Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

sofik
21. feb 2008

ale oni pojdu dole. dúfam. 😉

sveva
21. feb 2008

Ale kedy. Potrebujeme zohnať byt do konca júna, lebo keď sa narodí malé tak už nedostaneme takú veľkú hypotéku.

sveva
21. feb 2008

Neboj aj tvoja bude spať o 20:00. To chce čas

sofik
21. feb 2008

ale hypotéku ti dajú takú vysokú akú kupuješ nehnutelnost a nepotrebuješ dokladovat príjmy. ručíš tam nehnutelnostou. Aspon tak nám to vraveli. Alebo nie? 😒

sofik
21. feb 2008

myslela som tú americkú hypotéku. 😉

sveva
21. feb 2008

Sofik mi neberieme americkú hypotéku. Potrebujeme zobrať viac na prerobenie a splatenie úveru aby sme zase neplatili veľa mesačne. Ručíš nehnuteľnosťou, ale musíš mať aj zdokladovaný príjem. Teda my nie, lebo tam máme účet a majú prehľad o manželových príjmoch.

sofik
21. feb 2008

aha, to asi musia byt všade zdokladované príjmy. 😉

pampusik
22. feb 2008

Ahojte kočky, bola som dnes na internom a on mi povedal, že mám šelest, ak dobre píšem, hneď ma poslal na kardiologiu a tam ma objednal až o mesiac na ECHO. Ale vraj sa nemám znepokojovať, že ten šelest sám zmizne, ale kedy??Ale čo mi na internom zistil, až ma pri srdci stislo, povedal mi, že som alergická na vitamín B12, ako tabletky to môžem brať, vraj sa to vylúčí v moči, takže mi to nemôže poškodiť, ale ak by mi pichli vitamínovu B12 injekciu do žily, je mi do 2 hodín amen. Mám skoro 21 rokov a povie mi to internista, len tak pri vyšetrení a pritom mi to nezistili odborný lekári a dokonca ani vtedy, keď som si bola robiť testy na alergiu. Zistili len alergiu na nikel a kobalt.A B12 sa skladá z kobaltu a niklu.No nezabiješ ich???

sofik
22. feb 2008

pampušik tak to je hrozné, ešte že si pri nom bola. Katastrofa. 😒

sveva
23. feb 2008

Pampusik tak to je sila, ešte dobre že si tehu a posielajú nás za internistom.

pampusik
24. feb 2008

Tak to máš pravdu, asi by som to nikdy nevedela, keby nebolo toho internistu, skoro to bola aj moja vina podľa doktora,lebo ja som vyučená ako chemický laborant a ja som sa to mala učiť, no tak aj ja som ostala najhoršia, lebo som to nevedela, pritom sa to učia zdravotný laboranti a nie chemický, neviem načo sú chemikovi vitamíny keď za učí o kyselinách a zásadách.

sofik
24. feb 2008

tak predsa všetko nemožeš vediet. 😠

sveva
27. feb 2008

Pampusik a pracuješ?

pampusik
27. feb 2008

Ano, pracujem, na Okresnom súde, každý deň po 8 hodín, ale ja tak nevládzem, tak má ta robota unavuje, dnes som ani neišla lebo som ráno nevládala vstať, ale ja som tam len na absolvenskú prax,tak si môžem dovoliť, nechodiť tam pravidelne, veď čo chcú za 1700,- sk mesačne.

sofik
27. feb 2008

Pampúšik tak sa daj vypísat od gynekologa na marodku ked nevládzeš, aspon si oddýchneš. 🙂

sveva
2. mar 2008

Sofik ja by som povedala, že ani nie, lebo by musela byť v kuse doma a to by jej išlo asi viac na nervy.
Pampusik veď to máš iba za pár. Ani sa nenazdáš a budeš mať mimi. Keď som čakala Elišku tak som chcela robiť čo najdlhšie, ale prišlo rizikové a musela som si to odležať. A nemala som bohvieakú super robotu. (veľa stresu) 😝

sofik
2. mar 2008

sveva ja som pracovala do 5 mesiaca ale už som bola velmi unavená a nevládala som. To je na každej mamičke, niektorá vydrží dlho a niektorá nie. Ja som tiež pracovala v strese ale nie od spolupracovníkov ale z vedenia. 🙂

sveva
2. mar 2008

Sofik a dala si sa vypísať na PN?

sofik
2. mar 2008

no povedala so gynekologovi že nevládzem a vypísal ma. Som bola rada pretože som si aspon všetko postupne pokupovala a hlavne oddychovala. 🙂

sveva
2. mar 2008

aha. NO tak mne sa tiež ráno nechcelo vstávať, ale keď som už bola hore tak ma to nejako prešlo a fungovala som. Môžem byť rada, že som vládala.

sveva
2. mar 2008

Ibaže teraz som viac unavená a nevládzem, lebo okolo malej niekedy nestíham. Je to malý zbojník. 😵 Ani v noci sa veľmi nevyspím. Keď zaspí cez deň, tak ja musím stihnúť navariť, poupratovať čo rozhádže a keď si konečne ľahnem tak ona sa ako naschvál zobudí. ☹ 😠

sofik
2. mar 2008

sveva ja som vnoci nemohla spat a ranné vstávania boli katastrofy, do 2 som bola stále hore. 😒

sofik
2. mar 2008

sveva a prečo si šla na rizikové, 😉

sveva
2. mar 2008

Sofik začalo mi tvrdnúť bruško.

sofik
2. mar 2008

aha. 😉

sofik
2. mar 2008

a to si ako zistila?

sveva
2. mar 2008

Aj som sa začala otvárať. Takže som si aj poležala v nemocnici a podšiť ma nestihli, lebo sa to robí iba do určitého tt.

sofik
2. mar 2008

a od ktorého mesiaca si ležala v nemocnici.

sveva
2. mar 2008

od 29 tt takže to je začiatok 7 mesiaca, ale PN som začala v 6 mesiaci.

sofik
2. mar 2008

tak to mne odtiekla v 32tt plodová voda a malá bola na svete. Ale chválabohu je v poriadku. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre