Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

fatmira
29. aug 2011

@majka_k tak je ukocikovana az az ... sofi ma dost teraz na cely tyzden 😉
urcite si normalna... 😉 strach o vlastne dieta je uplne prirodzeny a pokial vidis, ze svokra je po tej porazke 😔 😕 slabsia, tak urcite tvoje rozhodnutie, aby ju nebrala na ruky musi respektovat..ako ked sedi, tak jej ju mozes dat,,, a si sadni k nej, ked mas ten strach aby jej nespadla.. miska napr v pohode drzala prababka 86 ci kolko rocna, a ja som na svojho syna strasne hakliva, ale tak pokial s nim nechodila, len sedela, tak som problem nevidela..

majka_k
29. aug 2011

@fatmira to hej ona si ju pyta len ked sedi tak to si ku nej sadne manzel aby bol blizko ( s muzom sme sa tom rozpravala tak so mnou suhlasil , aj on ma strach ) a tak jej ju dam ale srdce mam v hrdle 😕 , ale mne vadi aj to ked starsi ludia nerespektuju to co chce babo, a to nepisem len o svokre, to tak plati na vsetkych, mala ma uz 3 mesiace a ona nechce na rukach lezat - to ani omylom, ona chce sediet a kukat dookola, ale oni nie, drzia ju na silu na leziaco a mala reve a mna ide picnut a im to absolutne nevadi 😅 to som si vsimla u vsetkych starsich ludi to tak je , ako keby to nevideli ze dieta protestuje a oni este viacej zacnu hojdat a mala este viacej zacne protestovat a revat ...

fatmira
29. aug 2011

@majka_k hmmm to su starsi ludia, s tym nic nenarobime..s nimi sa ani hadat neda, lebo len oni maju svoju pravdu... keby toto robili s miskom, tak on by im oci vyskrabal keby mohol..to neznasa, taku polohu a hojdanie 😅 😀 nabuduce im naznac nejak, ze sofi chce byt teraz pri tebe a nedaj ju.. 😉

majka_k
29. aug 2011

@fatmira uz si pomalicky zacinam zvykat a aj doverovat ale...ja som dost zairliva lebo co na malu, ale to tiez len na urcitych ludi, asi som blbááá 😅 😀 to nic, dnes bolo fantasticky, dufam ze aj zajtra tak bude a pojdem na dlllllhu prechadzku s malou doobedu aj pobede 😀 😀 😀 nech ma az nohy bolia aby som vedela ze som na materskej 😀

fatmira
29. aug 2011

@majka_k ja som tiez bola ziarliva, ale nejak to casom vyprchalo samo... on vie, ze som jeho maminka a dava to patricne najavo (pri niekom) 😀 tak aj sofi vie, ze ty si jej maminka a pri tebe je jej najlepsie 😉 jasne ked prejde babka alebo sestra okolo urobia na maleho kuk, tak on cely stastny prestastny, nevie co so sebou, ale tak so mnou je nonstop,tak to tiez nie je vzdy sranda 😀 😅
ja povinne chodim rano, okolo 8-9tej cim skor, tym lepsi vzduch vonku 😉

majka_k
29. aug 2011

@fatmira ja viem, ale asi to musi ten pocit istoty sam prist 😀
ja sa tiez chystam tak skor ale neviem ako sa to vyvinie ... dnes sme spali do pol deviatej tak neviem ako rano potiahneme, ale asi nie tak dlho lebo muz ide uz do roboty tak vstaneme skor , ale ja si m usim vlasy umyt aby som vyzerala trosku k svetu 😅 takze dufam ze mi sofi dovoli 😀 😀

majka_k
29. aug 2011

@fatmira inac ako davas malemu tie kvapky zelezo??? alebo ako si mu davala ked bol mensi? lebo ja zapasim s malou, mi to vypluva ☹ , ja jej ich nakvapkam do vodicky do lizicky a natiahnem do tej striekacky od sirupu, ale nejak mi aj to niekedy vypluvne tak ci nieco neporadis 🙂

fatmira
29. aug 2011

@majka_k my teraz vstavame bud okolo 6tej alebo 7mej...a dnes sme uz boli von pred osmou asi..mali sme letecke rano 😒 som bola z toho uplne vyklepana, musela som ist na vzduch 😔 😢

majka_k
29. aug 2011

@fatmira co sa stalo ?? 😕 😕 😕

fatmira
29. aug 2011

@majka_k lyzickou, + som mu tam kvapla par kvapiek mlieka, ale nema problem to vypit aj same.. a na lyzicku aj ked bol malicky mi pekne otvaral pusinu

majka_k
29. aug 2011

@fatmira tie co beriete vy tak su asi sladke ze? musim si asi vypytat ine, malu tak po nich strasa - na 3-4 x sa strasie zlaticko moje 😵

fatmira
29. aug 2011

@majka_k padol z postele na drevenu podlahu... sme spali spolu, ako kazde rano, a vzdy ked sa zobudil, tak bud po mne tlapkal, alebo ma tahal za vlasy a dnes nic, tichucko jak myska, proste si zdrhol..musela som poriadne tvrdo spat 😠 a vyletela som z postele na ten rachot a plac 😔 plakal len chvilocku, ale som prestrasena este aj teraz.. budem ho musiet stale prekladat do postielky aj 20x za noc ked bude treba, bude to fuska, ved ma skoro 10kg, ale bezpecnost je bezpecnost 😕

fatmira
29. aug 2011

@majka_k chutovo nic moc, az sa cudujem, ze mu nevadia.. musim zajtra znova ochutnat, lebo si uz nepamatam 😀

majka_k
29. aug 2011

@fatmira juuuuuj to ma mrzí 😔 dufam ze je Misulko v poriadku 😕 , verim ze je 😉 ja co osm pocula taka kazde dietatko raz musi spadnut z postele 😖
my sme sofi tiez predtym mavali pri sebe v posteli - medzi nami ( ked bola malicka tak dost vracala tak sme sa bali aby sa nezadusila ), ale muz sa vobec nevedel vyspat lebo sa strasne bal ze malu privali, ale teraz sme si vsetci tak zvykli ze spi v postielke, je to taky vacsi klud...ale to je asi tym ze ja nekojim, keby som kojila tak asi tiez si malu davam k sebe do postele.

fatmira
29. aug 2011

@majka_k tak dufam, ze je v poriadku, stale ho sledujem.. viem ze padov este bude, ked zacnu chodit, ale aj tak...chlap mi to strasne vycita..nemala som mu nic vraviet 😔
misko spinka v postielke, ale nad ranom sme si ho vzdy vzali k sebe.. a ked sa casto budi, tak tiez je medzi nami, lebo tak to je pre mna jednoduchsie, ako stale vstavat a prekladat.. a teraz co je aj frajer prec, tak spala so mnou mala sestra a ta sa tiez na nic nezobudila.. a zo zaciatku sa ani on nevedel vyspat, ked bol misko malinky, bal sa ze ho pripuci, ale teraz si ho uz sam niekedy pyta, aby som ho dala medzi nas 😉

majka_k
29. aug 2011

@fatmira memysli nato ze by mu nieco mohlo byt, tak ako pises este sa napadaju, a nieje misulko spavy moc? som pocula ze po uraaze ak dieta dlho a tvrdo spi tak treba ist radsej k lekarovi 😕
tak nad ranom aj ja musim malu stale prelozit k nam - to budim muza aby vedel a uvedomoval si ze je sofi uz pri nas, mala strasne tak placka zo sna, spinka atak jemnucko placka ... neviem ci sa jej noieco sniva ci co 😔 dnes rano od stvrtej si tak plackala, ale ona sa nezobudi, len tak stona - chudatko moje, a ja len čššššššš robim od stvrtej lebo inac by sa asi aj rozplakala, neviem co s tym mam urobit...

fatmira
29. aug 2011

@majka_k idem uz k miskovi, nech som aspon ako tak vyspata a aby sa ma ludia nezlakli rano na prechadzke 😀 😀

majka_k
29. aug 2011

@fatmira dobru noc, mozno sa stretneme 😉

fatmira
29. aug 2011

@majka_k sprava sa tak ako obvykle.. este ho budem pozorovat....
sa jej sniva asi, ako ju beru stare tetky na ruky a jej sa to hojdanie v leziacej polohe napci 😀

fatmira
29. aug 2011

@majka_k no mozno ano, lebo chodim tym smerom, pre ranajky do ilasu ci jak sa to vola + do toho stanku kde maju pecivo vselijake 😉

majka_k
29. aug 2011

@fatmira 😀 😀 😀 😀 😀 zeby sa jej snivali take snicky?? 😀 😀 😀
tam sa chystam uz asi mesiac - tam maju ze vraj fantasticke kolaciky 😵 😵 😵

fatmira
29. aug 2011

@majka_k no co ty vies 😀 tak ju nikomu nedavaj, aby chudatko tak nevzlykalo 😕 😉
nooo fajne tam maju, ako ktore..teda komu ake chuti..to je taky stanok, ze pre rychlejsie priberanie 😀 😀

fatmira
30. aug 2011

@majka_k tak co, nohy bolia?? 😀

majka_k
30. aug 2011

@fatmira ahoj, no nebolia 😅 rano sme sa s malou vytrepali az o pol desiatej tak sme sa len tak tulli po sidlisku a po obede mala spala na 4 etapy po 10 minut a medzi tym bola strasne mrzuta co chcela spat, taks om von nesla lebo keby mi spustila rev niekde vonku tak koniec 😀 vecer sme este boli v cemernom u svokrovcov na hrozno 😎 ale zajtra sa chystam do tesca, ze vraj tam su zlavy pre deticky, ale neviem ci dnes neskoncila akcia 😠 ak nie tak muza zmanipulujem aby sme okolo piatej ked pride z roboty este skocili do Presova do tesca lebo tutonase je onicom, takze zajtra zmonitorujem ci este su zlavy 😅

fatmira
30. aug 2011

@majka_k no mna bolia asi aj za teba 😅 doobedu sme boli 2 hodky vonku, o 10 sme uz doma boli, a poobede som sla na postu este a tak sme sa motali... no a Misko nespal od 13tej, fuuu, dal zabrat 😕
mnaaaam hrozno... 😀
ake akcie? idem kuk na net..... zisla by sa mi nejaka mikinka pre misiaka a aj vetrovka, lebo tu co mal na jar, tak uz je mala 😅

majka_k
30. aug 2011

@fatmira ja som sondovala na nete ale som nejak nenasla tesco akcie ale v inej teme kde pisem sem tam, tak dnes spominali kocky ze dobre nakupili v tescu vo viacerých mestach ze su zlavy perfektné

majka_k
30. aug 2011

@fatmira ja by som potrebovala pre malu vetrovku na jesen, a vobec, neviem ci nebudem musiet skoro celu garderobu nakupit lebo mala rastie strasne rychlo, podla mojho merania ma uz 66 cm, a to ma este len 3 mesiace, tak neviem ci jej na zimu nebude vsetko male, a aj kocik 😀 😀 😀 - na to som najviac zvedava ze ako sa s fusakom zmesti v zime do kocika 😅 😕

fatmira
30. aug 2011

@majka_k http://www.zlacnene.sk/letak/tesco-3884/p/6/
hmmm len do dneska to platilo... no nicto..tak snad nabuduce stihneme 😀

majka_k
30. aug 2011

@fatmira ☹ škóóóóda

fatmira
30. aug 2011

@majka_k ved budu znova, neplac.... 😀
inak v obchode dieta a ja mam 9 eur ci kolko, lebo kamoska malemu kupila sandalky, a boli by mu dobre tak na zimu asi a mne bolo luto, zeby ich nevynosil, tak som sla vymenit, tak mensie uz nemali, ine topanocky tiez nie, tak ze si mozem cokolvek ine vybrat a ja som vobec nevedela co 😲 tak som tam nechala sandalky, ze ked dostanu ciapky, ze si pridem pre nejaku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre