Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

mentoska
6. mar 2010

pampusik my sa mame celkom fajn len citam,ze vam sa doma nejak zdravotne to komplikuje.maly je uzasny a strasne by som uz chcela vidiet tvoju kajku ved uz vyse roka som vas nevidela.

O druhe babo sa snazime uz takmer rok no bezvysledku, ked to tak bude nadalej tak uz zajdem za lekarom no zatial to nechavam tak

pampusik
7. mar 2010

joj moja zlata, takze vy uz tak dlho sa snazite babo, chcete pre maleho surodenca?ja zas nie, mne sa zase paci velky vekovy rozdiel takze mala Karolinka si este pocka, az ked budeme mat svoje byvanie tak az vteedy chceme druhe, zatial to neplanujem....

ano mamka bola operovana na myom.

bobooo
7. mar 2010

ahojte baby
alucia no tebe sa to kráti...ja by som šla tiež na plaváreň ale sama nemôžem to sa nedá , no a veľmi nemá kto ísť so mnou..tak neviem ☹
no a tie rukávniky kde by som dostala? myslím už teraz by som ich chcela kúpiť tak poradte... 😀 bola by som na nich zvedavá pretože v kolese veľmi sedieť nechceli už minulý rok na domaši.... 😎

mentoska
8. mar 2010

pampusik chceme strasne no vies ako sa hovori "CLOVEK MIENI, PAN BOH MENI" a teraz je to presne tak.
som rada,ze mamke je uz lepsie,ked budete vo VT tak sa ozvy vybehla by som nachvilku k vam alebo prid ty

boboo ja som kupila u nas v cemernom,predavacka mi ich vyhrabala zo skladu

bobooo
8. mar 2010

mentoška a kde v čemernom? v ktorom obchode, bo keď nenájdem tu vo vranove tak zabehnem do čemerného...

pampusik
8. mar 2010

jasne mentoska ked budem vo Vranove, tak sa ti ozvem dopredu a zavolame si potom a stretneme sa... a tebe sa ako byva u svokrovcov, da sa to uz?

mentoska
9. mar 2010

bobooo je tu taka velka drogeria a v nej,oproti cukrarne jadranka

pampusik uz sa tesim a o tom ako sa mi tu byva radsej pomlcim no ked zahryznem do jazyka tak sa da ale hryzt donho musim dost casto

sofik
9. mar 2010

boboo my sme rukávniky kúpili minulého roku v tescu a sú super 🙂

mentoska u svokrovcov to je vačšinou tak že si treba hrýzt do jazyka - poznám to z vlastnej skúsenosti 😒

mentoska
9. mar 2010

sofik ved ja viem,uz sme si aj o tom pisali no niekedy ma tan jazyj uz riadne boli a cakam kedy vybuchnem lebo byt s nimi kazdy den je niekedy dost narocne

sofik
10. mar 2010

mentoska ale ked nie je iná možnost tak treba vydržat a nevšímat si ich 😉

mentoska
10. mar 2010

sofik ja uz sratim nervy,dnesok bol brutalny ale ja som ticho, musim sa zajtra niekde s malym vyparit nech vsetko predycham esteze ide vikend a ideme k nasim

alucia
12. mar 2010

mentoska,
mala si prist na plavaren 🙂
no o svokrach by sa tu dali popisat litanie, mne moja teraz dost pomaha, skoro nic mi nedovoli robit, tak si to uzivam, len neviem dokedy ju to bude drzat :((

sofik
13. mar 2010

mentoska aspon že občas pojdete k vašim 🙂

alucia to je pravda - svokry sú zvláštna kapitola 😠

tixi
13. mar 2010

ahojte vranovcanky 🙂 mozem sa k vam pridat?zatial som chodila do temy irsko, tri tyzdne dozadu sme sa vsak s muzom vratili uz na stalo na Slovensko a rodit sa chystam vo Vranove

alucia
13. mar 2010

tixi, vitaj!
nepisala si nahodou uz aj do tej temy? mas uz aj gynekologa? co vravis na slov zdravotnictvo? takze budete mat chlapceka 🙂)
sofik, tak tak, ja som si k svojej dlho hladala cestu, a jedine cez deti sa to dari aj nadalej 🙂)

sofik
13. mar 2010

tixi vitaj medzi nami 🙂

pampusik
13. mar 2010

ale mamicky viete kedy su svokry najlepsie? Ked su uz studené.....

tixi
14. mar 2010

alucia mas dobru pamat 😉 uz som sem raz pisala, este, ked som zila v Dubline, rozhodovala som sa medzi humenskou a vranovskou nemocnicou, nakoniec vyhrala vranovska, mam ju ovela blizsie a pocula som, ze novorodenecke je nove oddelenie
ja som pracovala pat rokov v bratislavskej nemocnici na biochemii ako laborantka, takze slovenske zdravotnictvo dobre poznam, urcite je na vyssej urovni ako napriklad v irsku, aj ked pristup slovenskeho lekara konkretne gynekologa je dost povrchny oproti irskemu, ked som bola na sone v humennom doktor ma vysetril za dve minutky, ani sa ma na nic nepytal, neukazal babatko na obrazovke, proste nic, mal v cakarni vela pacientiek tak vsetko bolo akosi narychlo 😒
gynekologa mam stale v HE odkial pochadzam, ale vraj posledny mesiac mam chodit do poradne do nemocnice, kde budem rodit, cize do VT, no netusim ku komu, budem si to musiet nejako pozistovat...vy co uz mate deticky, ste tiez chodili posledny mesiac na kontroly do nemocnice?
idem poobzerat vase albumy 🙂

mrauco
14. mar 2010

ahoj tixi, aj ja idem rodit do vt, hoci predtym sme byvali v NR. Bola som 3x v mabulancii vedla porodnice na poradnu a v poho, stvrtok uz nastupujem lezat. Nemaju problem. A tiez je tam sono, urobia ti celu poradnu vratane prietokov. Staci materska knizka.

mrauco
14. mar 2010

papusik: cista pravda s tou svokrou. Ja by som moju aj zazvia najradsej zakopala. Uz to ma dobre po 40tke a furt jej prepina a este stale nevysla z puberty a otravuje okolie a pcha ten cumak kde nema.

tixi
14. mar 2010

mrauco v dedine, kde byvam mam kamosku, ktora sa sem pristahovala z Nitry 😉
drzim prsteky, nech vsetko v porodnici dopadne o.k

mrauco
14. mar 2010

tixi, dik za info, skoda, ze mi to nepomoze, lebo ja kedze som sa do NR stahovala odtial este stale tam nikoho nepoznam, a ked tam rpidem s drobcom zas budem len sama, dokial muz nepride vecer z roboty☹a dik za drzanie prstov, lebo sa to uz blizi🙂napodobne nech sa dari aj tebe so zhananim lekara aj s porodom. 🙂

mentoska
14. mar 2010

baby vsetkym pred velkym dnom D vam drzim prsty

alucia ja som strasne chcela ist na plavaren a vypadnut stohto tu blazinca no maly malnadchu lebo mu isli zubky tak som nechcela riskovat no dufam,ze teraz nam uz nic do toho nepride

svokru som az teraz asi poriadne prekukla a skoncila u mna na plnej ciare uz len sa naucit takto zit a bude ok, chcela som ist do prace a maleho nechat s nou no teraz radsej budem bez penazi ale s nou drobca nenecham,nejak bolo a nejak bude

sofik
15. mar 2010

pampúšik že studené 😀 super vtip 😉

mentoska svokry sú také - my budeme stále len hlúpe nevesty 😠 ja by som tiež malú nenechala nikdy so svojou svokrou 😒

tixi
15. mar 2010

dobre ranko zienky 🙂
smutne, ze svokry vam zneprijemnuju zivot, my si planujeme zacat stavat dom a zatial zijem vo velkom dome u svokrovcov, ale asi mam velke stastie, lebo su to fakt super ludia, urcite to nie je take ako keby sme byvali sami, ale oni su pocas dna v praci, prichadzaju az okolo stvrtej a piatej, takze cely den mame len pre seba a hlavne je to, ze sa nam nestaraju takmer do nicoho 😉 ja hlavne neznasam ak ma niekto stale poucuje a snazi sa mi presadit svoj nazor, no a zatial take maniere svokrovci nemaju 😅

sveva
15. mar 2010

ahojte baby.

Konečne som sa dostala ja tu.

Tixi vitaj.

Tak my sme choré už týždeň. Eliška tstále kašle, takže skôlka sa ešte odkladá. Ja som stále na tom rovnako, nejako ma to nechce "pustiť".

K svokrám mám podobnú skúsenosť ako vy. ☹ Ale nikdy nevieme aké svokry budeme my. Tiež by som toho vedela popísať. 😅

mrauco
15. mar 2010

Ja som od svokry 100 km a aj tak furt nici zivot, kazdy den vyvolava muzovi a pcha nos do veci co nema. A najma ta jej fantazia☹ a nehovoriac o tom, ze pani velka podnikatelka nam dotera ani svadobny dar nedala, krava blba, hlavne ze si kolagen do huby dala napichat. A moj drahy muz s ahneva,z e tam nechem chodit. Ale zial , kto by siel do byt s dvoma mackami, co maju vacsie pravomoci ako clovek. Lozia pos tole, po posteli, a ot osm vam este neopisala pribehy o ich hygiene, ked svokra z nedostatku financii nevymeni piesok a oni oseru cely byt. ked som tam bola naposledy skoro som sa dovracala a svokor mal z toho narmanu zabavu. A ten moj tlk sa ich furt zastava. Mne je z toho tak na nic☹ a to ma este rpipomienky, ze som u nasich nejako dlho a hned po porode mam utekat naspat, ked ho mam poslusne vyckavat do siestej.
Sorry za moje slahnute vylevy, ale uz pracuju aj hormony a strach z porodu. DOfam, ze potom sa ukludnim.

mentoska
15. mar 2010

mrauco faktz zaujimave 🙂 aspon som sa trosku zasmiala,ta tvoja je fakt uplne svihnuta podla toho co pises

moja svokra bola super kym sme sa nevzali,potom sa zacala postupne ukazovat a prejavuje sa cim dalej tym viac, ja som ju normalne mala rada a tesila sa no ako sa hovori "KED VTACKA LAPAJU,SUMNE MU SPIVAJU!" a uz viem,ze je to uplna pravda

mrauco
15. mar 2010

mentoska, vies co to asi ziadna svokra nebude idealna. Ved vzdy budu ich deti, resp. synovia ti naj a my nehodne toho, aby sme boli ich nevestami. Ja som bola vyborn apokila trebalo navarit , ked ona bola uz v poradi na tretej dovolenke.. ale to je skoda si nervy zrat pred porodom. Budem ich este potrebovat, ked ju uvidim na krstinach🙂Tak ti drzim prsty v tom hryzeni do jazyka. Ja osm sa to este nenaucila🙂

sofik
15. mar 2010

mrauco tak to k tvojej svokre by som nešla na návštevu 😖

mentoska aj u nás sa pokazili vztahy ked som k nim prišla bývat, tak som ju prekukla a aspon viem aká je 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre