Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

fatmira
7. sep 2011

@majka_k nooo si si ista?? si si ich na prechadzku zabudla, tak to bolo asi tym 😀 😀 😀
hej tu som brala este pred tehu.. .. uz ani nepamatam co stoji taka sranda.. 😅
ja som mrchu dostala 5 mesiacov po porode a trpela som riadne... pred tehu som bola prvy den nefunkcna a ostalo mi to.... take bolesti jak porodne ...bleeeee a som bola sprosta, ze som teraz nezacala antiku jest, lebo tato sa berie v kuse, tak to nemusim mat ms vobec...ale tak chlapa mam prec a nechcela som do seba hormony trepat 😠 no ani tak ani tak mi nie je dobre 😅

fatmira
7. sep 2011

@majka_k dobru noc..ja vypadnem 23:00 🙂 zajtra pridu svokrovci na navstevu, hned z rana, tak sa musim vyspat 😀 😀

muskam
8. sep 2011

@fatmira vies ja si myslim ze mu je malo mojho mliecka rano, lebo pocica len 5 minut a na takeho 16-kiloveho "chlapa" to urcite nestaci. Cim neskor sa pustim do odstavovania, tym to bude horsie. Este nevie chodit na nocnik, tak to nechcem prekombinovat, aby tych zmien nemal vela naraz. Okolo dvoch rokov uz je toho na dieta dost- ucit sa na wecko, potom nech vie sam papat, potom vyzliekat a neskor aj obliekat sam, potom skolka...no nechcem ho mucit 🙂

fatmira
8. sep 2011

@muskam kazda mamina urobi tak, ako vie, ze je to pre jej dieta len to najlepsie.. 🙂 ved sama uvidim, ako budeme my na tom s odstavovanim.. 😅

majka_k
8. sep 2011

@fatmira uz spite? teda Misko 😉 ... my sme az teraz dobojovali 😅

fatmira
8. sep 2011

@majka_k spinka..od osmej a od vtedy uz dvakrat plakal 😒 ked sa kupal tak sa zacal ponarat, neviem co ho to napadlo, mal z toho strasnu srandu, lebo vzdy ako chcel dat hlavu pod vodu, tak si namocil len usta nos a som ho vytiahla 😀 no potom sa hodinku este metal, nevedel obsediet, ani polezat, sidlo male.. on je najkludnejsi len v kociku 😅 😀
nejak dlho ste bojovali, to od vtedy nespala vobec???

majka_k
8. sep 2011

@fatmira nie uz spinkala od pol osmej do osmej, potom sa zobudila a oci ako ziarovky, tak sme sa nosili, sedeli v sedacke, prezliekli lebo si stihla aj grcnut, mm ju nosil a zaspala az pri mne a pri cajiku, som si myslela ze ked bola taka unavena ze zalomi a bude spat ale nie 😅 ale uz spinka tvrdo, len dokedy 😕

ty maleho kupes sama??? 😕 ja si to neviem ani len prestavit sama kupat, ale ked musis tak musis...asi je to o zvyku nie? 😉

fatmira
8. sep 2011

@majka_k ked som prisla z porodky, tak mi ho asi prve 2-3 tyzdne kupala mama, lebo ja som fakt nevladala, som bola strasne slaba..no a od vtedy sama.. 😉 ked je frajer doma, tak mi ho aspon vyzlecie 😀 ale ako na zaciatku mi to kupanie pripadalo, ako nejaky dlhy marton, teraz je to uplna pohodicka.. misko miluje vodu, stale sa tam tesi..
len som neznasala, ked bol este maly, to sermovanie s vanickou, pripravit vodu, stolicky do kupelky, no hruza des... potom sme kupili kyblik, tak to bolo o stolicku menej uz a hned som do toho aj vodu pustala, takze aj s tym menej roboty, no a ked z toho vyrastol, tak kupem v sprchovom kute, mame taky aj s vanickou hlbokou, tak to je uz menej robtoy s tym 🙂

fatmira
8. sep 2011

jooooj daco by som zjedla, ale sama neviem co...dokocna aj radler vychaladeny, ale nemam chut nanho 😒

majka_k
8. sep 2011

@fatmira my mame tiez sprch.kut taky s hlbokou vanickou a mame aj rohovu vanu tak mala bude mat kde plavat 😀
a ja si neviem predstavit preto preco pises, vodu nachystat, veci mala sa medzitym pokaka ( malokedy ale stalo sa uz par krat ) a porenasat vanicku s vodou do spalne - my kupeme na posteli 😅 to by som asi sama nestihala ... ale mozno aj hej ale naco ked muz je ochotny mi pomoct 😀 😀 😀 😀

fatmira
8. sep 2011

@majka_k to potom mate aku velku kupelku???? 😅 waaaaw
no ved od toho ich tu mame, aby pomahali 😀 ked bude sofi vacsia, tak to bude ooovela jednoduchsie, neboj...

majka_k
8. sep 2011

@fatmira mame paradne prerobeny byt a kupelku prelozenu do druhej izby, tak sme si vytvorili aku sme chceli 😉

ja sa uz tesim ked bude vacsia ze si bude tam sediet a hrat sa s kacickami 😀 😀 , a nie ako teraz, rychlo rychlo okupkat a von z vanicky 😒

inac ty kupes kazdy den maleho? mne kazdy vravi ze je to zbytocne, ze staci kazdy druhy alebo len 3x tyzdenne, ale my sme si uz tak zvykli ze neviem ci by Sofi zaspala bez tejto vecernej ceremonii 😕 😅

fatmira
8. sep 2011

@majka_k a to mate kolko izbovy byt?
ked bol maly tiez som ho kupala kazdy den, lebo som si myslela, ze bez toho kupania, mi proste nezaspi....rezim vecer musel byt 😀 a potom ked som neokupala raz druhykrat a videla som ze zaspal, tak som zacala kazdy druhy den kupat...no ale ked som nekupala, tak som klasika nad umyvadlom umyla tvaricku rucky, ritku.. a to iste robim aj rano.... teraz cez leto som kupala kazdy den, lebo sa potil, ale ked je uz chladnejsie, tak kupem zaz kazdy druhy den...

majka_k
8. sep 2011

@fatmira mame 4-izbovy - jednu velku izbu sme rozdelili, z jednej casti nam zostala spalna a zdruhej nam vznikla kupelka 😉

ja uvidim ako to bude pokracovat, ak nebude problem tak ju budeme kupat asi kazdy den, ked sa nieco vyskytne a neokupeme a mala bude v pohode tak mozno v zime prejdeme na kazdy druhy den... al epriznam sa ze aj mne to takto viacej vyhovuje, skor mi ubehne vecer ked viem ze co mame na plane a co este musime urobit 😉

fatmira
8. sep 2011

@majka_k no pekne ste si urobili.. 🙂 my tiez mame z jednej izby "odrezane" a urobenu kupelku, ale nie je tak uplne podla nasich predstav, lebo my sme uz do prerobeneho bytu prisli..

tak mam pocit, ze to ty mas skor rezim...no aby ste sa nahoodu nenudili 😀 ved uvidis, ako ti bude vyhovovat 😉

majka_k
8. sep 2011

@fatmira he he 😅 mozno hej mala nam este do toho moc nevravi 😀 😀

som si kupila este v utorok mama a ja a este som do neho ani nekukla 😒 musim ho zajtra zobrat so sebou na prechadzku a niekam si sadnu a pocitat ak pocasie dovoli a aj sofi ci dovoli a bude spinkat v kociku 😅

fatmira
8. sep 2011

@majka_k pockaj ked zacne, si uzijete 😉

ja som tak dnes citala za jazdy novy cas, co som potom davala mame..a mama a ja, mam zasadne na wecku, to stihnem precitat za ten mesiac cele 😀 😀 😀 fuj ale som sprosta 😅

muskam
8. sep 2011

@fatmira no to si pekne napisala a minule ma dojala jedna 60-rocna pani-suseda mojej mamy, ktora zahlasila ze teraz uz je neskoro mojho maleho oducat od cici. Normalne som z nej potom mala zlu naladu, lebo ja som stale zila v tom, ze cim dlhsie kojenie, tym lepsie...

majka_k
8. sep 2011

@fatmira 😀 😀 no to by mohol moj muz on si pekne posedi, ja neviem vysedavat, ja si rychlo urobim co mam a padam prec 😀 😀 😀 ale na tej prechadzke by to mohlo vyjst 😉 keby bolo pekne - co dufam ze bude, musim skocit do Billy lebo nam doslo telov mliecko pre malu a v kauflande nemal dnes, tak skusim billu a ked ani tam nebudu mat tak musime skocit s mm do DM-ka 😝

fatmira
8. sep 2011

@muskam ja tak strasne milujem, ze jedna tetka povedala to a druha to... ma ide z takych reci porazit.. 😠 ci skor, ci neskor, dieta musi nejak pochopit, ze uz mliecko nie je, uz stacilo 😉 ved je to uplny prirodzeny jav v prirode.. ja som bola kojena dlho, ale mala sestra asi len 3 tyzdne a ver, ze nebadat ziaden rozdiel 😀

majka_k
8. sep 2011

@fatmira taketo ciapocky tam mali? v komunale? nieco take by som chcela 😅
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11798787&tab=5

fatmira
8. sep 2011

@majka_k len musis najst nejaku lavicku volnu, lebo od kedy sa zacal skolky rok, tak ta pri nasej bytovke je stale obsadena, a minule sa tam za bieleho dna odohraval skoro sex 😀 😀 😅 😠
minule som sla okolo polnoci na wecko, ze maly konecne tvrdo spi, ja si kludne pocitam.. 😀 a houby..radar nemal vypnuty a hned bol hore 😅
a jake mleicko pouzivas? musim aj ja daco nove kupit..pekne vonave 😉

fatmira
8. sep 2011

@majka_k myslim ze hej, ja som na jar mala pre miska tu J8 ale viac by som taku nechcela.. lebo vsade jak bola presivana, tak mal z toho hlavku otlacenu 😠

majka_k
8. sep 2011

@fatmira my pouzivame od malicka Johnson & Johnson’s a sme spokojní 😉

a fajn ze si poradila s tou ciapockou, toto je to iste ? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11572909&tab=1

fatmira
8. sep 2011

@majka_k ta druha ma minimalne o dve otlacenia menej...
mne tiez treba este jednu taku na chladnejsie pocasie... ved zajtra je uz piatok nie? paaaaanecku ako mi zbehol tyzden 😅 tak pojdem kuk asi do miminka..

majka_k
8. sep 2011

@fatmira hej piatok 😉 sa tesim ze výkend, a muz bude doma - teda dufam 😅
zajdem aj ja do miminka ak vyjde 😉 idem ja uz do sprchy a spat, nejak rychlo zbehol vecer, kukam a uz je jedenast 😕 keby ma nezacali boliet oci a uz aj hlava ta tu este tukam do noci 😅 tak dobru noc 😉

fatmira
8. sep 2011

@majka_k hadam dobre nakupis 😉 a dufam ze aj ja, ked sa tam dostanem... 😅 dobru noc...

fatmira
9. sep 2011

@majka_k ahoj...tak co, bola si v meste? 😉

majka_k
9. sep 2011

@fatmira ahojky, hej bola som, chcela so ist doobedu no na letisku som sa otocila lebo take mraky isli a ked sme dosli domou rak aj zacalo kropit ale potom samozrejme vyslo slniecko, tak sme sli poobede, ale bola som len v Bille - kupit to telove mliecko pre sofi a chcel som zajst aj tie ciapocky kuk ale sofi ako zazrakom spala celu cestu az domou, tak som ju nechcela budit ale po ceste spat som zasla do DP-cka ale tam mali len take babatkovske ciapocky ake mam a uz nechcem, mali celkom pekne ale velke az na pol rocne...a ty bola si kuk v miminku?
ja soom sa dohodla so segrou ze so mnou pojde na buduci tyzden so mesta aby som mohla aj do Dieta a ja skocit kuk lebo tam nemozem ist sama lebo sa tam neda s kocikom ist 😉 a aj do komunalu skocim a ked nebudu mat nikde tak objednam z internetu 😕

fatmira
9. sep 2011

@majka_k nooo chcela som ist, ale nejak sme sa vytrepali az o pol 5tej z bytu 😅 😀 tak skocim v pondelok potom...
tiez mam nervy, ze do dieta a ja sa neda ist s kocikom 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre