Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

nadenkaaa
12. okt 2009

luci u z prisla tvoja vytuzena 37 😉 😀

lucialen
12. okt 2009

No Nadi, zazrak 😀

motylek17
12. okt 2009

luci nie, ziadne testy mi nerobia, len mi nasadia tabletky, lenze ked som nahodou v tom, tak ziadne nemozem...

groka
12. okt 2009

nadenkaaaaaaaaa 😉 😉 😉 to je uzasne u teba

idem ja spat uz,som este pozerala skrytu vasen

motylek17
12. okt 2009

nadi drzim ti palecky, ked budes testovat???

nadenkaaa
12. okt 2009

este som len 12 dpo takze ckam do stredy kedy bude 14 dpo-lebo minuly cyklus som mala lf 14 dni

motylek17
12. okt 2009

jasne... podla mna to vyjde... si netrpezliva???

nadenkaaa
12. okt 2009

nie 😔 skor som pripravena na mrchu lebo vyzera to presne tak ako minuly mesiac-myslim ten koniec cyklu 😝
no co uz pojdem do dalsieho kola 😅

motylek17
12. okt 2009

prestan... vyde to.. neboj... 6DPO si asi urobit test nemozem, co??? aby som vedela ci tie tabletky ano alebo nie... bo lekarku mam az vo stvrtok... ☹

nadenkaaa
12. okt 2009

majka 6 dpo ti tvobec nic neukaze to je este velmi skoro najskor sa to ukaze 10dpo

dzou
12. okt 2009

bre ranko kocky 🙂
no motylek...teda neviem co by som ja robila 😒 dufam, ze ti to cim skor prejde
groka...no vyzera to noe moc dobre ale sak este mrcha nie je tak uvidis 😉
nadi 🙂 tebe pekne vystupila moc drzim palceky aby to nedopadlo tak ako minule ale zelenou ciarou 😉
no my sme postel pokrstili az dnes rano lebo vcera vecer sm uz pri telke zaspavala 😅 ale dobre sa spalo 😉 tak mne sa to uz blizi ja dnes takto http://www.fertilityfriend.com/home/dzou

rhodosbb
12. okt 2009

ahojte 🙂
baby ako?
nadi, no som strasne zvedava na teba 😉 a michelle dnes ako?

motylek, 6dpo je fakt este velmi skoro, to aj ja som byvala taka netrpezliva 😀 ale uz som sa poucila

rhodosbb
12. okt 2009

motylek, az teraz citam, co ta postretlo ☹ dobre, ze ides na tie testy, to bude najistejsie, drzim palce, aby to dobre dopadlo 😉

dzou, tak uz bude ovu 🙂 mne len vcera odisla mrcha, dnes som zacala znovu merat...joooj zaciatky byvaju tazke 😔

nadenkaaa
12. okt 2009

ahoj dzou tak super ked sa ti tak dobre spinkalo 😉 veronika ahoj michelle sa tu este neukazala 😕 😉

nadenkaaa
12. okt 2009

veronika ved neboj sa aj ty sa dockas 😉 😉

dzou
12. okt 2009

hej no ratam tak od zajtra do piatku by sa mohla ukazat 😉 ale uz to ide dole takze a krcok hore 😀 takze uz uz zachvilu to bude 🙂 inac k tej prstikovej metode.... trosku to tak podrobne napisem ale sak sme baby 😉 teda ako si to mam urobit dnes som skusala ze aby som bola pripravena...kedze to cupnut si nechcem aby potapaci nevysli von, ale kd lezim po sexiku a skusam to tak ze zdvihnem zadok tak porste na ten krcok nedociahnem 😅 tak neviete v akej polohe by som to mohla vyskusat ale tak aby nevytiekli?

nadenkaaa
12. okt 2009

neviem dzou nemam s tym skusenosti 😉 a ked si tak viac na boku to by neslo?

dzou
12. okt 2009

vyskusam 😉 potom napisem ako to dopadlo 😅

nadenkaaa
12. okt 2009

ok 😉 😀 😀

miskahryzka8
12. okt 2009

Ahojte kocky 🙂 , idem si vas citat 😵 , len ma dnes napadlo, zaujimali ste sa, alebo si nieco pozerali o krvnych skupinach partnerov 🙂 ? Viem, ze aj ked to nejako nesedi, ze v dnesnej dobe uz s tym nie je problem, ze babatku sa potom po porode pichne inejkcia s niecim ci ako to je 😲 ? A ktore sedia a nesedia?

rhodosbb
12. okt 2009

miska, moj mm dodnes nevie, aku ma krvnu skupinu a to bol dvakrat operovany na koleno 😅

musim ho vyslat k doktorke, aby ho poslala na test...tiez by ma zaujimalo ako to je s krvnymi skupinami, ktore si sedia a ktore velmi nie...

miskahryzka8
12. okt 2009

groka, nebude este smutna z teplot, bola si chora a svadbovat, mozes ich mat uplne skreslene 😉
motylek a ako vies, ze je to herpes, uz si ho mala?
nadi super, ja som pisala, ze to moze byt uhniezdovanie, a teraz by mala stupat, juuu drzim palce 🙂
ja mam teraz takto: http://www.fertilityfriend.com/home/2a5235, ale to len s typnutou ovulkou 🙂
jeej motylek, takze dnes budes vediet, drzim palce na tehu a nech sa to dobre vyriesi s tym herpesom!!!!!
luci supeeeer 🙂
motylek, az vo stvrtok 😲 😲 😲
dzou, tebe sa blizi ovu, ze 🙂 ?
rhodos vela zdaru do dalsieho "kola" 🙂 !!!!! Ja som dnes bola u doktorky na B12 injekciu, tak som sa pytala, dlho to nemohla najst v karte 😲 , vraj mam A RH pozitiv, a poloviciak A, ale nie je si isty, ci neg., alebo poz., ale vraj ked ma zena pozitiv, je jedno aku, tak by nemal byr problem a pasovat by to malo zo vsetkymi, to len tak zbezny kuk, co som pozrela zatial na nete 🙂 Ty mas aku 🙂 ?

miskahryzka8
12. okt 2009

Ja som dnes chcela ist k zenskej, nech sa na mna pozrie, ci nemam nejakz zapal, ale nedvyhala telefon, tak neviem, ci nema dovolenku a v tom pocasi sa mi tam nechcelo sa prehnat 🙄 a poloviciakvi dnes trhaju zub, chudatko moje 😒

nadenkaaa
12. okt 2009

miska jediny problem s krvnymi skupinami je ked je matka dietata rh negativna(teda rh faktor nema) a otec je rh pozitivny(teda rh faktor ma) a dieta zdedi krvnu skupinu po otcovi (teda rh faktor ma )-to znaci ze pre matku je dieta cudzi predmet v tele takze vytvara protilatky proti dietatu ale netyka sa to prvych deti skor pri druhych laebo tretich deti paru.A vtedy sa po prvom porode matke picha rhega do svalu aby sa predislo komplikaciam pri dalsej gravidite

nadenkaaa
12. okt 2009

a co sa tyka krvnuch skupin tak skupiny A ,B su dominantne a skupina 0 je recesivna to znaci ze ak je jedne z rodicov A a druhy 0 tak dieta skor zdedi skupinu A ako nula. 😉

miskahryzka8
12. okt 2009

Takze uz som si o to, precitala viac, krvna skupina otca je dolezita vtedy, ak mam mamina RH-, vtedy sa picha injekcia Rhega, ale ziadny velky problem to nie je 🙂

miskahryzka8
12. okt 2009

nadenkaa si ma predbehla 🙂 , ty mas tusim tiez vsetko nastudovane 😉 , takze ak mame obaja A, krvna skupina moze byt jedine A a rh+, alebo -, keby mal poloviciak -, ze 🙂 ? Ked je A a B, babo moze mat A,B alebo AB a kedy moze mat vlastne 0? Viem, ze ta je vzacna 🙂

nadenkaaa
12. okt 2009

Protilátky Rh, ktoré vznikli pri predchádzajúcom tehotenstve, ničia červené krvinky dieťaťa. Následkom je chudokrvnosť, zväčšenie pečene a sleziny, novorodenecká žltačka, neurologické poškodenia a v najhoršom prípade smrť dieťaťa. Liečba sa riadi podľa hodnoty bilirubínu, ktorá môže byť zistená z plodovej vody, z krvi alebo z povrchu kože dieťaťa. Pri ľahkých formách postačuje fototerapia, ťažké formy si však vyžadujú výmenu krvi transfúziou.
normalne po narodeni sa dietatu odobera krv na krvnu skupinu skupina matky je uz znama a tym ked je dieta rizikove tak proste sa zacne s ozarovanim -znizovanim zlteho farbiva v kozi dietata v tych komplikovanejsich pripadoch kedy iba fototerapia nestaci musi sa vymenit dietatu krv-ale to nebyva tak caste aj ked som sa stym samozrejme stretla 😉
miska napriklad ja som rh negativna a moj mm je rh pozitivny takze u mna je jasne ze mi budu podavat rhegu 🙂

rhodosbb
12. okt 2009

nadi, este ze ta mame, nasu osobnu sestricku 😉

ja ma 0+, takze podla tvojich slov to znamena, ze moj mm moze mat hocijaku krvnu skupinu a malo by to byt ok.
ale s tou recesivnou nulkou to u nas bolo naopak, sofiin otec mal A+ a sofia ma nulku po mne 😀

nadenkaaa
12. okt 2009

najvzacnejsia krv je AB Rh negativna 😉 ono 0 sa tiez dedi napriklad ked mas jedneho rodica choreho a druheho zdraveho tak je tam 50% sanca ze sa narodi zdrave dieta a ak je napriklad muz chory a matka prenasacka tak sa moze narodit dieta zdrave ,dieta chore ,dieta prenasac ale aj dieta zdrave takze tak je to aj s krvou -samozrejme ze sa moze zdedit aj 0 krv ale je to trebars len z 1/4
miska ked som s tym robila tak musim nieco o tom vediet 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre