Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

sharmana
16. mar 2010

luci. váha je super, píše sa, že bábo do konca 7. mesiaca priberie asi na 1700g, niekde píšu 1800g, takže moja bambulka má práveže ideálnu váhu, povedal to aj lekár, že pekne zodpovedá týždnu tehotenstva...
ja mám do pôrodu ešte 2 mesiace a práve teraz malá priberie najviac a najrýchlejšie..
ved ked si porovnám že v 21tt mala bambulka tušim 370g a teraz 1689g, tak to je super 😵

sharmana
16. mar 2010

bris. mne tie nohy opuchli len preto, že som hrozne dlho stála a žehlila... a neopuchli mi lýtka, len chodilá.... dnes to je ovela lepšie... samozrejme, ked opuchnú nohy, tak treba oddychovat...
no dnes som dožehlila biele vecičky a plienočky a už mi visia dalsie vecičky, farebné 😀 mm sa už smeje, že kde to pomestíme... no a ja mu na to, že treba dat rýchlo urobit pre malú komodu...

sharmana
16. mar 2010

tu som našla aká má byť fetálna váha a dlžka cca bábätka, ked sa vyvíja v brušku.. tak si kočky pozrite a môžete potom porovnávat...
ozaj jani, bris, kolko vážia vaše miminká?

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=35

brisilda
16. mar 2010

sharmi ja neviem ale naposledy sme mali naskok o tyzden 😉 mna vaha nezaujim uz teraza mi hovoria ze drobec bude velky 😀 co uz ja chcem take 3500 g 🙂 tak som zvedava ci sa trafim 😎 v 28 tt sme vazili 1500g

dzou
16. mar 2010

peti no uvidime ci to je ovulkou ale tak asi ano 😉 ale aspon sa mi uz konecne ulavilo no uvidime ako sa to bude tvarit zajtra... furt mi je tak blbo od zaludka ked sa najem, nemozem nejak vela jest poslednych par dni, dam si par lyzieciek a som uplne plna a ked to chcem dojet ze sak malo som zjedla tak mi je az na zvracanie 😖 ale tak to moze byt aj niecim inym i ked si neviem predstavit cim 😅

miskahryzka8
16. mar 2010

ahojte 🙂 ja veselo vyzumbovana 😀 az na to, ze ta nova samba naostro bola ina makacka traslacka, to bola este mixnuta s capoerou 😕 😅

sharmi to muselo byt krasne 😵

dzou aspon by sa to vzriesilo 😒

majka toto pomarancove obdobie som mala aj ja 🙂 , aj mameste obcas 🙂 aj si tusim idem jeden dat, som jedla sice hrozno uz ale neva 😀 a magnum som si kupila dva krat cez tehu, pred tym sme ho tiez nemali doma 😀

kati gratulujem k uspesnej poradni, tu dalsiu mas opat den po mne 😉 a tebe nerobili sono na downom syndrom, to NT ti nemeral doki? A to si mala prve sono 😕?

jeeej peti, to muselo byt super, akak romantika 😵

inak s tymi mierami vsade pisu trosku inak 🙂, napr tam je 14 tyzden 8,7 cm a inde je aj 10 cm ci 12 cm 😕, takze to treba brat s rezervami, hlavne ked nie je nejaka velka odchylka od priemeru 🙂

juuj idem dohajan, zajtra vstavam na zumbu, papa 🙂

brisilda
17. mar 2010

kocky dnes rano som manzela prehovorila na to aby sme sli v sobotu do polska minat eurace ktora s vas ma skusenosti s polskom? kde sa oplati ist??? myslim na znackove veci hlavne avent tommer tipper pampersky nutrilon a tak dalej .lucka ty si spominala ze tam chodite casto 😉

groka
17. mar 2010

caute cicky,co robite?ja ranajkujem zase zapekane zemlicky s acidkom a este nemam ani dojedene a uz musim utekaaaaaaat 😅 maly je v skolke,ja sa chystam robit tu fazulovicu
v obchode ma skoro vykotilo,citila som cesnak fuj a predavacka musela mat od toho aj ruky lebo ho citim aj doma co mi balila salam 😝

lucialen
17. mar 2010

Dobre ranko 🙂
Kati, to su super spravy, ved aj ja by som sa na to sono vydrzala pozerat aj dlhsie, by som si to aj sama pridrziavala na bruchu a on nech si pracuje 😀 Je to fakt uzasne 😵
Bris, v sobotu su trhy v Nowom Targu, neviem, ci budes mat nervy behat s bruchom po trhu, lebo tam je to dost velky chaos a v sobotu tam chodia aj poliaci. Ale su tam aj obchody pre deti, teda s takymi kojeneckymi potrebami, v ktorych som nebola. Skus mrknut do tej casti vybava a tam je tema s polskom, myslim, ze ta baby pisali aj presne adresy obchodov 😉 A potom mi daj vediet 😉 My chceme ist v juny, ale v stredu na ine mensie trhy a po trhoch by som zbehla do Targu do obchodov, tak som zvedava co pokupis 😉
Sharmi, no ja samozrejme netusim, kolko by malo babo vazit, ale to znie tak malinko, ze 2kg 😅 Inak si to porovnavam, moj kocurik ma uz vyse 3kg a taky maly krpec 😀 Preto sa mi to zda tak malo 😀

groka
17. mar 2010

v nedelu sa zacina lets dance a ked sa skonci ja budem v 29-30tt takze som sa potesila ze mi to hadam aj rychlejsie prejde ked sa budem tesit na kazdu nedelu 😀

a inak miznu mi vajicka likerove,ja som sice zjedla 3 ale zmizli mi aj 3 s vajecnym likerom a volala som mm ze ci ich zjedol ze nie a maly asi tazko,ja nechapem kde to zmizlo?

janulka04
17. mar 2010

ahojte, babulky, ani som vas poriadne nedocitala, iba len tak letmo..
mne je od vcera strasne zle, uz mm chcel aj sanitku volat v noci, ma nechutne bolia krize, ba cela panva az mi to vystreluje do pravej nohy ani stupnut na nu nemozem a cele lytko mam spuchnute... a od vcera od piatej som nic nezjedla, no hrozne mi je....tak aj tazko od zaludka...uvidim, ci sa to nezlepsi, zajtra mam poradnu...

sharmi, nasa mala mala naposled 1100g pred 14 dnami a 33 cm 😉

groka
17. mar 2010

janulka zavolaj dokimu ale najlepsie hned IP

rhodosbb
17. mar 2010

ahojte, jani to co mas za stavy? nemas pokazeny zaludok? tak sa len pekne opatruj a keby sa ti to nezlepsilo, tak radsej bezkaj k dokymu...
baby ja cumim normalne janulka a sharmi su uz 31 tt, bris uz 33 tt, to tak strasne leti, baby ved vy uz zachvilu rodite 😕 😅
miska, tie tripple testy su na zistovanie gen. poruch (downov syndrom, edwardov syndrom, patauov syndrom - t.j. trizomia niektorych chromozomov) uz som to studovala na nete a minule zrovna davaliv ordinacii v ruzovej zahrade, ze jednej mamicke zistili babatku ten edwardov sysndrom, tak musela ist na potrat, no hrozne to bolo 😢
radsej budem pisat pozitivne veci, o tyzden ideme na dovcu a ideme aj do atlantisu do takeho vodneho sveta, kde sa nas sestra nahlasila na kupanie sa s delfinmi, kde bol zrovna pred dvomi tyzdnami aj moj doktor a ten mi rozhodne odporucil kupanie sdelfinmi, vraj to bude super zazitok a delfini budu citit ze som tehu a mne sa uvolnia endorfiny a budem happy 😀 tak sa uz tesim 🙂

janulka04
17. mar 2010

groka, dnes tam je az po 12-tej...a uvidim...ked mam to spuchnute lytko hore, tak uz to neboli...
ja sa bojim, ze sa nieco deje, ale viac toho, ze ma supnu do nemocky... ☹
veronika...neviem, co to je... 😒 a to kupanie ti zavidim, v dobrom 😉

brisilda
17. mar 2010

lucka no ved do noweho targu pojdeme naisto 😉 a tu temu som citala inak ja tam planujem ist rano o 5 z domu o 7 som tam tak hadam to nebude az take hrozne inak ja uz pre mimi mamm vsetko ale chcela som este coto kuknut ked kazdy vravi ze sa to tam oplati 😉 inak ak nic nekupim tak aspon potraviny to zachrania 😀
janka nestras nas ved to co opisujes neni dobre ☹ ☹ ☹ ale jednoznacke sup k dokimu a nemocnice sa neboj tvoj mm si s detmi nejako poradi hlavne aby si ty a babo boli v poriadku 😉 drzim ti palce mna strasia stale s vysokim tlakom a opuchmi ☹ esteze to polsko neni daleko inak by som sa bala 😒

brisilda
17. mar 2010

kocky mne tu preskakuju pismenka uz sa ani nejdem opravovat takze ma citajte so zavretými ocami 😀

janulka04
17. mar 2010

bris, ja uz sa citim lepsie...
zajtra idem hned rano..., odbery ma cakaju, tak mu to spomeniem...teraz idem po malu do skolky... 😉

miskahryzka8
17. mar 2010

ahojte, tak ja som prisla domov a spraskala udenu makrelu s tlacenkou, k tomu salat s cibulkou a zapila acidkom a dala este dva kolaciky 😀 , po zumbe mam vzdy taky hlad, ze by som zjedla aj slona, lebo pred nesmiem jest minimalne dve hodky, to ake utrpenie 😀 😀 😀 😀

a ozi baby, ako to mate cez tehu s vlasmi, lebo ja mam pocit, ze mi skoro vobec nerastu a pred tym mi rastli uplne rychlo a kamoska zase, co jej pomaly vobec nerastli tak cez tehu jej uplne narastli 😕

a fakt sa to v tom polsku tak oplati 😕 ?

groka ja omrknem oboje a bude sa pozerat co sa mi viac paci, ide to naraz? Lebo vsetko co je s tancom ja mozem 🙂 a tie vajicka nepapas ako namesacna 😉 ? Inak ty si pisala, ze si drobceka citila uz od 15teho mesiaca?

Ako prvorodicka ho budem citit tak od 16teho 😵 🙂 ????

Rhodos, to som akurat zhliadla tu ordinaciu ten kusok 😒, ale tie testy sa robia aj skor niektore, to meranie sije - NT a tak nie 😕? Drzim palceky, nech to uspesne dopadne 🙂 Jeeeeeeeeeeeej a o kupanie s delfinmi znie uzasne 😵 😵 😵 😵

janulka, super ze uz lepsie, snad to bolo len take prechodne, som zvedava co doki povie, ale snad to nebude ma nemocku!!!

groka
17. mar 2010

bola som prec babule u kamosky na aute,no dobre sme pokecali,len tak sama,ona ma dve deti,tak som kukala co ma caka 😅

aj do skolky som isla na aute,sama takto medzi tolkymi autami 😅 skoro som sa pokakala,keby som mala cuvat alebo niekde zaparkovat tak to rovno postojim a koniec mi je 😅 ostala by som tam stat,ale cuvat som cuvala,ale len rovno a za mnou nic nebolo 😀

a pred barakom som odstavila auto od obrubnika taky kus,ze som zvedava co mi mm povie 😅

dala som si polievocku tu udenu fazulovu,mna,maly len troska si dal a za chvilu sa pustime do kolena s horcicou a chlebom 😅

groka
17. mar 2010

miska na co si to reagovala na mna?ze vsetko omrknes?ja nejako nechapem 😅 k comu to bolo 😅
a ano cca od 15tt

miskahryzka8
17. mar 2010

groka to let´s dance a to druhe som myslela 😀 😀 , ty teraz len same dobrotky varis 🙂 , juj no ja som zcvedava akosa ja po 3 rokoch rozsoferujem 😕 a ked si bola prvy krat tehu, si kedy citila pohyby 🙂 ?

sharmana
17. mar 2010

ahojte kocky... co to cítam, tak dúfam že je janulke už lepšie.. ja by som tiež nechcela do nemocky... ale u janky je to horšie, lebo má dve dcérky doma... ozaj jani, ako mm a práca?
môj mm tiež rozmýsla o zmene, nechce odíst síce z firmy, len na iné oddelenie... dúfam že sa mu to podarí a že to bude dobrý krok 🙂
no ja tretí den periem a žehlím 😀 akože oblečenie pre dospelých ma nebaví žehlit, ale pre tú našu princeznú v pohode, to sú také zlatučké vecičky...
😵
dzou a ako si dopadla? čo nové? prisla mrcha alebo?

brisilda
17. mar 2010

kocky uz mam fotecky v albume 😀
janka to je super ze sa ti polepsilo a isto to spomen dokimu 😉
miska ja mmam skor problem ze mi vlasy vypadavali ale to pri samkovi a po porode som musela uzivat vit. pripravky nakolko som s tym bola aj na koznom 😝 vypadavali mi doslova chumace 😝

majuska7979
17. mar 2010

ahojte bambulky, ja len tak na chvilku lebo mam vela prace
ako dzou?? ako si dopadla moja?? a baby kde je sisa???????

fazulka1512
17. mar 2010

ahojte babule
som ko, dnes sme s mm pomalovali jednu polovicu izby na bielo a zajtra na oranzovo, a potom podlaha
to robime teraz spalnu pre moju mamcu a od dalsieho tyzdna sa ide na nasu spalnu
dnes som poslala prihlasku do skoly, dufam ze ma prijmu, bola by som rada
janka som rada ze je ti lepsie
prajem vam pekny vecer a drzte sa
a tea je kde

cheerlady
17. mar 2010

ahojte babule,ako sa mavate? 🙂

miskahryzka8
17. mar 2010

ahojte, tak ja som po malom slofiku 😀 , cheer som akurat na teba myslela, prosim ta aka dlha zvnutra ta vanicka z bexy 🙂 , juuuj ze 38tt 😵 🙂

ozi dzou ako 😕 ?

bris a padali ti vlasy aj cez tehu 😕 , lebo po porode to viem ze padaju, to aj kamoske... a vela babam..., idem kuki fotky ked odoslem 🙂

fazulka, drzim palce so skolou 🙂 , veru veru kde je nasa tea 😕

cheerlady
17. mar 2010

ahoj miska dlzka je 83cm a sirka tusim 34 😉 co nad nou uvazujes? ako sa inak mas,zle ti nebyva?

miskahryzka8
17. mar 2010

jeeeeeeeeeeeeej bris, krasne fotky, vy ste aky moodroockovia vsetci 🙂 a jessinka aka modelka 😀 😵 a to ti ta fotografka aj dala v atelieri nejake veci, alebo si musela mat vsetko so sebou?

cheeer tak u mna to bola laska na prvy pohlad, ja ani moc dalej nehladam 🙂 , som zvedava ked ju acnes pouzivat, ako budes spokojna, to budem mat info z prvej ruky 🙂 a opytam sa kamosky, ake rozmery ma jej vanicka a budem si aspon vediet porovnat 🙂 a teraz neviem ci som sa spravne pytala, myslim vanicku akoze ten hlboky kocik, lebo to sa mi zda nejake male, nemyslis vanicku sedacku 😕 ?

No ja sa mam okrem unavy super, klop,klop,klop dobre, stale zumbujem, tak ma to tesi a zle uz vobec nie, len mam obcas, ale fakt malicko trosku kyselinku 🙂 a ty ako vladzes este chodit v pohoe a spavat a tak 🙂 ?

cheerlady
17. mar 2010

bris kranse fotecky! 😉

miska ano,je to vnutorny rozmer vanicky-teda tej hlbokej casti.a nepripada mi to vobec male,praveze ked som videla ine kociky,tak tie mi pripadali strasne mini. aj som niekde citala,ze bexa patri medzi tie vacsie,tak sa nemusis bat,ze by sa tam mimco tlacilo. a aku farbu by si chcela? 🙂 no ja sa sama sebe cudujem,ze to zvladam tak dobre,klop,klop,klop,kyselinu mavam aj ja,ale ani sa necudujem,kedze maly okopava a tlaci na vsetky mozne organy zaludok nevynimajuc 😀 ale uz cakam,kedy mi pomaly klesne brusko-to bude potom parada.no a este sa mi zle otaca v posteli z jedneho boka na druhy-to mam pocit,ze mam 150kg 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre