Vyvolanie pôrodu v termíne

nikola599
22. mar 2015

Ahoj baby mam termin buduci tyzden 28,03,2015 a chcela som sa spytat ci mozem rodit den terminu ci sa da dohodnut s gynekologom aby ma hospitalizoval a vyvolal porod ? ci musim cakat alebo kolko dni po termine vam ho vyvolaju dakujem za odpovede

trgypadl
22. mar 2015

@nikola599 nechaj to na prirodu,a do nico svoje telo nasilu netlac...ono vie najlepsie kedy je ten spravny cas

nikola599
autor
22. mar 2015

@trgypadl iba chcem vediet ci sa to da

m3693
22. mar 2015

Podla mna ak mas zazmluvneneho lekara tak ano

trgypadl
22. mar 2015

@nikola599 ked sa chce vsetko sa da

katrinka8
22. mar 2015

@nikola599 -závisí od doktora. Ale ak je ten doktor naozajstný odborník, nebude nasilu tlači do niečoho, čo je zbytočné. Mimochodom, vyvolávaný pôrod zvykne byť bolestivejší 😉 Je zbytočné bezdôvodne vyvolávať pôrod. Ale, samozrejme, určite sa nájde doktor, s ktorým sa dá dohodnúť.

sardinka333
22. mar 2015

ak tvoj gynekolog aj rodí a máš ho zazmluvneného tak prečo nie? Krčok sa ti už neotvára? Doktor ti nepovedal ako ,,to vyzerá,,?

slniecko77
22. mar 2015

@nikola599 ..skus sa spytat na Hamiltonov hmat, ten by mohol porod rozbehnut ked bude baby pripravene 😉 zatial by som chemiu - oxytocin a pod neriesila..vela stastia 😵

hikokk
22. mar 2015

Ja som mala mat vyvolany porad. Prisla som na termin do nemocnice, vysetrili ma a poslali domo stym ze by tobolo nebezpecne pre mna aj pre babo. Mala som sa vratit o 4 dni ale na treti den som porodila prirodzene bezbolestne a za cca 30 minut. Bola som prvorodicka

nikola599
autor
22. mar 2015

@hikokk aha ja som druhorodicka a už som mala vyvolany porod ale to som bola už otvorená len nechcem prenášať

nikola599
autor
22. mar 2015

@katrinka8 viem že to boli viac iba ma zaujima . Či ponukaju aj takuto možnosť

trgypadl
22. mar 2015

@nikola599 vsak mas tyzden do terminu,za tyzden sa moze stat cokolvek

nikola599
autor
22. mar 2015

@trgypadl no zatiaľ som otvorená iba na jeden cm a krcok uzavretý a stále ta istá odpoveď ešte sa to neblizi chcem to už mať za sebou a mať pri sebe moje druhé srdiečko .

trgypadl
22. mar 2015

@nikola599 tak ako teda??otvorena na cm alebo krcok uzavrety??nalez sa moze zmeniz z hodiny na hodinu

trgypadl
22. mar 2015

@nikola599 a ak chces rodit skor,tak vyskusaj prirodne techniky urychlenia

hikokk
22. mar 2015

Tak vtom pripade sa dohodnut urcite da

sardinka32
22. mar 2015

@nikola599 Neodporucam Ti to, mne to takto robili...teda ze v den porodu som musela nabehnut do porodnice a vyvolavali mi porod, hoci som bola sotva na jeden cm otvorena...take mali vraj nariadenie od primara. Bolo to hrozne - priserne kontrakcie po oxytocine, prirodne cesty este neboli pripravene a tak to aj dopadlo - nejdem tu do detailov opisovat ako velmi som bola tam dole dotrhana...zasivali ma vyse hodiny. Viem to porovnat, lebo druhy bol prirodzeny. Neviem, aky mas na to dovod, ale byt Tebou nesla by som do toho a pockala si.

nikola599
autor
22. mar 2015

@trgypadl skusala som nepomohlo mi nič ako poslickov mavam hlavne večer . U niekoho tie techniky platia u niekoho nie

nikola599
autor
22. mar 2015

@trgypadl vraví že je uzavretý a otvorená na jeden cm tak tiež tomu nerozumiem

nikola599
autor
22. mar 2015

@sardinka32 ved pockam do terminu a po termine chvilu viem že to boli rodina som keď som bola na 8 cm otvorená a tiež som bola zasivana ale nie veľmi lebo krcok stále sa robil problémy a dali mi vyvolavacku rodina som 12 hodín

trgypadl
22. mar 2015

@nikola599 a vo si skusala?aj je uzavrety,tak potom mas len krcok skrateny na 1 cm

nikola599
autor
22. mar 2015

@trgypadl neviem mam stoji mis mas keď vraví mi doktor co som písala . Sex prechadzky teplý kúpeľ umyvanie okien behanie po schodoch atd. A nič 😢

bubelko
22. mar 2015

@nikola599 mne vyvolavali porod na vlastnu ziadost a odporucanie mojho gynekologa vzhaldom na nedobry psychicky stav - ale az tyzden po termine. bolo to ale v zahranici. ale podla mna by to malo ist aj na slovensku.

trgypadl
22. mar 2015

@nikola599 tak Tvoje telo este nie je pripravene

katrinka8
22. mar 2015

@nikola599 -nepredpokladám, že Ti to niekto sám od seba ponúkne, ale ako vravím, určite by sa našiel doktor, ktorý by bol ochotný to urobiť 😉
Ale podľa toho, čo píšeš, asi naozaj nie je Tvoje telo a ani bábätko ešte pripravené. Kamoška bola otvorená už pred Vianocami, termín mala 2. 2., bála sa, či to nebude oveľa skôr. A malinká sa nakoniec narodila 7. 2.

jjanulkaa3
22. mar 2015

@nikola599 mala som vyvolany porod po dohode s mojim gynekologom este aj pred terminom. Takze da sa to a nelutujem necakala som pokial ma to niekde chyti bola som na to pripravena nachystana a bolest no sla som pri vyvolamom porode bez epiduralky a dalo sa ako prvorodicka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre