Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

sabiatko
30. jún 2009

ahojte 🙂 zajtra uz mame 1. jul, tak to snazenie moze zacat 🙂 minka, tak ako? bola si na tej dalsej vyvolavacke, ci ti uz MS dosla? dufam, ze je vsetko ok 🙂

cervena_ciapocka
30. jún 2009

Ahojte 🙂 aj ja chcem k vam 😵
my sme sa zacali snazit uz v juni, ale dnes dorazila MS nastastie nacas, takze teraz ideme na dovolenku a uvidi sa 🙂

rhodosbb
30. jún 2009

Ahojte 🙂 aj ja sa k vám pridávam 🙂 , my sme začali síce už v máji (mesiac pred svadbou), ale zatiaľ nič.

Dnes som ale bola na sociálke vybaviť si pripoistenie k MD a zistla som, že sa musí platiť min. 270 dní pred nástupom na MD, takže to mi vychádza, že ak začnem platiť to pripoistenie od 1.7., tak začať s bábom by sme mali až v auguste, aby tých 270 dní do nástupu na MD v pohode vyšlo... Tak teraz neviem, či ešte mesiac vydržím alebo nie, ale pre tie peniažky navyše by sa to asi oplatilo...Čo vy na to?

cervena_ciapocka
30. jún 2009

a ake je tam financny rozdiel "s" a "bez" pripoistenia?
a ked normalne pracujem a platim poistenie?

rhodosbb
30. jún 2009

Keď normálne pracuješ a platíš si nemocenské poistenie (NM), tak dostaneš materskú 55% z hrubej mzdy. Ak sa pripoistíš, tak môžeš dostať maximum, čo je cca 531 € (16 000 Sk). Ja sa do toho veľmi nevyznám, možno keby sa tu našiel niekto, kto mi to vysvetlí polopate. Ináč zajtra idem na sociálku odniesť vyplnenú žiadosť, tak tam tú pracovníčku vyspovedám.

cervena_ciapocka
30. jún 2009

jaaaj 🙂 aha

sabiatko
30. jún 2009

vitajte rhodosbb a cervena ciapocka 🙂 ani ja v tom MD nemam jasno, ale ani to neriesim, bo nie som zamestnana... takze zrejme dostanem dakych 160 eur a hotovo 😒 no co uz, dako to budeme musiet zvladnut. cervena ciapocka, tak dufam, ze dalsi mesiac bude uspesnejsi, drzim palce 😉 ale stale je na tom super, ze mas aspon pravidelny cyklus, to u mna nehrozi. a rhodos, vsak 270 dni je menej ako 40 tyzdnov, co trva normalne tehotenstvo, takze ak by nehrozil predcasny porod, tak to v pohode stihas, ak si zacnes platit od jula, hoci by si aj v juli otehotnela... ja som posledne dni trocha v napati, lebo sa blizi den MS, tak by som bola rada, keby som patrila k tej hrstke stastnych zien, co otehotneli celkom rychlo.

rhodosbb
30. jún 2009

Ahoj sabiatko 🙂 lenže na MD nastupuješ 6 týždňov pred plánovaným pôrodom, takže dovtedy ti musí vyjsť tých 270 dní...
Držím palce, aby ti vyšli //, daj potom vedieť 😉 Ja mám 5 ročnú dcérku a otehotnela som po 7 mesačnom takom miernom úsilí, nebolo to nič také, žeby som si sledovala plodné dni, tak uvidím, ako to bude pri druhom baby 🙂

cervena_ciapocka
30. jún 2009

sabiatko, nam trvalo viac ako rok kym som prvy krat otehotnela. Potom sme mali pauzu 8 mesiacov a az teraz sme sa zacali snazit . Tento mesiac sice len tak opatrne, ale dufam, ze teraz uz budeme svedomitejsi 😀

sabiatko
1. júl 2009

dobre ranko 🙂 6 tyzdnov pred planovanym porodom? to som fakt netusila 😲 ja som totiz uvazovala, ze by som si to zacala platit, ale takto to veru nestiham... dufajme 🙂 to je sranda, ja som si myslela, dokym som nenatrafila na modreho konika, ze otehotniet je uplne najlahsia vec, vsak tolko kamosiek okolo mna a ani neplanovali, ale teraz vidim, ze to tak celkom nie je. dik za palce rhodos, som si ista, ze to nam vsetkym skoro vyjde 😵

magic08
1. júl 2009

Dobré ránko snazilky,
ak dovolite, rada sa pridam tiez. Zaciname snazit tento mesiac..., tak dufame, ze to tentokrat uz vyjde a vydrzime do zdarneho konca 🙂

sabiatko: pokial nepracujes, a neplatis si nemocenske, tak nedostanes ani tych 160 eur... je dobre na to mysliet uz teraz, a radsej si to platit viac ako tych 270 dni,... nikdy nevies...

sabiatko
1. júl 2009

vitaj magic 🙂 sa tesim, ako k nam pribudaju dalsie snazilky 🙂
ja som teraz v madarsku, ale nepracujem, lebo neviem po madarsky, ale platim si dobrovolne zdravotne poistenie na slovensku. tak teraz normalne neviem, ci to staci 😕 buduci tyzden idem na par dni na slovensko, tak si to zistim. mama sa mi tam na to pytala, ale asi to nepochopila dobre... no nic, diki za upozornenie, urcite sa na to popytam. inak teraz pozeram, ze byvas pri kosiciach, ja som pri miskolci, to mame celkom kusok od seba 🙂 a drzim palce magic, aby to teraz vyslo a mala si krasne zdrave babo 😉

beboo
1. júl 2009

ahojte prajem vam krasny den 🙂 vidim ze sa to tu ozaj rozrasta, drzim vam vsetkym palceky, my zacneme ako som pisala az v auguste tak vam tu budem zavidiet 🙂 teraz sa iba spamatavam po vysadeni HAK a teda nic moc stale ma boli hlava a som zvedava kedy nabehne prvy cyklus, potom uz pomaly zacneme 😀

magic08
1. júl 2009

dakujem pekne, aj tebe vsetko dobre
to s tym poistenim si zisti, lebo zdravotne a nemocenske to su dve rozdielne. Zdravotne, to je na to,aby si bola bezplatne vysetrena u lekara, a nemocenske to je materska a PN, tak si treba platit aj to. Vysku postenia si stanovujes sama, ale niminalna vyska, kt. musis platit, je z minimalnej mzdy (t.j. 8900,-) a z toho 4,4 % - to ti robi nejakych 220 Sk ak sa nemylim. Prepocet na eura neviem. Ak chces aby ti platili vyssiu matersku, tak treba platit nemocenske z vyssieho zakladu. to ti uz vysvetlia na socialke... 🙂 Ale ucirte si to pories, lebo ostatnes bez koruny... a to by nebolo dobre.

sabiatko
1. júl 2009

uz sa tesim na vsetky vybavovacky doma, este aj lekarov musim postihat 😖
beboo, vsak to nemusic cakat mesiac, vraj prvy mesiac po vysadeni je najlahsie otehotniet, tak pod do toho s nami 😉

magic08
1. júl 2009

beboo suhlasim so sabiatko
určite na to chodte uz teraz. An sa nenazdas a si tehu... 🙂

beboo
1. júl 2009

no ja by som aj, ale este chceme robit nejake rekonstrukcie v byte tak sme si povedali ze ked uz bude byt v normalnom stave tak mozeme zacat. a chcela som sa aj trocha ocistit po tej HAK ale mozno bude vsetko inak uvidime 🙂 ste ma navnadili a ked uz som v julovej teme ze ano 🙂

rhodosbb
1. júl 2009

Ahojte 🙂 ,

tak som sa práve vrátila zo sociálky. Od 1.7. t.j. od dnes sa zvýšil maximálny vymeriavací základ z 1003,09 € na 1084,69 €. Vyriešila som to tak, že som sa dnes prihlásila na dobrovoľné nemocenské poistenie s tým, že budem nemocenské platiť z rozdielu max. vymeriavacieho základu a mojej hrubej mzdy, t.j. 336,69 € a z tejto sumy 4,4 %, t.j. 14,81 €/mesačne po dobu min. 270 dní pred termínom pôrodu - ospravedlňujem sa sabiatku, tebe som povedala, že je to 270 dní pred nástupom na MD, ale je to 270 dní pred termínom pôrodu...
Ak to vyjde, budem sa tešiť na peknú materskú 🙂

fazulka1512
1. júl 2009

ahojte buduce stastne mamicky, chcela by som sa k vam pridat, my sme sa zacali snazit minuly mesiac, takze som po ovulke tyzden takze cakam co sa udeje, vsetkym drzim palce

co sa tyka tej socialky, aj ja si ju platim, sice len prvy mesiac ale zacala som, momentalne som na pn, ale tych 17 eur co platim, viem ze mi to v buducnosti pomoze, je to pre nas velka prilezitost ako nezit pocas 6meiscov z ruky do ust, lepsie aspon nieco ako nic

sabiatko
1. júl 2009

hi-hi beboo, kukam, ze sme ta trocha nalomili 😀 no rozhodni sa sama, ale jake supis by to bolo... cim viac snaziliek, tym napinavejsie 😎
rhodos v pohode 🙂 inak ja aj keby som si to zacala platit od polky jula a naaaaahodou by som uz cakala babo, tak sa to nestiha 😒 nevies, ci sa da aj tak, ze povedzme este mesiac po porode si budem platit nemocenske a po tom mesiaci by mi tych 5 este vyplatili?
joooj baby, jak sa tieto dni vlecu, uz chcem aby bola sobota a vedela som, ci som alebo nie som tehu...

magic08
1. júl 2009

sabiatko, neda sa to takto. Najneskôr v den porodu musis mat zaplatenych tych 270 dni. Ak ti bude chybat co i len 1 den, nevyplatia nic... 😝

sabiatko
1. júl 2009

jeeej, dalsia snazilka... vitaj fazulka 🙂 tak aj tebe drzim palce, aby ste coskoro boli fazulky dve 😉 ty mas tiez len par dni a budes vediet, ci sa podarilo 🙂)))

magic08
1. júl 2009

no tento tyzden to idem vybavit aj ja!!!!

sabiatko
1. júl 2009

ejha, tak to som uz mozno prepasla 😝 a co napriklad, ked dojde k predcasnemu porodu? povedzme, ze sa babo narodi o mesiac skor... vyplatenie zavisi od terminu porodu, alebo kedy k porodu naozaj doslo?

magic08
1. júl 2009

kedy k porodu naozaj doslo.
Takze logicky ti budu chybat dni. Preto je lepsie sa poistit uz skôr. napr. v case minimalne mesiac predtym, ako sa zacinate snazit. Lebo uz je predpoklad, ze sa to moze podarit hned v ten mesiac, a realne sa moze stat, ze ti ten 1-2 dni budu chybat. Preto ja zastvam, teoriu, ze je lepsie si to platit hoc o 2-3 mesiace viac, ale mam rezervu, ze ked sa cokolvek stane a ja napr. porodim skôr, budem mat tie dni zaplatene...

jagabinka
1. júl 2009

Ahojte snazilky. Rada by som sa k vam pridala 😀
Magic, ahooooooj 😉 . Mozes aj mne poradit, prosim...da sa nejak navysit materska, ked teraz poberam rodicovsky prispevok? Mam si nieco este priplatit, aby som mala "normalnu" matersku s druhym baby?

fazulka1512
1. júl 2009

sebiatko par,ved to mi treba cakat este 2 tyzdne, to na slaken trafen

rhodosbb
1. júl 2009

Presne tak magic08, preto si dáme tento mesiac asi ešte pozor a začneme pracovať na bábike až v auguste...Ale neviem, či sa nám to podarí, lebo už sme v takom švungu 😀 , že neviem, či sa nám bude chcieť dávať zase pozor 😀 asi to necháme na prírodu...

Ináč my sme s kolegyňou začali pracovať na baby naraz a ona je už tehu 🙂 , jej sa to podarilo po mesiaci...Keď prišla do roboty a povedala mi, že je v tom, tak sme vískali od radosti obidve a teraz chodí chúďa taká vygrcaná do roboty, býva jej veľmi zle, ale ona sa z toho teší, lebo baby chcela už véééľmi dávno.

Ja som si povedala, že nebudem z otehotnenia robiť vedu a teraz po každom s....xe bežím do lekárne kupovať test a to som si povedala, že ich nebudem kupovať, lebo zase na ne miniem majlant, ale to sa nedá, lebo som strašne zvedavá 😀 😀 😀 Vy ste na tom ako baby?

magic08
1. júl 2009

Nepoznam tie zakony az tak do hlbky, ale viem to podrobne zistit. Pravdepodobne sa tiez budes musiet pripoistit, len neviem ci tam nie je nejaka vyluka, ked uz poberas rodicovsky. Aj ked si myslim, ze by to byt nemalo, no zistim a dam vediet...

fazulka1512
1. júl 2009

ta tvoja kolegynka mala ale stastie, ze to vyslo na prvu supu, je to super

to cakanie a ta nedockavost robi svoje, vtedy si uvedomujem aka som netrpezliva, a potom nasleduje sklamanie, zlost a trosku aj depka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre