Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

fatmira
24. júl 2011

@majka_k tak to mate na jeden sup toto..ja mam niekedy problem ist rano do obchodu 😅
coze?? stale nespinka? no toto.. sup do kocika vonku, tan isto hned zaspinka 😉 ja tiez presne, ked sa uz maly nudi, ani hranie sa mu nepaci, ani nosenie, tak sup do kocika a tam nemukne, len vsetko pozera... 😀

majka_k
24. júl 2011

@fatmira aj moja je v kociku spokojna - to len maminke je vonku dost horuco uz niekedy 😀 , skoda ze nemame na juhu nejake normalne ihrisko s lavickami, u nas nieje ani jedna lavicka 😒 , vy tam mate pri bytovke pod stromami lavicku ze? tam je super, ja na nu stale pozeram ked tadial idem 😵

fatmira
24. júl 2011

@majka_k no tebe je horuco..moj sa narodil v decembri, tak si vies predstavit kolko som sa ja vonku namrzla 😀
noooo hej je tam lavicka..ale na nu len pozeraj...stale chodia po nej nejake mravce a kadejaky hmyz 😅 a potom su tam este dve na kraji bytovky pri ceste, take rozbite..ale to ked som vonku, tak je stale niekym obsadena... 😅
a ihrisko..tak to ozaj chyba.. 😒 nejake pieskovisko smykalka pre deti ked podrastu... no nic budeme chodit na lucnu k tym novym bytovkam 😀

majka_k
24. júl 2011

@fatmira no moja bude v zime uz velka tak sa tesim ze bude uz sediet v kociku mozno - to bude ine ako ked teraz iba lezi 😅 , a na tych lavickach ako pises skoro stale niekto je - asi je to frekventovane miestecko 😀 😀
tak a to ihrisko asi tak ako pises ze musime hladat inde a najblizsie je na lucnej, tam mi byva sestra a dvaja bratia s rodinkou tak tam som bola par krat s krsnatkami vonku este davnejsie, take ihrisko fakt chyba na juhu, ved sme dost velke sidlidko 😠 ale nic s tym neurobime. ja este mam s malou chvilku mozno sa nieco zmeni dovtedy 😅

fatmira
24. júl 2011

@majka_k sme dost velke sidlisko, a ani nepredpokladam, ze v blizkej buducnosti tam nieco pribudne 😒 to fakt mohli miesto toho skateparku, nieco ine vymysliet.. 😠 a rozmyslam, ci niekde v meste je nejaky detsky parcik... hm? nevies?

majka_k
24. júl 2011

@fatmira ee vobec netusim ci nieco je tale vo VT 😝

majka_k
24. júl 2011

@fatmira konecne som uspala malu 😝 😅 makacka, dufam ze uz bude spinkat 😵

fatmira
24. júl 2011

@majka_k tak aspon pekne centrum prerabaju 😀 a tam je laviciek habadeeeeeeeej 😀

fatmira
24. júl 2011

@majka_k a ako uspavas? ja som len dala do postielky, dala cumlik a on zaspinkal.. aj som niekedy nad nim stala, ho bozkavala, hladkala ale som vedela ze sa mi to mozno vypomsti..a dodnes zaspava tak, ze dam cumlik, mojkacika, pohladkam, pobozkam a zaspinka...klop klop 😅 dokonca mu niekedy vadi, ked je niekto v miestnosti 😅

majka_k
24. júl 2011

@fatmira hej centrum je teraz dobre na kocikovanie ale uvidime po zime ci tie dlazdicky ostanu na svojich miestach 😀

majka_k
24. júl 2011

@fatmira no moja zaspi len sem tam sama, a teraz ked je uz taka unavena ze nevie co so sebou tak ju BOHUZIAL 😒 musim hajkat na rukach, ona taka bola uz v porodnici, kazdy ma upozornoval ze nieze ju naucim na ruky a hajkanie, ale co ju necham revat a zjapat v postielke ked tak nezaspi??? tak sa hajkame sem tam, ale mam take vybracne kresielko tak tam v pohodicke zaspi sama a aj pri mne na gauci ked je so mnou v obyvacke ale v postielke nechce sama zaspavat ...

majka_k
24. júl 2011

@fatmira tak to musi mat v povahe take krasne zaspavanie ( aj ja som to takto planovala ked este bola malinka v brusku , ale ked sa narodila tak sa vsetko zmenilo na hajkanie ), moja tak nevie zaspat , a cumel??? to co je 😀 moja sa ide povravcat ked jej ho dam, sme vyskusali snad vsetky druhy ale ani jeden nechce, ale stale skusame 😀 😀

fatmira
24. júl 2011

@majka_k preco bohuzial? prave naopak, vychutnavaj si to, ako potrebuje tvoju pritomnost... 😉 ja by som Miska kolkokrat chcela takto uhajkat (aj ked ma uz cca 9,5 kg) ale on sa neda, stale sa len vrti.... max. ked pri mne lezka a ho skrabkam po celom tele, tak to sa ani nepohne 😉

fatmira
24. júl 2011

@majka_k po mne to urcite nema, lebo ked som bola mala a nechcela spat a ked ani cicikanie nezaberalo, tak ma supli do auta, urobili kolecko a bola som mrtva hned 😀 a cumlikovat som neplanovala, ale ked som bola v nemocke, tak mu ho doma mamina dala..a davam ho len na spinkanie..a mozno preto tak aj zaspava, lebo tym dudkanim sa tak upokoji..

majka_k
24. júl 2011

@fatmira ja ked malu hajkam tak spinka ako anjelicek na rukach, a ked neodhadnem ci uz spi dostatocne tvrdo a idem ju dat do postielky tak mozem zacat rovno s hajkanim opat lebo to sa ihned zacne vrtiet a sibrikovat s ruckami a ihned sa zobudi, a samozrejme si to uzivam 😵 😵 jej pritpmnost , mne to extra nevadi ze musim hajkat ale mala som ine plany 😀 😀 😀 😀 ( tak ako to mas ty, ze ju polozom do postielky, dam pusinku, pohladkam a ona si pekne krasne zaspi sama ) ale clovek mieni ... Pán Boh mení 😀 😀 ale nestazujem sa 😅

fatmira
24. júl 2011

@fatmira a v porodke ked si tak uz uspavala, to ti mala plakala? lebo moj cely pobyt prespal totalne...zobudil sa len na papanie a hned zaspinkal..

majka_k
24. júl 2011

@fatmira 😀 😀 😀 moj muz uz na to myslel ze ju nalozi do auta a ide okolo bloku urobit par kolecok 😀 😀
a ja by som zase tak rada keby mala chcela cumel, je to velka pomoc ked sa v noci zobudi, laebo ked mrnci cez den, alebo pri zaspavani, moja ho nechcela uz v porodnici, ju normalne napina z nich niekedy, no uvidim este poskusam a ked nebude chciet tak to vzdam asi ...

fatmira
24. júl 2011

@fatmira ale clovek mieni ... Pán Boh mení 😀 😀 toto som ti presne chcela napisat... 😉
jasne kazde dieta je ine.. su nase, a su pre nas tymi najuzasnejsimi detickami pod slnkom 😉

majka_k
24. júl 2011

@fatmira v porodnici bola zlatucka tiez skoro stale spinkala, ale noci boli horsie, ja som skusala cumel koli tomu ze som nemala este mliecko az neskor a len malicko - tak na ukludnenie, ale nechcela.

fatmira
24. júl 2011

@majka_k minule som citala, ze uz vyrobili take speci kresielko, ktore simuluje jazdu autom 😀
a skusala si uz aj tie kaucukove napr? ja ani neviem ake druhy su..ja som malemu kupila mam a hned mi ich vzal..alebo som uz aj niekde na nete videla cumle pripominajuce bradavaky...take mini..ale neviem ci by pomohlo, ked nekojis.. mozno ale velkostou ano 😉

majka_k
24. júl 2011

@fatmira tak presne nauzasnejsie - lebo ked sa usmeje tou pusinkou tak ju idem z lasky spapat 😵 😵 😵 😵 , ja som neuveritelne rada ze ju mam a ze je hlavne zdrava, uz nech ju musim hajkat kolko chce 😀 😵 😵 😵 ja som dlho chcela babatko a som rada ze sa nam tak rychlo malicka podarila 😵 a to uz niesom vobec ziadna mladica 😀 😀 😀

majka_k
24. júl 2011

@fatmira hej aj to moje kresielko pripomina jazdu autom aspon nam to pripomina lebo to tak fajne je vibruje pod zadockom 😀 😀 a skusala som fakt asi uz vsetky druhy cumlou a najcastejsie mi chyti prave ten najlacnejsi taky komunisticky aky sme mali asi aj my ked sme boli male taky velky s tou gulkou na konci 😀 😀 drahe Avent cumle nechce ani vidiet 😀 😀

fatmira
24. júl 2011

@majka_k no klasika je klasika 😀 mozno ked podrastie, ju nebudu uz napinat..
my co mame kresielko, tak ked sedel v nom asi 10x tak to je vela.. a to vibrovanie som ani nepustala 😅
a uz minule som rozmyslala, ci to materstvo nejak moc neprezivam, ale ja som z neho uuuplne namäko, najnovsie sme ho naucili urobit papa tak cely den robime len papa , rehoce sa na tom a ja s nim 😉
a ze mladica... my budeme stale mlade a krasne, aj ked budeme mat 50 😀 😀

fatmira
24. júl 2011

@majka_k a nevem co tu stale este robim..maly sa zobudil na papanie, zaspinkal na posteli pri tatinovi, ten pozera spartakusa, ja tu vedla nich tukam.. no rodinna nedelna idylka 😀 😀

majka_k
24. júl 2011

@fatmira 😀 😀 u nas to iste, ja tu tukam ako o zivot, uz sa ma pytal muz ze co tolko robim 😀 😀 zavidi asi 😅 no moja sa uz zobudila na papkanie ale ujal sa tatino 😵

fatmira
24. júl 2011

@majka_k uz je hore?? ved len teraz zaspinkala.. 😕
no tatino sa mi smeje, ze pisem jak cesky zandar.... 😀

majka_k
24. júl 2011

@fatmira uz ju mam zase na rukach 😕 😅 ale spinka , este cakam kym zaspi tvrdsie a ide do postielky

majka_k
24. júl 2011

@fatmira ona papkala o osmej po kupkani ale dokial zaspala tak uz sa budila na papkanie 😅 a takto to mame cez den niekedy 😀

fatmira
24. júl 2011

@majka_k este ze nie je tazka 😉 no idem ja uz spat, skoro rano ma caka budicek 😀 dobru nocku a nech Sofi vela nevymysla 😉

majka_k
24. júl 2011

@fatmira dobru noc a prajem nech ta Misko tak skoro nebudí 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre