Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

bobooo
24. feb 2010

ahojte
alucia už sa ti to kráti....no blahoželám pozerám že by to mal byť chlapček tak sa vám to dúfam podarí...
inak nevieš má byť teraz burza v slniečku, ale potrebudem vedieť čas kedy sa tam nosia veci...a či zajtra alebo v piatok tam budú ak vieš tak dik 😎

alucia
25. feb 2010

mrauco, tak to mame takmer rovnaky termin, a vies co cakas? a preco mas mat cisarsky?
ja by som to nenechavala na nahodu, radsej by som mala sukromie, a je mi vlastne jedno ci jednotku alebo dvojku izbu. A ako je to vlastne s navstevami? ked som na takej izbe, tak navstevy su neobmedzene, alebo ako to je?

bobooo, hej ma byt burza od 1.3. a su tam od 9.00 - 13.00 poobede tusim. A odvtedy tam mozes nosit aj veci. A co uz si tam bola aj s detmi? Kedy sa konecne stretneme?

Inak zhanam baby satku, nema niekto z Vranova na predaj???

bobooo
25. feb 2010

alucia dik......no nebola som tam ešte pravdu povediac...a ani netuším kedy by som šla...ýťá j v

mrauco
25. feb 2010

alucia: podrobnosti neviem, len od bab tu na konikovi. Vraj na dvojke a jednotke su navstevy povolene stale, aj mimo navstevnych, ale istotu nemam. Cisarak mam kvoli ociam, bola som na operacii kvoli silnym dioptriam.A ten termin este neviem, ze vraj musim byt v 39.tyni, tak mne to tak vychadza,a le oni tu vo Vt to zas inac pocitaju🙂 mne je to uz jedno,a le rpavdupovediac by som uz rada bola po. Ale ako kukam profil ty si uz zasluzila mamicka a dokonca dvojcata:-O vauuuu, tak ty mozes davat rady mne, co som vyhaluzena jedneho drobca🙂)))mozno sa tams tretneme na dvojke😀DD

sofik
25. feb 2010

Ahojte 🙂

V pondelok je burza? Tak to asi pojdem s malou pozriet 😉 A kde to vlastne je? V priestoroch centra?

bobooo
25. feb 2010

ahojte
sofik ano je to tam...ja som chcela odniesť nejaké vecičky mám veľa aj bodíkov, aj opaľovačky na leto aj kraťasky no počula som že z predaja si už namiesto 10% berú 30% a to sa mi zdá dosť veľa takže nechám to tak...

alucia
26. feb 2010

mrauco, co sa tyka porodu, to ti velmii neporadim, rodila som normalne, hoci som mala na vyber aj medzi cisarskym, no nechavala som vsetko volne plynut, a kedze baby boli obe dole hlavickami, tak som bola za normalny porod. Je ale stale mozne, ze sa mozno aj stretneme v nemocnici, no dufam, ze maly sa tak skoro nepoponahla, kedze ani baby sa neponahlali 🙂) rodila som 10 dni pred terminom, co je na dvojicky vlastne v termine.

bobooo, ja sa do slniecka zberam buduci tyzden, ked bude mat kto so mnou a detmi ist, sama si uz s nimi netrufnem. Este neviem kedy, mozno az utorok najblizsie.

Este som chcela vediet, uz som sa raz pytala, ake utisujuce prostriedky proti bolesti pocas kontrakcii a porodu tu davaju? Okrem epiduralky ci este nieco?

mrauco
26. feb 2010

alucia: a to si kde predtym rodila?Bola si spokojna? no odrodit dve a sebou, tak to si dobra, uz by si sa nemala bat nicoho. To uz bude malina🙂verim tomu, ka sa stretneme, tak sa len potesim. Drzim palce.

sofik
26. feb 2010

alucia čo som počula tak sa tam používa na utíšenie bolestí klacická sprcha, skákanie na fitlopte a dalej neviem, ja som tu nerodila tak neviem. Nemá nemocnica stránku? Možno tam sa dozvieš viac. 😉

pampusik
26. feb 2010

ahojte kocky, tak ako sa mate? ja som akurat dnes dosla z Vranova, bola som tam na 4 dni pomoct, lebo moja mamka mala myom a isla do Vranovskej nemocnice na operaciu, tak som sa starala aj o maleho brata,ale ani sa nepytajte ako to dopadlo.....mamka skoncila na ARE....prvu operaciu robil nemenovany doktor(vela mamiciek toho doktora tu na tejto stranke spomina, preto im nechcem brat nadeje) ale pracuje ako gynekolog-porodnik vo Vranovskej nemocnici... vsetci sme si mysleli, ze to dopadlo dobre, lenze mamka cele 2 dni len vracala a mala strasne nizky tlak, ale davali jej len transfuziu...lenze krvne vysledky boli stale zle, preto v noci ju operovali druhykrat a zistili, ze mamka mala vnutorne krvacanie (chybne urobena prva operacia) sa skoncila na ARE....ked sa to zistilo, tak zrazu sa po operujucom doktorovi zlahla zem, nikto nevedel kto ju operoval, ale uz si myslime ze asi kto...jak mamka pride domov (lebo uz sa ma dobre) tak na toho doktora podavame tresne oznamenie....

mrauco
27. feb 2010

pampusik, to mi je luto, dufam, ze to bude uz ok. A ten doktor len dufam, ze nie je Zeliznak. Ja u mam nahnany strach s cisaraku aj tak velky☹

pampusik
27. feb 2010

mrauco, nemaj strach z toho cisarskeho, nieje to nic strasne, sice je to dost bolesti ale da sa to zvladnut, ale uz nikdy viac vo Vranove...ja som bola spokojna ako mi urobili cisarsky, ale ako pred tyzdnom doriadili moju mamku tak nikdy viac... tam nerobia lekari ako s pacientkami ale ako s kravami, je im jedno len nech platy dostavaju....

sofik
27. feb 2010

pampúšik ved to je hrozné ☹ ale takisto by som sa vo Vranovskej nemocnici nedala operovat 😖

alucia
27. feb 2010

mrauco, rodila som v GB, a bola som max spokojna, vobec mi nedali pocitit ze som cudzinka 🙂 Mozno som mala stastie, ze kvoli dvojickam kolo mna dost skakali, aj izbu som mala sama aj epiduralku mi dali, vsetko zadara 😎 A s kojenim si tiez dali zalezat, ukazovali, vysvetlovali, personal max ustretovy, dievcata som kojila 6 mesiacov plne, a potom som postupne odstavovala.
No ty to mas uz potom fakt za par dni, teda 2 tyzdne. Taska uz zbalena? Ja uz by som sa aj balila, len musim satocky poprat, a pokupit par veci pre seba. Len nejak nemam cas. Este nemam kupeny ani kociar.
Pampusik, nech sa mamina rychlo uzdravi.

mrauco
28. feb 2010

alucia, tak to je uzasny pristup, a to si dokedy bola v GB? je co zavidiet. nebojis sa teraz ist do VT?Pobalene mam, ale nejako nadsena nie som, bojim sa , z enebudem vediet co ako☹

pampusik
28. feb 2010

mamka sa ma uz lepsie, uz zacala aj chodit sama na WC aj uz sa dokaze aj hybat tak som rada, ze to tak dopadlo....

mamicky vy sa drzte a drzim palcky nech vsetko dobre dopadne a nech ste zdraví....

sofik
28. feb 2010

mrauco neboj sa všetko dopadne dobre, musíš byt pozitívne naladená 🙂

pampúšik to je fajn že mamke je lepšie 😉

alucia a to fakt si rodila dvojičky skoro v termíne? mne sa malá narodila predčasne 32tt ale všetko je v poriadku. klop, klop, klop 🙂

mrauco
28. feb 2010

tak ostava len verit, eln mi je uz dlho, 37. tyzden a chce ma nechat odsjt do polky 39. kym mi urobia cisarak. uz ma niekdy brucho riadne boli, mam pocit, ze si ho musiim pri chodzi uz drzat🙂)))

alucia
2. mar 2010

mrauco, my sme sa vratili na SR v septembri minuleho roku, takze takmer cele tehotenstvo prezivam tu.
Neboj sa, vsetko zvladnes, ja doteraz vravim, ze porod bol nic oproti tomu, co nasledovala potom. 😅 Mozem povedat za seba, ze starostlivost o male deti bola a aj je drina. Ale prijemna.
No ja mam uz tiez poriadne brusisko, obvod brucha mam takmer rovnaky ako pri dvojickach 😅
sofik, to sa ti mala fakt dost skoro narodila. ako dlho ste boli potom v nemocnici?

sofik
3. mar 2010

alucia no skoro ☹ odtiekla mi plodová voda 😒 v nemocnici sme boli presne mesiac, malá bola 3 týždne v inkubátori a potom ešte týžden so mnou na neonatologickom oddelení na izbe. Musela dovršit ten gestačný vek 36tt. Ale narodila sa s váhou 2340g a 45 cm takže nebola až taká maličká. 🙂

mrauco
3. mar 2010

alucia, ale dvojcence si mala v GB a sam si ich zvladla, ta tohotot fesaka zvladnes lavou zadnou. Na dalsej poradni uz urcia termin. Ale minule ked som bola na poradni u Zeliznaka vedla porodnice, prislo mi zle z navalu tych,,vonavych spoluobcanov,, co omacavali tie sklenne dvere deliace ich pribuzenstvo. Uz som si ista tou jednotkou aj za ten honosny priplatok. OSm az lutovala, ze som sa rozhodla rodit tu☹

mentoska
4. mar 2010

ahojky,

alucia,ze si to bola ty dnes s kockami a babkou na plavarni? Akosi som nemala odvahu sa ta spytat ale aspon maly bol zlaty a dal babam po chrumke. Su zlatucke a ty mas uz naozaj poriadne brusko az som ti ho zavidela 🙂

alucia
4. mar 2010

mentoska,
hej, to som bola ja na plavarni 🙂 Zlaty bol, podelil sa o chrumky, doma by ich nase veru nejedli 😉
Dnes nas tam bola teda dost, ze? Dufam, ze sa este niekedy stretneme na plavarni, nase vodu zboznuju a ja tiez 😀 Teraz neviem ci tvoj maly plaval sam, alebo nie, ale myslim, ze mal tie rukavniky.

mentoska
4. mar 2010

alucia teraz v poslednej dobe tam chodi tolko, maly plaval sam a to mal tie rukavniky prvykrat.On je tiez taky vodny cloviecik a dostat ho z vody je umenie. Nabuduce sa uz ozvem.

alucia
4. mar 2010

mentoska, tak to je fakt sikovny, ze si plaval sam. To musis mat z neho velku radost. Aj nase mali tie rukavniky prvykrat, ale zatial sa velmi nechytali. Teraz je uz aj lepsie pocasie, tak asi aj preto chodi viacej deticiek.

mrauco, s tymi spoluobcanmi je tu problem vsade na vychode, takze sa s tym neznervoznujem. Prave predvcerom som bola v porodnici sa pozriet a spytat, ake maju tam zvyky a ako to prebieha pocas porodu. Tak celkom dobry dojem som mala, uvidim "v reali" ake to bude. Minule som sestre vravela, ze sa na porod tesim, az nechapala, kedze bola so mnou pri prvom porode... Myslim, ze vela zalezi od psychiky, a vlastne uz teraz aj viem, co mozem cakat, ale aj tak kazdy porod je asi iny. Musime verit, ze to vsetko zvladneme 😀

sofik
5. mar 2010

alucia určite to zvládneš kedže druhý porod je o niečo lahší ako prvý a aj rýchlejší 🙂 už len pár týždnov a máš to za sebou? ty si poriadne akčná kedže ešte v 36tt chodíš na plaváren 😀 ja by som sa už ani neodvážila 😉

mentoska
5. mar 2010

alucia, vies,ze mam s neho radost ved ktora matka by nemala. on je strasne sikovny a dufam,ze mu to vydrzi.Vsetko mu staci raz ukazat a dokaze to pochopit. A s tym plavanim ja som ho rovno do tej vody polozila aby prisiel nato,ze ho to udrzi, dvakrat sa trosku ponoril a potom pochopil. Vy ste baby drzali na rukach tak mozno aj preto im to tak neslo,no nabuduce uz im to urcite pojde tiez.

Inak mne sa tu rodilo perfektne, islo to strasne rychlo a podla mna to bolo super,mozno aj preto,ze som sa nebala.Strach je zly a pri takychto veciach len uskodi,treba ho hodit za hlavu a jednoducho si verit.

mrauco
5. mar 2010

alucia: a pytala si sa aj na tie izby? A co treba so sebou vziat, ake veci pre seba a maleho?Ja som bola lne poradni, dnu osm nebola, ani izby som nevidela🙂 ty si fakt akcna , ked este plavas. Ja som sa bala chodit, lebo furt nieoc chytim, aj teraz mi nasli streptokoka, a vraj to budu liecit az po porode☹

pampusik
5. mar 2010

ahoj mentoska, tak ako sa dari? ako sa ma malinky a druhe babo neplanujete.....

alucia
6. mar 2010

ahojte,
som sa vcera vobec nemohla lognut, dokonca som si zmenila heslo a nic, a teraz skusam zas, a uz ide to. 😕
mrauco, ani ja som izby nevidela, len na chodbe som bola, a ta sestricka co so mnou rozpravala, bola mila,... a videla som aj jednu rodicku, co prechadzala z izby do izby, a bola vysmiata, a vravela, ze si ide dat sprchu, a tiez tam boli dalsie sestry, a zdali sa v pohode. No mala som dobry dojem. Aj ja som bola stredu na poradni, a tiez mi zistovali ci nemam toho streptokoka, a nabuduce uvidim... A vlastne vsetko bolo ok, tak som si povedala, ze este pojdem na plavaren. Aj pri dvojickach som chodila, ale v takom tyzdni uz nie 😅 . Ja sa citim este ok, a doma sediet nevydrzim.
mentoska, ja som sa obcas snazila malu pustit, ale vzdy sa napila vody, a tak som to potom nechala tak. Snad nabuduce to pojde lepsie. To je fajn, ze si mala rychly porod, dufam, ze aj moj taky bude 🙂) Neplanujete malemu surodenca?
Sofik, ked ma byt druhy porod rychlejsi, tak to by som bola len rada.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre