Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

mata1001
28. nov 2009

baby a ake mena sa vam pacia?uz ste rozmyslali ake by ste dali ak...

dzou
28. nov 2009

to malo byt my nie mi 😅
jasne mati my mame vybrate Adam a Alica

sharmana
28. nov 2009

🙂 ajoj dzou, aj ostatné kočky... čo rozoberáte?
mata. no ja mám vybraté, chlapec Adam a dievča Sabina... nadenka má v albume všetky snažilky a aj mená ktoré si vybrali pre detičky

mata1001
28. nov 2009

jeeej dzou su krasne.Adamko je velmi pekne meno.
my vlastne ja...Natalia a Filip.a paci sa mi este Laura ale mm nie.a este Roman ale to mm tiez nie lebo tak sa volal moj byvaly. 😀 😀 😀 tak to mm neurobim 😀 😀 😀

dzou
28. nov 2009

ale iba to ze ako sa nam nedari 😉 ja este mrchu nemam tak jasne ze este tak trosku tajne dufam, ze mozno...i ked viem ze ta teplotka uz hore nepojde 😔

mata1001
28. nov 2009

ahoj sharmana.a chcete vediet pohlavie,ci nie?

dzou
28. nov 2009

ja nie ale mm by aj chcel ale tak ho ukecam ze chcem prekvapko

sharmana
28. nov 2009

mata. jasné že chceme vedieť, už sa nevieme dočkat... ale na dalsie sono pôjdem asi až v 20tt, čo vychádza medzi sviatkami... a to sa ešte krpec nemusí ukázat a môže nás naťahovať... 😀
dzou. ja si myslím, že u vás je to naozaj blbá náhoda, že si ešte neotehu, ved frekvenciu keksíkov máte super, určite si aj zdravá ako repa a mm tiež... skúste možno keksovat obden, aspon jeden mesiac to tak vyskúšajte a možno motyka vystrelí, hm? 😀

mata1001
28. nov 2009

ja neviem ci by som vydrzala to nevediet.ja by som (ak by som bola tehu)nedokazala nepovedat tu supis novinu aspon sestre a mame.lebo niekto je povercivy a do 3 mes nepovie.jaj a vam by som to hned povedala.samozrejme... 😉

dzou
28. nov 2009

no ale sak min. mesiac tak pred ovu bolo kuk graf.. al ako som vtedy pisala ze ovu mohla byt aj na 13dc a to nebol sex ale den pred bol lenze to som si po 2hod dala canesten proti kvasinkam takze ak bola ovu na 13dc tak je jasne ze sa to nepodarilo 😒

dzou
28. nov 2009

no ja este uvidim aj som rozmyslala ze to poviem asi az po prvom utz co tu v uk robia az medzi10-12tt takze tak...

mata1001
28. nov 2009

az tak neskoro?a u nas kedy robia?nejak v 6-7 tt nie?

dzou
28. nov 2009

hej tu robi ovela neskor... nechcu robit ze je to v podstate nebezpecne pri rannom tehu ci co a este k tomu vedia ze skoro nic nie je vidno 😉

mata1001
28. nov 2009

aha to je pravda...volakedy sa utz nerobili a rodili sa deti....nie?

sharmana
28. nov 2009

dzou. podla mna to nie je nebezpečné, mne robilli x sono od 6tt až po 13tt...a ani raz nespomenul ani moj gyndos a ani rôzni gyn. v nemocnici ked mi robili sono, že by to škodilo... asi by to aj u nás museli zakázat, keby to tak bolo...

sharmana
28. nov 2009

sono je dobré, aby sa zistilo, ci je tehu v maternici, aspon sa predchádza nebezpečenstvu mimo maternicového tehotenstva.. je pravda, že stačí íst na sono v 8tt, aby už teda bolo vidieť, či je tam mimi, či má dostatočnú velkost a či má akciu srdiečka...

mata1001
28. nov 2009

sharmana ale aj ja som pocula o tom ze utz je v rannom stadiu tehotnosti nebezpecny,a aj tak tam este nic nevidia...

dzou
28. nov 2009

no hej ale tu tvrdia ze hej ... ze moze dojst k potratu ci co uz neviem ci kvoli tym vlnam co vydava alebo tym ze sa robi vnutorny v posve tak moze nieco poskodit neviem ale viem ze tu na konikovi som citala ze preto to v UK nechcu robit skorej a ak nie je riz. tak sa ide na utz tusim len 2x za cele tehu
shrami tak vies ale kazdy stat ma daco ine 😉

sharmana
28. nov 2009

dzou. jasné, ja si len myslím že ak by to bolo škodlivé, tak by sa to nemalo vôbec... ale názory môžu mat rôzne.. lenže v UK robia ako si písala aj cyto len raz za 3 roky, čo je podla mna už naozaj zanedbávanie zdravotnej starostlivosti, pretože zmeny na krčku sa môžu prejavit už v priebehu roka a takto sa to do 3 rokov môže krásne vyvinút na problém 😒 ja ked som raz mala stuhnutý krčok a robili cyto, takt posielali do labákov ten ster a kedze tam nasli krv, čo bol dôsledok toho stuhnutého krčku, tak poslali doktorovi papier v ktorom chceli, aby som išla na opakované cyto hned do pol roka... všetko bolo v poriadku, ale na SK si aspon v tomto dávajú záležat.. potvrdila mi to aj sestrička, chodia k nej pacientky z anglicka a pekne si dávajú robit na SK všetky tieto vyšetrenia, lebo že tam vôbec nič nerobia...

dzou
28. nov 2009

hej presne sharmi ako oni to tu dost zanedbavaju ja by som aj sla ku mojej ked pojdem na svk(co bude neviem kedy) ale ja uz neplatim zdrav. poistenie na svk tazke asi by ma nezobrala...
oni podla mna aj to utz preto nerobia tak skoro lebo tu je strasne vela tehotnych a hlavne mladych 15-16 sak to by nic ine nerobili len sonotak podla mna ja preto oni tu maju neskutocny problem s teenegerkami tehotnymi

sharmana
28. nov 2009

mata. ja som o tom oficiálne u doktorov nepočula, len také neoficiálne reči tu na koníkovi... samozrejme všetkého vela škodí, s tým súhlasím, ale ak by išla žena v 8tt na potvrdenie akcie srdiečka a či je gestačný vak tam kde má byt, tak to nemôže uškodiť.... ako ináč lekár zistí, či je všetko v poriadku? vyšetrením prstami zistí akurát, či je krčok zatvorený a netuší, či je vo vaku embryo, či rastie ako má, či mu bije srdce, či náhodou neodumrelo.. nevie nič až do 12 tt..
na Sk sa už napríklad od 12 tt neodporúča vnútorné tt, robí sa len na bruchu, tak potom v anglicku to stíhajú len tak tak...

sharmana
28. nov 2009

ale nič kočky, ved to je jedno 😉 ... súhlasím s tým, že pokial nemá žena problém, tak naozaj stačí íst na uzv až v tom 8tt, skôr netreba, ale sú tu aj kočky, ktoré krvácajú a lekár takto zistí, či to nie je mimomaternicové a potom musia sledovat, či sa vo vaku objaví čiaročka, či to rastie... obávam sa že v anglicku by to asi nechali tak..
moja kamoška v taliansku ide tiež v 8tt na vnutorne sono, objednal ju jej lekár, aby jej s určitostou potvrdil tehotenstvo..

no aby sme trošku zmenili tému, máte už kúpené darčeky? ja musím ešte pokúpit čo to, ale nejako to zvládnem.. a v stredu idem prvý krát na tohtočorné vianočné trhy, len dúfam že nebude prsat 🙂

dzou
28. nov 2009

no sak hej sharmi ved mas pravdu ze vlastne ani nevedia ci je vsetko ok ale proste tak to tu je 😒 a oni skoro vsetko ohladom zdravia beru skor tak ze k lekarovi uz v najhorsom pripade .... proste neviem ako by som to napisala ze to skor nechavaju na prirodu ze proste ak sa ma dieta udrzat tak sa udrzi a je zdrave aj bez utz ... a zistia to tesne pred je to sice krute ale je to tak

sharmana
28. nov 2009

chcela som napísať "tohtoročné vianočné trhy" 😀 také preklepy a to som ani nepila 😀 😀

sharmana
28. nov 2009

dzou. ☹ to je smutné, ak niektorá žena otehotnie po dlhej dobe a je u nej problém s udržaním mimi a oni to nechávajú na prírodu.. ☹

dzou
28. nov 2009

no tak sharmi este sa vratim k tomu 😕 hej tu to nechaju tak jedna baba bola tehu zacala krvacat v 6tt sla na pohotovost a tam jej povedali ze potratila , chcela nejake vycistenie alebo tak a oni ze priroda to zariadi sama 😒 ako neviem ako by riesili keby krvacala ale mimi tam ostalo no ja duuuuuuuuuufam,ze ziadne problemy mat nebudem lebo neviem ako to bude tu riesit takito dufam, ze sa nam podari otehu prirodzene lebo tiez neviem aky tu maju postup ked sa nedari 😒

no ja este nemam nic ale bud. tyzden mam dovcu od stredy tak uz idem na nakup mne netreba vela kedze sme tu skoro sami 😉 tak len mm daco psovi 😀 a ak nahodou pojdeme ku mm sestre co sa mi urcite nebuyde chciet ist tak pre jej rodinu dokupime

dzou
28. nov 2009

sharmi pekny preklep 😀
hej je to smutne ale aj tu ako vsade inde to velmi zavisi od toho na akeho lekara natrafis...

dzou
28. nov 2009

no nic ideme s mm na nejake nakupy tak sa zatial majte a ak by nahodou prisla mrcha dam vediet 😉

sharmana
28. nov 2009

prepáčte kočky, začala som robit palacinky, ale sa mi lepí cesto, tak som to nechala ešte odstát...

dzou.pekné nákupy 😉

tea333
28. nov 2009

Ahoj baby, par dni som sa vam nevenovala, mala som toho vela, choroba, skola 😠
nastastie som sa do vcerajska dala dokopy a na party bolo super, dobre som sa zabavila, aj ked tu mrchu som nezapila, ved aj tak uz konci 😉
Aj chlap bol chory tak to ideme zajtra konecne napravat 😉 zajtra je 6.dc, tak sa tesim na dalsie snazenie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre