Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

motylek17
19. nov 2009

hej som v praci, ale pripadam si ako keby ma niekto slahol mechom, som uplne niekde inde 😀

sisa2
19. nov 2009

maji - pomozu 😵
ja som v case, ked som cakala mrchu, nemala tiez ziadne priznaky. len som bola unavena, chodila som spavat uz s danielkom (a to mi ostalo doteraz 😀 ), inak nic. len ma brucho bolelo, ako by mala prist mrcha.
teraz ma bolia prsia, ale to zacali az neskor a som vyhadzana ako pubertak, fakt des. inak nic. teda tu dychavicnost mam aj ja, staci spravit par rychlejsich krokov a fucim ako lokomotiva 😀
stale cakam, ze mi zacne byvat zle, pri danielkovi som vracala od ca. 6tt .. teraz nic 😕 az mi je to nejake podozrive.

motylek17
19. nov 2009

sisa mozes byt len rada... toto tehotenstvo si krasne uzijes, uvidis.... 🙂
len neviem prsia sa mi zdaju take divne, ako naliate.. neviem... nezdaju sa mi, ale to je skoro, nie???

sisa2
19. nov 2009

jaj, bodaj by si mala pravdu 😵 lebo teda moc slavne to nezacalo (kvoli tomu spineniu).
prsia mozu byt naliate, u kazdej baby to je ine. taaaaak moc verim, ze ti to vyslo 😵

idem sa najest.

groka
19. nov 2009

sisa medzi nami je jeden velky rozdiel,ty pracujes a ja nie 😀 ja sa len potulujem po byte a nemam co robit,preto to tak stiham tak rychlo si urobim

motylek17
19. nov 2009

dobru chut sisus... 🙂
groka to poznam, ked som doma, len gruntujem... ale je pravda, ze za styri dni volna som sa donutila len raz... strasne sa mi nechcelo ☹

motylek17
19. nov 2009

kde ste vsetky??? ☹

sisa2
19. nov 2009

groka - ja ked som doma, tak som rada, ze som doma a nerobim nic 😔 😀
ale nie, v podstate uz toho doma vela nerobime, kedze sa mame kazdu chvilu stahovat. vsak sa namakame na dome, kym sa prestahujeme

sharmana
19. nov 2009

ahojte kočky, ako sa mátje? čo tehulky?
od soboty som vypísaná ako práce schopná, to je dobre, lebo cestujeme ku svokrovcom, mm starí rodičia oslavujú jubileum, tak bude velká oslava..
a mm tu buchoce a rúca celý panelák 😀 😀 ale vôbec to nie je také desivé, ved ja tehulka tu sedím vedla v obývačke a v pohode ten hluk znášam... len niektorí dementi musia stále rýpat... 😀

petafr
19. nov 2009

sisa nezakrikni si to... vyvolavam do probiosu... mam volat az o pol tretej, ta vseobecna ma dovolenku, tak ak sa na gyn nevybavim cez telefon, volam zase vseobecnej, tak som zvedava... snad mi nieco moze dat aj ona,nie?

motylek17
19. nov 2009

peti moc drzim palecky nech sa ti podari daco vybavit.. 🙂

sisa2
19. nov 2009

sharmi - takze od pondelka zacnes zarezavat? kolko si bola vlastne doma?
no niektori dementi fakt nevedia, do coho rypnut, tak potom vymyslaju. kasli na nich.

sharmana
19. nov 2009

ahoj peti, ved ak ti nezdvihnú v probiose a tak či tak si chces za vyšetrenie zaplatit, tak skús zavolat aj do gynfiv, http://www.gynfiv.sk/?IDe=6881 , sú na záhradníckej..

sisa2
19. nov 2009

peti - no hadam ano, netusim. ja som uz rozmyslala, ze by som si duphaston kupila, stoji tusim okolo 10 eur, ale je vraj len na predpis 😖 no hadam sa ti podari nieco vybavit. drzim palce!

brisilda
19. nov 2009

ahojte no tak ja ten odper PK stale zvazujem najviac ma odradza to, ze ju mozem pouzit len raz 😔 takze asi vyhra verejne darcovstvo 😉
motylek drzim place aby mrcha neprisla 😉
groka 😉 ja tiez variem kazdy den obcas sa stane, ze varim az dvakrat za den 😀 u nas zohrievane jedenie akosi nejde na odbyt 😀 😖

sharmana
19. nov 2009

ahoj sisa. od minulého utorku som bola na PN, ale už dúfam že nebudem musiet, lebo sa mi to aj na plate odráža... ale čo už, babätko je na prvom mieste 🙂

sisa2
19. nov 2009

sharmi - jaj, mne sa zdalo, ze si bola dlhsie. veru, ta PN-ka je mizerne platena, ale co si clovek pomoze, hlavne, nech je fazulka v poriadku.

sharmana
19. nov 2009

sisa. možno sa ti preto zdalo, lebo som bola od konca septembra ale do 20. oktobra, to som mala to spinenie a lekár chcel, aby som zostala doma, no a teraz v novembri sa mi jak naschvál zapálilo hrdlo, a kedze nemôžem antibiotiká, tak som radšej zostala doma, ja z hrdla neskôr chytám horúčku a to som nechcela riskovat..

motylek17
19. nov 2009

sharmi hlavne je, ze ste oba v poriadku... 🙂

sharmana
19. nov 2009

ja som si tiež chcela dat tú pupocníkovú krv odložit, ale ked vidím, že sa to možno ani použit nedá, tak neviem...

sisa2
19. nov 2009

sharmi - hej, hej. tak si potom to pamatam, ze si bola od zaciatku tehu doma. a to spinenie ti uz uplne preslo? aj si nieco brala?

sharmana
19. nov 2009

motylek. to máš pravdu, dakujem 🙂
dnes som u obvodnej stretla známu, sme si poklebetili trosku a sa jej páčilo, že už mám brusko, povedala, že ako by som bola už v 5. mesiaci 🙂
mne sa aj zdalo že mám nejaké velké brucho, ale tak každá sme iná 😀

sharmana
19. nov 2009

sisa. spinenie som začala mat vlastne 3 dni pred neočakávanou mrchou a trvalo ešte dva týždne, možno pomohol duphaston, brala som ho najskôr 2x2tbl. denne, potom 2x1 asi do 11tt, potom som to už odflákla...
ale ja mám skôr taký vnútorný pocit, že to spinenie by prestalo aj samo, len sa mi viacej prekrvovala maternica a cievky, a všetko sa mi tam prispôsobovalo na tehu, a čistila som sa...
niekedy som totiž aj ležala, vôbec sa nehýbala a spinila som rovnako ako inokedy, ked som viacej chodila...
potom to z jedného dna na druhý prestalo úplne..

sisa2
19. nov 2009

sharmi - tak hadam aj ja budem mat to stastie. kedy mas poradnu?
brusko ti vykuka, ale ved to je super 😵 ja sa uz tesim, ked budem aj ja moct vystavovat to moje 🙂

petafr
19. nov 2009

asi pojdem nakoniec do gynfivu, diky Sharmi, aj predtym som nad tym uvazovala, lebo tam vedia po francuzsky, takze aj pre mm, aj pre spravy by to bolo prakticke, navyse spolupracuju s klinikou v tom meste vo FR, kde byvame, takze by to bolo idealne, lebo ako spekulujem, tak spekulujem, rodit asi budem musiet ist tam...a rodila by som asi aj na tej klinike. Povedali mi, ze akutne pripady beru rano, tak mam prist pred osmou zajtra, som zvedava... sharmi aj si krvacala, ci len spinenie?

motylek17
19. nov 2009

babulky tak vam "zavidim" ze si mozete hladkat bruska, musi to byt krasny pocit... mooooooooooooooooooooc vam to prajem, hlavne si to uzivajte ako najviac viete... 🙂

sisa2
19. nov 2009

peti - tak to asi fakt bude pre vas lepsie. v kazdom pripade drzim na zajtra palce, nech sa rozhodnes akokolvek.

sisa2
19. nov 2009

maji - o par dni uz hladkas s nami 😉 😵

lenka2112
19. nov 2009

ahojte babuľky,malý mi spí,tak som vás prišla pozdraviť. 🙂

u nás nič nové,mrcha dorazila presne v pondelok na 28-mi deň.tak už čakám kedy bude na odchode ideme znova na to. 🙂

sharmana
19. nov 2009

sisa. prvú poradnu som mala minulý týžden v pondelok, t.j. na začiatku 13tt a dalsiu mám 7.12... neboj, určite je tvoje bábo v pohodke, ja to cítim z teba, že sa ti to už pomaličky stabilizuje.. 😉
peti. ja som len spinila, najskôr to bolo tmavsie, ale to len pár dní a potom už také svetlo hnedé...aj ked zo začiatku sa mi niekedy zdalo, že tam vidím aj krv tmavú... pokial len spinís hnedé, tak by to malo byt v pohodke, ale ako som už písala, treba byt v klude a najlepsie lezat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre