Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

pampusik
29. sep 2008

Ahojte kocky, ako sa mate? Ja som tu asi 2 messiace nebola, uz byvam v Medzilaborciach a nremam pri malej ani minutu volneho casu, ked vstane o 6 rano ona mi do 7 vecera nespi ani minutu, to hovorim fakt vazne....Bola som uz aj u doktorky tak je to vaj velmi hyperaktivne dieta....Inak sa mame dobre, priberame az velmi dobre ale uz nekojim, kojila som len 1 mesiac ona bola stale hladna....Teraz sa nam nuka 2 izbovy byt v Humennom za 500 000 sk tak ho hned ideme pozriet, je niekde v centre mesta pri fontane, tak verim tomu, z ho bereme...

sveva
29. sep 2008

Sofik a nemala malá tú 6 chorobu? Tá sa tak prejavuje. 3 dni teploty a potom sa vyhádže. Eliška je inak tiež chorá. Išla som s ňou k lekárke, ale bolo strašne veľa ľudí tak sme išli na kožné, ale tam sa to vôbec nehýbalo. Strávili sme tam okolo 2 hodín a potom som musela bežať nakojiť malú a Eliška sa napapala a išla spinkať. Nakoniec sme skončili na pohotovosti a doktorka povedala, že je nachladená. Takže berieme lieky. 😢
Je to ťažké, ale na mojich pocitoch nezáleží, hlavne aby bola malá zdravá. On bol moj spoločník keď manžel chodíl na týždňovky do práce, potom keď chodil na cvičenia, alebo keď mal službu. Teraz mi spoločnosť robia dievčatá, tak je to trošku iné. Viem, že sa tam má dobre. Tak som trošku kľudnejšia, ale chýbajú mi tie zvuky jeho labiek, keď otváram chladničku, alebo idem robiť jesť. 😔

Pampusik no vitaj. Ja ešte stále kojím, ale tiež sme mali krízu okolo jedného mesiaca. Chvalabohu sme to zvládli a pokračujeme ďalej. už sa "tešim" na laktačnú krízu o mesiac. 😝 Keď je malá cez deň hore, tak dúfam, že ti spinká aspoň celú noc. To vôbec nie je unavená, alebo nervózna? Šárka keď je unavená tak sa strašne rozplače a je veľmi mrzutá. Držím palce nech kúpite ten byt. 😉

sofik
30. sep 2008

Ahojte. 🙂

pampúšik to je super cena bytu a nech ho kúpite ked sa vám zapáči lebo za tolko penazí to je rarita medzi realitami. 🙂 Maličká je potom riadne hyperaktívna ked ti nespí, moja ked bola malá tak stále spinkala až do 4 mesiaca potom nechcela ani za svet ale v kočíku ked som ju vozila tak mi pospala aj 3 hodiny.

Sveva možno to aj bola ta 6 choroba ale doktorka stále vravela že je to alergia. Ale už je to lepšie a asi ATB zabrali. Tak tiež sa len čím skor vyliečte. 🙂

sveva
5. okt 2008

Ahoj.
Čo máte nové. Eliška má ešte stále soplíky, tak jej odsávam 3 x krát na deň a ešte aj utieram noštek. Inak sa máme celkom dobre. Šárke nám krásne rastie a každým dňom je iná a ukecanejšia. 😀

sofik
6. okt 2008

Ahoj. 🙂

Tak mi sme už vyliečený a chodíme aj vonku lebo malá mi neobsedí doma, stále práde k balkonu a vraví tata, taka - že chce íst vonku. Neviem či to všetko nebolo sposobené aj rastom zúbkov lebo jej vyšli dalšie 2 dolné, takže už máme 14 zúbkov.

Sveva tak moja si nedá odsávat ani za svet, kričí, plače a točí sa a to nemám šancu.

Tak len čím skor vyzdravte a posielame pusinky.

Pa paa

sveva
8. okt 2008

Sofik aj moja sa točí, plače, kričí, ale keď odsajem tak ukazuje na odsávačku a hovorí fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúj a stále to opakuje a potom sa z toho smeje. 😅

sofik
9. okt 2008

Ahoj 🙂

My sme včera boli očkovaní proti pneumokokom a na další týžden nás čaká očkovanie a prehliadka v 18 mesiacoch. Tak to malá nebude rada. 😒

pampusik
10. okt 2008

Ahojte mamicky, malinka mi konecne zacala cez den spinkat aj 3 hodiny na jedno spinkanie, ale len raz sa vysli poriadne, potom mi uz za cely den ani na minutu nespinka.....ale o pol 7 vecer to je jej hodina a vtedy sa sama pyta spinkat.......

sveva
10. okt 2008

ahoj pampušik, tak ako to vyzerá s tým bytom?

sveva
10. okt 2008

Sofik Elinka bola očkovaná miluný týždeň. Strašne ju bolela nožička, ale inak to zvládla v pohode. Druhá dávka ju čaká v novembri. Šárka bude koncom tohto mesiaca očkovaná.

sofik
11. okt 2008

Ahojte baby 🙂

Pampúšik to je fajn že ti aspon tocha spinká a ty si oddýchneš lebo je to na nervy ked nespí čo, len sa venovat a zabávat a ty upadáš do driemot. Ale zas večer ti chodí spinkat skor tak máš klud. 😉

Sveva a dávala si malú očkovat aj nepovinnými vakcínami, čo si hradíš sama lebo ja zvažujem nad žltačkou. 😉

My sme prežili očkovanie v pohode ani jej nožička neopuchla a ani nemala zvýšenú teplotu. 😅

sveva
12. okt 2008

sofik nedávala som ich očkovať, iba proti pneumokokom. 😅

Držte mi v utorok palce, idem na kontrolu so štítnou žľazou. 😔

sofik
13. okt 2008

sveva tak ti držím palce aby to vyšetrenie dopadlo dobre. 🙂

pampusik
14. okt 2008

Ahojte mamicky, este nevieme, ako je to s tym bytom....Ta pani, co ho chce predat je uz nechodiaca a je v nemocnici, takze ona sa uz donho nevrati a je prazdny ale zacali jej dcery do nej hucat, ze nech sa ho neopovazi predat za taku cenu, tak neviem....Doteraz nevedeli tie dcery ze maju matku az teraz sa jej ozvali ked poculi, ze predava byt....chceju peniaze pulky.....idem akurat kupkat malinku....

pampusik
14. okt 2008

svevi, kolko stoji ockovanie proti pneumokokom, uhradzas celu sumu alebo daco preplaca poistovna, mam vseobecnu, tak neviem...

pampusik
14. okt 2008

Mam pridane nove fotky v albume tak moze poslat, ale vela fotiek sa mi tam nedalo dat....

sofik
15. okt 2008

pampúšik malinká je krásna a určite bude po tatinovi 🙂

sofik
15. okt 2008

pampúšik a očkovanie proti pneumokokom je skoro celé hradené poistovnami, ty si akurát doplácaš asi 90sk za jednu vakcínu a malá ich bude potrebovat 3 ks. 😉

sveva
15. okt 2008

Baby tak výsledky mám dobré a cesta s malou prebehla v pohode. Je ta malá cestovateľka, cestu tam celú prespala a naspäť sa zobudila v Poprade a bola hore ešte hodinu po tom ako sme prišli domov. 😅 Ale vôbec nebola nervózna hrala sa, rozprávala a smiala sa o 106. 😀

sveva
15. okt 2008

Pampusik mala je rozkošná. 😉

sofik
16. okt 2008

Sveva to je super že máš výsledky dobré 🙂

A kde ste boli autom? 😉

sveva
16. okt 2008

Sofik boli sme v Ľubochni so mnou na tej kontrole. (je to za Ružomberkom.) 😉

sofik
17. okt 2008

Sveva a vy až tak daleko chodíte na vyšetrenie? Prečo?

Ale aspon ste mali výlet. 😎

sveva
17. okt 2008

Sofik chodím tam, lebo je to najlepší ústav na Slovensku a chodila tam aj babka a tiež tam chodí teta. Na Ľubochnu sa nedá povedať nič zlé, je tam úplne iný prístup lekárov ako tu. Tu mi lekárka povedala ako 20 ročnej, že som ešte vo vývoji a netreba to liečiť a že mám prísť keď budem tehotná. A tam mi doktorka povedala, že ešte chvíľu počkáme s liekmi a po roku keď som jej povedala, že by sme chceli mať dieťa tak mi nasadila lieky a po ďalšom roku snaženia mi zvýšila dávku liekov a po pol roku som otehotnela. Takže keby som dala na reči doktorky vo Vranove tak deti asi ešte stále nemám.

sofik
19. okt 2008

Sveva tak to máš pravdu vo vranove nie sú dobrý doktori a so štitnou netreba čakat. urobila si dobre. 🙂

pampusik
21. okt 2008

Ahojte mamicky, mi sme akurat vcera prisli z nemocnice, boli sme v Humennom, lebo malinka mi zacala hnackovat a kakat krv, vraj to bol bacil, ale ked nas prepustali, tak povedali, ze nevedie co to bolo....to je normalka na vychode 🙂 ale uz je to vsetko ok, malinka sa ma uz dobre, takze som rada.....Zajtra ideme na poradnu tak ju urcite chcem dat zaockovat proti pneumokokom....po akom dlhom case sa to ockovanie opakuje?A tie vakciny sa objednavaju alebo sa daju hned na pockanie kupit v lekarni?

sveva
21. okt 2008

pamupsik proti pneumokokom sa do roka očkuje tri krát a dajú ti ich na recept v lekárni a nič sa nečaká. Tak to je dobre, že je malej už lepšie.

Dnes sme dostali pozvánku na privítanie detí. 😎

ena
21. okt 2008

pampusik na vakcinu dostanes recept od dr., maju sa drzat v chlade, takze nejlepsie je vybrat z lekarne a ist zaockovat, nemusis doma drzat v chladnicke. Len je dobre zistit, ci maju prave v lekarni.
a hned zajtra by ti malu asi ani nezaockovali, kedze ste boli teraz v nemocnici.

sofik
22. okt 2008

pamúšik tak to maličká má prvú chorobku za sebou, tak si to mala tažké čo? Ale je fajn že je to za vami 🙂

sofik
22. okt 2008

Sveva a to sa ešte chodí na privítanie detí? A dostáva sa tam niečo? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre