Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

fatmira
10. aug 2011

@majka_k dobru nocku... 😉 som zvedava kedy ja zalomim, lebo unavena nie som..dnes som tahala spanky s miskom 😀

sunnygirl26
11. aug 2011

@majka_k
@fatmira aj ja som bola 🙂 tak okolo obeda a aj poobede...kociarov bolo neurekom...my sme s kamoskou akurat natlacili langos a kupila som si kosicky na pecenie...lutujem len, ze som vzala iba jednu velkost 😠 asi si pojdem este po dalsie ak sa mi bude dnes chciet...inac ako vravite, nic moc....a ten kokosovy kmen, nuz som myslela, ze drahy dojde v normalnom case domov, tak ze sa snad pojdeme prejst v ramci takej podvecernej prechadzky a kupime si aj my...nevyslo 😢

majka_k
15. aug 2011

Baby ako sa mate? nejak to tu pustne zase 😅 asi to musime zase rozbehnut trosku, vecer sa stavim 😉 ak mi Sofi dovoli 😅 😵 😵

majka_k
15. aug 2011

No co baby som tu sama ? 🙄 😕 😕 moja laska uz spinka 😵 😵 tak surfujem troska, ciapocky uz nehackujem, troska hladam nejake inspiracie na jesen a zimu - chcela by som urobit aj taku hrubu ako baranicu - som videla kdesi na nete, tak sondujem ci ju este najdem a ako na nu 😅

fatmira
15. aug 2011

@majka_k tu sooooom 🙂 teda bola som tu skor, ale musela som ist malemu zajaca pomixovat a zamrazit 😢 zajtra ideme na otocku do vt, sa mi ani nechce po tej horucave.. a maly je k tomu aj cely vyhadzany, tak tiez nic moc 😒 a nasla si uz nieco?

majka_k
16. aug 2011

@fatmira ahojky, tak ako ste to zvladli? cestu? a preco je maly vyhadzany 😕 ? ja som este nic nenasla a pravdu povediac som vcera ani nehladala uz, len som pokukala co tu nove na konikovi a isla som spat ... 😅

fatmira
16. aug 2011

@majka_k ahoj..v pohodke, vystartovali sme o siedmej, som si povybavovala vsetko so com chcela, len jeden balik som nestihla poslat, tak to musim zajtra, mali sme dve navstevy, maly sa vysantil, nespal do kopy pol hodku😅 a cestou spat sme sa zastavili este u jednych znamych na navsetevu, v aute zaspal, ale tak len na 15 min, potom samoska, bol nervny, ale teta bola taka zlata, ze sa s nim hrala, zabavala ho, a ja som o nom ani nevedela, potom zasa odkvecol v aute, doma som prezliekla a uz spinka..uff aj ja mam dost 😀

majka_k
16. aug 2011

@fatmira to ti verim, tak ste mali perny den ... my mame dnes den nespavec tiez, mala spala asi 3 x po 15 minut a teraz tiez strajkovala a zaspavala na 3x ale uz zalomila tvrdo ... dufam 😖 😅

fatmira
16. aug 2011

@majka_k to je tak, ked denny spanok naprd, vecerne zaspavanie je tiez o nicom..ako misko by dnes aj dlhsie pospal, len ho stale niekto zobudil 😠 aj ked som sla z vonku, tak spal v kociku, tak sme ho v kociku vyniesli hore napeso po schodoch, lebo vytah ho zobudi, no a prideme dnu, pospal 5min a uz ho mala sestra zobudila.. 😠
a je vyhadzany, lebo ma siestu chorobu..ale uz je to celkom ok..

majka_k
16. aug 2011

@fatmira aha tak o tej siestej chorobe som minule pocula v telke, inac som nevedela ze nieco take existuje...a ma aj horucky?

tak cez den spanok o nicom tak dufam ze noc bude super... 😅 akoze ja sa nestazujem my sme hore len 2 x za noc 😵

sunnygirl26
16. aug 2011

inac o tej siestej chorobe toho vela neviem...ako sa to vlastne prejavi? ja som dnes musela dat malu vecer do manducy, lebo som myslela, ze si uzenie pruh...asi ju rozrusila navsteva nasich, lebo prisli akurat v case, ked som ju krmila uz pred nocnym spanim 😢 ale uz spinka...dufam, ze jej to vydrzi 😅
@fatmira
@majka_k

majka_k
16. aug 2011

@sunnygirl26 u nas je to tiez o drzku ked mame navstevu alebo ked my ideme niekam kde je vela a hlavne cudzich ludi,to je potom doma placu a strhavanie sa zo spanku, uz som minule rusila nervy 😠 moja malicka 😔 tak som ju lutovala, som povedela ze navstevy asi musime odlozit na trocha neskor...no a dnes som sa dozvedela ze mi pride brat s manzelkou a s dvomi malymi synmi 😅 , takze sa tesim na sobotu, to si potom vecer uzijem 😖 😅 ale nic ja sa na nich tesim ale ... potom strasne malicka vyvadza - je rozrusena...

fatmira
16. aug 2011

@majka_k
@sunnygirl26 hej raz davali v reflexe, ale aj na nete som citala.. 3 dni mal tepltou, proste z nicoho nic, prvy vecer 39,3, potom uz len 38,1 ale vzdy len vecer mal a rano...cez den nie, uz som si vravela, ze ked bude mat aj na stvrty den, utekam na pohotovost..myslela som ze zubky, ale aj siesta choroba ma napdla, a ked sa vysypal na brusku , chrbatiku, cele, tak som vedela kde je pes zakopany.. 😒

majka_k
16. aug 2011

@fatmira ano presne taketo priznaky som pocula ze ma choroba ... tak dufam ze malicky bude uz v poriadku 😉

fatmira
16. aug 2011

@majka_k oni potom tie deticky spracuvju vsetko co zazili cez ten den, preto su vecer nervne, unavene, uplakane..su zazitky, ktore jednoducho envedia spracovat, preto napr plac zo spinakania.. misko je zatial kludny, a to fakt siel dnes z ruky do ruky, ako ciganske decko, kazdy ho chytal bozkaval, on vselicko chytal, po zemi sa plazil a ani som ho neokupala lebo spal 😝

fatmira
16. aug 2011

@majka_k uz mu to mizne, ale ked mal prvykrat taku horucku, tak som celu noc nespala, len na neho kukala... chudatko, strasne horel...prvykrat ju mal..

sunnygirl26
16. aug 2011

@majka_k to poznam 😒 my navstevy vecer kym nespi uz ani "neprijimam" teda kazdy z rodiny (mimo mojej svokry, lebo ta na to vzdy zazracne zabudne) vie kedy chodi mala spat...no nasi sa dnes vracali z KE, kde boli vyzdvihnut segru so svagrom vracajucich sa zo skotska...tak som im ja povedala, ze chcem aby sa zastavili....nuz, som si to trosku odtrpela, ale oni konecne po prvy krat videli malu nazivo 😀

majka_k
16. aug 2011

@fatmira no Sofi sa hemzi v postielke ako cervik, to je teda ... a pritom dnes sme boli doma len na pol hodky sme vybehli do mesta - som bola vybrat peniaze z bankomatu ... muz akurat na nu kuka - tak oci dokoran otvorene - parada , ale mozno sama zaspinka, par krat sa tak stalo...
a uz sa nehybe tak asi zaspala - moja laska 😵 😵

a mas pravdu o tom spracovavani informacii, o tom som tiez citala na nete , a baby zakon schvalnosti funguje statocne...ked to najviac nechcem tak kýcham ako blazniva, mala sa strhava bo ja musim kychat ... 🙄

majka_k
16. aug 2011

@fatmira joooj to ti verim ze si ani spat nemohla, ja sa bojim ockovania na 3 mesiace, to ze vraj zvyknu byt horucky,.. tak po prvy krat...

majka_k
16. aug 2011

@sunnygirl26 to hej aj moj svagor malej krstny - robi v rakusku a tiez bol minule doma tak boli na navstevu troska neskor ale nejak mala nema take stavy zo vsetkych ludi ... zo svagra a sestry s detmi nema nejake divne stavy ale inac... 😒

fatmira
16. aug 2011

@majka_k hm..moze mat a nemusi..misko nemal..len som mu davala obklady na nozky a raz nurofen sirup proti bolesti.. po druhom preockovani mal viac nozky spuchnute chudacik.nas caka ked bude mat 10m dalsie preockovanie, ale nejak sa toho bojim, popytam sa doktorky, ci neodlozime..

majka_k
16. aug 2011

@fatmira
@sunnygirl26
inac baby my ideme zajtra s malou na rizikovu novorodenecku poradnu - na kontrolu po porode, a mam teda strach ze co jej budu robit ... asi len krv brat ale aj tak ... 😔 ☹

fatmira
16. aug 2011

@majka_k preco na rizikovu? 😒

majka_k
16. aug 2011

@fatmira malá mala trocha zvysenu zltacku v porodnici a asi aj preto ze my dve mame rozdielne krvne skupiny tak skontrolovat 🙄

sunnygirl26
16. aug 2011

@majka_k laura nemala ziadnu reakciu....ani po prvom, ani teraz po druhom...mne sestricka vravela, ze u niekoho dieta zareaguje hned pri prvom a potom je pokoj a u niekoho az na tretom...u nas je na kychanie expert moj mm 🙂 tlmi sa vankusom 😀 inac je asi pol baraka hore ked on kychne...ved aj segra je malej krstna, no nemohla byt ani nakrst, takze si ju zacne uzivat az teraz 🙂

majka_k
16. aug 2011

@sunnygirl26 dufam ze u nas to prebehne bez problemov...a s tym kychaním 😀 😀 ja si nestihnem dat pomaly ani ruku pred usta ako to na mna rychlo pride 😀 😀 😀 az mam na seba nervy niekedy, bo som jak male decko 😅

fatmira
16. aug 2011

@majka_k neboj sa, oni si len takto nahanaju pacientov, pocula som o tom uz nieco 😒 a ja ani neviem aku ma krvnu skupinu misiak...
@sunnygirl26 preto sa toho tretieho ockovania bojim, lebo som pocula, ze deti su po nom "ine" a ja mam fakt zlatusika doma, a nechcem aby sa otocil o 180stupnou...

moja sestra je tiez miskovi krstna, a robi vo svajciarsku 😀 a videla ho len 2x ☹

majka_k
16. aug 2011

@fatmira mne davali ihned podpisovat papiere - ihned po porode ze o tom viem a ze som poucena ... a to iste si myslim aj ja s tym nahananim pacientov...dufam ze to bude prvy a aj posledny krat co tam budeme musie ist 😅

sunnygirl26
16. aug 2011

@majka_k
@fatmira ja este porozmyslam, ci tu tretiu varku dame...mame chvilu cas, tak sa rozhodneme

fatmira
16. aug 2011

@majka_k o com ako ze vies a o com si poucena? mne tiez hned dali ako som miska vytalcila pero do ruky, co mi najprv vypadlo, som nevladala ani vruke drzat nejaku somarinu podpisovat..co to vlastne bolo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre