Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

andzi
13. sep 2009

michi, ak by si mala záujem, nie je problém poslať poštou, sa to v pohode zmestí do väčšej obálky. Aj ja idem pozerať SS, čaute.

kkatkaa
13. sep 2009

ahojte tak u nas prave skoncil jarmok mame na rok zasa pokoj ale nie ja tam rada chodim a prechadzam sa v dave 🙂
k teme dudliky - myslim si ze najlepsie je co najmenej ich pouzivat ak sa da
a este mam otazocku: aky to bol ten cajik co pila bris? vie niekto?

dzou
13. sep 2009

noooo pokial som dobre pochopila tak alchimelku... a mna by vlastne tiez zaujimalo, ze ako to pomaha myslim ze naco posoby ohladom otehu

petafr
13. sep 2009

jej, jarmok, ten som uz dobrych 8 rokov nezazila, bola som zvyknuta na radvansky (v BB) zo studentskych cias a u nas v Brezne byvava Ondrejsky, ale vlani som ho nestihla ☹ vraj to uz nie je co to byvalo... na radvanskom sme vzdy obtiahli drevenou varechou po zadku...zo skoly rovno na burciak
😝 mniam
Michelle, da sa na to zvyknut 😀
😀 😀 😀

dzou
13. sep 2009

aj ja by som sla na jarmok my sme mali na Michala takz coskoro bude a zase ho zmeskam...hlavne ten burciak fajny 😒

michelle
13. sep 2009

alchemilka posobi priaznivo na zenske organy... pri ms, bolestiach, tazkostiach, tym padom aj pri otehu a tehu...
dobre andzi, ked to bude aktualne, ozvem sa...vdaka 🙂

sharmana
13. sep 2009

ahojte kočky, čo to tu čítam, nadi, tebou som si bola istá.. groka detto..
michelle dúfam že to neklesne, tfuj tfuj nech ti to vyjde..
luci, peti, dzou... baby držím palčeky veeelmi silno...
peti. no musí ti vo vyjst, ved s kým tu budem kočíkovat? bolo by príjemné mat kamošku a prežívat s nou spoločne tehu a všetky tie veci okolo 🙂
zajtra idem k lekárovi, teda chystám sa, neviem ci bude ordinovat, ak nie, tak bohuzial, musím pockat do štvrtku, no spinenie ešte mám... držte palčeky, aby to bolo ok..
a papala som aj citronik, kyselinku listovu a ležím v posteli...

petafr
13. sep 2009

nasla som toto, ako som spominala, moja mamina si tiez miesa sama caje, hlavne teraz ked bola v menopauze, robieva taky zensky caj z alchemilky a este nejakych rastlin, tak sa jej spytam, co tam dava.
Magická alchemilka
Skromná a nenápadná rastlinka s veľkými listami a drobnými kvietkami je ozajstnou kráľovnou ženských byliniek. Za ochranu ženskosti
a materstva dostala v ľudovom liečiteľstve názov ženský plášť.
Alchemilka chráni a posilňuje ženské orgány, najmä maternicu. Spevňuje podbrušie, čím zlepšuje kondíciu maternice náchylnej na potraty a zvyšuje šancu na otehotnenie. Pri menštruačných poruchách tlmí bolesti a upravuje krvácanie. Lieči všetky typy zápalov vrátane zápalu vaječníkov, zmierňuje výtoky a svrbenie.
V tehotenstve a po pôrode pomáha pri ner­vových problémoch, odbúrava strach a depresiu. Po pôrode podporuje sťahovanie maternice a tvorbu materského mlieka. Pitie alchemilkového čaju uľahčuje aj prechod, pretože upravuje nepríjemné fyzické aj psychické problémy súvisiace s menopauzou.
Výhodou alchemilky je to, že nie je toxická a nemá žiadne vedľajšie účinky. Iba pri obličkových kameňoch sa neodporúča dlhodobá liečba touto bylinkou.

Náš tip
Alchemilkový čaj
Dve až štyri lyžičky alchemilkovej vňate zalejte štvrťlitrom vriacej vody, nechajte zovrieť a 10 minút lúhujte. Pite dve šálky denne.

Vhodní partneri
K alchemilke môžete primiešať aj iné bylinky, podľa toho, čo vás trápi. Šalvia pôsobí protizápalovo, šípová ruža, levanduľa a ibištek sú vhodné pri cystitíde, mäta a pupalka na predmenštruačný syndróm, myrta na výtoky, kalina na menštruačné kŕče. Pozor si dávajte na čaj z malinových listov, na začiatku tehotenstva môže vyvolať potrat. Tu sú naše tipy.
Cysty – čaj zo zmesi alchemilky, žihľavy,
nechtíka, harmančeka, rebríčka a prasličky
v rovnakom pomere pite raz až dvakrát denne.
Myómy – pomôže čaj z rebríčka a sedacie kúpele z tejto bylinky.
Plesne v pošve – odvar z nechtíka a rebríčka a vynechajte zo stravy cukor.
Silná menštruácia – čaj z alchemilky a reb­ríčka v pomere 1 : 1.
Menopauza – k alchemilke pridajte ľubovník, medovku a chmeľové šišky. Pite raz až dvakrát denne.

lucialen
13. sep 2009

Ahojte 🙂

dzou
13. sep 2009

sharmi aj ja ti moc drzim palceky aby vsetko bolo ok 😉 ja uz sa neviem dockat kedy sa vrati ten moj chlap(upratuje garaz 😉 )sa pojdeme spolu okupkat a potom huraaaa na dalsie snazilkovanie 😀

petafr
13. sep 2009

a este toto:
Bylinky, ktorým by ste sa mali vyhnúť
Všeobecne platí, že by ste sa mali vyhnúť rastlinám, ktoré ovplyvňujú činnosť svalstva maternice alebo spôsobujú prekrvenie orgánov panvy. Za nevhodné bylinky sa považujú aj tie, ktoré by mohli nevhodným spôsobom ovplyvniť činnosť maternice alebo mať nežiaduce účinky na organizmus tehotnej ženy a plod. Ak čakáte narodenie bábätka, nie sú pre vás vhodné Aloe vera, rozmarín, škorica či palina pravá. Aloe vera prekrvuje maternicu a môže vyvolať aj predčasný pôrod. Rozmarín zasa výrazne zvyšuje krvný tlak. Palina pravá síce zvyšuje chuť do jedla, ale je vysoko návyková a preto je pre tehotné ženy absolútne nevhodná. Ligurček lekársky alebo aj americký celer sa často pridáva do polievok a ďalších jedál. Povzbudí vás, keď ste unavená. Pre tehotné ženy je však veľmi nevhodný, pretože môže spôsobiť kontrakcie maternice.

lucialen
13. sep 2009

Ja uz pijem alchemilku tri mesiace a nic 😒

dzou
13. sep 2009

baby tak teraz som kontrolovala krcok tak uz je riadne vysoko som ho ani nemohla dociahnut , ale vytok sa mi zda viac kremovy ako poobede tak neviem..

lucialen
13. sep 2009

Ja som dnes konecne videla poriadny vajciak, ukazkovy, minuly mesiac som mala taky iny 😒 Tak dufam, ze ovula uz prebehla, zajtra idem na poslednu folikulometriu, uvidim, ci mi to doktorka potvrdi 🙂 A teraz uz len cakat 10dni 😠

xena323
13. sep 2009

ahoj dzou, moc sa nekupkajte,mna nato doki upozornil,ze nem dobre...inak ako mas, moja?

michelle
13. sep 2009

peti, ako dlho si si zvykala? 😝 😅 ..dakujeme za info o bylinach, zidu sa 😉
ahoj luci 🙂 neboj, raz sa to podari 🙂
no uz ma zase pekne bolia krize. partzani su za dverami. asi zamknem na dva zapady, aby sa za ne nedostali 😝

petafr
13. sep 2009

hahaha michelle, dva dni 😀 😀 😀 hihihi,
srandujem, su dni, ked je vchod uzsi ako by som si zelala a teplomer si jemne "razi" cestu... 😀 😀 😀
sharmi, no ved to, tak este par dni a budeme vediet, na com sme... ale mne by sa to ratalo, keby to hned vyslo, mohli by sme sa bavit o rovnakych problemoch, vysetreniach a tak v rovnakom case, to by bolo idealne...
sisa tiez este vyzera nadejne... 😉

petafr
13. sep 2009

Luci, drzime palciska, september to isti... michelle, krize boleli aj Bris... (Bris sa stala nasou referenciou 🙂 )

dzou
13. sep 2009

xena preco?inac sa mam dobre asi predovulacne 😀

michelle
13. sep 2009

peta taketo detaily... az sa cervenam 😵
inac aj ja by som sa rada pridala k sharmi, mohli by sme spolu aj praticky kocikovat, kedze byvame kusok od seba... ci peti aj ty na sk byvaas niekde tu? 😕

cheerlady
13. sep 2009

ahojte babule 🙂 tak ja mam zajtra a pozajtra konecne volno,blee 6 dni z tyzdna v robote 😖

xena323
13. sep 2009

lebo mm by nemal mat vajka v teple....ja zas dufam ze som poovulacne,zajtra rano idem uz dufam na poslednu folikulom.ci mi konecne praskol folik...tak poctivo snazilkujes?

lucialen
13. sep 2009

Inac, ste tu rozoberali tie deti na voditkach v UK, to je cista hroza 😉 Inak ma celkom prekvapuje ze tie anglicanky su take plodne, kedze male deti su tak oblecene tak ako su, male dievcata behaju v zime v tych uniformach a podkolienkach a este aj rodia od 15tich 😒 A my tu mame taketo cakackjavascript:addEmoticon('😉','vBody')y

petafr
13. sep 2009

no si sa pytala 😅 , jasne, vsak byvame vsetky tri pri sebe, ja som v Ruzovej doline, ked som na SK... sa vraciam uz o tyzden, nechce sa mi... ale aj sa tesim domov, pojdem potom o tyzden na vikend k nasim, na lazy... Sharmi je pri jazere niekde a ty?

michelle
13. sep 2009

luci bodaj by som sla aj v zavere podla vzoru bris... ale asi az nabuduce 😔
cheer tak si dobre oddychni, za dvoch 😉 zajtra ti budeme zavidiet 😉

lucialen
13. sep 2009

Aj ty Xena, tak sme dve na folikulke, a zajtra popiseme ci nam praskli vajka a dzou nas tiez informuje, ci bola ovula 😀 A budeme tri na cakacke 😀

dzou
13. sep 2009

hej snazilkujem 😀 nooo prave ten moj ma radsej kupanie ako ja 😒

cheerlady
13. sep 2009

baby inak ja som sa bala,ci sa nam podari otehotniet,lebo mm nosi stale boxerky - a to nie je dobre,niekedy to moze dokonca sposobit neplodnost u muzov 😲 ale nastastie sa podarilo 😉 trenky neznasa a slipy tiez..ale asponze na noc si ich dava dole,ked nezabudne 😒

michelle
13. sep 2009

peti aha, tak ja som na opacnu stranu, za hotelom bratislava. ale strkovec je v strede a je to supis destinacia na kocikovanie 🙂 ...uz len ze aby bolo co. aleo teda aby som bola presnejsia koho 😵
dzou ani pre teba nie je kupanie idealne, ak si v obdobi tesne po pocati. tepla voda ti moze sposobi neuchytenie, pripadne po uchyteni odidenie... 😔 pozor na to.

brisilda
13. sep 2009

cherlajdy neber vsetko vazne ja som sa docitala ze aj plienky sposobuju neplodnost 😀 hlavne ak ich pouzivas pri chlapcekovi co je podla mna kravina 😀 😀 😀
nadi tvoj pokles ma mrzi no mala by si sa uz konecne poradit s tym odbornikom 30 -tka ti klope na dvere cize cim skor tym lepsie mozno je v tom skryty daky mali problemik ktory sa da spravit vitaminmi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre