Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

sofik
9. apr 2010

baby chodí niekto z vás k Jakubčinovi? Ste s ním spokojné? Alebo poradte ktorý gynekolog je dobrý 😉

mentoska
9. apr 2010

sofik myslis si po tychto vsetkych prispevkoch ktore su tu o lekaroch popisane,ze je este vobec nejaky dobry.Kazdemu sekne ci nesekne nieco ine.Ja som bola spokojna s Felsocim no aj nanho som tu uz citala.A na porodnici tu som sa velmi nemala naco stazovat v porovnani s inymi.Baby myslite si,ze v inych nemocniciach je to inak? Neverim tomu ale vzdy sa hadze spina len tam kde prave sme, ved napr.vo Svidniku ako viem nemoze navsteva ani na izbu a za nadstandard sa plati viac a v Kosiciach som bola par rokov a nieje to tam ani zdaleka tak ako vo VT. No ako hovorim kazdmu je dobra nieco ine a my ludia niesme nikdy s nicim spokojny tak co sa vlastne cudujeme.

Sorryak vypisujem blbosti a nudim vas tym ale chytila ma nejaka melancholia.Asi mi uz chyba praca ☹ aj ked som nikdy nemyslela,ze toto poviem

bobooo
9. apr 2010

ahojte ako si nemám čas tu zavítať
alucia v prvom rade ti chcem poblahoželať k malému pokladíkovi, nech rastie do krásy a tebe všetko aby bolo ok a dvojičky nech nezlostia, lebo ak sú ako moje posledný týždeň tak zbohok 😠 neviem čo sa s nimi deje ale je to strašné keď sme von tak v pohode ale doma vystrájajú a len pozerajú čo by urobili zle....
sofik ja chodím ku jakubčinovi...chodila som k pidaničovi, ale počas tehotenstva som bola na rizikovom pri jakubčinovi a už som si tam dala aj preložiť kartu od pidaniča....inak jakubčin je strašne zlatý...odpovie na všetko čo sa pýtaš a aj ti to vysvetlí...no ja na neho nemôžem povedať jedno zlé slovo...

sofik
10. apr 2010

mentoska názor možeš napísat 😉 a kde si robila v nemocnici sestričku?

boboo sa pýtam lebo vo vt nemám gynekologa ešte takže som tiež bola minule sa u neho spýtať či ma zoberie a v pohode, porozprával sa so mnou, velmi milý doktor 🙂

mentoska
10. apr 2010

sofik ja som praxovala 5 rokovpo vsetkych Kosickych nemocniciach a inak robim na internom tu vo VT len teraz som na materskej

tixi
10. apr 2010

dobre ranko zienky 🙂
dnes v noci mi riadne tvrdlo brusko, uz som aj myslela, ze to azda pride, ale nastastie este nic
tak som sa nakoniec rozhodla, ze dam odobrat pupocnikovu krv, volala som doktorovi, ktory to ma vo VT na starosti tak nie je problem, je to fakt dost vysoka ciastka ale clovek nikdy nevie...snad ju vsak nikdy potrebovat nebudeme

mentoska mas pravdu, kto si chce nieco najst tak si na lekara najde...kazdemu vyhovuje nieco ine, mne je len luto, ako pristupuju k pacientovi ohladom informacii.Ked ma prijimali tak slubovali, ze ma budu ohladom vysetreni a vysledkov informovat.Samozrejme, ze sa tak ani raz nestalo, nikto nemal cas na nejake vysvetlovanie.Ked som sa aj sestry opytala ake lieky dostavam, odpoved bola, ze take aby bolo babatku dobre 😕 Podla mna vsak uz dlho trvat nebude, kedy sa na medicine zacne vyucovat ako sa da k pacientovi spravat aj inac ako to bolo doteraz. Raz sa mi dostala do ruky karta, tak som mala aspon moznost zistit ake mam vysledky, no keby som nebola laborantka tak by som tomu nerozumela.Az vtedy som zistila, preco mi nasadili aj cipky 😒
Ja som pracovala v nemocnici, kde len na gynek. odd. bolo takmer 25 lekarov a na novorodeneckom 20, takze bol vacsi vyber napriklad pri porode, tu je lekarov len niekolko.

mam este otazocku, rodila z vas niektora s epiduralkou, pripadne mala spinal pri sekcii???

a ako zacali u vas porodne bolesti???ja viem kazdy hovori, ze ked to na mna pride, tak to hned zistim, ale aj tak som zvedava.Teraz, ked mam niekedy bolesti, tak raz to zacina bodavou bolestou v posve a potom ako ked boli brusko pri menstruacii a sem tam pride aj krc 😕

na dnes hlasili dazd, ale zatial tu u nas svieti slnko, tak snad nebude opat prsat, muz robi od rana volieru pre nasho noveho psika, uz sa narodil, ale ide si po neho do Prahy az maji 🙂

mentoska
10. apr 2010

tixi tiebolesti co citis su predporodne, to sa tvoje telo pripravuje na porod. Priblizne take ale o dost silnejsie budu predzvestou zaciatku porodu. Ja som dostala vyvolavacku a potom slo vsetko rychlo ani som nevedela kedy,vsetko bolo v pohode a hocikedy by som sla znovu. Ja ked som sa nieco pytala tak mi povedali aj vysvetlili vsetko ci uz doktor alebo sestricky aj ked sa nasli vynimky.

tixi
10. apr 2010

dik mentoska, ja uz by som to najradsej mala vsetko za sebou, ked ma nieco zaboli hned som v strehu, ze ci sa to bude zosilnovat 😅 ale to asi kazda tehoska
velmi sa na toho maleho cmugacika tesim, urcite sa mi kompletne zmeni zivot, ale stoji to za to 😉
trosku ma mrzi, ze zatial nemame vlastny dom, idealne by bolo mat samostatnu rodinku, svokrovci su v pohode, ale urcite je lepsie ak babatko vychovavaju iba rodicia
starsej generacii sa tazsie vysvetluju niektore veci, ako je napriklad autosedacka, svokra aj moja mamina mi hned dala kazen, ze to urcite nie je pre babatko dobre ani pohodlne 😒 ono vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody, alebo taky krst, ja nechcem krstit babo hned po prichode z porodnice, predsa bude pre mna aj babatko lepsie aspon take dva- tri tyzdne po porode, ked sa budem uz aj ja lepsie citit a maly troska podrastie, nastastie nemam problem si stat za svojim nazorom a tak to nakoniec bude aj tak podla mna 😀
prepacte, ze tu o tom pisem, ale musim sa niekde vyrozpravat...nejaka som teraz precitlivela a vsetko si pripustam, ja len neznasam ak mi stale niekto nieco radi a rozprava ako by to malo byt

mentoska
10. apr 2010

tixi s tym krstom mas pravdu,je lepsie ked uz aj ty budes v pohode a drobec trosku podrasties,my sme mali krstiny ked mal 3 tyzdne a to uz bolo ok
nasi rodicia,stary rodicia by dali najradsej babo tak ako niekedy na 3 mesiace do perinky ale teraz je doba ina a aj deticky su uplne ine, ta autosedacka je super moj maly mal z nej spravenu aj hojdacku,moj ocko mi spravil taku konstrukciu na ktoru sme ju zavesili a maly sa hojdal,ja som si zatial kludne vsetko porobila lebo ho to krasne uspavalo
drobec ti zmeni zivot ale ked to clovek chce tak je to to najkrajsie co mozme v zivote mat,ja by som svojho zbojnika nedala ani za svet aj kedniekedy vyvadza take kusky,ze by som ho najradsej prehla cez koleno

maximo
10. apr 2010

milá tixi,pri čítaní Tvojich pocitov si mi pripomenula minulý rok,keď som aj ja ako prvorodička čakala na deň D a sama nevedela ako to spoznám.U mňa to nakoniec nebol deň D ale noc N 🙂 .Ráno o 3 som potrebovala na WC-na veľkú,ale kŕče neprestávali,takže sa to začínalo ale príliš rýchlo!Kontrakcie každých 5 minút!Tak manžel naštartoval a leteli sme!Bola som už v takom štádiu,že v pôrodnici som 3 krát potlačila a Oliverko bol von.V karte napísané-pôrod trval 15 minút.
Čo sa týka bývania so svokrou,poznám.No je rozdiel či tá svokra aj pomôže alebo len má kopec rečí a skutok žiaden.Moja si vylihovala,kým ja som sa trápila s uplakaným drobcom,nemala navarené ani upratané.Malého na ruka brať nechcela,že je malý a bojí sa,potom bol už ťažký a teraz keď má 10 mesiacov a začína chodiť sa bojí že spadne a udrie,takže asi tak o svokre čo je nanič.
Autosedačka je predpísaná zákonom-tak nech ho skúsia zrušiť ak majú námietky!Aj ja som Oliho mala v autosedačke,v ktorej bol vankúšik-taká podlažka pre novorodeniatko a všetko bolo fajn.V aute treba len dávať pozor aby naň nesvietilo slniečko aby sa bábo neprehrialo!
Zatiaľ toľko-nie som síce z Vranova,ale narodila som sa tam.S pozdravom Miriam

tixi
10. apr 2010

maximo tak to si mala teda fakt super porod, keby to mala kazda take lahke 🙂
svokra je inac uplne v pohode, len ju budem musiet naucit a aj moju maminu, ze vela veci sa za posledne roky zmenilo a uz nie je vsetko take ako to bolo ked som sa narodila ja 😅 je to pre mna nove byvat na dedine a ludia v mojom veku uz mnohe veci neberu ako to bolo kedysi, takze mi je v podstate jedno co si pomysli nejaka horna ci dolna suseda o tom, ze kedy budem krstit svoje dieta a ze si neprajem navstevy aspon jeden mesiac po narodeni babatka, mozno si to vsetko teraz fakt pripustam, ale aspon som im to uz stihla povedat a vedia, ze svoj nazor nezmenim

sofik
10. apr 2010

tixi to máš pravdu, generácia našich mám a svokier nechce pochopit že sú už aj iné veci a hlavne lepšie ako za čiach ich mladosti ☹ Autosedačku ti zakázat nemožu lebo je povinná ako napísala maximo a čo sa týka krstu ja som malú krstila ked mala skoro 10 mesiacov a bolo mi úplne jedno že na mna ludia pozerali že chodím po vonku s nepokrsteným dietatom 😀 Na dedinách je to katastrofálne a Zámutov kde ty bývaš je tým povestný - dodržiavaním tých starých pravidiel 😖 ty sama by si mala vycítit kedy je ten správny čas krst a hlavne neriadit sa podla svokry a rodičov, prvoradé je bábetko 😉

pampusik
11. apr 2010

Ja som tiez odisla z mesta a zijem na dedine, kde si nemozem vober zvyknut, ludia tu na teba pozeraju jak na nejaku pulku ked si obleciem v lete suknu a kocikujem malinku, ohovaraju ale co sa da robit, ja som mala to stastie, ze sme mali krstiny este vo Vranove lebo tam som rodila, a preto som nemusela riesit ci ist s nepokrstenym vonku alebo nie, ale ked bude druhe, pojdem s nim viónku, aj ked nebude este pokrstene a nazor starych babiciek z dediy ma nezaujima.....

tixi
11. apr 2010

ahojte 🙂
ja som si tu uz aj stihla zvyknut, mam tu kamosky a nastastie tu zije vela ludi v mojom veku.Co ma dost prekvapilo je, ze je tu dost husta premavka mamiciek s kociarmi 😉
ono je to asi na kazdej dedine, ze sa vsetci staraju viac o ten cudzi dvor ako o vlastny, ale mne je to suma fuk, kto si co hovori, aj tak tu tie babky a tetky nepoznam a pozemok, kde sa chystame stavat domcek je na novej ulici, kde maju pozemky len mlady ludia
pampusik nic si z toho nerob ak niekto na teba zazera, vacsinou sa iba babky nudia, tak vyzeraju z okien a ohovaraju co sa da 😀
ono sa to vsak nedeje len na dedinach, napriklad aj na sidlisku, kde ziju moji rodicia sa vela ludi stara do zivotov susedov 😠

baby takze ziadna z vas nema skusenost s epiduralkou, pripadne spinalom?

maximo
11. apr 2010

Ahoj Tixi 🙂
Tak ja Ti s Tvojou otázkou osobne nepomôžem lebo ako som písala môj pôrod bol šup šup,ale moja najlepšia kamoška rodila už 3x a všetky s epidurálkou a povedala že keby rodila štvrtý krát,tak zasa s ňou.Ono to je tak,ja som bola tiež rozhodnutá pre ňu,ale keďže vopred nevieš aký bude pôrod,tak ani nevieš či to potrebuješ.Lebo ak je pôrod veľmi rýchly,tak nemáš čas a ani sa nenazdáš a je potom,no pravdaže iné je to ak sú predpôrodné bolesti zdĺhavé,vtedy som za epidurálku. 😉

tixi
12. apr 2010

keby som aj ja mala taky rychly porod ako ty, tak by to bolo super 🙂
v stredu idem na kontrolu, tak uvidim co za novinky mi lekar povie, dufam, ze si ma tam nebudu chciet nechat a vyvolavat umelo porod, len kvoli tomu, ze mam babatko vacsie ako to bolo v pripade alucie
ja sa zenusky tak bojim, kazdym dnom viac a viac...samozrejme, ze sa aj tesim, ale ten strach tu je a neviem sa ho zbavit 😢

maximo
12. apr 2010

No čo sa týka nemocnice,viem o tom svoje.Ja som sa dostala na rizikové ležať z dôvodu otvorenia na 1 a pol cm.Naservírovali mi kopec tabliet a infúzií.Každé ráno pri vizite mi vraveli aby som ešte vydržala-ja som totiž ležala s nohami vyššie aby sa bábo neposúvalo nižšie,lebo hlavičku už malo dolu a to som bola ešte len v siedmom mesiaci!Z nemocnice som sa dostala o mesiac a pol a doma ešte poležala s nohami hore 🙂 ďalší mesiac a pol,až kým neprišla tá noc N.Ako lekár povedal bola som jedna z mála ktorá to dotiahla až do konca a nerodila predčasne.Oliverko mal 3500g a 49 cm,čo bolo na moju minipostavu veľké bábo.Verím Ti že máš strach,ja som si v takomto čase vždy pomyslela nato ako už bude pekne spinkať v postieľke... a pri takých krásnych myšlienkach som sa snažila zabudnúť na pôrod.Ja viem že ľahko sa to hovorí,ale ono to musí nejako prísť von 😀 .
Zatiaľ pekný dník prajem 😅

bobooo
12. apr 2010

maximo ja som bola otvorená na 2cm od 6 mesiaca bola som 10 dní v nemocke a potom ešte raz keď som prechádzala z 8 do 9 mesiaca a potom ma pustili domov...na 2 týždne ale predsa a to som podšívana nebola a rodila som dvojičky týždeň pred termínom určený mojim gynekológom, ale v nemocke žiadne infúzie ani nohy hore-tak normálne som bola ako každá iná...

tixi
13. apr 2010

dobre ranko, ked som si vcera vecer lahala do postele, tak som ani neverila, ze z nej dnes rano budem vstavat, poobede som zacala mat bolesti, ktore vsak neboli pravidelne, ale o to silnejsie ako zvycajne poslickovia byvaju.V noci som sa budila na bolesti krizov, ale stale nic nove sa nedeje 😕 neviem co ten maly v brusku stvara, ale citim, ze sa uz na nieco chysta 😀

baby neviete mi poradit, kde vo VT sa daju kupit kojenecke podprsenky, najradsej by som chcela jemne podsitu, ale v HE som taku nevedela zohnat.Urobila som hlupost, lebo v Irsku mali obrovsky vyber, no mne sa ich v obchode nechcelo skusat.Mam iba jednu, zohnala som ju v KE, ale je to taka klasicka biela, totalne anti-sexi.

mentoska
13. apr 2010

tixi neviem ci esteje ten obchodik ale v meste pri poste bol taky butik so spodnym pradlom, ide sa tam tak dolepo shodoch, vedla neho je cestovka,ja som si kupovala tam

sofik
13. apr 2010

tixi tak vo VT ani netuším, ja som si kupovala v Prahe lebo predtým som tam pracovala ale tu asi tažko lebo ani obchod s tehotenským oblečením tu nie je, najbližšie asi v Košiciach alebo Prešove 😒

maximo
13. apr 2010

tixi ,tak ako píše mentoska,vedľa pošty je tak dolu obchodík,ale daj pozor na predavačku,je to jedna z tých čo chce predať všetko a ihneď 😀 .Inak som si pekné nakúpila v PO na hlavnej,tam je veľký výber.

maximo
13. apr 2010

babooo-tak si bola krátko v nemocni,ja som bola v Prešove a nechceli ma pustiť ani za nič,nakoniec som odišla na vlastné riziko,ale ja som tam naozaj nemienila ležať až do pôrodu!Kopec tabliet som brala až do posledného dňa,ono ja som bola v nemocnici svedkom ako tam mnoho žien porodilo predčasne,niektoré až veľmi skoro,malé nemali ani kilo a niekedy to nedopadlo dobre.Mne doktori vraveli,že Oliverko sa mi veľmi tlačí vonku,mala som aj kontrakcie,vraj silné ale som ich vôbec necítila,no keď mi začalo stále tvrdnúť bruško tak som pochopila že to nieje sranda,preto mi dávali veľké dávky magne cez infuzku,aby kontrakcie ustúpili.Aj keď som sa niekedy postavila z postele-na WC,tak som cítila ako mi padá bábo veľmi dolu a tlačí ma.Takže tie nohy hore som poslušne držala aj doma a vďaka Bohu vydržali sme to!

tixi
13. apr 2010

dik za info, skusim sa tam pozriet, snad nejaku zozeniem, kamoska mi inac spominala, ze nejaky novy butik s tehotenskou modou je v budove coop jednota v meste, mozno budu mat nieco aj tam
v poslednej dobe co pocuvam, tak kazdemu druhemu tehotenstvu hrozi predcasny porod, kazda druha sa predcasne otvara.Na Slovensku je vsak zdravotna starostlivost ohladom buducich mamiciek na vysokej urovni.Napriklad v Irsku robia na kazdej poradni sono, ale nevysetruju zenu vaginalne, takze ani netusia, ktora sa zacne predcasne otvarat, kym nepovie, ze ma nejake bolesti.

bobooo
13. apr 2010

maximo mne v nemocke pichali len magnézium asi 2x denne, a šla som domov jak narkomanka dopichaná, ale inak v pohode...no a moji na dvojičky boli veľký tak som bola rada že ani v inkubátore neboli...ale sú rôzne rizika to je pravda 😖

maximo
13. apr 2010

veru,rizík je mnoho,ale my buďme radi že sme zdraví.Ja som sa nedávno vrátila z poradne -boli sme na očkovanie a ten môj Oliverko to zvládol na jedničku 😀 .Teraz sa pekne hraje.A Ty Tixi- Tebe prajem len to najlepšie 😉

tixi
13. apr 2010

mne tiez pichali magnezium kazdy vecer, dost neprijemne stiplave injekcie, ale co by sme nevydrzali pre babatka, ze 🙂 infuzku som mala len raz, kateter mi vsak nechali zavedeny dalsie 4 dni a az na moju ziadost mi ho konecne sestricka vytiahla

zenusky ja mam nejaku cudnu bolest, uplne dole v podbrusku na pravej strane, nemozem sa ani poriadne vyrovnat a boli to hlavne pri chodzi, nechcem hned utekat do nemocnice, aby som nevyzerala, ze stresujem a je to normalne, mala to niektora z vas?
dufam, ze sa to uz rozbieha a coskoro budem mat malinkeho pri sebe, lebo stale len obzeram albumy a kocham sa ake krasne deticky uz mate doma 😉

sofik
14. apr 2010

tak dnes je ale hnusné upršané počasie ☹ no neviem, neviem ako dnes vydržíme doma 😒

maximo
14. apr 2010

To je pravda,to počasie ma dnes zničí,v hlave mi trieska,malý je uplakaný,žiadna hračka ho už nebaví a k tomu treba navariť. Pomóóóc!Potrebujem opatrovateľku aspoň na jeden deň! 🙄

tixi
15. apr 2010

dobre ranko, dnes mame opat uprsany den 😖
vcera som bola na vysetreni, maly je o.k. pripraveny hlavickou pekne dole, len musime cakat, kedy sa rozhodne opustit svoj domcek 😀
kamoska z BA porodila krasne dievcatko 3690g dokonca bez nastrihnutia, o jedenastej bola este na poradni a o tretej poobede bola mala uz na svete, no ma to niekto stastie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre