 😀

mentoska
29. nov 2009

sofik ja mam taky isty nazor ako ty,tiez som uz nemala nervy na tie "cinaky". Boli sme s malym vo stvrtok a jemu sa ten slon pacil.Tiez sme isli domov s balonikmi,este dodnes jeden zije a hned som mu aj kupila poriadne topanky lebo som mu nevedela zohnat. Konecne nieco blizko a normalne.

sveva
29. nov 2009

jasné, že to stačí, ja som tiež rada, že máme konečne normálne obchody. Len neviem kedy sa tam ja dostanem.

bobooo
29. nov 2009

ahojte aká som rada že sa to tu troška rozbehlo...no v tom centre novom som bola aj ja troška ma to sklamalo že to nie je pod jednom strechou ale do každého obchodíka vstupuješ z vonku ale to sa dá prežiť hlavne že tu konečne dačo otvorili poriadne 😀
a k tomu Mikulášovi..baby to ak pôjdete idete tam same alebo aj s manželíkmi? lebo s 2sama tak to si neviem dosť predstaviť a celkom by som aj šla...ešte stále neviete dokedy sa tam máme prihlásiť? 😀

sofik
29. nov 2009

sveva skoré uzdravenie malej 😉

boboo my nakoniec ideme k nám do kostola na Mikuláša lebo to je v sobotu a to sme chceli 🙂

A v tom centre mohlo toho byt aj viac - obchodov 😉

sveva
30. nov 2009

a ja som si myslela, že tam je jeden spoločný vchod a že až dnu je to rozdelené na obchody.

No my budeme mať Mikuláša doma, Predpokladám, že sa dedo prezlečie ako každý rok a rozdajú sa darčeky, samozrejme sa povie básnička alebo pesnička. Je to také súkromné a zíde sa celá rodina. Som zvedavá či niečo dostanem z Elišky. 😅

st27
30. nov 2009

Ahojte Najdem niekde na internete aktualnu stranku MC Slniecka vo Vranove aj s programom. Diki

mentoska
1. dec 2009

Ahoj st27, neviem o tom zeby bola niekde aktualna stranka, ked tam zajdes tak ti da taky ich letacik a tam je vsetko vypisane. A co by si chcela vediet? mozno by som ti vedela poradit,pred chvilou som sa s malym odtial vratila,perfektne sa vysantil

sofik
1. dec 2009

mentoska ako často tam chodíte?
Aký program je v najbližších dnoch ako možeš napísat niečo zaujímavé 😕 😉

mentoska
1. dec 2009

my chodime tak raz do tyzdna vzdy v utorok a vo stvrtok na plavaren,tak sme si teraz usporiadali tyzden aby sme neboli vzdy len doma a na ulici, neviem zeby sa tam teraz niekedy dialo nieco zaujimave nejak som si nevsimla nic

alucia
4. dec 2009

Boli sme v opat v Slniecku, sme sa prihlasili na Mikulasa, bude tam okolo 50 deti plus rodicia. Takze dost napraskane. Co sa tyka jprogramu, viem ze 29. 12. tam bude rozhovor s psychologickou F. na temu Ako sa ucia deti (0-3 roky), rano o 10.00 hod.
Boboo, ja tam pravdepodobne idem sama s detmi, a uz sa to s nimi da, len neviem medzi tolkymi detmi ci ich ustriehnem :((
A som zvedava, ako budu reagovat na Mikulasa 😀

sofik
4. dec 2009

baby tak dost vás tam bude 🙂

alucia a boboo vy máte skoro rovnaké dvojčatká 😉 obdivujem vás lebo ja mám čo robit so svojou a to je len jedna 😉

zade
5. dec 2009

baby ahojte - v Slniecku robime s kamoskou hudobne kurzy pre deticky od 18 mes. do 4 rokov. (Yamaha).
Vela mamiciek nam rozprava, ze do centra chodia aj nove maminky s babtkami. Mali by ste zaujem aj o kurz pre babatka? Je to velmi pekny kurz. Sice nieco stoji, ale vysledky su uzasne.
Ak chcete info tak IP alebo kuk na: www.yamahakurzy.sk

sofik
5. dec 2009

Ahojte 🙂

my sme sa nedávno vrátili, boli sme si u Mikuláša vyzdvihnút balíček - malá samozrejme pozerala ako na prízrak, ani slovo nepovedala, Mikúláš rozsvietil stromček, deti zo školky spievali pesničky a nakoniec ohnostroj ktorého sa malá hrozne bála 😖 A ešte bolo aj varené vínko, horúca čokoláda a kapustnica. Malá má zážitok 🙂 A to všetko v Čemernom pri cerkvi 😉 Mentoska mohla si príst 🙂 Bola kopa detí a hlavne ludí 😉

lucia1212
5. dec 2009

Ahojte kočky,môžte mi prosím niektorá z Vás povedat, aký je dr.Hamadej?Dakujem.

zade
6. dec 2009

Rodila som pri nom - podla mna je velmi dobry 🙂

sveva
6. dec 2009

mne sa zdá, že už nie je vo vranove. Inak je dobrý. On ma príjimal do nemocnice keď som išla na rizikové a aj prístup mal dobrý. Takže pohoda.

My sme mali super Mikuláša, dievčatá ma prekvapili, ani jedna neplakala a šárka dokonca bola pri ňopm prvá, pozerala na neho aj sa s ním rozprávala. Eliška pekne zaspievala pesničku a aj rozprávala. Takže bol super. 😵 😵 😵

mentoska
6. dec 2009

Ahoj baby, my mame smolu asi nebudeme moct ist na Mikulasa do slniecka lebo maly dostal teploty,uvidim aky bude rano
Sofik keby sme boli vo VT cez vikend tak by som urcite sla ale boli sme u nasich lebo sme robili zabijacku,mozno nabuduce

bobooo
11. dec 2009

ahojte tak mi sme nakoniec nešli...na toho mikuláša myslím..inak ako tam bolo?
sofik zvykla by si si na 2rovnaké deti 😀 😀
alucia no som si tiež všimla že sú tie naše detičky skoro rovnaké..kde si rodila tu vo VT? kedy sa presne narodili?a že ani ťa nestretávam? no neviem asi nemáme šťastie. 😒

mentoska
12. dec 2009

my sme tiez neboli na mikulasa ale vraj bolo take o nic ze nemame co lutovat,prisiel vraj o 30 min.neskor,rozdal darceky a odisiel,vraj to bolo trapne ale neviem lebo neboli sme

ja by som strasne chcela dvojicky ale to je iba sen

bobooo
12. dec 2009

ha mentoska neuveríš ale ja som ich chcela tiež...a presne aby to bolo dievča a chlapec 😀 no ale čo ty vieš možno ďalšie tehotenstvo to príde 😉 teraz je veľa dvojičiek veeeľmi veľa

mentoska
12. dec 2009

no ved prave ze je vela dvojiciek a to ma este viac drazdi.Mala by som vacsiu nadej keby sme mali nejake dvojicky v rodine ale siroko-daleko nic. Ale mozno sa podari aj ked sa uz vias ako 6 mesiacov snazime o druhe babo a nedari sa

alucia
12. dec 2009

ahojte, my sme boli na mikulasa, neboli vsetky deti, co mali prist, a inak mne sa to celkom pacilo, ale deti boli nespokojne, tak sme po tom, co dostali balicky, takmer hned odisli. Vobec sa mikulasa nebali, sli k nemu a s balickami isli prec 🙂) takze mam foto pri stromceku len s jednou. Program bol taky nijaky, ale co by sme chceli od takych malych deti.
Boboo, rodila som v zahranici, a narodili sa 17. 4.. Ty si rodila vo Vranove? Trochu ma zaujima, ako si bola spokojna s porodom a starostlivostou tuna, kedze onedlho ma caka porod a zrejme vo VT. Na SR sme len od septembra, tak asi aj preto sme sa zatial nestretli. No mohli by sme sa niekedy dohodnut na stretku, ... Dvojicky u teba bola nahoda, ci to mate v rodine?

sofik
13. dec 2009

Ahojte 🙂

mentoska tak nech to snaženie čím skor vyjde 🙂

alucia a kde v zahraničí si rodila? bola si spokojná so starostlivostou tam? 😕

alucia
13. dec 2009

ahojte,

mentoska, aj ja sa pripajam, aby vam to snazenie cim skor vyslo.

Sofik, rodila som v GB, a bola som max spokojna. Velmi sa snazili, aby ma naucili kojit deti, co som aj 10 mesiacov obe, a ked som potrebovala pomoct ci nieco ukazat s detmi, tak boli sestricky velmi mile a ochotne. Aj strava ok, v noci ked som bola hladna, tak som sa mohla najest, a chodili sa ma pytat na izbu, ci nieco nepotrebujem, a ako sa mam. Mala som vlastnu izbu, manzel mohol byt pri mne od 9.00-20.00, deti som mala pri sebe cely cas a bola som v nemke 5 dni. Na to ze som tam bola cudzinka, som bola prekvapena starostlivostou o seba aj o deti.

Tak som fakt zvedava, ako to bude tu. Zatial sa nestresujem, ale cim blizsie bude termin, tak to na mna asi pride.

Sofik, ty si ako bola spokojna s porodom a starosstlivostou?

sofik
13. dec 2009

Alucia ja som rodila v Prahe a tiež som bola maximálne spokojná 🙂 Malú som mala pri sebe a aj kojenie mi ukázali a kojila som malú až do 13 mesiacov. Čo sa týka Vranova neviem poradit ale sesternice čo rodili tohto roku si chvália porodnicu a aj personál. A boli samé na izbe pretože nebolo až tolko porodov a aj deti mali pri sebe celý čas. 🙂

Vo GB som počula že je celkom dobrá starostlivost ale ženy sa tam stažujú na krátku materskú - neviem či 3 alebo 6 mesiacov po porode to končí ☹ Ale tam je to určite vyššie ako u nás. 🙂

mentoska
13. dec 2009

Baby dakujem,

ja som rodila tu,a porod bol super. Bola som na nadstandartnej izbe sama s malym,s kojenim mi pomohli lebo maly sa nevedel prisat a kojili sme sa 13 mesiacov a sestricky inak o mna takmer vobec nezakopli mozno preto,ze som sestricka tak to brali,ze to ovladam a posledny den mi aj ranajky zabudli dat ale inak bolo fajn a ta strava mi aj tak nechutila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre