Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

sofik
22. dec 2009

Ahojte 🙂

tak ste nakoniec všetci ochoreli čo ☹

Prajem Vám Štastné a veselé vianočné sviatky plné pohody, štastia a hlavne detom vela darčekov pod stromčekom 😉

alucia
24. dec 2009

Šťastné a pokojné prežitie vianočnych sviatkov plné pohody a lásky, a veľa darčekov pre deti 🙂

sveva
5. jan 2010

ahojte baby.

Ako ste prežili Vianoce? My celkom dobre, dostali kopec darčekov, oslávili sme Eliškyne narodeniny.

Prajem vám všetko dobré v novom roku. Veľa lásky, zdravia a rodinnej pohody.

Ja som tu nebola ani nepamätám. Nejako teraz nestíham, dievčatá si vymysleli, že budú vystrájať a nepočúvať, tak sa vôbec nezastavím a ešte aj Eliška občas obsadí počítač a hraje hry. 😅 Inak už nastupuje do škôlky. Tak som zvedavá ako to bude znášať a pár týždňov nám už príde tatino domov. Konečne budeme všetci spolu. 😵

mentoska
7. jan 2010

Ahojte baby,

sveva eliske oneskorene vsetko naj k narodeninam

my sme boli cele sviatky chory a sme chory este stale a nevieme sa s toho dostat

aj ja prajem vsetkym len vsetko dobre v tom novom roku

sveva
8. jan 2010

Mentoska tak prajeme skoré uzdravenie.

Eliška sa začala pocikávať, tak sem dali vyšetriť moč. Mala tam prítomné baktérie, tak sme ešte dnes odniesli moč na vyšetrenie a v pondelok už budú asi výsledky. Ak ich tam bude nejaký počet, tak môže mať skerytý zápal a dostane atb. Dúfam, že je to z toho.

mentoska
8. jan 2010

sveva my mame dnes uz druhe ATB. Maly ma silny zapal priedusiek a boli sme aj na RTG lebo sa doktorka bala ci nema az zapal pluc,je mi ho strasne luto a nie a nie aby nam to preslo

bobooo
8. jan 2010

ahojte no tak my sme oslavovali tiež ako sa patrí...aj darčeky....a tak....síce detičky nemali okrem vianoc nič ale ja aj meniny aj narodky už mám za sebou takže celý rok opäť kľud 😀 😀 ....
inak moji akosi začali pred včerom sopliť ale dostali sme sa z toho... 😝

sofik
9. jan 2010

ahojte 🙂 sveva Eliške všetko naj k 3 narodeninám - oneskorene ale predsa 🙂

my sme zatial zdravý aj ked v rodine bola chrípka 😉

tixi
13. jan 2010

ahojte vranovcanky🙂 momentalne sice este zijem v zahranici, ale koncom februara sa uz vraciame na Slovensko, manzel pochadza z obce Zamutov, takze rodit budem pravdepodobne vo vranovskej nemocnici.Ja som z HE, kde mam aj svojho gynekologa a tak som sa rozhodovala medzi dvomi nemocnicami...ta vranovska je vsak ovela blizsie a preto sa vas chcem mamicky opytat ake mame skusenosti
na ich internetovej stranke som sa dozvedela, ze ponukaju aj nadstandardne izby ( aj ked tie sumy ma dost prekvapili ) a moznost vyberu porodnika, vraj maju uz aj certifikat baby friendly hospital
ja vsak ziadneho ich porodnika nepoznam, viete poradit?

sveva
13. jan 2010

baby Eliška vám ďakuje.

Tixi ja som nemala vybratého žiadneho pôrodníka a bola som spokojná aj s jedným aj s druhým, teda až na jeden výrok pána doktora, ale to nie je podstatné. Bola som na nadštandartných izbách, raz na dvojlôžkovej a raz na jednolôžkovej. Personál bol milý a bola som spokojná.

Eliška už chodí od pondelka do škôlky, tak dnes bol asi vrchol a od rána plakala, že nejde do škôlky, že ona zostane so mnou doma. Inak v pondelok išla a ani mi pusu skoro nedala, no poobede už plakala, na druhý deň sa tiež tešila, ale potom keď uvidela riaditeľku, ktorá tam predtým nebola, tak sa rozplakala a poobede tiež plakala, a dnes už od rána plakala. Ale hádam sa to už zlepší a bude dobre. Držte nám palce.

tixi
13. jan 2010

dik sveva 🙂 a v com sa lisi ta nadstandardna izba od tej klasickej?ja som pracovala v nemocnici v BA, tam sa jednalo o to, ze tam bol novy nabytok, vlastna kupelna, televizor a navstevy sa mohli prijimat na izbe
je lepsie si priplatit za jednolozkovu alebo dvojlozkovu?

sveva
13. jan 2010

tixi tak rozdiel je v tom istom, máš vlastnú kupeľnu, televízor, návštevy môžeš prijímať aj mimo návštevných hodín. Na klasickej si za príplatok môžeš telku zaplatiť. No a rozdiel medzi jedno a dvojlôžkovou izbou bol v tom, že na jednotke máš aj vlastnú chladničku a si sama na kúpeľňu a je tam iná postieľka pre bábo. Na dvojlôžkovej sa o kúpeľnu delíš s vedľajšou izbou ktorá je tiež nadštandartná.

mentoska
13. jan 2010

sveva mala si zvykne to oni len prve dni tak strajkuju kym sa prisposobia na novy rezim,je to pre nic dost velke susto.od narodenia boli doma s mamkou cele dni a teraz su prec od vsetkych a vsetkeho co im je blizke a mile. Ked nepovolis a das jej najavo,ze tam musi chodit tak to pochopi a po par dnoch mozno 2 tyzdnoch uz to bude brat ako samozrejmost

tixi ja som si porodnika tiez nevyberala a bola som spokojna a bola som na nadstandartnej izbe sama s malym a bolo to perfektne no ja som za nu neplatila lebo som zamestnana v nemocnici a zamestnanci neplatia

sofik
13. jan 2010

sveva nás to čaká od jari - školka tak som zvedavá 😉 ale určite si zvykne aj ked to trocha potrvá 😉

tixi na Vranovskú nemocnicu počujem samé chvály takže určite budeš spokojná 🙂

mentoska ty si pracovala vo vranovskej nemocnici? 😕

sveva
13. jan 2010

mentoska pri Šárke som ani ja neplatila, lebo moja mama tiež robí vo vranovskej nemocnici. A to mi povedali až keď som odchádzala z porodnice, že neplatím. 😅 A kde robiš?

tixi
13. jan 2010

baby fakt dik za rady 😉

sveva
14. jan 2010

Tak a Eliška dostala dnes atb. Včera večer jej vyskočila teplota, začalo jej tiecť z nosa a to ju ešte aj dráždilo na kašeľ. Takže dnes namiesto do škôlky sme išli k lekárke a má zapálené hridelko. TAk dlho sa neohriala v škôlke ale to k tomu patrí. Určite teraz bude častejšie chorá, kým si organizmus zvykne.

sofik
14. jan 2010

sveva to určite - niekedy to trvá aj pol roka 😖 v školke je stále niekto chorý a bacily sa tam šíria jedna radost ☹

mentoska
15. jan 2010

sveva ja som pred materskou robila na internom, takze Eliska nakoniec svoj boj aj ked nechcenou chorobou vyhrala a je doma, prajem skore uzdravenie

sofik kam davas malu do skolky,do Cemerneho?

alucia
15. jan 2010

Tixi, vitaj medzi nami. Ja mam termin pred tebou, tak ti budem moct dat info o vranovskejj porodnici a tak z prvej ruky 😎
Inak vcera sme boli prvy krat s detmi na plavarni na Bernolakovej. Bolo fajn, len 4 deti dohromady tam boli aj s nasimi, tak parada. Az na tu satnu, zobuvanie a obuvanie sa pred satnou 😠 a ziadne skrinky.

sofik
15. jan 2010

mentoska asi do Čemerného - chodia tu aj deti kámošiek a sú spokojné 😉

alucia tak sa ti to pekne kráti 🙂

mentoska
19. jan 2010

sofik aj ja chcem dat maleho do cemerneho ale iba do skolky sem do skoly potom urcite nie

alucia aj my chodime na plavaren len teraz nemozme lebo sme vzdy chory a neposluchaju nas priedusky atie veci vadia aj mne ale da sa to prezit

sofik
19. jan 2010

mentoska to ani ja nie určite - je tam vela cigánov 😒

mentoska
19. jan 2010

sofik no ved presne pre tych ciganov ani ja sem nechcem davat potom maleho a este aj s tou skolkou dost rozmyslam

sofik
20. jan 2010

mentoska v školke čo ja viem tak tam nie je vela cigánov alebo medzi biele deti ich ani nedávajú, lebo minule som videla deti na prechádzke a boli tam len biele 🙂

Malá má v marci 3 roky ale asi ju nedám hned v marci do školky ale až od septembra, mám doma mamu tak má byt s kým doma kebyže som si našla prácu. 😉

bobooo
22. jan 2010

ahojte akosi som tu dlhšie nebola no doháňam 😀
sofik ja viem o tom že v čemernom v škôlke je osobitná trieda s bielymi deťmi....
alucia ahoj počuj na bernoláčke si bola s kým , myslím kto ti pomáhal s deťmi? ja som tiež rozmyšľala...ale zatiaľ chodíme len do He tam je bazén pre detičky s teplejšou vodou....ale tu som nebola...ako je tu?

alucia
22. jan 2010

ahojte,
sofik,krati sa mi to, ale mam pocit ze sa to nejak vlecie :(( ale dobre tak 🙂
mentoska, hej ty si asi tiez predtym pisala ze chodis s malym n a plavaren, a vlastne ja som bola hlavne preto, ze ma boli klb na nohe, a dufala som ze plavanie mi pomoze, no venovala som sa hlavne detom, teda vzdy jednej a sebe som uz nemohla :((
boboo, bola som so svokrou, sama by som sa neodvazila, deti este same nevedia plavat, ale chcem im kupit tie rukavniky na ruky a s nimi by sa mohli naucit. A voda je tam tepla, a asi budeme chodit castejsie, deti vodu zboznuju 🙂
V He maju bazen aj s malou vodou pre deti? Tu ma bazen 90cm vysku.

sofik
23. jan 2010

boboo aj ja som to počula že je to tam v škole takto rozdelené 😉

baby a to je extra hodina vyhradená len pre malé deti alebo sú tam aj dospelý s vačšími detmi? Ja sa síce nechystám ale čo čítam v časopisoch tak sú extra hodiny pre mamičky s detmi 🙂 Ja som s malou chodila na kúpalisko do Vt a velmi dobré sú fakt tie rukávniky na rúčky, naučia sa stabilite a aj neskor plávat. 😉

bobooo
24. jan 2010

alucia tak to neviem tuším že asi 70cm ale môžem sa mýliť no zistím ti to...moji tiež vodu zbožňujú tak neviem...a ešte ťa poprosím do kedy je tam otvorené..viem v He je asi do 20.00 a aj cez víkend..tak aby som vedela

alucia
25. jan 2010

bobooo,
kuk : http://plavaren.edupage.sk/text3/? pre materske centrum vyhradene len vo stvrtok doobedu 9.30 - 11.00.
no tych 70 cm je tiez dost, nase maju 80 cm vysku, tak aj tak by som sama nemohla s nimi byt.
sofik, je to len pre male deti s rodicmi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre