Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

andzi
16. júl 2009

bamb: no ja ten mikroskop mám a poviem, že je o ničom. Raz mi ukazoval paprade (akože mám ovu) a normálny ovu test na LH hormón bol negatívny. Stál ma niečo vyše 10 € a len zbytočne sa mi povaľuje v šuplíku.

dijefcatko
16. júl 2009

bamb, len ako vidím, začínajú sa tu objavovať aj negatívne skúsenosti. Možno to závisí od konkrétneho typu mikroskopu. čo som ja čítala, stojí vraj od 150 do 800 korún, možno niektorá iná značka by bola lepšia. No v každom prípade som vďačná aj za negatívnu skúsenosť andzi, aspoň to lepšie zvážim.
Beriete pred otehotnením femibion alebo niečo podobné? Ja som sa včera radila s doky, povedala som jej, že chcem otehotnieť, či môžem predtým pre seba niečo urobiť. Odporučila mi femibion, tak začínam.

bamb27
16. júl 2009

fakt? ...tak potom je to somarina.. tak ako sa potom da najlepsie zistit ako to tvoje telo funguje? ..ci najlepsie je ten prastary zensky instinkt?

andzi
16. júl 2009

dijefcatko: ten femibion sa dá voľne kúpiť v lekárni?

bamb27
16. júl 2009

ja zatial len kyselinu listovu, ale tu beriem uz dlhsie.... dijefcatko, v BB mas doktorku? ..ak sa smiem spytat ktoru? ...ak nechces verejne tak mozes do IP

dijefcatko
16. júl 2009

Andzi, ano, vyšiel ma na 13 eur, celkom dosť. Obsahuje predovšetkým kyselinu listovú, ale spolu s inými látkami v takej forme, ktorá je ľahšie metabolizovateľná, takže ho príjme väčšina žien, čo sa s obyčajnou kys. listovou nestáva. Pýtala som sa doky, či je to len reklama a či má zmysel dať za to peniaze a povedala, že určite. Je vhodné brať to aspoň mesiac, toľko trvá, kým to v tele vytvorí optimálnu hladinu kyseliny listovej.To pozitívne ovplyvní ovulku, otehotnenie a priebeh začiatku tehotenstva, lebo to najdôležitejšie pre zdravý vývin dieťatka (mozog a miecha) sa tvorí 22.-28. deň po otehotnení, kedy väčšina žien ani nevie, že je tehotná a nedáva si pozor. Môže sa tak stať, že si tehotenstvo nechtiac negatívne ovplyvní. Je teda asi lepšie byť pripravená. Ja sa budem snažiť aj úplne vynechať alkohol, mastné jedlá a tak.
Chi, nejak som sa rozpísala, sorry 😅

andzi
16. júl 2009

dijefcatko: díky za radu, aj ja si to pôjdem kúpiť

andzi
16. júl 2009

každá zodpovedná matka sa snaží pre dieťa urobiť maximum, nie? Za tých 13 € je zásoba na ako dlho?

bamb27
16. júl 2009

eeej.. ale mas riadne nastudovane...dijefcatko sikovne
...niekedy je zena aj na 110% pripavena a efekt z toho minimalny... je to strasne individuálne, kazdopadne zdravym zivotnym stylom nemas co pokazit

rhodosbb
16. júl 2009

Dobré ránko 🙂

Dijefcatko, aj ja som brala pri Sofii Femibion, teraz som si kúpila nejaký Baby....no neviem si spomenúť na názov, hlavne, že ho beriem každé ráno... Je vhodný na obdobie snažilkovania aj na prvý trimester a v lekárni sa dá voľne kúpiť, bolo ich tam asi zo 30 ks.

dijefcatko
16. júl 2009

bamb, naštudované ani nie 😀 😀 to mám iba zo včera od doky! až včera som sa rozhodla, že je čas začať s prípravou, aby sme sa tak o dva mesiace začali snažiť aj fyzicky. Veľa toho neviem. Poznám iba svoje diagnózy a letáčik Femibionu 😀

biancarv
16. júl 2009

ahojte baby, prajem dobré ránko , ako sa dnes máme? 😉

biancarv
16. júl 2009

ahoj rhodosbb a nevolá sa to náhodou calibrum baby plan?

bamb27
16. júl 2009

..no nemaju to fajn take zeny co otehotneju len tak hala bala nechtiac? ...nemusia vobec mysliet na ziadne predpripravy 🙂

biancarv
16. júl 2009

bamb27 môj Paťko bol nechtiac 😀 a prišla som na to 50DC 😀 , takže sme mali s manželom po starostiach

rhodosbb
16. júl 2009

Ináč ráno som si robila test - v lekárni mi milá pani lekárnička dala 5 ks tehotenských testov zadarmo, lebo expirovali v júni 09 😀, tak už som ich minula všetky a furt nič ☹ stále len tá jedna osamotená čiarka sa tam zjaví, ale ja sa utešujem, že to je tým, že sú to staré testy 😀 😀 😀

biancarv
16. júl 2009

rhodosbb už ti mešká mrcha? 😉

dijefcatko
16. júl 2009

bamb, maju to fajn, ale bohuzial, dnes su to vacsinou len nase spoluobcianky 😠
andzi, to je zasoba na jeden mesiac. je to dost drahe, ale neva. ak to moze pomoct co len trosku, stoji to za to 😉
ahoj biancarv, mame sa fajn, dnes idem lenošiť, čítať si, robiť pierka a možno aj nad niečím popracovať. A hlavne sa chystám zavolať mojej tehu kolegynke, ako sa majú 🙂

bamb27
16. júl 2009

biancarv ..hejze by si brala aj teraz take pekne male "nechtiac"?

rhodosbb
16. júl 2009

Jéééj Bianca presne Calibrum baby plan sa to volá 😀 Mám ich na poličke položené hneď vedľa tabletiek proti hnačke a obaly vyzerajú skoro rovnako, tam som si minulý týždeň namiesto Calibrum dala tabletku proti hnačke 😀

biancarv
16. júl 2009

bamb ver že by som brala, ale čo už, teraz som na tom úplne ináč , sledujem na sebe všetko, každú zmenu a pevne verím že mi čochvíla môžte gratulovať, lebo to tak vyzerá že sa nám to zase podarilo na prvý šup 🙂

biancarv
16. júl 2009

😀 😀 😀 rhodosbb to je dobré 😀

rhodosbb
16. júl 2009

Bianca, mrchu (ináč ale je to hrozný názov 😖 ) mám dostať v nedeľu a dostávam ju presne na 28 deň, takže ak by meškala čo len jeden deň, tak už budem v panike, ale samozrejme veľmi príjemnej 😀

bamb27
16. júl 2009

biancarv pevne dufam ze ti budeme gratulovat... hlavne kvoli tebe, ze sa zadarilo a este aj kvoli tomu, ze sa oplati sledovat na sebe zmeny, ze nie vzdy su z ocakavania uz zmeny aj vsugerovane

dijefcatko
16. júl 2009

ospravedlnujem sa za posledny prispevok. vypalil necakane. utrusila som poznamku o spoluobciankach skor, ako bianca napisala, ze prve mala nechtiac! ups, este raz sa ospravedlnujem 😅

rhodosbb
16. júl 2009

Dijefcatko a ty máš dovolenku, či čo, že ideš leňošiť? Ja som v robote a pracujem (akože) 😀 , teraz máme našťastie tak voľnejšie, keď je taký hic, tak všetci sú vyvalení na bystrickej pláži, kde som ja nebola už od puberty 😢

Bianca, na prvý šup? Tak to je teda fakt vzácne, ale perfektné 🙂 Mne veštica povedala, keď som u nej bola minulý rok, že keď budem chcieť otehotnieť, tak to nebude žiadny problém, že sa mi to podarí hneď, no neviem, asi jej zavolám, že či sa nezmýlila 😀

biancarv
16. júl 2009

rhodosbb aj Paťko bol na prvý šup(neplánovane) a teraz to vyzerá byť planovaný prvý šup, už mi treba ísť len k lekárovi nech mi to potvrdí, ale si myslím že také príznaky ako že sa mi zväčšili prsia a že ma bolia, je mi furt zle som hladná, rozplačem sa za každú hlúposť, stále by som spala, boli ma hlava, picha ma pravý vaječník, páli ma záha, chodim stále na WC , tak toto všetko by som si určite nevedela namyšláť a hlavný je môj vnútorný pocit že som tehu, sú ženy čo to bezproblémov vedia vycítiť a ja som určite jedna z nich

dijefcatko v pohode nemusíš sa ospravedlňovať, ved ja som spoluobčianka 😉

andzi
16. júl 2009

bianca: ty si si nerobila tehu test, že to ešte nevieš na 100%? Možno si to už písala vyššie, ale nestíham všetky tieto stránky čítať. 😉

biancarv
16. júl 2009

rhodosbb ako dlho snažilkujete? možno si už písala ale mám stratu pamäte

dijefcatko
16. júl 2009

Ano, mam dovolenku, ale nie az taku ozajstnu. Sice som doma uz druhy tyzden ale aj tak mysľou v robote a sem-tam niečo urobím. Mám takú prácu, že viem robiť aj doma a hoci mám dovolenku až do polky augusta, musím aj pracovať. Je to čudné, ale je to tak 😉 Rhodosbb, vešticiam už verím len niekedy, ked chcem. Raz mi jeden veštec povedal (asi pred 5 rokmi), že si s drahým nie sme súdení a že sa rozídeme. No a my sa berieme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre